Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαίσθηση


Recommended Posts

Καλησπέρα...είμαι και εγώ νέα.Η δικιά μου ιστορία άρχισε 40 περίπου μέρες πρίν.Έχω ένα γιο 16 μηνών.Ο γιος μου είχε αλλεργία στο αγελαδινό γάλα οπότε έκανα φρικτή διαίτα 7 μήνες (έτρωγα μόνο μακαρόνια πατάτες και κοτόπουλο)ήθελα να κάνω άλλο ένα παιδάκι να έχει παρέα ο ζουμπούρλης μου. Ρώτησα τον γιατρό μπορώ να μείνω έγκυος λόγω της διαίτας και μου είπε ναι. Έτσι πριν 6 μήνες έμεινα έγκυος μαζί με την αδελφή μου και την κουνιάδα μου.όλες τρισευτυχισμένες θα γεννάγαμε μαζί...όλα καλά. Η αυχενική τέλεια...πηγα με την αδελφή μου και θυμάμαι μας είπε ο γιτρός δύο υγιέστατα μωράκια....Δύο ημέρες πρίν την β΄επιπέδου είδα στο ονειρό μου ότι ήταν κοριτσι και είχε πρόβλημα...και φυσικά έφτασε η ημέρα της β΄επιπέδου...που για μένα τέλειωσαν όλα. Το κοριτσάκιμου είχε μεγάλο πρόβλημα είπανε η γιατροί. Δισχιδής ράχη η οποία δημιούργησε υγρό στο κεφάλι υδροκεφαλία κ παραμόρφωση της παρεγκεφαλίδας και του κεφαλίου λόγω του υγρού.Με λίγα λόγια μου είπανε για διακοπή κύησης γιατί από το υγρό θα πέθαινε σε 1-2 μήνες μέσα στην κοιλιά το πολύ.Ένα σαββατοκύριακο παρακαλούσα η επόμενη εξέταση που θα έκανα σε άλλο γιατρό να έβγαινε καλή. Πήγα και αλλού τα ίδια δεν είναι βιώσιμο και αν θα γεννιόταν απο την μεση και κάτω θα ήταν ανάπηρο με κανένα ίχνος νοημοσύνης το πιθανότερο λόγω του υγρού...Έκανα διακοπή κύησης 22 εβδομάδων...Περιμένω την ιστολογική. Ξέρω βλακείες θα δείξει.Οι γιατροί που μου έκαναν τον υπέρηχο επέμεναν ότι πρέπει να πάρω φολικό οξύ για να μην το ξαναπάθω και φταί η διαίτα.Γιατί να πάθει αυτό το μωρακι μου για ένα γιατρό.Δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα.Το βλέπω στον ύπνο μου.Κανένας δεν με καταλαβαίνει.Είναι άδικο...Μην ρωτήσετε γιατί δεν το είδα νωρίτερα.δεν μου έκανε υπέρηχο γιατί δεν είχε στο γραφείο του και με το δικό του σκεπτικό δεν ήθελε να με αναγκάσει να πάω στο μαιυτήριο μάλλον.Και πήγα 2 φορές στο ιατρείο του (συν κάθε μήνα που ήταν το στάνταρ για να ακούασει το μωρό με το doobler) και του έλεγα ότι δεν είμαι καλά κάτι περίεργο συμβαίνει...και αυτός όλα καλά. Το βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου...και το λένε Ραφαελα.Κλαίω συνέχεια...Δεν ξέρω αν υπάρχει κανείς με ανάλογο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ λυπάμαι γι'αυτό που σου συνέβη! Ειλικρινά δεν υπάρχουν λόγια! :( Πολύ άθλιος ο γιατρός! Συγνωμη κιόλας.. αλλά θα σε συμβούλευα ν'αλλάξεις αμέσως! Δεν νοείτε το 2010 να μην έχει πέρηχω στο ιατρείο του! Έλεος!! Που ζούμε; Ότι χρειαστείς, θα χαρώ αν μπορώ να βοηθήσω σε οτιδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως πολύ άκυρος ο γιατρός, άκου να μην έχει υπέρηχο στο ιατρείο του. Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Τα ίδια έπαθε και μια φίλη μου, πριν κανένα χρόνο. Ήταν κι αυτή στον πέμπτο μήνα, και ξαφνικά της ανακοίνωσε ο γιατρός πρόβλημα στο έμβρυο, ότι δεν είχε κλείσει το στέρνο του, και ότι τα όργανα ήταν σε άσχετες θέσεις και δεν ήταν βιώσιμο. Με ψυχρότητα και αδιαφορία, της είπε ότι πρέπει να προχωρήσουν στη διακοπή της κύησης. Και ο συγκεκριμένος γιατρός είχε υπέρηχο βέβαια, και δεν το είχε καταλάβει νωρίτερα. Η κοπέλα έπαθε σοκ και για πολύ καιρό είχε τη φωτογραφία του εμβρύου από τον υπέρηχο στο πορτοφόλι της. Έμεινε, όμως, έγκυος πολύ σύντομα μετά τη διακοπή της κύησης και όλα πηγαίνουν τέλεια. Νομίζω τώρα είναι στον 7ο, μπορεί και στον 8ο! Εννοείται ότι άλλαξε γιατρό!

