Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO MENOY TOY MΩΡΟΥ.......ΣΥΝΤΑΓΕΣ;;;


Recommended Posts

Χαιρετώ και πάλι! :)

Έχουμε πια εισαχθεί στις στερεές τροφές...:)

Εκτός από όλες τις κρέμες, (βανίλια, φαρίνα, μπισκοτόκρεμα),:) πλέον και φαγητό...:)

Όλα τα λαχανικά, μοσχαράκι, κοτόπουλο και ρύζι προς το παρόν...

Έχετε να προτείνετε συνταγές;;;Συνδυασμούς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ...

Έχω αγχωθεί πάλι με το θέμα ''φαγητό''!

Μου έγραψε προτεινόμενα φυσικά αλλά είπα να ζητήσω και την παραδοσιακή συμβουλή, την εμπειρία των μαμάδων mammyland!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΑΤΡΙΝΑ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΣΑΝ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΟΥΠΕΣ? ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣΑΕΙ ΑΚΟΜΗ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: :lol: :lol:;)

Ο Ξαδερφούλης της πρότεινε κάτι παρόμοιο...:woohoo:

Πίτσα-μακαρονάδα...:woohoo:

ΥΣ. Δεν είμαι και καλή μαγείρισσα...:silly: :blink: :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού πίτα με γύρο και μπουγάτσα...Από Κατερίνη...

Εννοώ συνδυασμούς...

π.χ αρακά με;;;

ρύζι με ;;;

μοσχάρι με;;;

........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΑΚΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ ΦΡΕΣΚΟ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ. Η ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΕ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ, ΛΑΔΑΚΙ,ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΑ, ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ, ΚΑΡΟΤΑΚΙ,ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΛΕΝΤΕΡ? ΚΟΙΤΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑΪΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΕΣ, ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΕΣ, ΚΟΤΟΣΟΥΠΕΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΞΕΚΙΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΦΑΓΗΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΝΕΤΕ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΙΖΕΛΑΚΙΑ ΛΙΩΜΕΝΑ ΟΠΟΥ ΤΟ ΦΛΟΥΔΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΛΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΦΤΥΝΕΙ! ΘΕΛΕΙ ΖΟΥΜΕΡΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ (ΚΑΠΩΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΙ! ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΜΩΡΕ? ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala me vlepo na agorazo vivlio me suntages,thelo na diegeiro tous geustikous tis kalukes :P xaxaxaxa,pantos ama paizei rolo to ti trogame stin egkumosuni mono guro kotopoulo apo to nisi tis afroditis tha thelei i dikia mou xaxaxa,katrina kateriniotissa eisai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: :lol: :lol:

Si seniora...Sono di Katerini...B)

Ευελπιστώ σε νέο καφεδάκι στη Θεσσαλονίκη να έρθω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!:woohoo:

Όχι άμεσα...

Πάντως εμείς είμαστε φιλόξενοι και έτσι όποτε θέλετε σας περιμένουμε για καφεδάκι και παρλίτσα...:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού μου φυσικά και σε βιάζομαι...Εννοώ τα αυτονόητα, γιατί απλά δεν έχω εμπειρία...Μαγειρεμένα θα τις δίνω, όχι νερόβραστα...

Τον άλλο μήνα όσπρια, όχι ρεβύθια(αλλεργιογόνα), και ζυμαρικά...

Φοβάμαι και πολύ...

Για τον αρακά φρέσκο δύσκολα...

Εννοείται πως θα πρέπει να είναι υδαρές το φαγητό...

π.χ για να με νοήσεις, θεωρώ ότι το κοτόπουλο πάει με φασολάκια...

Τί λες;;;Ή καλύτερα με λίγο πατάτα;;;

Το θέμα μου είναι οι ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ,όχι να τα φάει όλα!

Πάντως αναμένω...

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΙΒΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! ΑΣ ΠΟΜΕ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΤΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ, ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΤΟΠΟΙΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ! ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ! ΤΟ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΛΕΜΟΝΑΚΙ, ΖΟΥΜΑΚΙ! ΣΟΥΠΕΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ! ΚΡΙΘΑΡΑΚΙ ΜΕ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ, ΚΙΜΑΣ ΜΕ ΚΡΙΘΑΡΑΚΙ, ΚΑΤΙ ΣΕ ΓΙΟΥΒΕΤΣΙ, ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΓΟ, ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ, ΤΡΑΧΑΝΑ. ΔΕΝ ΜΥ ΛΕΣ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΛΤΟΠΟΙΕΙΣ? ΓΙΑ ΔΩΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ!Α! ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ ΕΤΣΙ? ΑΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΝΕΡΟΒΡΑΣΤΑ Η ΟΧΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΤΙΝΟΥ!

Όπως τα λες...Εννοείται και πολτοποιημένα...

Ευχαριστώ ΠΟΛΎ!!!

Θα σ'ενημερώσω για εντυπώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...