Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 Mέρες καθυστέρηση !!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου όπως καταλάβατε και από των τίτλο έχω 3 μέρες καθυστέρηση :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Το ερώτημα μου είναι να πάρω το γιατρό τηλέφωνο να των ρωτήσω αν θα πρέπει να πάω να κάνω χορική ή,

να περιμένω ακόμα , και να του τηλεφωνήσω από βδομάδα ??? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλίνα έγραψε:

Κορίτσια μου όπως καταλάβατε και από των τίτλο έχω 3 μέρες καθυστέρηση :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Το ερώτημα μου είναι να πάρω το γιατρό τηλέφωνο να των ρωτήσω αν θα πρέπει να πάω να κάνω χορική ή,

να περιμένω ακόμα , και να του τηλεφωνήσω από βδομάδα ??? :dry:

ΑΝΤΕΧΕΙΣ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ????

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ:woohoo: :woohoo:

ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΟΡΙΑΚΗ;)

3 ΜΕΡΕΣ , Ε???

ΚΑΛΕ ΤΡΕΧΑ!!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλινα μου πηγαινε γρηγορα να κανεις χωριακη.... σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!!!! περιμενουμε νεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΙΝΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΤΣΤ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ,ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕ ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ,ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.

ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνω όμως να πάρω το γιατρό τηλέφωνων?? ή θα με περάσει για παλαβή ????:dry:

Δεν είναι νωρίς για την χωρική? Μήπως να περιμένω ακόμα??:dry:

Όλο ερωτήματα είμαι:blink: …… πω πω πολύ ψυχοφθόρα είναι αυτή η αναμονή, μέχρι να πας να μάθεις ΣΚΑΣΣ ..:side:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΑΡΧΙΚΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ!!ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΤΕΣΤ!!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΤΕΧΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ!!! ΤΡΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΕΣΤ!! ΚΑΝΕ 2-3 ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ 3 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!!!ΑΚΟΜΗ ΚΑΘΕΣΑΙ;;ΤΡΕΞΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΤΕΣΤ.ΠΑΡΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΓΩΝΙΑ.ΘΕΛΩ ΤΑ ΝΕΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομη εδω εισαι???????

3 μερες καθυστερηση ευχομαι να σημαινει "εγκυμοσυνη"...!!!

Αντε γρηγορα πανε σε ενα φαρμακειο κανε ενα τεστακι και μπες

να μας πεις τα ευχαριστα!!!

Εγω με 2 μερες καθυστερηση ειχα θετικο τεστ (predictor) και ηταν

και βραδυ οταν το εκανα!!

Καλη επιτυχια κουκλα μου!!

Περιμενουμε νεα σου! Φιλιαα!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , τι να σας πω ότι να νευρά μου έχουν βαρέσει κόκκινο!!! .:S

Αλλά ας τα πάρω από την αρχή για να καταλάβετε της σας λέω :blink: !!!

Όπως σας είχα πει είχα 3 μέρες καθυστέρηση, την τέταρτη μέρα της καθυστερήσεις αποφάσισα να πάω να κάνω ένα τεστ , για κακή μου τείχη το Σάββατο ένα φαρμακείο βρήκα και αυτό δεν είχε ,λέω δεν πειράζει θα κάνω την Δευτέρα μια Β –χορική και θα δούμε …

Το βράδυ που ετοιμαζόμασταν με των άντρα μου να πάμε σε κάτι γενέθλια πάω στην τουαλέτα και βλέπω λίγο ροζ αίμα με έπεισε πανικός βγαίνω από το μπάνιο και εξηγώ στον άντρα μου τη συμβαίνει με κλάματα !!! λέμε να πάρουμε των γιατρό τηλέφωνο , ο γιατρός μας έστειλε για μία χορική στο Λητώ και μετά από δύο ώρες μας πείρε ο γιατρός τηλέφωνο για τα αποτελέσματα!!! Ήταν ΑΡΝΗΤΙΚΟ μας είπε , δεν σταμάτησα να κλαίω όλο το βράδυ, δεν το πιστεύω να λέω τη παιχνίδια μου παίζει αυτός ο οργανισμός έγινα και ρεζίλη και στο γιατρό δεν το πιστεύω δεν το πιστεύω πρώτη φορά να έχω 4 μέρες καθυστέρηση, τα νεύρα μου και η στενοχώρια να έχουν βαρέσει κόκκινο , ο άντρα μου να προσπαθεί να με συνεφέρει. Τα ξημερώματα Κυριακής κατέβηκε και το υπόλοιπο αίμα, και τώρα…. είμαι αδιάθετη και με μία ψυχολογία στο πάτωμα .:(:(

