Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?????


Recommended Posts

προχθες επιτελους αποφασησα κ πηγα στον γυναικολογο

ετσι για να δω αν ειναι οκ να μου φυγει:blink:

του ειπα πως προσπαθω εδω κ 3 μηνες περιπου κ δ ερχετε

αλλα ο λογος ηταν επειδη μετραγα λαθος τον κυκλο μου τεσπα

μου ειπε πως δ προκειτε να σου πω για τι γονιμες ημερες

γιατι δ θελω να αγχωθεις μου ειπε να εχω επαΦες οποτε θελουμε χωρις ημερες κτλ.

με τα πολλα με ειδε που ειπε πως ολα ειναι τελεια κ να μην αγχωνομαι γιατι ειμαι πολυ μικρη:woohoo: :woohoo: :laugh:

του ειπα να δει μηπως κ ειχα τπτ κυστουλες κ μου εκανε υπερηχο

κ μου λεει μητρα σαλπηγγες τα παντα τελεια......:woohoo: :woohoo:

:silly:

αλλα :angry: ειχα λιγους μυκητες γμτ:blink::angry:

κ στεναχωρηθηκα να πω την αληθεια μου μου εδωσε μια κρεμα για μενα κ μια για τον ανδρα μου

το θεμα ομως ειναι οτι μου ειπε 7 μερες που θα κανω την θεραπεια να μην ερθω σε επαφη

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ:angry::blink:

τι να κανω?????????????

να περασει ετσι αυτος ο μηνας ??????

μα τοοοοση γκαντεμια???????????????ποια

κ δ κανει να ερθω σε επαφη εεεεεεεεεεεεεε?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!!! ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΜΥΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΙΣ ΜΗ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ! ΤΡΕΛΑΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αυτά συμβαίνουν και καλό θα ήταν να ακολουθήσεις τη συμβουλή του γιατρού.

Και όπως είπε και η γλυκύτατη καντινού,που ξέρεις;Μπορεί να το "πιάσεις" στις μη γόνιμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα.. αν όντως νομίζεις ότι θα αγχωθείς ξέροντας ποια είναι η γόνιμη σου ημέρα τότε ακολούθησε την συμβουλή του γιατρού.

Αν πάλι νομίζεις ότι μπορείς να το δεις χαλαρά, καλύτερα να ξέρεις πότε να έρθεις σε επαφή για να έχεις πιο πολλές πιθανότητες.

Όοσν αφορά τους μύκητες καλύτερα να τους γιατρέψεις πρώτα και μετά οι προσπάθειες γιατί εάν μείνεις έγκυος τώρα έχοντας ακόμα μύκητες θα δυσκολευτείς να γιατρευτείς αφού τον πρώτο καιρό απαγορεύονται τα φάρμακα.

Φιλιά και καλή συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε συ πρεπει να χαιρεσαι που ολα ειναι καλα!κι εγω εκανα συνεχως κολπιτιδες απο μυκητες εβαζα αλοιφη,κολπικα υποθετα και κατι χαπακια κι εγω κι οαντρας μου αλλα δεν μας απαγορεψε να ερχομαστε σε επαφη εκεινες τις μερες αλλο που εγω ειχα μεγαλη ενοχκηση στην περιοχη και μου ητν αδυνατο.αυτος ειναι και ο λογος που για περιπου 5 μηνες μπορει και παραπανω ειχαμε αραιες επαφες.τελικα ανακαλυψα απο τι ηταν(επειδη ξυριζα το "κουτακι"μου)και επιτελους δοξα τω θεω δεν ξαναπαθα και εχουμε εντεινει τις προσπαθειες για μπεμπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ

ΜΜΜΜΜΜ ΡΕΛΑΡΑ ΟΣΟ Δ ΓΙΝΕΤΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ

αλλη απορια ....δλδ βρε κοριτσια να μην προσπερασω τα λεγομενα του τρομερου γυναικολογου μου εεεεεε??????

maniamoynia μου το ευχομαι οσο δ φανταζεσαι κοπελα μου γλυκια

ευχαριστω που απαντησατε τοοοοσο γρηγορα γλυκιες μου φιλεναδιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nickis μου ειτε μετραω ειτε οχι δυστηχως το αγχως δ φευγει οπως το ειπα κ στον γιατρο μου

κελυ μου β ξερεις τι χαρα ενιωσα ακουγοντα αυτα να νεα ειχα λιγο φοβηθει κ εχω αυτο κ αν εχω το αλλο?????

τελικα ουτε κυστες ουτε τπτ δ εχω δοξα το θεο

κ μου ειπε πως αν κ ο ανδρουλης μου ειναι τοοοσο πεντακαθαρος οπως κ εγω

θα εχουμε πολυ γρηγορα τα ευχαρηστα νεα αν βεβαια αποβαλω το αγχως μου :kiss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΚΑΛΕ, ΟΙ ΜΥΚΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ! ΘΑ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΦΑΓΟΥΡΑ, ΘΑ ΣΕ ΤΣΟΥΖΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ!

