Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ....ΠΟΝΟΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟΝ 5ο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω μπει στον 5ο εδω και 5 μέρες, όλα καλά πηγαίνουν γενικώς.

Τώρα τελευταία όμως νιώθω κάτι σαν "πιάσιμο" χαμηλά στην κοιλιά ή ίσως και λίγο πιο κάτω (δε μπορώ να διευκρινίσω συγκεκριμένο σημείο). Δεν είναι έντονο αλλά κάπως με προβληματίζει. Μήπως είναι από τις αλλαγές που γίνονται στο σώμα μας? Την Τρίτη θα πάω στο γιατρό, αλλά έλεγα αν κάποια έχει νιώσει κάτι παρόμοιο να το μοιραστούμε...

Σας ευχαριστώ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki τετοια πονακια ειχα και γω ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε πως μεγαλωνει η μητρα οποτε μην στεναχωριεσαι .Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ Φωτεινούλα!!! να είσαι καλά......απλά είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν μπορώ να αναγνωρίζω τους πόνους.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινούλα συνήθως είναι πονάκια επειδή μεγαλώνει η μήτρα όπως λέει και η ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ , είχα και εγώ αλλά επειδή εγώ γενικά είχα διάφορα προβληματάκια αν δεν περνούσαν έπαιρνα και κανένα buscopan γιατί φοβόμουνα μήπως ήταν και συσπάσεις.Ο γιατρός σου θα σε κατατοπίσει καλύτερα από όλους και θα σε συμβούλευα να τον πάρεις να τον ρωτήσεις γιατί δεν πρέπει να αμελούμε τίποτα .Μην ντραπείς να τον πάρεις ,τόσα λεφτά μας παίρνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δίκιο mariannap ότι δεν πρέπει να διστάζουμε να παίρνουμε τηλ.το γιατρό μας...πήρα κι εγώ χτες και μου είπε να πιω 3 utrogestan και ένα επιπλέον μαγνήσιο και αν δε μου περάσει να πάω να με δει σήμερα.Η αλήθεια είναι πως δε μου πέρασε, πιστεύω πως αν είναι λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα δε βοηθάνε τα χάπια, περιμένω τώρα να μου πει πότε να πάω...

thanks για τη συμβουλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρααα

είμαι κι εγώ 5.5 μηνων

κι έχω κι εγώ που και που

πονάκια στο οστό της λεκάνης

ανάμεσα στα πόδια και καμιά φορά ζορίζομαι να περπατήσω.

κάποιες φίλες μου πρώην έγκυες

μου είπαν ότι μεγαλώνει το οστό της λεκάνης

και ειναι φυσιολογικός ο πόνος αυτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα καλά έκανες και τον πήρες ,θα δείς που δεν θα είναι τίποτα.Εγώ όταν έχω χαμηλά πόνους (επειδή έχω κάνει και 2 μικρές αποκολλήσεις) παίρνω και utrogestan αλλά και buscopan (μου είχε πει ο γιατρός μου ότι και 500 να πάρω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το μωρό,το μόνο που κάνουν είναι να χαλαρώνουν την μήτρα) τις πρώτες μέρες για μα μου περάσει ο πόνος(από το Σάββατο πάλι με χάπια είμαι,πήγαινα για την τρίτη αποκόλληση).Θέλει μεγάλη προσοχή και να μην παραμελείς κανένα σημάδι τελικά.Επίσης έχω συνειδητοποιήσει ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και έχει τους δικούς της ξεχωριστούς "πόνους".Περιμένω μηνυματάκι σου να μου πεις πως είσαι καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΧΝΟΥΡΙΕΣ , ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΚΑΝΗ!!ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ!!ΑΛΛΑ ΑΝΤΕΧΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑι ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΥΗΣΗΣ!!!!!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!:woohoo: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariannap πήγα τελικά στο γιατρό χτες για να μου κάνει ένα καρδιοτοκογράφημα ώστε να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο συσπάσεων,όπως κι έγινε.Θα ξαναπάω όμως την Τρίτη που είναι το κανονικό ραντεβού μου να κάνω και τον υπέρηχο γιατί χτες ο γιατρός ήταν σε τοκετό (την εξέταση μου την έκανε η μαία).Μου είπε όμως μέχρι την Τρίτη να συνεχίσω να πίνω 3 utrogestan και να ξαπλώνω όσο μπορώ...θα τα ξαναπούμε.φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΗ ΜΗΤΡΑ ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΧΝΟΥΡΙΕΣ , ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΚΑΝΗ!!ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ!!ΑΛΛΑ ΑΝΤΕΧΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ!!!ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑι ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΥΗΣΗΣ!!!!!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!:woohoo: :kiss: :kiss:

κι εγώ αυτό πιστεύω ζουζουνίτσα, απλώς μέχρι να κάνω τον υπέρηχο να δω ότι όλα είναι καλά έχω μια μικρή ανησυχία...με το καλό κι εσύ το μωράκι σου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕleNitSa έγραψε:

καλημέρααα

είμαι κι εγώ 5.5 μηνων

κι έχω κι εγώ που και που

πονάκια στο οστό της λεκάνης

ανάμεσα στα πόδια και καμιά φορά ζορίζομαι να περπατήσω.

κάποιες φίλες μου πρώην έγκυες

μου είπαν ότι μεγαλώνει το οστό της λεκάνης

και ειναι φυσιολογικός ο πόνος αυτός.

να είσαι καλά ελενίτσα...thanks για το μηνυματάκι...σίγουρα κάποια πονάκια θα τα νιώσουμε, παιδάκι αναπτύσσεται μέσα μας και το σώμα μας αναγκάζεται να διαμορφωθεί αναλόγως.Τα μηνυματάκια σας είναι πολύ καθησυχαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...