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι τώρα ξεκινά ένας καινούργιος κύκλος όπως λέει και η ARISTINA .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο, όλες έτσι νιώθουμε όταν τελικά μας έρχεται μετά από καθυστέρηση... Πόσο καιρό προσπαθείτε; Θα τα καταφέρετε σίγουρα, μην αγχώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούμε 2 μήνες και τώρα θα πάμε στο τρίτο μήνα.:dry: Κάνω προσπάθειες να κάνω άλλα πράγματα και να απασχολούμε Άλου έτσι ώστε να μην το σκέφτομαι .

μακάρι αυτό το μήνα να μας χαρίσει ο Θεούλης αυτό το τόσο μοναδικό δώρο ..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ, ηρέμησε. Δυο μήνες τι είναι; Μετά τον ενάμισυ χρόνο να ξεκινήσετε να προβληματίζεστε και να το ψάχνετε, αν και τις περισσότερες περιπτώσεις το ζευγάρι δεν έχει κανένα πρόβλημα, το άγχος τα καταστρέφει όλα.

Τώρα, βέβαια, δάσκαλε που δίδασκες, εμείς ένα μήνα προσπαθήσαμε, τώρα πάμε για το δεύτερο, και όταν μου ήρθε η περίοδος έγινα χάλια, όχι τίποτε άλλο, αλλά είχα 9 μέρες καθυστέρησης και τα δύο τεστ του φαρμακείου βγήκαν θετικά... Αλλά τώρα πήρα το μάθημά μου, την επόμενη φορά ούτε θα αγχωθώ ούτε θα το σκέφτομαι, ούτε τεστ θα κάνω, εκτός κι αν καθυστερήσει η περίοδος 5-6 μήνες! :P Αλλά στα λόγια όλα είναι εύκολα, τον άλλο μήνα θα δούμε πώς θα αντιδράσω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΤΑ όταν έρχεται η ριμάδα η καθυστέρηση τη να κάνεις λίγο πολύ είναι στο μυαλό σού , καλά το θεϊκό είναι όταν μετά από καθυστέρηση σου έρχεται περίοδος !!!! εκεί θες να τα βάλεις με τους πάντες και ποιο πολύ με των ίδιο σου των εαυτό :angry: … . …

Ο άντρα μου μου είπε στο Σάββατο ‘ μην στενοχωριέσαι αγάπη μου αυτό το μήνα δεν θα σε αφήσω σε χλωρό κλαρί και θα το σπείρουμε το μικρούλη που θα μας πάει’ , τα λόγια του με έκαναν να χαμογελάσω και να καταλάβω για ακόμα μία φορά πόσο με αγαπάη .

Δεν θέλω να στενοχωριέμαι αλλά μου βγαίνει αφόρητα, το πολεμάω όμως όσο μπορώ.

Αύριο είναι μία καινούρια μέρα !!! και θα χαμογελώ ακόμα ποιο πολύ !!!

:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου ξερεις κατι???μην το βαζεις κατω!σε καταλαβαινω απο τη μια!αλλα σκεψου πως εισαι μαζι με τον αντρα σου!αγαπιεστε πανω απο ολα και ειστε καλα!ετσι οταν με το καλο ερθει το μωρακι σας θα ειναι πολυ ευτυχισμενο!!!ο Θεουλης ξερει ποτε θα σας το στειλει και γιατι!μη στεναχωριεσαι...ολα γινονται για καλο και οταν πρεπει να γινουν...

ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ...

κοριτσια εμεις απλα θελουμε να συζησουμε με τον συντροφο μου και ΔΕΝ μπορουμε λογω οικονομικων...ξερετε τι δυσκολο ειναι αυτο?

για αυτο να ειστε χαρουμενες και να κοιτατε οτι ειστε καλα...

φιλιααααααααααααα πολλααααααααααα:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο ρε συ!!!!!!! Άλλοι προσπαθούν χρόνια, μην αγχώνεσαι! Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα, το άγχος σου τα προκαλεί όλα!

