Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπορεί τα ευαίσθητα τεστ να κάνουν λάθος;


silika

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια σε όλες σας, και εύχομαι αυτό το καλοκαίρι να είναι για όλες μας τυχερό!

Έχω το εξής πρόβλημα. Τελευταία περίοδος 9/6 και προηγούμενος κύκλος 39 ημερών (πράγμα που δεν μου έχει ξανασυμβεί 1-2 φορές στη ζωή μου). Συνήθως έχω κύκλο 26-32 ημερών.

Είμαι σήμερα στην 42η μέρα και ακόμη τίποτα. Έκανα ένα τεστ στην 39η μέρα αρνητικό και ένα στην 40η μέρα και αυτό αρνητικό (αυτά που δείχνουν 5 μέρες από σύλληψη).

Οι πόνοι στη μέση και τα πονάκια έχουν ξεκινήσει από την 38η, στήθος πρησμένο (αλλά αυτό δεν λέει τίποτα), και νομίζω πως είδα μια ροζ σταγόνα στο εσώρουχο στην 38η μέρα (ίσως να κόπηκα και στο ξύρισμα δεν ξέρω). Τόσες μέρες επίσης έχω πολλά υγρά και νιώθω πολύ κουρασμένη. Εδώ και λίγες μέρες έχω και ταχυπαλμίες σε σημείο που το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ (νομίζω πως ακούω τον χτύπο της καρδιάς μου).

Η ωορρηξία μου συνέβει κοντά στην 26η μέρα (από πονάκια και υγρά το υπολόγισα).

Να κάνω και άλλο τεστ; ή να περιμένω καμιά εβδομάδα;

Υπάρχει περίπτωση 2 ευαίσθητα τεστ να κάνουν λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!!!!!!

ΦΥΣΙΚΑ και υπάρχει περίπτωση το τεστ να κάνει ΛΑΘΟΣ!

Και το δικό μου αρνητικό ήταν,αλλά μια χαρά έγκυος ήμουν (καλά,εμένα ήταν βιοχημική,αλλά δεν έχει να κάνει) .

Πήγαινε για μια χοριακή και εύχομαι να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι!

Άντε να πάρουμε σειρά και οι υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να έχεις δικιο αλλα αν είχα κάνει ένα απλό τεστ όπως Predictor εννοείται δεν θα το εμπιστευόμουν (και εγώ είχα μια βιοχημική τον Μάρτιο και τα δύο τεστ Predictor έδειξαν αρνητικά και η χοριακή 1000 μοναδες!)

αλλά αυτά τι στο καλό τα διαφημίζουν για πολύ ευαίσθητα! Υποτίθεται ότι πρέπει να δείξουν και πριν τη καθυστέρηση, πόσο μάλλον αν έχεις καθυστέρηση πρέπει να δείξει μια γραμμή ναααααα! ουφ θα σκάσω..

χθες το βράδυ με τσάκισαν οι πόνοι στη μέση, σαν να μου ερχόταν. Σηκώθηκα μες στη νύχτα και έβαλα σερβιέτα για να είμαι ετοιμη. Ούτε καφέ υγρά όπως συνήθως, ούτε τίποτα. Μόνο πολλά διάφανα υγρά έχω, μούσκεμα γίνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακάρι να είσαι έγκυος!!!!!!

Αν και είναι πολύ πιθανό έχω να σου πω!Όλα αυτά τα συμπτώματα εμένα προς εγκυμοσύνη μου φέρνουν!

Κάνε μια χοριακή να χαρούμε και μεις λίγο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika μου

ΦΥΣΙΚΆ κ κάνουν λάθοι.....!

Και τα ευαίσθητα και τα απλά

και όλα........ Με μία χοριακή θα είσαι σίγουρη

100%!!!

