Μετάβαση σε περιεχόμενο

Loxeia-Thilasmos k Periodos


Recommended Posts

Kalispera koritsia.Gennhsa stis 8/6 k shmera ekleisa ta saranta,prin mia evdomada ekana sex gia prwth fora meta th genna.

Ta loxeia eixan teleiwsei k nomiza pws katharisa,thewrisa logiko twra pia na mporw na kanw k sex.De rwthsa to giatro mou.

Prin ligo sth toualeta eida aima.Einai dynaton na mou irthe periodos?Na shmeiwsw oti thilazw.Kserw oti se gynaikes pou thilazoun argei h periodos.Ponous periodou den eixa.Otan erxotan h periodos th prwth mera eixa enoxlhsh sth koilia alla de ponaga.

Phra twra to giatro k mou eipe oti se gynaikes pou de thilazoun h periodos erxetai stis 40-50 hmeres.Eipe akoma oti tha eprepe na mhn eixa kanei sex an de perasoun 2 mhnes apth genna.De mou eixe pei kati tetoio poio prin.Me rwthse kiollas an ekana me profylaktiko,tou eipa nai k eipe pali kala k oti an einai na ksanakanw panta me profylaktiko.Gt de kserw...kserete kati eseis?

Sas etyxe afou thilazete na sas erthei periodos stis 40 hmeres?

To vriskw periergo auto pou synaivei.O giotros mou eipe pws den yparxei logos anhsyxias.

Lete na mh teleiwsan ta loxeia?To lew auto gt sto 20hmero eixan stamathsei k ksanaeixa meta apo 3 hmeres.

Sas synaivei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

.Eipe akoma oti tha eprepe na mhn eixa kanei sex an de perasoun 2 mhnes apth genna.De mou eixe pei kati tetoio poio prin.Me rwthse kiollas an ekana me profylaktiko,tou eipa nai k eipe pali kala k oti an einai na ksanakanw panta me profylaktiko.Gt de kserw...kserete kati eseis?

2 μήνες;;;;;;;:blink:

Εμένα γιατι δεν μου είπε τίποτα;!;!;!:angry:

Αν γίνει νωρίτερα μήπως σου είπε αν υπάρχουν προβλήματα;:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ontos mhn anisixeis mporei apla na mhn katharises entelos kai me thn epafh na katebike ligo akoma ayto ths loxia ,egw pantos ekana panw apo 40 meres na katharisw erxotan kathe mera ligaki .

mhn anisixeis giauto ,kai epafh panta me profilaksh ma panta .filakia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kati pou ksxasa ,alhtheia pos mporite toso noris egw ponousa frikta kai eniotha olh thn perioxh akatalilh gia teteia pragmata ,meta apo 4 mhnes katafera !!!!den niothete kapos ekei katw toso noris ?me fusiologikh panta genna leme .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη εγώ όχι μόνο δεν ένιωθα αλλά τον κυνήγαγα κιόλας :blush: (μετά τον 1ο μήνα βέβαια)

Στον 1ο μήνα περίπου σταμάτησα να νιώθω ''κάπως''στην περιοχή :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ σπανιο να θηλαζεις και να σου ερθει περιοδος. κατα πασα πιθανοτητα απλα δεν ειχες καθαρισει και με την επαφη να "κατεβηκε" οτι ειχε απομεινει.

Εμενα μου χε πει πως μπορω να κανω σεξ ανετα μετα τις 40 μερες, αλλα να προσεχω γιατι ως γνωστο αμεσως μετα τη γεννα ειναι πιο ευκολο να ξαναμεινεις εγκυος. δε νομιζω οτι συντρεχουν λογοι ανησυχιας...

