Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολικός εντερου στην εγκυμοσύνη.


Recommended Posts

Κορίτσια αυτο που τραβηξα χθες και σημερα δεν περιγραφεται!!!!Επαθα κολικό μαλλον στο εντερο!!!Ολη η δεξια πλευρα μεχρι κατω στην κοιλια και το ποδι μου ξεραθηκε απο τον πονο!!!Να ποναω και να πεφτω κατω απο τον πονο!!!Οι γονεις μου και ο αντρας μου να με κρατανε και εγω να σωριαζομαι κατω!!Δεν εχω ξαναζησει τετοιο πραγμα!Ειχα κατουρησει μια πετρα παλια και νομιζα οτι τα ειχα δει ολα αλλα εκανα λαθος!!!Τους φωναζα αφηστε αφηστε με να κατσω κατω δεν μπορω να περπατησω!Για τετοιο πονο!Εγκλωβιστικα στον διαδρομο του σπιτιου!Δεν μπορουσα να σηκωθω απο τους πονους και παραλληλα ηθελα να παω και τουαλετα!!!Εκλαιγα και γελαγα μαζι!Και να νιωθω και το μωρο να κλωτσαει!!!Το ταραξα το καημενο!Παναγια μου!Τελικα πηγα τουαλετα και συνηλθα λιγο!Αυτο το επαθα μαλλον απο τις πολλες διαρροιες που ειχα απο τον σιδηρο!Αλλαξαμε τρεις και τιποτα!Τα ιδια.Ετρωγα και πολλα φρουτα!Τελικα πηρα τον γιατρο τηλ γιατι με επιασε και στο γραφειο σημερα το πρωι!Ευτυχως δεν ειχα πελατες και πηγα με οτι κουραγιο ειχα στην τουαλετα!Το περιεργο ειναι οτι δεν κανω τιποτα αλλα με ανακουφιζει οταν καθομαι στη λεκανη!:blink: :blink: :blink: :blink:

Μου ειπε να παρω Buscopan 3φ./ημερα.Ειδα σε παλιοτερς δημοσιευσεις οτι το εχουνε παθει κοπελες.Ειχε καμια σας αναλογη εμπειρια?Φοβαμαι μετα απο καθε παροξυσμο μην παθει τιποτα το μωρακιμου!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy: :ohmy:

po po maraki ti epsthes..perastika re koritsi..

k go to exo pathei alla oxi sto entero..eixa petra..o ponos de perifrafetai..4 enesis sto popo gia an sineltho..k de eimoun k egkios...

ti pesases to moroulini sou k si...

perastika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΣΕ ΝΟΙΘΩ!

ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ 6ο.

MOY EIXE ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΩ.

ΕΥΤΥΧΩΣ -ΒΕΒΑΙΑ-ΔΕΝ ΜΕ ΞΑΝΑΕΠΙΑΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαράκι... τι πέρασες κι εσύ...

Εύχομαι να μη σε ξαναπιάσει!!!

Να μη φοβάσαι για το μπεμπάκι σου, δε θα έπαθε τίποτα...

Να ευχαριστείς το Θεό που δε χρειάστηκε να πάρεις ισχυρά παυσίπονα και περνούσε με το πήγαινες τουαλέτα ή απλά καθόσουνα στη λεκάνη... :laugh:

Εγώ πέρασα κολικούς νεφρού στον 5ο μήνα κι έπρεπε να κάνω παυσίπονες ενέσεις για να μου περάσει ο πόνος κι έκανα και επέμβαση στους ουρητήρες για να αποφύγουμε τους κολικούς...

Γι' αυτό σου λέω... ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

Υπάρχουν χειρότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια αφου εγραψα το μηνυμα μετα με ξαναεπιασε!Στο γραφειο μόνη μου!Παλι ευτυχως οτι ειχε φυγει το ραντεβου!Αλλα μόνη χωρις δικο μου ατομο!Φοβηθηκα!Ητανε ο πιο εντονος απο ολους!Αφου δαγκωνα το μπρατσο μου!Εγω τωρα μια δαγκωματια ναααα!Τελικα πηγα τουαλετα και αφου ξαλαφρωσα λιγο εφυγα αρον αρον!Πηρα Μπουσκοπαν και εφαγα λιγο πατατα βραστη!Σας ευχαριστω που μου απαντησατε!Παιρνω κουραγιο!Το θεμα ειναι οτι δεν ποναω ολη την ωρα αλλα με πιανουνε κρισεις!Με αποτελεσμα να φοβαμαι να κυκλοφορησω!:(

Θουλι μου σ'ευχαριστω για τα περαστικα σου!!:)

Teo Cool μου μακαρι να μη με ξαναπιασει!Δεν θελω και γω να παιρνω φαρμακα ρε γμτ!

Νανουκα μου πρεπει να ητανε οδυνηρη η επεμβαση!!ΠωΠω!Ειχα κανει κυστεοσκοπηση και γω παλια για πετρα στον ουρητηρα!ΠΟνος και κει φοβερος!Καλα η γεννα θα μας φανει παιχνιδακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...