ελενιτσα μου δ μου εχει ξανατυχει κ δ γνωριζω τι γινεται

μου ειπε πως δεν ειναι τπτ σοβαρο αλλα θα βαλω για 7 μερες εσωτερικα μια κρεμα τπτ αλλο

ΜΑ ΣΤΙς ΓΟΝΙΜΕΣ?????????? :angry::blink:

ΕΕΕΕΕ ΜΑ ΣΤΣς ΓΟΝΙΜΕΣ ????????????????????

:angry::blink::blush::P :woohoo: :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα!!!!! Καλέ, κάνε τη θεραπεία και δεν πειράζει. Το 24 στο nick σου είναι η ηλικία σου; Τότε είσαι βρέφος καλέ, τι αγχώνεσαι;;; Άντε κι έχασες ένα μήνα. Θα προσπαθήσεις τον επόμενο. Αφού όλα είναι τέλεια, και δεν έχεις κανένα πρόβλημα, τότε σίγουρα θα μείνεις έγκυος αμέσως!!!!! Εδώ πέρα άλλες με χιλιάδες προβλήματα και τα καταφέρνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΙΧΙΧΙΧΙ "ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ" ΗΤΑΝ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΟΤΑN ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 25+ :(:P:D:blink: :blink:

οσο για το αγχως δ ξερω τι με εχει πιασει καμια φορα ειναι τοοοοσο μεγαλη η λαχταρα μου....

που νομιζω πως δ θα γινω ποτε μαμα

νομιζω πως δ θα εχω ποτε αυτην την χαρα πως ειναι απλα ενα τρελοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ονειρο που δ θα πραγματοποιηθει ποτε

δ ξερω γιατι σκεφτομαι ετσι δ ξερω τι με εχει πιασει

ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗΗΗΗΗΗ?????????????

κοριτσια το εχω δηλωσει στον ανδρα μου πως οταν μαθω πως ειμαι θα με στειλει στο τρελοκομειο θα χασω τα λογικα μου!!! :P:D :woohoo: :woohoo:

μηπως ειμαι ειδη τρελη???????:blink: :blink:

μαλλον εεεε?????

:blink::dry::P

χιχιχιχιχιιχαιαχχαιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα, εντάξει. Άμα είσαι 25 συν, τότε σημαίνει ότι γέρασες, σε πήρανε τα χρόνια και σε λίγους μήνες θα έρθει η εμμηνόπαυση!!! :P

Καλέ, εγώ έχω φίλη που παντρεύτηκε στα 35 και έκανε 2 παιδιά, στα 38 και στα 40 της!!!!!

Κι εμένα όλα μου φαίνονται βουνό. Τα πάντα όμως. Ακόμα και σεξ να κάνουμε δυσκολευτήκαμε στην αρχή, γιατί εγώ πονούσα φρικτά και ο άντρας μου είχε στυτική δυσλειτουργία απ' το άγχος, αλλά τώρα το απολαμβάνουμε και γελάμε με τις δυσκολίες που είχαμε συναντήσει! Να μην πω για το δίπλωμα οδήγησης, που είχα φτάσει στο σημείο να σκέφτομαι να προσλάβω οδηγό να με μεταφέρει, γιατί στην Κύπρο δεν έχει συγκοινωνίες. Τώρα έχω το αμαξάκι μου και το οδηγώ μια χαρούλα (με δίπλωμα εννοείται)! Όλα, μα όλα μου φαίνονταν βουνό, και πνιγόμουν σε μια κουταλιά νερό, κι όλες μου οι φίλες με έλεγαν τρελή, και νομίζω ότι ήμουν τελικά!!!

Για να καταλάβεις, πριν αρχίσουμε προσπάθειες για παιδί, σκεφτόμουν εξωσωματικές και υιοθεσίες, γιατί ήμουν σίγουρη ότι δε θα τα καταφέρναμε!!! Δεν τα καταφέραμε, βέβαια, αλλά ένα μήνα κρατάνε ακόμα οι προσπάθειές μας, αλλά μπορεί να μας έτυχε βιοχημική, πράγμα που τουλάχιστον σημαίνει ότι δεν ήμαστε για πέταμα!!!

Οπότε, μην το πολυσκέφτεσαι και μην αγχώνεσαι!!!!!!! Κι εγώ δε θα υπήρχα αν δεν ξεαγχώνονταν οι γονείς μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!

ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΚΗΤΕΣ?

ΔΙΩΞΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΜΥΚΗΤΕΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΡΘΕΙ! ;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχχαχαχαχα εχεις πολυ πλακα "θελω να γινω μαμα"χιχιχιχιιχιχ

εμεις να σου πω την αληθεια οχι δ ειχαμε τετοια προβληματα αλλα το αγχως κυριαρχει

γιωργια νομιζω οτι αυτο ειναι το ποιο σωστο κ αυτο μαλλον θα πρεπει να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena μου δ θελω να σκεφτομαι οτι εχω πολλα χρονια για να κανω παιδακι

εγω ειμαι αυτη που "ανδρα θελει τωρα τον θελει" χιχιιχιαιαχιαχιιχ :P:D

ευχομαι μονο τον επομενο μηνα να μεινω μιας κ αυτος θα παει στραφτη :P

χιιχιχαιιαχιαχι

κοριτσαρια ευχομαι ολες οσες προσπαθουμε να μεινουμε εγκυουλες λειαν συντομος παρακαλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

ΚΥΡΙΕ ΠΕΛΑΡΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΚΟΥΣΕ ΜΑς ΕΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpougatsoula tha sumfwnhsw me ta koritsia oti tha prepei na kaneis prwta th therapia,thn exw kanei 2 fores paliotera kai an to amelhseis tha exeis dusarestes sunepeies(fagoyra,priksimo,duskolia sto sex).Ase pou an meineis eguos xwris na diwkseis tous paliomukhtes tha prepei na pareis farmaka pou apagoreutai gia to kalo tou embruou kai tote tha stenoxwriesai pou vazeis se kinfyno to mwraki!!Egw eixa kanei pureto ston 2 mhna kai depon pou eperna fantasou oti eklaiga apo to agxos mou!!!upervolikh ka i gw alla sto lew gia na katalaveis poso upeuthunh viwtheis gia auto pou kouvalas.Ase pou den exeis kanena provlhma opote einai thema xronou na meineis eguos!!!!!!!!;) opoteX A L A R A:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι οχι δ θελω να βαλω σe κινδυνο το μελλοντικο παιδακι μου χιχιχι :P

εχετε δικιο θα πρεπει να μαθω να εχω υπομονη στην ζωη μου πραγμα ποu δ εχω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τελεια Μαριλου μου!!!! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη κ γερα μωρακια!!!🙏🥰❤️🤰🧿 τωρα ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!!!😊
    • Πόσο χαίρομαι που είσαι καλά και το αγοράκι σου επίσης! 💙☺️  Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Κι εγώ full time μαμά χωρίς βοήθεια από κανέναν! Ο μικρός κολλημένος πάνω μου, δε κάθεται λεπτό μόνος... Κάνω όλες μου τις δουλειές το βράδυ που κοιμάται, έχω ξεχάσει πως είναι να κοιμάσαι και να ξεκουράζεσαι.  Τώρα για το φαγητό εμείς επιλέξαμε από τον 6ο μήνα να κάνει blw, σίτιση δηλ με κομμάτια. Στην αρχή ήταν ζόρι, δεν έτρωγε κτλ μετά όμως πήρε μπρος και τώρα δε τον σταματάει τίποτα, θα φάει κι εμάς σε λίγο!  🤣 θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σε κάποιο μικρό γεύμα δηλ δεκατιανο ή απόγευματινο να κάνεις εισαγωγή σε πατημένα αν όχι σε κομμάτια. Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται solid starts αν θες να τη κατεβάσεις για να πάρεις ιδέες. Μην απογοήτευσε! Ας παίξει με το φαγητό! 1_3_4 κάποια στιγμή θα το βάλει στο στόμα το φαγητό και θα φάει μόνος του.  Σας κράτησαν πολύ οι κολικοί.... Ηρωίδα είσαι! 💪🏼  Ότι έγραψες για δεύτερο παιδί με κάλυψε απόλυτα! Ίδιες σκέψεις πάνω κάτω... Την υγειά μας να έχουμε κι εμείς και τα μωρακια μας και βλέπουμε στο μέλλον... Εγώ τώρα είμαι σε φάση που αποθηλαζω σιγά σιγά και από τη μια χαίρομαι που δε θα έχω το θηλαστρο, που θα πάρω πίσω το σώμα μου αλλά από την άλλη -δε ξέρω γιατί- νιώθω θλίψη και ενοχές απέναντι στον μικρό.. αντικρουόμενα συναισθήματα... 🙄 Προσπαθώ πολύ να το δουλέψω μέσα μου.    
    • Όλα καλά κ εμείς.. έφτασε σχεδόν 1,5 κιλο η μπέμπα μας 🤩🤩.. προχωράμε όμορφα .. 
    • Α δεν το είχα καταλάβει, με συγχωρείς! Μια οικογενειακή φίλη έκανε 8 εξωσωματικές μέχρι να έρθει ο μικρός και μέσα σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσιολογική σύλληψη κι έτσι ήρθε και η κόρη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...