Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΑΡΤΗΣΗ.................


Recommended Posts

Oh my god...

Έχω σοβαρό θέμα κορίτσια...

Είναι 11,5 μηνών, πολύ ζωηρή, ατίθαση και εξαρτημένη από εμένα...

Δεν δουλέυω, την μεγαλώνω αποκλειστικά χωρίς καμία βοήθεια από γιαγιάδες κτλ.

Την αφήνω στο πάρκο που βρίσκεται στο σαλόνι και με το πού γυρίζω την πλάτη μου να πάω στην κουζίνα να πιώ λίγο νερό, ουρλιάζει και κλαίει...

Είμαι ετοιμόγεννη (γεννάω σε 5 ημέρες) και δεν αντέχω να την έχω συνέχεια αγκαλιά...

Όταν γυρίσω με το καλό σπίτι με τον μπέμπη τι θα την κάνω ???

Θα μου τον ξυπνάει συνέχεια είμαι σίγουρη !

Βοηθήστε με !!!!!!!!!!!!!

Τι να κάνω για να απασχολείται με κάτι ???

Το πάρκο της είναι γεμάτο παιχνίδια, τίποτα αυτή, εκεί με παρακολουθεί και όταν απομακρυνθώ χτυπιέται !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου γεια σου!Κοντα-κοντα ταχεις τα μωρακια σου!Ειναι δυσκολο τωρα στην αρχη αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι και το καλυτερο.Γιατι θα μεγαλωσουν μαζι,οι αναγκες τους πανω-κατω θα ειναι οι ιδιες,θα παιζουν και θα μαθουν να μοιραζονται.θα τσακωνονται κιολας αργοτερα:laugh: αλλα μεσα στο προγραμμα ειναι κι αυτο!Οτι θα κουραστεις ειναι σιγουρο αλλα και ποια μαμα δεν κουραζεται,πεσμου!η κορουλα σου ειναι σε ηλικια προσκολλησης στην μαμα,ολα τα μωρα σ αυτην την ηλικια ετσι κανουν,σιγα σιγα θα αποβαλλει το αγχος αποχωρισμου που νοιωθει οταν απομακρυνεσαι,δεν σε βλεπει και γι αυτο κλαιει.Προσπαθησε να την αφηνεις στο παρκο για λιγη ωρα και πολλες φορες,και μην βαζεις ολα τα παιχνιδια μεσα,τα μωρα βαριουνται ευκολα,καλυτερα να δινεις ενα,μετα απο ωρα αλλο και ουτω καθ εξης...,με υπομονη και σταθεροτητα θα βρεις τον τροπο να ειναι και η μικρη ηρεμη και εσυ να κανεις τις δουλειες σου;)

Ευχομαι με το καλο να δεχθεις και τον μπεμπη!Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΥΓΕΙΗΝΗΣ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗΣ! ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΑΣΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ! ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΙΣΗΜΟ ΣΤΑΔΙΟ! ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ,ΑΣΦΑΛΕΙΑ, ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ! ΠΕΣ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΣΕ ΒΡΕΙ! ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ! ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΑΠΑΝΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΤΟ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΣΑΝ ΦΥΛΑΚΗ! ΑΣΕ ΤΗΝ ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΚΟΥ! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω τι έχω να τραβήξω με τον ερχομό του μπέμπη μας !!!!!!!.

Η μικρή δεν περπατάει ακόμη γι'αυτό και δεν μπορώ να την αφήσω κάπου εκτός πάρκου ή καροτσιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου γλυκια μονο υπομονη μπορεις να κανεις τιποτα αλλο ειλικρινα.Μη νομιζεις και μεγαλυτερο να ηταν το κοριτσακι σου παλι θα ηταν δυσκολο στην αρχη.Εμενα η μεγαλη ουρλιαζει επιτηδες οταν βλεπει τον μπεμπη να κοιμαται γιατι τον ζηλευει πολυ.Το τι τραβαει το μωρακι δεν περιγραφεται και πρεπει να το φυλαω συνεχεια δε μπορω να τα αφησω στο ιδιο δωματιο και να φυγω..αστα να πανε.Ευχομαι με το καλο να γεννησεις το μπεμπουκο σου και γρηγορα να βρειτε τους ρυθμους σας και μην ανησυχεις εδω θα ειμαστε να τα λεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα για πρώτη φορά πήγε για μπάνιο με τον μπαμπά της και την γιαγιά της...

Εγώ έκατσα σπίτι και μαγείρεψα.

Απ'ότι μου είπαν, ήταν πολύ ήσυχη, δεν έκλαψε καθόλου και ούτε έδειξε να με αναζητά...

Δεν το πιστεύω κορίτσια !!!!!!!!!!!!!!!!

Έμεινα λίγο μόνη μου μετά από 1 χρόνο !!!!!!!!!!!.

Το είχα τόσο ανάγκη.

Όταν γύρισαν, ήταν μια χαρά χαμογελαστή και ευδιάθετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναί ναί απίστευτο !!!!!!!.

Εντομεταξύ χθές και σήμερα έχω και πονάκια και με βοήθησε πολύ που άραξα λίγο σπίτι ΜΟΝΗ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΒΡΕ ΑΝΝΟΥΛΑ, ΑΡΓΙΣΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΙΓΟ, ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ! ΕΠΡΕΠΕ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΣΥ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕΣ ΣΗΜΕΡΑ! ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ! ΑΝΤΕ, ΑΦΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ! ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΜΩΡΕ ΠΟΛΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙΣ! ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...