Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ???????


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ? ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΤΙ ΩΡΑ ΤΟ ΔΙΝΕΤΕ? ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 8 ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ:dry: ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗ Κ 10ΩΡΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10:30.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!

ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΣΟΥ???ΕΜΕΝΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9-10 Κ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΙΣ 12.(ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Εμενα ειναι 3 μηνων κ 7500κιλά!!

Τρωμε 4 γευματα των 180γρ.(καθε 4 ωρες) το τελευταιο στις 7 το απογευμα,κοιμαται κατα τις 8.30 κ ξυπναει πια το πρωι στις 7.Δεν τον ξυπναω ενδιάμεσα.Το προσπάθησα κανα δυο φορες να τον ξυπνησω κατα τις 11-12 αλλα δε ξυπναγε με τιποτα.

Εφοσον δεν εχουμε προβλημα με το βάρος,ισα ισα που ειμαστε κ καπως παραπάνω απ'τα φυσιολογικα,μας ειπε η παιδιατρος οτι δε χρειαζεται να τον ξυπναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως να ακολουθησεις το ενστικτο σου???

Νομιζω πως ειναι πολυ βαρβαρο να ξυπνας το μωρουλινι σου,για να φαει σωνει και καλα.Αυτο ,ξερει πολυ καλυτερα ποτε θα πεινασει και να εισαι σιγουρη πως θα ξυπνησει κ θα χαλασει κ τον κοσμο ,οταν ερθει εκεινη η ωρα...Μηπως εχει προβλημα βαρους?ειναι ισως υπερβολικα αδυνατη???αν δεν ισχυει κατι τετοιο,τοτε καλυτερα αλλαξε παιδιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristin έγραψε:

Μηπως να ακολουθησεις το ενστικτο σου???

Νομιζω πως ειναι πολυ βαρβαρο να ξυπνας το μωρουλινι σου,για να φαει σωνει και καλα.Αυτο ,ξερει πολυ καλυτερα ποτε θα πεινασει και να εισαι σιγουρη πως θα ξυπνησει κ θα χαλασει κ τον κοσμο ,οταν ερθει εκεινη η ωρα...Μηπως εχει προβλημα βαρους?ειναι ισως υπερβολικα αδυνατη???αν δεν ισχυει κατι τετοιο,τοτε καλυτερα αλλαξε παιδιατρο...

ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ :blush: ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ Κ ΒΑΖΩ Κ ΡΕΒΕΤΕ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΥΝΙΑ ΠΑΛΙ Κ ΞΥΠΝΑΡΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8:30
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το μωράκι σου πέρνει κανονικά βάρος, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το ξυπνάς για να το ταϊζεις! Ίσα-ίσα που ο ύπνος κάνει καλό και ωφελεί τα μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι το βαρος της ειναι πολυ καλό!!

Παντως τα περισσοτερα site που εχω διαβασει,γραφουν οτι τα μωρα που τρωνε οποτε εκεινα θελουν,τρεφονται πολυ καλυτερα απο εκεινα που τρωνε με προγραμμα τυπου "τωρα πρεπει να το ξυπνησω ντε κ καλα για να φαει",καταλαβαινεις τι εννοω.Εκτος βεβαια απο αυτα που ειναι αδυνατα πολυ.

Το βρισκω κι εγω λιγο βαρβαρο να του χαλας τον υπνο.

Αμα πεινουσε θα ξυπναγε απο μονη της.

Μηπως να παρεις κ μια 2η γνωμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ειναι 6,5 μηνων και 8 κιλα.ειναι μια χαρα στα κιλα της λοιπον,απλα μαλλον υπερβαλλει...εγω συνηθως ακουω την παιδιατρο μου ,αλλα παντα προσαρμοζω οσα μου λεει στα δικα μου πιστευω....κανεις δεν ξερει τις αναγκες του παιδιου,καλυτερα απο την ιδια τη μαμα!!!!!δεν λεω να γινουμε γιατροι ....μην το ξυπνας μωρε το μικρουλακι!αστο να ευχαριστηθει νανακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ:) ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ Κ ΕΣΑΣ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαιτί να το ξυπνάς το μωρό;;;6 μηνών είναι!

Αν ήταν βρέφος, ΟΚ!