περνα καλα με προφυλαξη και μην ανησυχεις ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Αφροδίτη εγώ όχι μόνο δεν ένιωθα αλλά τον κυνήγαγα κιόλας :blush: (μετά τον 1ο μήνα βέβαια)

Στον 1ο μήνα περίπου σταμάτησα να νιώθω ''κάπως''στην περιοχή :blush:

egw ton kynhgaga sthn egymoshnh ....meta eniotha oti dialithike kai htan upo kataskeuh :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia και εμένα τα ίδια μου είπε.Μετά τις σαράντα μέρες ,με προφυλακτικό.;) (Όχι μόνο λόγω πιθανής εγκυμοσύνης αλλά και προστασίας του ευαίσθητης περιοχής που μετά την γέννα ειναι ακόμη πιο ευαίσθητη και πιο ευάλωτη στα μικρόβια/βακτήρια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

hope_89 έγραψε:

egw ton kynhgaga sthn egymoshnh ....meta eniotha oti dialithike kai htan upo kataskeuh :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:3t6sob6o]

Καλά στην εγκυμοσύνη δεν το συζητώ!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Είχα εμετούς μέχρι τον 4ο αλλά ήθελα σαν τρελλή...Πάρτυ οι ορμόνες μου χαχα!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Αφροδίτη καλόοοο!!!:woohoo:

Δεν ξέρω τι γίνεται στην περίπτωση της καισαρικής τομής :unsure:

Πάντως με απασχολεί και εμένα το θέμα ''περίοδος-θηλασμός''και έγω αγχωθεί :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη θέλουμε να ξεκινήσουμε σύντομα προσπάθειες για δεύτερο...Πλάκα θα χει να μην μπορω να μείνω έγκυος επειδή θηλάζω!:silly:

Βλακεία είπα παλι ε;:blush:

Όποια κοπέλα ξέρει ας με...φωτίσει κι εμένα την άσχετη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re mtakia mou perimene ligo na shnelthei to soma sou !!!!ekane uperpospathia gia thn prwth egimosinh thelei na ksekourastei ligo kai na erthei sta kala tou .....akoma den exei shnelthei .gia kalo sto lew oxi na se apotrepsw an thelete toso bour sto psaxnw kai mporei na ginei o thhlasmos den einai methodos antisilipshs mporei na shmbei kai tora mporei kai argotera .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

frapedia και εμένα τα ίδια μου είπε.Μετά τις σαράντα μέρες ,με προφυλακτικό.;) (Όχι μόνο λόγω πιθανής εγκυμοσύνης αλλά και προστασίας του ευαίσθητης περιοχής που μετά την γέννα ειναι ακόμη πιο ευαίσθητη και πιο ευάλωτη στα μικρόβια/βακτήρια)

Ακριβως αυτο! Η μητρα θελει 6-8 εβδομαδες να επιστρεψει στα φυσιολογικα της.

Περιοδος μπορει να σου ερθει οποιαδηποτε στιγμη. Και φυσικα ο θηλασμος δεν ειναι μεσο αντισυλληψης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai ksexasa na anaferw oti ekana kaisarikh.Oxi de ponaga katholou afrodith.

To thema einai pws gia mia evdomada den eixa loxeia,einai dynaton na me ksanathimythoun 7 meres meta? :P Periergo to kovw.

Pantws exw ligo aima,oxi poly k einai kokkino kokkino.

Ta loxeia htan kafe.Ti na pw...de kserw!

(sorry gia th perigrafh)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hope mia filh mou emeine egkyos ksana dyo mhnes meta th genna :P

K gw iksera pws den einai eukolo na meineis egkyos otan thilazeis alla teleutaia vlepw na katariptetai o mythos :P

Ante sou euxomai ta kalytera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω "καθάρισα"σχετικα γρηγορα.10 μερες μου κράτησαν.Περιοδος μου ηρθε 20 μερες αφου διεκοψα το θηλασμό.Δε θηλασα κ πολυ,40 μερες μονο.

Όσο για το "άλλο"...για 50 μερες τιποτα,Ενιωθα πολύ άσχημα κ εγω.Περιμενα βεβαια να παω πρωτα να με δει κ η γιατρός.Αφου μου ειπε οτι ειναι οκ τα ραμματα,ειπα να ξεκινησουμε,αν κ δεν ενιωθα ακομα πολυ καλά,αλλα το εκανα για το φουκαριαρη τον άντρα μου που ειχε να "το δει" κανα 3 μηνο,μιας κ τους τελευταιους μηνες της εγκυμοσυνης δεν ειχα καθόλου όρεξη,ασε που ειχα μια τεραστια κοιλια που εμπόδιζε.

Ειχα ομως ενοχλήσεις πάλι,ψιλοπονούσα κι ετσι τον εχω πάλι στο "πάγο"...αμα δε με χωρίσει...χιχιχιχι!!

