Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΣΟΒΑΡΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ 26 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 31.ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ 5 ΜΕ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΜΕΝΗ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ.ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΡΕΞΙΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ,ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην σου ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυος και να σου πανε ολα καλα!!

Τι εννοεις οτι το αιμα σου πηζει παραπανω ?Υπαρχει θεραπεια γι αυτο τι σου προτεινε γιατρος σου?

Οσο για τα τεστ ωορηξιας οι αποψεις ειναι διαφορες!!Εμενα παντως δυο φορες(δυο κυκλους) που ειχα κανει οταν προσπαθουσα για το πρωτο παιδι δεν βοηθησαν!!Εμεινα εγκυος μετα απο 6 μηνες οταν το "εβγαλα" απ το μυαλο μου!!Στο δευτερο και στο τριτο ηταν πολυ πιο ευκολα τα πραγματα!!Υπαρχουν ομως κοπελες που τις εχει βοηθησει το τεστ και ειδικα εκεινες που εχουν αστατο κυκλο!!Καλη επιτυχια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ.20 ΕΥΡΩ ΤΑ 20.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΟΤΑΝ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΥΝΟΔΩΓΟΝΟ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ.ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΝΧΩΝΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΝΧΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΨ Ω ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΡΕΞΙΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εγώ απλά θα σου ευχηθώ να γίνεις πολύ σύντομα μανούλα!

Εμένα με λένε Δήμητρα και είμαι 24 ετών.Προσπαθώ 11 μήνες,κι όπως δείχνουν τα πράγματα,πάω για τον 12ο.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ.ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΕΓΚΥΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,μπα,δεν είναι πρόβλημα,τίποτα δεν έχουμε.Το άγχος φταίει.Όταν ο άντρας μου αποφασίσει να το αποβάλλει,θα κάνω και γω μωρό.

Έμεινα έγκυος το Μάρτη,αλλά το'χασα.

Από την άλλη εγώ δε το σκέφτομαι πια καθόλου.Όποτε θέλει ο Θεός,θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΝΧΟΣ.ΠΟΣΟ ΤΟ ΕΧΑΣΕΣ?ΒΡΗΚΕΣ ΓΙΑΤΙ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι σίγουρη ότι φταίει αυτό.Ο γιατρός μου μού μίλησε για "βιοχημική" εγκυμοσύνη.

Δηλαδή το μωρό έζησε περίπου 2 εβδομάδες και μετά,για κάποιο λόγο,ο οργανισμός μου το απέβαλε.Ευτυχώς δε χρειάστηκα απόξεση.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και για σένα.Και το κυριότερο:ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι'αυτό και συ να το ξεχάσεις ΤΕΛΕΙΩΣ.

Μη το σκέφτεσαι καθόλου.

Όλα θα πάνε καλά,θα δεις.

Σου εύχομαι την επόμενη φορά να έχεις μια τελειόμηνη και ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ευχάριστη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUMPITSA έγραψε:

ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΟΤΑΝ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΥΝΟΔΩΓΟΝΟ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ.ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΝΧΩΝΕΙ.

ZOYMPITSA ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ,

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΥΠΟ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ .

ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ

ΣΟΒΑΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ . ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΙ

ΤΥΠΟΙ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ... ΑΠΕΥΘΥΝΣΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ

ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ . ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ

ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ...

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΧΤΥΠΟΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ 7η

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ .;)

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ

ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ

Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ... ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΕΙΝΑΙ

ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ !!!;)

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ !!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUMPITSA καλωσόρισες στην παρέα μας!

Δεν μπορώ να σε βοηθησω σε αυτό που ρωτάς γιατί δεν γνωρίζω :(

Σου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπίτσα μην στενοχωριέσαι! Όλα γίνονται! Κι η νύφη μου είχε ακριβώς το ίδιο! Έπρεπε να κάνει αντιπηκτικές ενέσεις, έπαιρνε κορτιζόνη, χάπια σαλοσπίρ, χάπια για θυροειδή.. γενικά είχε πολλά προβλήματα! Μετά από 2 παλίνδρομες κυήσεις κατάφερε να φέρει στον κόσμο 2 κοριτσάκια άλλο να στο λέω κι άλλο να τις βλέπεις! Βέβαια η μικρή είναι πολύ ατίθαση κι άτακτη.. :woohoo:

Σου εύχομαι τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό κουράγιο, όχι άγχος, και θα σε βοηθήσει ο γιατρός να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Για μένα τα τεστ ωορρηξίας προκαλούν άγχος και σκέφτομαι να μη χρησιμοποιήσω καθόλου. Άλλες ίσως να τις βοηθούν πάλι, δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΟΥ, ΛΟΓΩ ΟΛΙΓΟΑΜΝΙΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΣΤΗΝ 16 Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΗΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ-ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΠΗΖΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ?? ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗ? ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ 3,5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙΣ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙΣ--ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ-ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ.....

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ, 2 ΦΟΡΕΣ. ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΣΩΣΤΑ, ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΓΧΟΣ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΙΔΚΑΣΙΑ. ΟΤΑΝ ΠΣΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΓΟΝΙΜΕΣ, ΣΕ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΚΤΛ, ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ, ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΡΕΛΑ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΤΣΑΛΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΜΑΣ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗΑ, ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ, ΑΡΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΕΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpitsa, χωρις να θελω να σε αγχώσω, αυτό το πρόβλημα με το αίμα πρέπει να το προσέξεις πολύ. Να πας σε έναν καλό αιματολόγο να σε παρακολουθεί σε συνεργασία με τον γυναικολόγο σου σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και μέχρι και την γέννα, για να αποφύγεις την οποιαδήποτε επιπλοκή που θα είχες αν το άφηνες στην τύχη του. Στα λέω αυτά γιατί δούλευα σε μια εταιρεία ΄που ασχολείται με μηχανήματα που μετρούν την πήξη του αίματος και είχα συνεργαστεί με ένα αιματολόγο που είχε πάρα πολλά περιστατικά σαν το δικό σου και όλα πήγαν μια χαρά με τις κοπέλες. Απλά πρέπει να μετράς συχνάς τη πήξη του αίματος και αν χρειαστει φαρμακευτική αγωγή. Εξαρτάται από την περίπτωση ομως. Εσύ μπορεί να έχεις την πιο ήπια μορφή...

αν χρειαστείς στοιχεία του γιατρού στείλε μου pm.

όσο για τα τεστ ωορρηξίας, και εγώ παρήγγειλα από Αμερική και περιμένω να μου έρθουν. Θα σου πω αποτελέσματα : )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...