Με το καλό ενα γερό μωράκι σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου ημέρα Silika μου! Έχουμε ακούσει τόσα και τόσα για λάθος αποτέλεσμα από TEST!!! Γιατί δεν επικοινωνείς με το γιατρό σου? Και φυσικά, θα συμφωνήσω κι εγώ με τις φιλενάδες μας, τρέχα για χοριακή!!! Τα υγρά είναι πολύ καλό σημάδι! Πολύ-πολύ καλά αποτελέσματα, κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω το ιδιο σε συμβουλευω,

και το δικο μου test αρνητικο εβγαινε και ημουν εγκυουλα κανονικοτατα,

μαλιστα ειχα φριχτους πονους στη μεση και στα νεφρα απο τις πρωτες ημερες και λογω του οτι εβγαιναν τα Test αρνητικα πηγα σε γιατρο για υπερρηχο στα νεφρα .........τελικα ημουν εγκυος:P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα και εγω ειχα παρει αυτο τεστ που το κανεις την 5 μερα μετα τη συλληψη και ειχε βγει αρνητικο και ημουνα εγκυος!ειχα και εγω πολλα υγρα οπως αναφερεις και εσυ ασπρα και μηξοειδης...οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις μια β΄χωριακη να σιγουρευτεις 100%.σου ευχομαι να εισαι και ολα να σου πανε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο, και να μετρησεις θερμοκρασίες.

θεωρώ τη διαδικασία της χοριακής πολύ αγχωτική

Επίσης αυτά τα τεστ με τις 5 μέρες δεν τα καταλαβαίνω καθόλου, πώς γίνεται ένα τεστ να ανιχνεύσει κάποια ορμόνη πριν την εμφύτευση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω γύρω στο 37,2-3 τις τελευταιες μερες. Αυτο ομως δεν λεει κατι. Μπορει να με τριγυρνάει καμια ιωσουλα. Νιωθω παντως πολυ κουρασμενη, νομιζω συνεχεια πως θα πεσω κατω απο την κουραση. Λες και σκαβω ολη μερα. Ειναι και αυτη η ζεστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euapap

τα ευαίσθητα τεστ

ανιχνεύουν την ορμόνη 5 μέρες μετά

την σύλληψη ((όχι την επαφή, μην μπερδεύεσαι!))

Σε μένα, η αλήθεια είναι, πως αποδείχθηκε

100% αξιόπιστο αφού αμέσως έδειξε θετικό!!!!!!!

Κατάλαβα όμως από λοιπές συζητήσεις

με τα κορίτσια πως σε πολλές ΔΕΝ έχει δείξει

σωστά αποτελέσματα........ ήμουν από τις τυχερές εγώ

γιατί ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου

πόόόλυ νωρίς...!!!

Silika μου

λίγη υπομονή, κορίτσι μου,

κ μια χοριακή θα σου λύσει τις απορίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Euapap

τα ευαίσθητα τεστ

ανιχνεύουν την ορμόνη 5 μέρες μετά

την σύλληψη ((όχι την επαφή, μην μπερδεύεσαι!))

Σε μένα, η αλήθεια είναι, πως αποδείχθηκε

100% αξιόπιστο αφού αμέσως έδειξε θετικό!!!!!!!

Δεν μπερδευομαι βρε. Απλώς ρωτάω πώς γίνεται η ανίχνευση χωρίς να έχει γίνει η εμφύτευση;; ποιά είναι αυτά τα τεστ για να το δουμε στο σάιτ τους;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ (πριν 8 μήνες!) έκανα το self clear

κ μαλίστα 1 εβδομάδα ΠΡΙΝ την περίοδο,

που τελικά δεν ήρθε ποτέ, χιχι!