Με προφυλαξη φυσικα,πάντα.

Τι να κανουμε ομως,ετσι ειναι η φυση.

Τους χαριζουμε το πολυτιμοτερο πραγμα της ζωης τους,δεν αξιζει λίγη υπομονή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενά μου είναι πιθανό να μην είχες καθαρίσει καλά απ' τα λοχεία και μετά την επαφή να κατέβηκαν πάλι. Κι έγω είχα κάνει καισαρική λόγω δίδυμης κύησης και μου είχε πει ο γιατρός μου πώς μετά από σαράντα μέρες θα μπορούσα να έχω επαφές :P αλλά με προφύλαξη γιατί όταν θηλάζεις είναι πολύ εύκολο να μείνεις έγκυος :woohoo:

Επίσης για όσο καιρό θήλαζα (δυόμιση μήνες) δε μου είχε έρθει περίοδος. Μου ήρθε 10 μέρες μετά τη διακοπή του θηλασμού:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ελενάκι πολύ θέλω να απαντήσω.. αλλά δεν ξέρω ακόμα!! Απαντήστε εσείς που γνωρίζεται να μαθαίνουμε κι εμείς οι πιο φρέσκιες... στο θέμα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f έγραψε:

Nai ksexasa na anaferw oti ekana kaisarikh.Oxi de ponaga katholou afrodith.

To thema einai pws gia mia evdomada den eixa loxeia,einai dynaton na me ksanathimythoun 7 meres meta? :P Periergo to kovw.

Pantws exw ligo aima,oxi poly k einai kokkino kokkino.

Ta loxeia htan kafe.Ti na pw...de kserw!

(sorry gia th perigrafh)

egw pantos eimai shgourh oti einai loxia etsi ekan kai mena pros to telos ebgale kai fotino kokkino oxi mono kafe .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου γλυκο..το καναμε ε??:P πουλακι μου....χεχε

Στον γιο μου εκανα κ γω καισαρικη κ ...η πρωτη φορα εγινε μετα απο ενα μηνα..για να μην πω κ λιγοτερο..

φυσικα το καλο πανω στο θεμα ειναι οτι λογω της καισαρικης δεν εχεις πονους απο ραμματα εκει..κατω!!!

ο γιατρος σου σε φοβησε λιγακι γιατι παιζουν δυο θεματακια..Το ενα ειναι να μη μεινεις γρηγορα εγκυος..κ το δευτερο επειδη ακομη ολα ειναι φρεσκα κ καθαριζεις ακομη να μην κολλησεις κανενα μικροβιακι!

Κι εμενα μετα την επαφη μου ειχε ερθει αιματακι..

μετα την καισαρικη μου φαινεται πολυς καιρος οι δυο μηνες....ειδικα μετα απο τοση αποχη..χεχε!!!!γιατρος βεβαια δεν ειμαι..αλλα σου εξηγησα την δικη μου περιπτωση!;)

φιλακια στα μπεμπουλακια σου τα γλυκουλικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw gia tis apanthseis sas.Efh mou,Afrodith mou lythike h aporia.

Hremhsa gt den exw pia aima...mono ligo vgike.An htan periodos tha synexiza na exw.

Efh nai alla mh nomizeis tpt idiaitero den euxaristithika tpt gt eixa to agxos gia ta mwra pou htan sto diplano dwmatio.xaxxaxa arxisame....

Elenaki siga mwre se ligaki tha sou leinw egw tetoies apories xiixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεέ μου τί ακούω βραδυάτικα;;

λογικά φοβάται μή ξαναμείνεις έγκυος. Γέννησες με καισαρικη;;

ξέρει ότι θηλάζεις αποκλειστικά;; υπάρχει περίπτωση μητέρα που θηλάζει το μωρό της ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ, χωρίς να το βάζει σε πρόγραμμα, χωρίς να δίνει πιπίλα, χωρις να δίνει χαμομήλια και λοιπά βότανα; που δεν κοιμάται το μωρό της πάνω από συνεχόμενο 3ωρο τη νύχτα να μείνει εγκυος;; εγω από όσο ξέρω.. όχι

εγω που έκανα σε 15 μέρες;;; αλλα μου ήρθε περίοδος μετά από 1 χρόνο..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...