Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....?????????ΒΟΗΘΕΙΑ..


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ.ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ:ΕΝΣΗΜΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ?ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΜΕΤΡΑΝΕ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ?ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?ΑΝ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΜΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?ΠΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ???ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για ολα οσα θελεις να ενημερωθεις θα ρωτησεις στην επειθεωρηση εργασιας αυτοι θα σου δωσουν ακριβης λεπτομερεις και ειναι παντα με τον εργαζομενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιτσα ακομα δεν εμαθες την εγκυμοσυνη και ξεκινησανε τα νευρα στην δουλεια;;;

λοιπον εχω ξεκινησα τισ αναρρωτικεσ απο την 6η εβδομαδα...τα πραγματα ηταν ασχημα στην δουλεια πολλα νευρα και μια εγκυμοσυνη οπωσ και να ειναι δεν την βλεπουν καλα αν εισαι μεσω ικα ακου τα παρακατω:

στην αρχη πηρα τισ 15 μερες ασθενειασ που δικαιουσε το χρονο μετα μου γραφανε αδεια καθε μηνα περναγα επιτροπη λογου και καλα αποκολλησησ,πολλεσ φορεσ πηγαινε ο αντρασ μου και την επαιρνε....

μεχρι τουσ πρωτουσ 2 μηνεσ πληρωνεσαι τα μισα λεφτα απο το μισθοσ σου απο το ικα και τα αλλα μισα απο τον εργοδοτη.....πανω απο τισ 60 μερεσ αδεια παιρνεισ πλεον σχεδον τον μισθο σου απο το ικα...

στην αλλαγη του χρονου ομωσ πασ απο την αρχη 15 μερεσ αναρρωτικη και μετα παλι αδεια μεσω επιτροπησ αλλα χωρισ να πληρωνεσαι και απο τον εργοδοτη....

δωρο χριστουγεννα πασχα παιρνεισ και απο τον εργοδοτη...

να ξερεισ ομωσ οτι απο την στιγμη που βγαινεισ σε αδεια θα παει η επιθεωρηση εργασιασ καποια στιγμη στο καταστημα για να ελενξουν οτι δεν δουλευεισ....

απο την πιθανη ημερομηνια τοκετου μετρασ πριν 56 μερεσ και απο εκει ξεκιναει η αδεια τοκετου οποτε δεν πασ επιτροπες μετα τον τοκετο εχεισ την αδεια λοχειασ και οταν παει να λυξει η αδεια κανεισ τα χαρτια για το 6μηνο που δινει ο οαεδ....

πιστευω να μην σε μπερδεψα οτι θεσ πεσ μου γιατι απο αυτα ξερω τα περασα....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVDAL,ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑΙ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ.ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΔΟΥΛΕΨΑ 1 8ΩΡΟ,ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ.Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΚΑΘΕΣΑΙ ΜΟΝΟ 15Λ.ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΛΕΜΜΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 63 ΜΕΡΕΣ?Η ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ ΙΚΑ?ΠΟΥ ΠΑΣ,ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΖΟΝΤΑΙ Κ.Τ.Λ.Π.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΩΡΑ ΠΡΟΤΕΥΕΙ ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΣΠΟ ΙΚΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ....

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοπελα μου θα μιλησεισ με το γυναικολογο σου να σου δωσει αναρρωτικη και αν εχει και καμια ακρη με κανα γυναικολογο στι ικα ακομα καλυτερα.....αν οχι δεν πειραζει!

θα πας στο ικα τησ περιοχησ σου σε γυναικολογο που ειναι για τισ αδειεσ....καλυτερο βεβαια ειναι να στειλεισ το αντρα σου με δικαιολογια οτι εσυ εισαι ξαπλα λογω αποκολλησησ θα σου δωσει την αδεια και θα την καταθεσετε στα γραφεια του ικα τησ περιοχησ σου,με ενα τηλεφωνο στο ικα θα μαθεισ που ειναι ..εκει θα σου δωσουν και ημερομηνια ποτε θα περασεισ επιτροπη...οταν περασεισ επιτροπη μετα απο 3 μερεσ πασ στο τμημα αποδοχων και πληρωνεσαι

οι ανωτατεσ μερεσ καθε φορα ειναι 1 μηνα μετα απο ενα μηνα παλι η ιδια διαδικασια...

εγω δουλευω σε καταστημα με κινητα οποτε καταλαβαινω στο περιπου...

μην μασησεισ σε τιποτα....αν παει ο αντρασ σου στο γυναικολογο του ικα να πει οτι εχεισ αιμα καφε και εισαι συνεχεια ξαπλα....

ετσι περασα ολη την εγκυμοσυνη και στην δουλεια το ιδιο ελεγα σε ολουσ ακομα και σε αυτουσ που λεγανε οτι ειναι φιλοι ποτε δεν ξερεισ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!EVDAL,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΒΟΗΘΗΣΑΣ ΑΡΚΕΤΑ!ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ...ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ,ΛΟΧΕΙΑΣ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 900eΑΠΟ ΙΚΑ ΩΣ ΒΟΗΘΗΜΑ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΑΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΚΛΑΣΗΣ.ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΔΙΑ 25 ΜΕΡΕΣ,ΣΩΣΤΑ??ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΝΤΑΡ ΜΙΣΘΟ,ΕΙΜΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ??ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ???ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Η ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ;

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΛΥΣΗ-0ΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΗΛ- ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...