Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΗΣΗ ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ?


Recommended Posts

Κορίτσια στις 6 Ιουλίου έκανα απόξηση, δυστυχώς, γιατί απέβαλα :( κι είχα πολύ αίμα. Τώρα δεν ξέρω πότε θα έχω ξανά περίοδο. Ο γιατρός μου είπε μετά από 30 - 40 μέρες...Έχω κανονίσει και διακοπές και δεν ξέρω πότε θα μου έρθει η άτιμη..Εσεις τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου λυπάμαι πολύ γι'αυτό που σου συνέβει...

Συμπάσχουσα κι εγώ...:(

Στην περίπτωσή μου άργησε πολύ...Εκανε 2 μήνες να μου έρθει περίοδος αλλά γενικότερα δεν έχω σταθερό κύκλο...

Εύχομαι να περάσεις υπέροχα στις διακοπούλες σου και μετά ξεκίνα πάλι ήσυχα για τη νέα σου προσπάθεια για νινάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέυχαριστώ πολύ κοπέλα μου..Πολύ επώδυνη εμπειρία.. Ο γιατρός μου είπε να περιμένω ενα με δύο μήνες και να αρχίσω και πάλι τις προσπάθειες. Σου εύχομαι κι εσένα ότι καλύτερο..Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σε καταλαβαινω κι εγω γιατι το εχω ζησει και αυτο δυστυχως.Εμενα μου ηρθε περιοδος περιπου μετα απο κανα μηνα,κρατησε ομως περισσοτερες μερες και ειχα μεγαλη αιμορραγια,ειχα παρει το γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.Ευχομαι ολοψυχα να εχεις συντομα μια υπεροχη εγκυμοσυνη κι ενα γερο μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας...Οπως σας είπα στις 6/7 έκανα απόξηση λόγω αποβολής κ αιμορραγίας. Ο γιατρός μου είπε πως θα περασουν περίπου 30-40 μέρες για να ξαναέχω περίοδο. Εδώ και 4 μέρες όμως πονάω πολύ την κοιλιά μου κ γενικά είχα τα συμπτώματα πριν από περίοδο. Σήμερα μου ήρθε περίοδος, δηλαδή μετά από 23 μέρες από την απόξηση. Μήπως είναι πολύ νωρίς από ότι μου είπε ο γιατρός; Να ανησυχήσω η είναι φυσιολογικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΙΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΥΣΗ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΜΕΡΕΣ.ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΕΒΑΛΕΣ?ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΣΟΥΝ?ΕΓΩ ΣΤΗΝ 24Η ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαριλού..τώρα είδα το μήνυμά σου.. Ο γιατρός μου είπε πως ήμουνα στην 5η εβδομάδα αλλά δεν μου είπε γιατί απέβαλα. Όλα είναι φυσιολογικά κ απλά μου είπε πως 1 στις 4 κοπέλες αποβάλουν στην πρώτη εγκυμοσύνη. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Πάντως μου ήρθε περίοδοσ πιο νωρίς με αρκετους πόνουσ κ πολύ αίμα. Ευτυχώς τώρα τελείωσα κ θα πάω στο γιατρό να με δει κ που ξερεις μπορεί και να αρχίσουμε νέες προσπάθειες για ένα μωράκι..Σου εύχομαι κ σένα τα κάλύτερα κ γρήγορα να ξαναμείνεις έγκυος.. Φιλιά χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FOROUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΝΜ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ.ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ.ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΩΣ ΗΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ?ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ'ΜΕΝΑ!ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ'ΓΩ ΑΠΟΞΥΣΗ ΣΤΙΣ 22/07 ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΟΥ.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κύκλος μου δεν είναι κ πολύ σταθερός, δηλαδή τη μία μου ερχόταν στις 28 μέρες, την άλλη στις 30 κ κάποτε στις 32..Τώρα μετά την απόξηση μου ήρθε μετά από 23 μέρες. Είχα αρκετούς πόνους κ πολύυυυυ αίμα..Πήγα σήμερα στο γιατρό κ μου είπε πως όλα είναι μια χαρά κ άν θέλω να αρχίσω τις προσπάθειες. Πρέπει να ομολογήσω όμως ότι φοβάμαι λίγο κ δεν ξέρω, μήπως πρέπει να περιμένω ακόμη λίγο? Εσένα γιατί σου είπε να περιμένεις κανα 6 μηνο? Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΑΚΙ!!!ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΞΕΡΕΙ...ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ..ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΚΙ'ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ.ΤΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΛΕΙΝΩ 40 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ.ΛΕΣ ΑΜΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΣΕ'ΜΕΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ?ΜΑΚΑΡΙ... ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΕΙ!!ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ Τ'ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ'ΓΩ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού, κοπέλα μου τώρα είδα το μήνυμά σου..Είμαι από Κύπρο κ είμαι 24 χρονών. Δεν έχω παντρευτεί ακόμα κ με τον έρωτά μου είμαστε μαζί 1,5 χρόνο. Είναι στα άμεσα μας σχέδια ο αρραβώνας κ έπειτα γάμος. Παρόλα αυτά κι οι δύο θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδάκι..

