Μετάβαση σε περιεχόμενο

διατήρηση μητρικού γάλακτος


Recommended Posts

κ πάλι εγώ..!σιγά μη στέρευα από απορίες..ουφ!:silly: λοιπόν,κορίτσια πήρα τηλ.κ θα νοικιάσω νοσοκομειακό θήλαστρο,της medela το symphony.τώρα,ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα,γιατί από μια αναζήτηση που έκανα βρήκα πληροφορίες,αλλά νομιζω πως μπερδεύτηκα λίγο:blush:

1.μπορώ να αποθηκεύω το μητρικό γάλα κατευθείαν σε μπιμπερό,ώστε όταν το ζεσταίνω να το δίνω κατευθείαν από εκεί στο μωράκι μου;;αν ναι,ποια μπιμπερό μου προτείνετε να πάρω;;

2.αν κατάλαβα καλά,μπορώ να αποθηκεύω το μητρικό γάλα στο ψυγείο,πίσω στο ράφι,αλλά σε αυτή την περίπτωση διατηρείται μόνο 2 ημέρες,σωστά;;

3.για να μεταφέρω τα μπουκάλια με το μητρικό γάλα,έστω ότι βγαίνω βόλτα με το μωρό κ δε θέλω να θηλάσω έξω,ή πρέπει να λείψω για λίγο κ το κρατάει η μητέρα μου σπίτι της,τα βγάζω από την κατάψυξη ή το ψυγείο και...πρέπει να τα μεταφέρω σε ειδική θήκη ή αρκεί να βάλω τα μπουκάλια που θα χρειαστώ στην τσάντα μου;;

4.όταν βγάζω από την κατάψυξη το γάλα,το ξεπαγώνω σε θερμοκρασία δωματίου για περίπου 20 ώρες ή αν βιάζομαι το ζεσταίνω σε μπεν μαρί,αφού πρώτα το έχω αφήσει σε μια λεκάνη με κρύο νερό ,σωστά;;πώς καταλαβαίνω ότι είναι εντάξει για να το πιει το μωρό μου;;το δοκιμάζω μήπως στον καρπό του χεριού μου;:S

5.όταν το βγάζω από το ψυγείο,πόση ώρα πρέπει να το αφήσω έξω μέχρι να το δώσω στο μωρό;;

συγγνώμη εκ των προτέρων για το μεγάλο μήνυμα κ τις πολλές απορίες!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να συμπληρώσω επίσης..

6.υπάρχει περίπτωση με το συγκεκριμένο θήλαστρο να αυξηθεί η παραγωγή μου κ έτσι να μένει γάλα στο στήθος με κίνδυνο να πετρώσει;;ρωτάει επειδη δεν έχω σκοπό να σταματήσω να βάζω το μωρό στο στήθος όταν είμαι σπίτι κ έχω ήδη αρκετό γάλα,ακολουθούσα τις συμβουλές σας να βάζω το μωρό στο στήθος όποτε ήθελε κ το γάλα κυριολεκτικά..τρέχει!μπορεί με το θήλαστρο αυτό λοιπόν να αυξηθει ακόμη περισσότερο η παραγωγη;σκοπεύω να αντλώ 2-3 φορές το πολύ την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afto ekana ego,evgaza me to thulastro to apothikeva sto mpimpero k to zestena sto thermamtira k to edina,polus xronos k to moro tsirokopouse to kaumeno mexri na zestathei to gala ,den nomizo oti uparxei kalutero pragma apo to stithos,ektos kai an theleis na kaneis trapeza mitrikou galatos,exei eidika sakoulakia i medela aposteiromena,epeisis exei k i avent kupelakia aposteiromena gia to mitriko gala....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaa ama exeis skopo na pareis thermantira mpimpero exei vgalei i avent enan kainourgio pou anagnorizei ti thermokrasia tou mpimpero k to thermainei analogos,pros theou den kano diafimisi ego exo tis chicoo alla ama agoraza tora tha eperna afton tis avent,dioti sunithos to gala mou vgainei polu kafto...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΗΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΧΩΡΟ! ΕΠΕΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΝΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΛΗΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΕΙΣΗΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΛΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ ΒΑΖΑ ΓΥΑΛΙΝΑ. ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ, ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΨΥΞΗ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΠΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΙΑ ΤΟ ΑΔΙΑΖΕΙΣ ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΕΙΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ! ΤΩΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΔΙΤΗΡΗΤΕ 3 ΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΠΟΘΕΣΗ Ο ΚΑΤΑΨΥΧΤΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΞΕΧΩΡΗΣΤΗ ΠΟΡΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ -18 ΒΑΘΜΟΥΣ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΨΥΓΕΙΑΚΙΑ ΧΕΙΡΟΣ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 25 ΒΑΘΜΩΝ. ΚΑΤΩ ΑΠΟ 25 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΙΑΤΗΡΗΤΕ 6 ΜΕ 8 ΩΡΕΣ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΑΛΟΥΧΙΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΕΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 20 ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΠΡΕΝΑΤΑΛ 18 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΑΠΟ 12 ΕΩΣ 15 ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΧΩΡΟ.ΕΝΩ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΘΑ ΤΑ ΔΕΣΜΕΥΕΙΣ. ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΑΤΟΜΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ. ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΤΑ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ. ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΑΜΕΣΑ, ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ, ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΤΑΨΥΞΗ. Η ΜΕΝΤΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΑΝ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΤΡΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΗΛΕΣ. ΠΑΡΕ ΤΗΣ AVENT, NUK, CHICCO ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ. ΤΟ ΓΑΛΑ ΞΕΠΑΓΩΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ 20 ΩΡΕΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΛΕΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΣΑΚ. Ή ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΥΤΟ ΝΕΡΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΡΠΟΥ. Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΠΙΑΝΟΝΤΑΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ, ΘΕΛΕΙ ΖΕΣΤΑΜΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΤΕ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΣΕ ΘΕΡΜ. ΔΩΜ. ΑΝΤΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΩΡΑ, ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΕΤΑΜΑ. ΤΑ ΣΑΚ. ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΝΟΥΝ ΟΛΟ.Η AVENT ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΗ ΘΗΚΗ (ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΕΥΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ, ΛΗΤΩ, MOTHERCARE) ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ ΜΕΣΑ 2 ΜΠ. ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΖΕΣΤΟ Ή ΚΡΥΟ Ή ΦΡΕΣΚΟ ΕΞΑΓΩΜΕΝΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΕΩΣ 4 ΩΡΕΣ. AA! ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΑΚ. ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ, ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ. ΑΥΤΑΑΑΑΑ! ΣΕ ΖΑΛΗΣΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΒΟΗΘΑΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ,σίγουρα με βοηθάτε πολύ!:) άντλησα πριν από λίγο 75 ml,δοκιμαστικά κ θα τα δώσω στον μπέμπη μου μόλις ξυπνήσει,σε καμιά ωρα δηλαδή,να δω αν θα πάρει το μπιμπερό!έβαλα το γάλα σε πλαστικό μπιμπερό κ μετά στο ψυγείο,αφού θα καταναλωθεί σύντομα..απλώς έβαλα το μπιμπερό μαζί με τη θηλή στο ψυγείο,είναι πρόβλημα λέτε;;θα την αποστηρώσω ξανά πριν του το δώσω..α,κ επειδή ακόμη δεν έχω θερμαντήρα,θα το ζεστάνω μέσα σε ένα μπρίκι με χλιαρό νερό,σωστά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

