Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΕΣΗ REGNYL


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια. Μετά από πόσες ημέρες να κάνω τεστ για να μη μου δείξει ψευδώς θετικό από την ένεση pregnyl;;; Δείχνει λάθως και η χοριακή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και 'γω έκανα pregnyl μόλις χθες!!!!

Σημειωτέον ότι είναι η δεύτερη φορά, η πρώτη έγινε πριν δύο κύκλους και η απόπειρα ήταν πετυχημένη αλλά δυστυχώς απέβαλα!!! Και τις δύο φορές ο γιατρός μέτρησε 14 μέρες από την ημέρα της επαφής για να κάνω το τεστ. Μάλιστα την προηγούμενη φορά το τεστ μου βγήκε αρνητικό την 14η ημέρα αλλά εγώ επειδή ένιωθα συμπτώματα, έκανα χωριακή και ήταν ανεβασμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα καλο ειναι να μην κανεις καθολου το τεστ γιατι η pregnyl ειναι η βχωριακη οποτε καλο ειναι να περιμενεις μεχρι τη δευτερα που θα πας να την κανεις.σου ευχομαι καλα αποτελεσματα και μια χωριακη με τριψηφιο νουμερο..περιμενουμε νεα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ένεση για να σπάσουν σίγουρα τα ωοθυλάκια και να ελευθερωθούν τα ωάρια. Την έκανα πρώτη φορά μετά από κύκλο serpafar γιατί θέλαμε να είμαστε σίγουροι για την ημερομηνία της ωορρηξίας προκειμένου να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Μαρθούλα καταρχήν να σου ευχηθώ καλή επιτυχία και με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Εγώ ξέρω ότι 14 ημέρες μετά την επαφή κάνεις χοριακή. Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha1 έγραψε:

Είναι ένεση για να σπάσουν σίγουρα τα ωοθυλάκια και να ελευθερωθούν τα ωάρια. Την έκανα πρώτη φορά μετά από κύκλο serpafar γιατί θέλαμε να είμαστε σίγουροι για την ημερομηνία της ωορρηξίας προκειμένου να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση.

ΤΑ ΩΑΡΙΑ;;ΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΥΚΛΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΔΕΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΤΑΙ;;ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩς ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε φυσικό κύκλο ναι ένα μόνο. Άντε δύο άμα είσαι τυχερή. Με αγωγή όμως π.χ serpafar μπορεί και περισσότερα. Εγώ όμως και με τα χάπια μόνο ένα κατέβασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθούλα μου κι εγώ ένα ωοθυλάκιο είχα κάνει μετά από θεραπεία με serpafar. Μου είχε πει ο γιατρός ότι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία (ωορρηξία έχουμε 36 ώρες μετά την ένεση)αν δεν είμαι έγκυος θα έρθει περίοδος.

Πότε είχες ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,μετα απο ποσο καιρο ανεπιτυχων προσπαθειων για μωρακι ξεκινησατε τη θεραπεια;ηταν δικη σας αποφαση η του γιατρου;χιλια συγνωμη αν γινομαι αδιακριτη απλα επειδη και εγω ειμαι στη φαση των προσπαθειων κανενα εξαμηνο κι αρχιζω να αγχωνομαι ομολογουμενως γι αυτο ρωταω.το οτι ειχα στο παρελθον μια βιοχημικη μετραει θετικα η οχι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα και γω μια παλλίνδρομη το Σεπτέμβριο. Είμουν έγκυος σε διδυμα. Είδαμε δύο σάκκους. Το ένα το έχασα πριν από το άλλο. Προσπάθησα μέχρι το Μάρτι μόνη μου αλλά με δύο φορές μόνο περίοδο. Από τον απρίλη πήρα duphaston να μου έρθουν και μετά τον Ιούνιο serpafar για να βοηθήσω την ωορυξία αλλά δεν έγινε τίποτα και τώρα τον ιούλιο πάλι με serpafar είχα μόνο ένα ωάριο. Ο γιατρός το πρότεινε να προσπαθήσουμε με σπερματέγχυση. Ο γιατρός σου λέει. Από μόνη μην τυχόν και πάρεις φάρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ μαρθα μου!εμενα μου ειπε μετα απο ενα χρονο ελευθερων επαφων εαν δεν μεινω εγκυουλα τοτε να παω να το ψαξουμε περεταιρω το θεμα.μεχρι τοτε να μην αγχωνομαι και να μην το σκεφτομαι,αλλο που εγω ολη μερα ασχολουμαι με αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθούλα μου κανονικά την Δευτέρα θα δείξει η χοριακή.