Δεν ξέρω αν υπάρχουν κ´άλλα παρόμοια

στο εμπόριο..... το σίγουρο έιναι όμως

πως όλα τα τεστάκια και τα ευαίσθητα

κάνουν ΛΑΘΗ συχνά...(τελικά!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχήν... εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα και να έχει κάνει λάθος το τεστάκι!! Και κάτι άλλο!! Το predictor από κοπέλες που ξέρω ότι ήταν έγκυος έδειχνε αρνητικό! Χωρίς να θέλω να κάνω κάποια δυσφήμιση ή διαφήμιση σε κάποιο άλλο προϊόν, δεν είναι κι από τα καλύτερα της αγοράς! Ίσως δεν είναι πολύ ευαίσθητα στο ν'ανιχνεύουν την ορμόνη! Καλύτερα κάνε μια χοριακή! Είναι πιο αξιόπιστες εξετάσεις!! Και δείχνουν 100 % σωστό αποτέλεσμα!! Και πάλι .. μακάρι να είσαι εγκυούλα!! Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ....ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 2 ΤΕΣΤ ΚΑΠΑΚΙ ΒΡΑΔΙΝΗ ΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΙΝ ΣΧΟΛΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΗ 3 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ:P ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια..

πήγα χθες για χοριακή. Σήμερα το μεσημέρι θα παρω τα αποτελέσματα.

Δυστυχώς όμως πριν λίγο διαπίστωσα μία καφέ σταγόνα στο σερβιετάκι. Λέτε να μου έρχεται;

Η κούραση συνεχίζεται..κοιμήθηκα 8 ώρες και νιώθω σαν να μην έχω κοιμηθεί καθόλου. Ξύπνησα πιο κουρασμένη από πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε λίγο υπομονούλα ακομα..... Ευχομαι να εχεις το μωράκι σου ήδη μέσα στη κοιλίτσα σου !!!!!:P Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου !!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δυστυχώς χοριακή <1. Δεν είμαι έγκυος, ακόμη ! Θα μιλήσω με τον γιατρο μου να δουμε τι θα κανουμε με τον κυκλο που εφτασε στις 43 μερες! Αν εχω καθε 2 μηνες περιοδο απο εδω και περα, εχω μονο 6 φορες πιθανοτητα για μωρο στο χρόνο..φεξε μου και γλιστρησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα αγάπη μου! Μη μου απογοητεύεσαι! Όλα διορθώνονται! Όλα! Προφανώς έχεις αγχωθεί πολύ ή όντως είναι κάποιο πρόβλημα του κύκλου. Συμβουλεύσου τον γιατρό σου και θα δεις που όλα θα φτιάξουνε και θα έρθει και το μπεμπάκι! Το πολύ να σε βοηθήσει με χαπάκια, με βιταμινούλες, αλλά μην τα παρατάς και προπαντώς "μην απογοητεύεσαι!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κοριτσάκι μου...

Μπορει να μην τα κατάφερες τώρα

αλλά όταν διορθωθεί το θεματάκι

με τον κύκλο σου, ποιος σε πιάνει;!;

Όλα θα πανε καλά.....

Να είσαι αισιόδοξη!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι! Ξέρω μια γυναίκα 45 χρονών, που αρραβωνιάστηκε στα 23 και η περιόδος της ερχόταν μόνο 2 φορές το χρόνο! Δεν είπε τίποτα στον αρραβωνιαστικό και πήγε με τη μάνα της στο γυναικολόγο. Αυτός της είπε ότι δεν μπορεί να κάνει παιδιά, πάει και τελείωσε, και να το πει στον αρραβωνιαστικό να ξέρει ο άνθρωπος τι του γίνεται. Το αποτέλεσμα είναι ότι ήταν έγκυος ήδη κατά την επίσκεψή της στο γυναικολόγο!!! Σήμερα η γυναίκα έχει τρία παιδιά.

Και μια φίλη μου που είναι σήμερα 28 είχε πρόβλημα με την περίοδο, της ερχόταν μόνο με χάπια και έχει 2 παιδιά, στα οποία έμεινε έγκυος με πολύ μεγάλη ευκολία.

Οπότε, μην αγχώνεσαι και μην απογοητεύεσαι!!! Όλα γίνονται, και του σπανού τα γένια γίνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...