Κι εγώ τον πρώτο μήνα προσπαθειών, δηλαδή τον προηγούμενο, πήγα να πεθάνω απ' το άγχος, έκανα το τεστ και τρέμανε τα χέρια μου, έκλαιγα, απελπιζόμουν, το στομάχι μου ήταν τόσο σφιγμένο που τρόμαξα ότι είχα πάθει κάτι και του έκανα μασάζ...

Τώρα λέω να το δω πιο χαλαρά, για να μη χάνω το χρόνο μου με προσπάθειες που θα είναι άκαρπες λόγω του άγχους. Ευτυχώς ο άντρας μου δεν αγχώνεται καθόλου και πετάει στα σύννεφα, οπότε με χαλαρώνει κι εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ,ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΙΓΑ!ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΘΑ ΔΕΙΣ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΡΧΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αχ αχ αυτές οι καθυστερήσεις!! Βρε κοπέλα μου, μην στενοχωριέσαι! Θα δεις, όλα καλά θα πάνε! 2 μήνες προσπαθειών δεν είναι και πολύ! Να σου πω την δική μου ιστορία;; Λοιπόν.. 4 μέρες καθυστέρησης δεν λέει και πολλά! Όταν κάνεις και 2 μήνες να δεις περίοδο... λόγω πολυκυστικών.. που τι σημαίνει;; Ότι εμποδίζουν τα σπερματοζωάρια να βρουν το ωάριο και να το γονιμοποιήσουν!! Ευτυχώς σε μένα δεν συνέβη κάτι τέτοιο!

Λοιπόν, είχα πει ότι από Σεπτέμβρη που θα πήγαινα γαμήλιο θα ξεκινούσα ελεύθερα για παιδάκι! Πήγα αρχές Σεπτέμβρη πριν φύγω στον γιατρό μου, να κάνω ένα γενικό τσεκ απ! Τεστ παπ και τέτοια! Λοιπόν, κάνοντας κολποσκόπηση είδαμε ένα αυγουλάκι να ωριμάζει στην ωοθήκη μου! Ήταν Δευτέρα, και ο γιατρός μετρώντας το μου είπε αν κάνω Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή υπάρχει πιθανότητα για νινάκι!! Το έδεσα! Το είχα και σίγουρο!! Λέω θα μας βγει και ιταλιάνικο μιας και ταξιδεύαμε Παρασκευή! Μετά από 15 μέρες περίπου, γυρνώντας Ελλάδα, ήρθε κι περίοδος!! Στενοχωρήθηκα λιγάκι αλλά δεν πτοήθηκα! Τον Οκτώβρη σημείωνα, έγραφα, μέτραγα, καθυστέρησα 10 μέρες τον κύκλο μου... και τελικά μου ήρθε! Τον Νοέμβρη είπα : " Δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας!! Όποτε κάτσει!! " και από τότε δεν μου ξανάρθε περίοδος! Περιμένω από στιγμή σε στιγμή γεννητούρια!! Ο κύκλος μου είναι από 30 έως 40 μέρες! Επομένως.. δεν ξέρω από πότε μετρά η καθυστέρηση! Συνήθως οι γιατροί λένε μέχρι 10 μέρες όλα είναι πιθανά! Από κει και μετά θεωρείτε καθυστέρηση!! Και περίμενα η δόλια 40 μέρες από την τελευταία μου περίοδο για να κάνω ενα ρημαδοτεστάκι!! :laugh:

Όχι άγχος.. απόλαυσε τα χάδια και μην μετράς μέρες! Μπορεί ασυνείδητα να σε στρεσάρουν χωρίς να το θες! Χωρίς να το καταλαβαίνεις! Εύχομαι τα καλύτερα!! Ο επόμενος μήνας να είναι και ο τυχερός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το αποφάσισα ( αμάν ποιά :woohoo: ) θα σταματήσω να μετράω της μέρες θα κάνω ελευθέρα θα πάμε και διακοπές στη Σαντορίνη και στο χωριό και το μόνο που θέλω και εγώ και ο άντρας μου είναι να περάσουμε καλά !:laugh: να κάνουμε μπανάκια μας της τρελές μας και πολλά άλλα ;) !!!!! και αν είναι να έρθει θα το περιμένω με όλοι μου την αγάπη και στοργή .

Κορίτσια το μαγικό τελικά είναι ΟΧΙ ΑΝΧΟΣ όχι μέτρημα της μέρες !!

Δεν μπορεί νέα παιδία είμαστε κάπια στιγμή θα μας κάτσει το νινάκι !!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έτσι πρέπει να κάνουμε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...