Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορίες σχετικά με υπέρηχο Β επιπέδου


Recommended Posts

Γειά σας....

Την Δευτέρα έχω ραντεβού για τον υπέρηχο β' επιπέδου στο ΙΑΣΩ. Θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις...

*Πόση ώρα κρατάει?

*Ο υπέρηχος γίνεται από την κοιλιά ή ενδοκολπικά?

*Πόσο κοστίζει?

*Μου είπαν ότι θα τον πάρω σε video, ισχύει?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!Με το καλο να καμαρωσεις το μπεμπακι σου!!!

Κραταει τουλαχιστον μιση ωρα.

Ειναι κανονικος υπερηχος(απο κοιλια) αλλα πιο εξελιγμενος και πιθανοτατα να σου κανουν κ τετρασδιαστατο(σαν να το βλεπεις λαιβ το μωρο!!!)

Στα περισσοτερα κεντρα δινουν dvd αλλα οχι σε ολα...Σε καποια το πληρωνεις εξτρα!!! :blink:

Κοστιζει απο 140-180 ε αναλογως...Στο Ιασω δεν ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου,καλή επιτυχία στον υπέρυχο!:P

Ο υπέρυχος β'επιπέδου διαρκεί περίπου 10 λεπτάκια,γίνεται στην κοιλίτσα σου,εμένα μου κόστισε 120ευρώ (100 ο υπέρυχος και 20 το dvd)!

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο..καλή συνέχεια;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα με πάει η μπαμπάς μου (ο σύζυγος είναι νάξο και δεν μπορούσε να ανέβει μαζί μου λόγω δουλειάς) και θέλω να του πω να μπει μαζι μου... Μπήκε και στην αυχενική και τι να σας πω ρε κορίτσια, καμάρωνε σαν γύφτικο σκερπάνι!!!

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γλυκια μου!!!

εκανα τη β' επιπεδου το Μάιο στο Ιασω..

γινεται κανονικα με υπερηχο εξωτερικο, όχι κολπικό, διαρκεί γυρω στα 20' με μιση ωρα και κοστιζει 150 ευρω.Να ρωτησεις με λεπτομερειες τα πάντα και ό,τι αποριες εχεις, μη ντραπείς!!!

θα σου δωσει και αντιγραφα των μετρησεων βέβαια για να τις δειξεις στο γιατρό σου αν και θα σε κατατοπίσει ο υπερηχογραφιστης άψογα..

σε dvd δεν θα το πάρεις γιατι στο Ιασω τουλάχιστον έχει απαγορευτει για δεοντολογικούς λόγους..μόνο φωτογραφιες θα σου υναψουν μαζι με τις μετρησεις!!

καλή επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία. Θα το καταευχαριστηθείτε!!

Είναι πολύ ωραία εξέταση..Βλέπεις το μωράκι αναλυτικά . ;)

Εγώ την έκανα στο Εμβρυο στο Κολωνάκι στον κ.Μαληγιάννη.

Είναι εξωτερικός υπέρηχος.

Γενικά εμεινα πολύ ευχαριστημένη ( μόνο ο χρόνος αναμονής μας ενόχλησε λίγο .. περιμέναμε πάνω από 1 ώρα:( ) μας εξηγούσε τι βλέπαμε & μας έκανε & κάτι σαν έγχρωμο ,δηλ. αντί να είναι ασπρόμαυρο ,γίνεται σαν πορτοκαλί & βλέπεις προσωπάκι κτλ.

Μας κόστισε νομίζω ή180€ ή 200 € και κράτησε περίπου 20 λεπτά.

Μας έδωσαν το dvd που ήταν όλη η διάρκεια της εξέτασης , καθώς & φωτογραφίες γύρω στις 20 , 6 ήταν έγχρωμες . Στις φώτο φαινόταν το προσωπάκι του , η ραχοκοκκαλιά του, το <<όργανό του>> :laugh: ,!!!

Εγώ αν μπορούσα να το κάνω κάθε μέρα για να βλέπω πως μεγαλώνει ,πως είναι... θα το έκανα ευχαρίστως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένας υπέρηχος ήταν. Ελέγξαμε τα οστά, τα όργανα, τα άκρα, το κεφάλι...

Όλα!

Το μωρό μου... ζυγίζει 420gr!

Ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο μου είπε ότι μάλλον είναι κοριτσι...

:P

Να σας πω την αλήθεια δεν έχω σκοπό να το αποκαλύψω σε κανέναν (ούτε στον αντρα μου)... θα πρέπει να περιμένουν όλοι μέχρι την γέννα!

χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...