Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΝΕΙΡΑ


ΝΑΝΙ2004

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια! αλλος ενας μηνας παει...σημερα αδιαθετησα...αλλα δεν πειραζει!το ηθικον ακμαιον!να σας πω.πιστευτε στα ονειρα? υπαρχει καποια που πριν να μεινει εγκυος να το ειδε στον υπνο της? το τελευταιο τριμηνο ολο ονειρα βλεπω "σημαδιακα". ο ονειροκριτης ετσι τα ερμηνευει τουλαχιστον!! και μεσα σε ολα αυτα χτες κατα τυχη μια φιλη μου, μου ειπε τον καφε ετσι οπως τον επινα και ειδε πανω -πανω στο φλιντζανι μου μια εγκυο γυναικα και γενικα ειπε οτι ηταν πολυ ευχαριστο.

σορυ που σας επρηξα αλλα πιστευετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να λεμε την αληθεια ουτε στο φλυτζανι πιστευω ουτε στα ονειρα.. μηπως ομως σου εγινε εμμονη για αυτο βλεπεις τετοια ονειρα και παρατηρεις τετοια σημαδακια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιτσα μου εχω και τισ δυο φορεσ που εμεινα εγκυοσ ειχα δει οτγι φοραγα νυφικο οποτε ναι τα πιστευω γιατι και οποια κοπελα ειδα με νυφικο στον υπνο ηταν εγκυος μηπωσ να μου στειλεισ καμια φωτο σου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε θες!!!μπορει να ειναι και εμμονη δεν λεω, απλα η μαμα μου πχ. ειχε δει στον υπνο της οτι θα μεινει εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ.....:dry: ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ(10 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ)ΕΛΕΓΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΠΑΠΑΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ...ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΡΠΟ ΚΟΙΛΙΑΣ.......ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!!!!ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ......ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΥΧΗ.ΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΟΥ:) ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιστεύω στα όνειρα, γιατί σχεδόν πάντα ότι σημαντικό γίνεται στη ζωή μου, πρώτα βλέπω όνειρα.

Όταν έμεινα έγκυος πέρυσι την πρώτη φορά, είδα ότι ήμουν σε ένα ιατρείο και είρθε μια ξανθιά νοσοκόμα και μου έδωσε να φάω κάτι σαν πιπεριές κόκκινες και μου είπε " Με αυτά θα μείνεις έγκυος...".

Μετά από 7 ημέρες έκανα τέστ και ήταν θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν πιστεύω καθόλου στα όνειρα, δε μου έχουν βγει ποτέ μα ποτέ. Έχω δει πολλές φορές ότι είμαι έγκυος, πολύ πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες, έχω δει πολλά και κουλά, αλλά δε μου βγήκε τίποτα ποτέ. Όσο για τον καφέ, δεν το συζητώ, δεν τα πιστεύω καθόλου αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω πολυ σε ολα αυτα,στα ονειρα,στο φλιτζανι,μου εχουν βγει πολλες προβλεψεις

τα ονειρα ειδικα...

οταν ημουν εγκυος 10 εβδομαδων,μια μερα πριν παω στον γυναικολογο για υπερηχο ειδα στον υπνο μου οτι ειχα βουλιαξει μεσα σε λασποθαλασσα,με μεγαλα κυματα και ενα κουτσουρο που κρατουσα για σωσιβιο,εφυγε απο το χερι μου και το εψαχνα,και ξυπνησα φοβισμενη και στεναχωρημενη και οχι αδικως.. πηγαμε στο γιατρο και ανακαλυψε οτι δεν χτυπουν πλεον οι καρδουλες..πικρα...

απο τοτε,τη θαλασσα,την εχω για κακο..παντα οταν βλεπω θαλασσα κατι κακο μου συμβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι μου:) Κι εγω πιστευω στα ονειρα. Και πιστευω γιατι μου βγαινουν! Οταν ειχα μεινει εγκυος στη κορη μου λιγες μερες πριν αποφασισω να παω στη γυναικολογο μου ειχα δει στον υπνο μου τον αγαπημενο μου θειο ο οποιος εχει πεθανει εδω και 5 χρονια περιπου. Δε μου ειπε τιποτα μονο τον ειδα, στο σπιτι που εμενε να καθετε στη καρεκλα που καθοταν συνηθως! Στην αρχη σκεφτηκα "τι γαιδουρα που εισαι? Ουτε ενα κερακι δε του εχεις αναψει του ανθρωπου". Οταν πηγα στη γυναικολογο και μου ειπε τη χαρακτηριστικη φραση "ειμαστε στην αρχη της εγκυμοσυνης" τρελλαθηκα:woohoo: Τη δευτερη φορα οταν ειχα καθυστερηση πριν ακομα παρω τεστακη απο το φαρμακειο ειδα στον υπνο μου τον παππου μου(και αυτος εχει πεθανει), ημουν εγκυος αλλα το εχασα 11 εβδομαδων:( Δυο μερες πριν χασω το δευτερο μωρακι ειχα δει στον υπνο μου στο μαγαζι μας ενα χρυσο νυφικο και αυτο το νυφικο το ειχα παρει εγω κι ετρεχα στο δρομο.... Τωρα περιμενω την αλλη βδομαδα να αδιαθετησω δεν εχω δει ακομα κανενα νεκρο συγγενη στον υπνο μου αλλα ελπιζω να δω γιατι ειμαι αισιοδοξη, αυτη τη φορα πιστευω οτι τα καταφερα:P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...