Ό,τι καλύτερο είναι να τρώει το βραδυνό γεύμα και να ξυπνάει το πρωί.

Περίεργη συμβουλή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν δεν υπαρχει προβλημα βαρους(που δεν εχετε)δεν υπαρχει λογος να την ξυπνας.

εμενα ειναι ενος ετους το βραδυνο του γαλα το πινει στις 10 και το πρωινο του το δινω στις 7 και ειναι κοιμησμενος οταν το πινει.και φαντασου ειναι 9 κιλα!!!! τρωει φαγητο κρεμες και χορταινει και η παιδιατρος μας εχει πει οτι πλεον δεν εχει προβλημα βαρους οποτε δεν χρειαζεται να τον ξυπναω οταν ηταν 6 ημνων ηταν επρεπε να τον ξυπναω την νυχτα για γαλα αλλα ηταν 5κιλα οποτε επιβαλοταν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε το παιδάκι να κοιμηθεί, είναι δυνατόν να την ξυπνάς για φαγητό? Θα ξυπνήσει όποτε εκείνη πεινάσει.

Μακάρι και η δικιά μου να μην ξυπνούσε τα βράδια, να κοιμόταν σερί...!! και είναι και σχεδόν 11 μηνών!!! και κάθε πρωί ξυπνάει στις 7.30 για να πάμε τον αδελφό της στον παιδικό σταθμό!!

Απόλαυσε τις ώρες που κοιμάται και κοιμήσου και εσύ να ξεκουραστείς... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παντως ολες μου λεγανε μη ξυπνας το μωρο σου για να φαει σε καμια περιπτωση!!!!

η αληθεια ειναι οτι αν πεινασει ειναι σιγουρο οτι θα ξυπνησει απο μονο του. δες τις καμπυλες αναπτυξης στο βιβλιαριο υγειας του παιδιου... αν εισαι στο 50% και πανω νομιζω οτι δεν εχεις κατι να ανησυχεις...

εμενα η δικια μου για να καταλαβεις ειναι 3 μηνων, 5430 κιλα και τρωει τελευταιο γευμα γυρω στις 8 το βραδυ και ξυπναει ξανα ... μετα τις 9!!! γιατι να την ξυπνησω? αφου ειμαστε στο 75% ολα ειναι μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΙΚΡΗ 9 ΜΕ 9.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ,ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ 8.30.ΕΙΝΑΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ 8 ΚΙΛΑ,ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 90% ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΑΝ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΘΑ ΞΥΠΝΟΥΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ Π.Χ ΕΙΝΑΙ 75% ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΩ Κ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ:blush::dry: ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΖΗ ΕΩΣ ΠΟΛΛΥ:laugh: :)

ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΟ ΜΠΛΕ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 15 ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ,ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ , Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙ ΠΟΣΟ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

dipla ston pinaka exei gramena kati noumera einai anamesa apo tis kampiles kai ta noumera einai apo kato pro ta panw 3.10.25.50.75.90.97. ayta einai % h anaptiksh ,euxome na katalabes .:)
ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!:laugh: :P ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 90% ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ!!!!!:):cheer: :silly:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

dipla ston pinaka exei gramena kati noumera einai anamesa apo tis kampiles kai ta noumera einai apo kato pro ta panw 3.10.25.50.75.90.97. ayta einai % h anaptiksh ,euxome na katalabes .:)

ΔΙΠΛΑ πχ 40,45,50,55 κα ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ,ΚΑΤΩ 2,4,6,8 κα ΕΙΝΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 3,10,25,50,75,90,97 ΕΙΝΑΙ %.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΓΚΑΛΟΠ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ. ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ? ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 90.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα έγραψε:

AFRODITH έγραψε:

ΔΙΠΛΑ πχ 40,45,50,55 κα ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΚΟΣ,ΚΑΤΩ 2,4,6,8 κα ΕΙΝΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 3,10,25,50,75,90,97 ΕΙΝΑΙ %.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΓΚΑΛΟΠ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ. ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ? ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 90.[/quote:2ufycefv] ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ 90 :) ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΥΠΝΟΥΣ!!!!!!!!:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΚΙΛΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Κ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗ ΘΕΩΡΕΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ?

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 1/2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 8 ΚΙΛΑ..

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ.

ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...