Εσύ είσαι σίγουρη ότι φταίει η συγκεκριμένη δίαιτα; Για το φολικό οξύ το ξέρω κι εγώ, μου το έχει πει κι ο δικός μου γιατρός, και ήδη παίρνω χωρίς να είμαι έγκυος, απλά και μόνο επειδή προσπαθούμε για παιδί. Ψάξε το λίγο. Μήπως να του έκανες καμιά μήνυση, όχι για τα λεφτά, αλλά να του πάρουν την άδεια, μην πάθουν και άλλες αυτό που συνέβη σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δ το πιστευω οτι ακομα μπορουν κ εχουν αδειες αυτοι οι ανθρωποι

ραφα μου δ ξερω τι να πω μου κοπηκαν τα ποδια

ευχομαι μονο γρηγορα να ερθει το επομενο μωρακι κ να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη

στο ευχομαι ολοψυχα γλυκια μου

μην μου στεναχωριεσαι σε παρακαλω σηκωσε το κεφαλι ψηλα κ προχωρα μπροστα

κανεις κακο στον εαυτο σου κοπελα μου

λυπαμαι πολυ

σε φιλω πολυ πολυ πολυ στο μαγουλακια σου γλυκαι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου κουράγιο...Ο καλός Θεούλης να σου δίνει δύναμη κ γρήγορα να σου στείλει ένα τετράγερο μωράκι.

Φιλάκια να προσέχεις τον εαυτό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ για το αποτελεσμα και βεβαια για την αδιαφορεια-αμελεια του γιατρου να μην εντοπισει απο πριν το προβλημα .Ομως αυτο που δεν καταλαβα το προβλημα με την εξελιξη στην υγεια του μωρου εφταιγε η διατροφη που εκανες ; γιατι αυτος οα νθρωπος δεν σου ειχε χορηγησει φολικο οξυ , σιδηρο καια σβεστιο ; στην πρωτη σου εγκυμοσυνη ειχες τον ιδιο γυναικολογο ; παλι δεν σου ειχε δειξει αυτα που επρεπε ; Σιγουρα στην εγκυμοσυνη η γυναικα πρπεει αν τρεφετε σωστα καινα παιρνει το σιδηρο , φολικο οξυ τις βιταμινες εαν και εφοσον πρεπει .

Ζουμε στο 2009 δω εχουν βγαλει τρισδιαστατα υπερηχο κι εκεινος τι ; δεν ειχε ενα απλο ; εν τω μεταξυ ξερεις καποια πραγματα θα μπορουσε να τα καταλαβει με ενα απλο υπερηχο βεβαια τη δισχυδη ςραχη αν εχετεδει στο β επιπεδου γραφει οτι αυτο δεν αποκλειετε να συμβαινει .Τελικα δεν εχω καταλαβει ποσο ανευθυνοι μπορουν ανα ειναι καποιοι ανθρωποι πιστευω ουτε η αδερφη σου να συνεχιζει στον ιδιο γιατρο εγω προσωπικα θα εγραφα και το ονομα του και το που ειανι για αν μην ξαναπαει καμια κοπελα .

Κανε κουραγιο και σκεψου οτι εχεις ενα παιδιακι και συντομα θα ερθει ακι το δευτερο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και άλλαξα γιατρό.Τη Δευτέρα πάω σε άλλο.Η συγκεκριμένη μου έκανε την δεύτερη β΄επιπέδου.Λένε ότι αν δεν έχεις επαρκή ποσότητα φολικού οξέος το έμβρυο θα έχει προβλήματα στο νευρολογικό σωλήνα.Και σε αυτό που με ρωτάς Βάνια όχι δεν μου έδωσε τίποτα...και στο μπέμπη μου τον ίδιο είχα και σίδερο πήρα στον 5ο μήνα. Φυσικά άλλαξε και η αδελφή μου γιατί είχε κάποιο πρόβλημα και έδειξε να μην ενδιαφέρετε καθόλου.Ευτυχώς όμως όλα καλά.Η καινούργια γιατρός μου είπε θα πάρω φολικό οξύ τρείς μήνες πρίν μείνω έγκυος για να βοηθήσει.Τη Δευτέρα θα μου πεί τα πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφα έγραψε:

Φυσικά και άλλαξα γιατρό.Τη Δευτέρα πάω σε άλλο.Η συγκεκριμένη μου έκανε την δεύτερη β΄επιπέδου.Λένε ότι αν δεν έχεις επαρκή ποσότητα φολικού οξέος το έμβρυο θα έχει προβλήματα στο νευρολογικό σωλήνα.Και σε αυτό που με ρωτάς Βάνια όχι δεν μου έδωσε τίποτα...και στο μπέμπη μου τον ίδιο είχα και σίδερο πήρα στον 5ο μήνα. Φυσικά άλλαξε και η αδελφή μου γιατί είχε κάποιο πρόβλημα και έδειξε να μην ενδιαφέρετε καθόλου.Ευτυχώς όμως όλα καλά.Η καινούργια γιατρός μου είπε θα πάρω φολικό οξύ τρείς μήνες πρίν μείνω έγκυος για να βοηθήσει.Τη Δευτέρα θα μου πεί τα πάντα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ :(

Δεν υπάρχουν λόγια...

Ευτυχώς έχεις το μεγάλο σου παιδάκι.Εύχομαι να έρθει σύντομα στην ζωή σου ένα ακόμη αγγελάκι να ολοκληρώσει την ευτυχία σας και να κλείσει τις πληγές σου(αν κλείνουν:unsure::dry: )

Λυπάμαι που εμπιστευόμαστε την ζωή και την υγεία μας και σε τέτοιους ''γιατρούς'':angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφα έγραψε:

Φυσικά και άλλαξα γιατρό.Τη Δευτέρα πάω σε άλλο.Η συγκεκριμένη μου έκανε την δεύτερη β΄επιπέδου.Λένε ότι αν δεν έχεις επαρκή ποσότητα φολικού οξέος το έμβρυο θα έχει προβλήματα στο νευρολογικό σωλήνα.Και σε αυτό που με ρωτάς Βάνια όχι δεν μου έδωσε τίποτα...και στο μπέμπη μου τον ίδιο είχα και σίδερο πήρα στον 5ο μήνα. Φυσικά άλλαξε και η αδελφή μου γιατί είχε κάποιο πρόβλημα και έδειξε να μην ενδιαφέρετε καθόλου.Ευτυχώς όμως όλα καλά.Η καινούργια γιατρός μου είπε θα πάρω φολικό οξύ τρείς μήνες πρίν μείνω έγκυος για να βοηθήσει.Τη Δευτέρα θα μου πεί τα πάντα.

ετσι μπραβο μην σκεφτεσε αλλο αυτο το θεμα προχωρα μπροστα οσο γρηγορετερα το ξεπερασεις τοσο πιο γρηγορα θα αποκτησεις και άλλο μωρακι .Μην ανυσηχεις ολοι σε αυτο το κοσμο μια μερα παιρνουμε οτι μας αξιζει ετσι καια υτος ο γυναικολογος καποτε θα το πληρωσει ο ανευθυνος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου λυπαμαι για αυτο που σου συνεβη δεν ειχες παρακολουθηση απο γιατρο αλλα απο κομπογιανιτη ευχομαι πλεον να σου πανε ολα καλα και να αποκτησεις και το δευτερο μωρακι που τοσο επιθυμεις αλλαξες και γιατρο και ολα θα φτιαξουν ειναι πολλα πραγματα που λυνονται και διορθωνονται αν εχεις σωστη παρακολουθηση απο την αρχη εγω ειχα 2 γυναικολογους και σε ολα και οι 2 συμφωνουσαν

εμεις παντως εδω ειμαστε σε οτι χρειαστεις φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ νωρις ακομη,ο πονος με τον χρονο θα απαλυνει,το ποιος φταιει και γιατι θα σε βασανιζει,το ξερω πολυ καλα...σκεψου οτι ολα γινονται για καποιο λογο...κουραγιο,και πιστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινά λυπαμαι για ότι σου συνέβει..

δεν καταλαβαίνω γιατί καποιοι γιατροι είναι τοσο αδιάφοροι..

κριμα...

ευχομαι μεσα από την καρδια μου από εδω κ περα να πανε ολα καλά και να αποκτήσει αδερφάκι το παιδάκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι και να πει καποιος ειναι λιγο... :(

ελπιζω ο νεος γιατρος να σε βοηθησει και να πανε ολα καλα.... μην αφηνεις τιποτα χωρις να το ρωτας... οτι ακους απο μας, απο τους γυρω σου... να τον ζαλιζεις μ ερωτησεις - γιαυτο πληρωνεται !!!

ελπιζω συντομα να δωσεις ενα αδερφακι στο ζουζουνακι σου και ολα να πανε καλα και ν αφησεις πισω σου αυτη την ασχημη εμπειρια :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ...ΕΧΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΘΕΜΑ...

ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΕΝΑ ΙΝΟΜΥΟΜΑ 8*9 ΕΚΑΤΟΣΤΑ,.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ 5*6 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΦΤΑΣΕ 7*6.

ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΧΑΛΙΑ...ΤΙ ΜΕ ΙΝΟΜΥΟΜΑ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΔΕΝ ΜΙΚΡΥΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ.

ΟΛΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ, ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΩΡΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΙΝΟΜΥΟΜΑ ΣΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΕΚΡΩΘΕΙ ΤΟ ΙΝΟΜΥΟΜΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΚΤΛ....

Κ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ.

ΑΑΑΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙ ΜΗ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΜΙΑ ΕΙΡΩΝΙΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΛΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι τραγικό αυτό που σου συνέβη.

Εύχομαι σύντομα να έρθει ένα γερό μωράκι και να σου απαλύνει τον πόνο......

Σου στέλνω την αγάπη μου. Να είσαι δυνατή και να παίρνεις κουράγιο από το παιδί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΤΡΕΧΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟ.ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,ΤΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ.:angry: ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΖΩΕΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΜΩΣ!ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑΞΕ ΓΙΑΤΡΟ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ,ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΟΜΥΩΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΣΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΝΕΤΕ.ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου κουράγιο και δύναμη.

εύχομαι να πάνε όλα καλά...

εύχομαι να ξεπεράστει σύντομα το πρόβλημά με το ινομύομα

και να έρθει το δεύτερο παιδάκι σου στο κόσμο υγιέστατο.

πολλά πολλά φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ-ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΣΤΗΝ 16η ΕΒΔΟΜΑΔΑ--ΛΟΓΩ ΕΛΛΑΤΩΜΕΝΟΥ ΑΜΝΙΑΚΟΥ ΥΓΡΟΥ---ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΑ-Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ-ΦΥΛΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ-ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ-ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ-ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ-ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ-ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ-ΠΙΕΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΜΕΣΑ-ΠΙΕΣΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ-ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΒΟΛΤΕΣ-ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ--ΑΣΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΑΠΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ-ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ-ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Πήγα σε ειδικό προγεννετικής διάγνωσης.Μου είπε για το φολικό οξύ και ότι παίζει σημαντικό ρόλο. Κάθε γυναίκα έχει 8% πιθανότητες να πάθει αυτό που έπαθα με το να πέρνει φολικό οι πιθανότητες μειώνονται στο 2%. Ελπίζω του χρόνου (έτσι μου είπε λόγω καισαρικής) ότι όλα θα πάνε καλά.

Εύχομαι καμία γυναίκα να μην περάσει αυτά που πέρασα.

Και θέλω ακόμα να κάνω πολλά παιδιά...Μακάρι να με ακούει ο θεός και να μου δώσει.

Επίσης είδα τον ανηψούλι μου και είναι 1500gr 30 εβδομάδων και χαίρομαι γιαυτό.Την ημέρα που θα γεννούσα θα έρθει στο κόσμο ο μπεμπούλης μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λόγια είναι λίγα γλυκιά μου.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προχωρήσεις μπροστά και σύντομα θα έρθει το μπεμπάκι που τόσο λαχταρείς και θα το σφίξεις στην αγκαλιά σου(αυτό στο εύχομαι ολόψυχα)!

Σχετικά με το φολλικό οξύ ξέρω οτι παίζει σημαντικό ρόλο στην εγκυμοσύνη..εμένα ο γιατρός μου όταν του τηλεφώνησα και του είπα πως μάλλον είμαι έγκυος κατευθείαν μου είπε να πάρω filicine και utrogestan χωρίς καν να με εξετάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

περασαν 2,5 μήνες απο την ημέρα που άφησα το μωράκι μου να το πάρουν από εμένα.Σε ένα μήνα θα την κρατούσα αγκαλιά. Γιατί?Νομιζα ότι θα ήταν εύκολο αλλά δεν μπορώ πονάω....εμοιαζε στον αδελφούλης της.Συγκρίνω τους υπέρηχους και βλέπω ίδια μάτια και σαγόνι.και εχω και το μικρό που μου σηκώνει συνέχεια το φουστάνι να ταίσει το μπουμπού μας...Το αγάπησα απο την πρώτη στιγμή και ώρες ώρες νιώθω ότι το απέριψα γιατι ήταν άρρωστο...αν δεν πήγαινα θα το είχα...

Δεν είμαι εγωιστρια αλλά έφυγε τοσο άδικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΥΝΑΜΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΑΔΙΚΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ.ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ (ΑΝ ΚΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ).ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ,ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥ.Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΤΗΣ ΗΡΘΕ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...