Απ'ότι υπολογίζω η εμφύτευση έαν έγινε θα έγινε Δευτέρα έως Τετάρτη.

Άρα πιστεύω ότι εάν πας αύριο για χοριακή κάτι θα δειξει.. Μακάρι!!

KELY, οι γιατροί λένε μετά πό ένα χρόνο ανεπιτυχών προσπάθειων ξεκινάς εξετάσεις και εάν υπάρχει πρόβλημα κάνεις θεραπεία. Εγώ είμαι της άποψης να ξεκινήσει κάποιος εξετάσεις ένω προσπαθεί για παιδάκι για να μην χάνει καιρό. Για την βιοχημική δυστυχώς δεν γνωρίζω. Γιατί δεν επισκέπτεσει τον γυναικολόγο σου να το συζητήσεις μαζί του; Εύχομαι και σε σένα γρήγορα με ένα σποράκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πάω τη δευτέρα αφού κάνω ένα τεστ σπίτι πρώτα. Ελπίζω βέβαια να μην δείξει ψευδώς θετικό από τις pregnyl που έκανα τις δύο προηγούμενες κυριακές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι ακομη στους 6 μηνες προσπαθειων που δεν ηταν και πολυ εντατικες λογω του οτι εμφανιζα διαρκως κολπιτιδες και πονουσα ερχομασταν σε επαφη 4 με 5 φορες το μηνα.αυτο το μηνα μονο το προσπαθουμε για τα καλα.προσπαθω να κανουμε αγκαλιτσες καθα μερα γιατι δεν ξερω ποτε εχω ωορρηξια.τωρα θα δειξει..μαρθα μου σου ευχομαι μια χωριακη πολυ πολυ καλη και να εχεις στην κοιλιτσα σου ενα υγειεστατο μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εμένα pregnyl ο γιατρός μου έδωσε από τον πρώτο κιόλας μήνα επειδή του είπα ότι έχω πολυκυστικές (περίοδο μια φορά στο τρίμηνο και άν) και άρα δεν έχω συχνά ωορρηξία. Είχα κι εγώ υπόψη μου ότι οι περισσότεροι γιατροί συνιστούν ένα χρόνο προσπάθειας πριν παρέμβουν φαρμακοθεραπευτικά αλλά επειδή έμεινα με την πρώτη έγκυος με την pregnyl 'καλοέμαθα' και έκανα τώρα και στον επόμενο κύκλο (άπέβαλα δυστυχώς) χωρίς να το ψάξω και πολύ το θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουρια στο forum.διαβαζω ομως τις συζητησεις σας και επειδη διακρινω μεγαλη βοηθεια η μια στην αλλη θα ηθελα να μου πειτε τι γνωριζετε για την γοναδοτροπινη.προσπαθω με τον συζυγο μου εναμιση χρονο τωρα.εγω ειμαι 25 και εκεινος 28.εχει κανει εξεταση και ειναι οκ.ο γιατρος μου ο κ.μυαρης μου ειπε οτι εχω ωαρια απλα δεν ωριμαζουν και θα ξεκινησω ενεσεις.ειναι ευκολο να πειτε καποια πραγματα και εσεις?ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουρια στο forum.διαβαζω ομως τις συζητησεις σας και επειδη διακρινω μεγαλη βοηθεια η μια στην αλλη θα ηθελα να μου πειτε τι γνωριζετε για την γοναδοτροπινη.προσπαθω με τον συζυγο μου εναμιση χρονο τωρα.εγω ειμαι 25 και εκεινος 28.εχει κανει εξεταση και ειναι οκ.ο γιατρος μου ο κ.μυαρης μου ειπε οτι εχω ωαρια απλα δεν ωριμαζουν και θα ξεκινησω ενεσεις.ειναι ευκολο να πειτε καποια πραγματα και εσεις?ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟς ΑΛΛΑ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΓΟΝΑΔΟΤΡΟΠΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΡΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΝΙΧΝΕΥΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙς ΕΓΚΥΟΥς..ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΡΜΟΝΗ ΑΝΙΧΝΕΟΥΝ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ..ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙς..ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙς ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΕΝΕΙς ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω καλη μου για την απαντηση σου.οπως και να εχει ελπιζω και ευχομαι οσες προσπαθουμε να εχουμε συντομα θετικα νεα.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...