Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στενοχωριέμαι και αγχώνομαι πολύ..................


Recommended Posts

Η κορούλα μου όπως σας έχω πεί ξανά, είναι 11,5 μηνών.

Από την ημέρα πού την γέννησα, δεν έχουμε χωριστεί ποτέ...

Δεν δουλέυω και έτσι την μεγαλώνω εγώ αποκλειστικά.

Ποτέ δεν την πήραν οι γιαγιάδες της να την πάνε μια βόλτα κτλ, ποτέ δεν κοιμήθηκε μακριά από μένα γιατί και οι 2 οι γιαγιάδες δουλεύουν.

Δεν είχα καμία βοήθεια γενικότερα.

Έτσι λοιπόν, είναι εξαρτημένη από μένα...

Σε σημείο, πού μπορεί να έρθει η γιαγιά της σπίτι, να την πάρει αγκαλιά και η μικρή να βάλει τα κλάματα...

Το πρόβλημά μου λοιπόν είναι, πώς σε 5 ημέρες γεννάω και αναγκαστικά για πρώτη φορά, η μικρή θα είναι μακριά μου...

Επειδή έχει μια συνήθεια τώρα τελευταία (κλαίει και μένει απ'το κλάμα), έχω αγχωθεί τρελλά με το τι θα γίνει που θα λείπω στο μαιευτήριο...

Πως θα τρώει, αν θα μπορεί να κοιμάται τη νύχτα μακριά μου και αν θα κλαίει και πάθει τίποτα αν μείνει απ'το κλάμα...

Σας παρακαλώ βοηθήστε με...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Αννουλα μου τωρα που εμειναν 5 μερες το σκεφτηκες? επρεπε να το σκεφτεις πολυ πιο νωρις, γιατι ειναι μωρο, ακομα και να της εξηγησεις δεν μπορει να καταλαβει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΞΑΡΤΙΣΗ Η ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΥΠΟΘΕΤΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΝ .ΕΣΥ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΘΑΥΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ! ΗΘΕΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΝΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΕΛΕΓΑ, ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ? ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ! ΤΕΛΕΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ! ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ! ΕΜΕΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ, ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΩΡΕΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ! ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΟΥΣΑΝΕ, ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ, ΤΗΣ ΕΒΑΖΕ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ. 5 ΜΕΡΕΣ, 5 ΑΛΛΑΞΙΕΣ! ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ, ΟΠΟΥ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΤΗΝ ΤΑΪΖΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΖΕ!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ! ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΝΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΙΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ, ΣΟΥΒΛΑΚΙ :laugh:ΓΑΛΑΤΑΚΙ, ΥΠΝΟ! ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΘΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα

συμφωνώ με την Αναστασία91

.......λίγο αργά το θυμήθηκες (ή μου φαίνεται;)!

Το παιδί έπρεπε να έχει εξοικιωθεί πια

με τις γιαγιάδες

με τους νέους χώρους

και το baby-sitting....... 9 μήνες περιμένετε

το αδερφάκι του, σε 5 μέρες λοιπόν δεν αλλάζει

κάτι........

Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τον μικρό

και η κορούλα σας

να «ξεχαστεί» όσο θα λείπεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ίσως έπρεπε να είχες προβλέψει...

Η καλύτερη λύση θεωρώ είναι ο μπαμπάς...

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά...

Εξάλλου με οικεία πρόσωπα θα είναι...

Με το καλό να γεννήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και το σκέφτομαι εδώ και 9 μήνες αλλά δεν θα μπορούσα να αλλάξω κάτι.

Σας είπα ότι οι γιαγιάδες δουλεύουν.

Τι να έκανα δηλαδή ???

Δεν είχα πού να την αφήσω 9 μήνες για να συνηθήσει.

2-3 φορές που ανέφερα αυτό το πρόβλημα η απάντηση ήταν πως από την πλευρά τους δεν μπορεί να γίνει κάτι.

Ο άνδρας μου δουλεύει όλη μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula mou glikeia..............astin stin giagia pou tha eisAI pio sigouri diladi oti kai na klaspei i mikri den tha agxwthei....oti tha mporesei na tin ksegelasei kai na antapokrithei se aytes tis meres pou tha leipeis.......min fobasai ola kala tha pane....:)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου πιστευω η καλυτερη λυση ειναι ο μπαμπας ετσι και αλλιωσ αδεια θα παρει...

θα τα βγαλουν περα μην αγχωνεσαι και η δικια μου 14 μηνων ειναι και οσο περναει ο καιροσ ειναι περοισσοτερο κολλημενη πανω μου

μπορει να στην φερνει στα επισκεπτηρια και τα κατβαινεις να την βλεπεις..

συζητα με το αντρα σου για το προγραμμα της φτιαξε τα παραγματακια τησ οπωσ ειπε και η φιλη καντινου και ολα θα γινουν μια χαρα....:)

λιγο παιδικη χαρα να την παει μπαμπασ λιγο καμια βολτα θα περασουν οι μερεσ....

με το καλο κοπελα μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ, ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΑΡΑΖΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο άνδρας μου θα πάρει άδεια αλλά και πάλι έτσι όπως είναι μαζί μου, δεν είναι με κανέναν...

Τέλος πάντων, θα κοιτάξω να το ξεπεράσω το θέμα, γιατί μου κάνει κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ! ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ! ΕΞΗΓΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙΣ, ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΧΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ, ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΙΠΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ! ΑΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ, ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ, ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΤΕΖΑ! ΕΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΓΓΑΛΙΤΣΑ! ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...