Φαντάζομαι ο γιατρός σου είπε να πε΄ριμένεις ένα 6 μηνο λόγω της προχωρημένης εγκυμοσύνης. Εγώ ούτε που το είχα συνειδητοποιήσει ότι ήμουν έγκυος κ με πλήγωσε πολύ, φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι για σένα. Μην τα βάζεις κάτω κοπέλα μου κ είμαι σίγουρη θα ξαναμείνεις έγκυος κ αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά. Η γυναίκα του αδερφού μου είχε αποβολή στην 8η εβδομάδα κ της είχε πει να περιμένει ένα 3μηνο. Τώρα έχει τρία πανέμορφα κοριτσάκια!!! Κουράγιο, δύναμη κ σκέψου θετικά.

Εσύ από που είσαι?

Φιλάκια πολλά κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΕΣ!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΡΑΦΗΝΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ(ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΝ).ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΝΤΕ ΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ).ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΠΟΝΕΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ.ΑΣ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΕΤΙΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ ΣΟΥ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ.ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΧΩ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάσου Μαριλού.

Πέρσι 22/08 στον έκτο μήνα κλεισμένο και 1 μέρα στο 7ο σπάσανε τα νερά μου, γέννησα πρόωρα και το μωρό μου χάθηκε.

Σε καταλαβαίνω λοιπόν πόσο επώδυνο είναι αρχικά σωματικά και μετά ψυχικά. Εγώ συνηδητοποίησα τα πάντα αργότερα και ειδικά τώρα που πλησιάζει πάλι ο καιρός νιώθω να πονάω όλο και περισσότερο.

Είσαι όμως πολύ νέα και μην το βάζεις κάτω. Θα τα καταφέρεις και θα είσαι πολύ ευτυχισμένη.

Η περίοδος συνήθως έρχεται μετά από περ. 6 εβδομάδες και πάλι. Τουλάχιστον σε μένα ισχύει αυτό και της 4 φορές που είχα "ατυχία" μεγάλη με τις εγκυμοσύνες μου. Αλλά πάντα κοιτάω μπροστά και ελπίζω τα καλύτερα.

Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία σε ότι κάνουν...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ POLLY.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ'ΣΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΕΠΩΔΥΝΟ.ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΛΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ.ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΝΑΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ.ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΕΠΟΜΟΝΗ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΕΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ?ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΦΕΡΩ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ?ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ'ΣΕΝΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI EGO ADEIATHETISA META APO 40 MERES-EPREPE NA GINEI DIAKOPH KYHSHS STIN 16η ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΑΤΩΜΕΝΟΥ ΑΜΝΙΑΚΟΥ ΥΓΡΟΥ-ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ-ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ-ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΞΑΝΑ-ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ -ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Οι δικιές μου εγκυμοσύνες είναι επι το πλείστον εξωμύτριες. 3 φορές στην ίδια πλευρά (όπου βεβαιώς δεν έχω πλέον σάλπιγγα). Μία αποβολή και η πρόωρη γέννα που έχω ήδη αναφέρει.

Πριν από ένα μήνα είχα το 3ο εξωμήτριο. Πίστεψα ότι είχα μια ευκαιρία ακόμη, μετά το περσινό, να αποκτήσω το πολυπόθητο παιδί, αλλά δυστυχώς δεν έγινε.

Επειδή το έμβρυο ήταν "χωμένο" σε δύσκολο σημείο στο εσωτερικό κέρας της μήτρας ο γιατρός αναγκάστηκε να κόψει κομμάτι μήτρας για να το αφαιρέσει, οπότε έραψε την μήτρα και μου είπε ότι πρέπει να περιμένω 1 χρόνο για άλλη προσπάθεια, ακριβώς επειδή και πριν απο 3 χρόνια είχα πάλι εξωμήτριο και κάναμε ακριβώς την ίδια διαδικασία.

Είμαι 39 ετών και έχω χάσει τις ελπίδες μου και είμαι πολύ στεναχωρημένη. Δεν μπορώ να πιστέψω γιατί συμβαίνει αυτό.

Πέρσι γέννησα πρόωρα διότι μάλλον υπήρχε κάποια μόλυνση στην μήτρα. Και λέω μάλλον γιατί σπάσανε τα νερά και με την εξέταση αίματος που έκανα στο νοσοκομείο, είδαμε ότι τα λευκά αιμοσφάιρια ήταν πολύ ανεβασμένα. Ούτε οι γιατροί δεν μπορούν πολλές φορές να εξηγήσουν γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο. Πριν γίνει αυτό, ήμουν απολύτως καλά, είχα κάνει και αμνυοπαρακέντηση λόγω ηλικίας και ήταν όλα πάρα πολύ καλά. Τίποτα δεν έδειχνε το θα ακολουθούσε.

Δεν ξέρω τι θα κάνω, αυτή τι στιγμή προσπαθώ να είμαι καλά. Ευτυχώς έχω πολύ καλή σχέση με τον άντρα μου, ο οποίος με στηρίζει και ευτυχώς που τον έχω. Θα δούμε. Τώρα θα προσπαθήσουμε να ξεκουρατούμε.

Σε φιλώ και σου εύχομαι τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...