κορίτσια σας ευχαριστώ,σίγουρα με βοηθάτε πολύ!:) άντλησα πριν από λίγο 75 ml,δοκιμαστικά κ θα τα δώσω στον μπέμπη μου μόλις ξυπνήσει,σε καμιά ωρα δηλαδή,να δω αν θα πάρει το μπιμπερό!έβαλα το γάλα σε πλαστικό μπιμπερό κ μετά στο ψυγείο,αφού θα καταναλωθεί σύντομα..απλώς έβαλα το μπιμπερό μαζί με τη θηλή στο ψυγείο,είναι πρόβλημα λέτε;;θα την αποστηρώσω ξανά πριν του το δώσω..α,κ επειδή ακόμη δεν έχω θερμαντήρα,θα το ζεστάνω μέσα σε ένα μπρίκι με χλιαρό νερό,σωστά;;

ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ. ΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΣΥΓΧΙΣΗ ΛΕΝΕ..(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΗΘΟΣ ΑΦΟΥΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΤΛ)

ΕΓΩ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΠΡΙΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΑ ΣΕ ΧΑΜΗΛΗ ΦΩΤΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ.

ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ.

ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΞΑΝΑ.ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΔΕ ΝΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ? ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΘΗΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ(ΣΑΝ ΠΛΑΚΕ ΤΑΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω χρησιμοποιω τα σακουλακια της Lansinoh. Εχει 25 μεσα και κανουν περιπου 8€ (στο Βερολινο - 5,50€ στο ιντερνετ). Αν ειναι να το αποθηκευσω στο ψυγειο μπορω να βγαλω περισσοτερο και η μητερα μου να το δωσει λιγο λιγο. Ετσι δεν ζεσταινεται ολοκληρη η ποσοτητα ταυτοχρονα και δεν το πετας το γαλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ο μικρούλης ξύπνησε πριν καμια ωρα κ μέχρι να ζεστάνει ο άντρας μου το μπιμπερό με το γάλα,τον έβαλα λίγο στο στήθος.από το μπιμπερό ήπιε μόνο 20 ml κ έπεσε ξερός για ύπνο!!τί γίνεται;;πόσο να πρόλαβε να πιει από το στήθος;;το υπόλοιπο το ξαναέβαλα στο ψυγείο,καλά έκανα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΙΠΙΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΙΕΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ! ΕΞΑΛΟΥ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΟΥΣΕ! ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΕ ΜΥΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΜΗΘΕΙ! ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ ΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΑΡΑΝΤΟΣΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ! ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΑΡΑΝΤΟΣΕΙ ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΑΚΟΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΕΣΤΑΝΕΙΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΝΑΝΟΥΡΙΣΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΗΠΙΕ ΤΩΡΑ. ΤΟ ΖΕΣΤΑΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΕΚΤΟΣ ΨΥΓΕΙΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΠΕΤΑΜΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΚΑΙ ΧΑΛΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ. ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ 2 ΜΑΙΕΣ, ΕΠΙΣΗΣ Η ΜΑΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...