Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ, ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΤΕ? ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ!


Recommended Posts

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ! ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΗΔΗ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΜΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΡΓΕΙΣ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ! ΝΑΙ, ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΜΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΟΛΟ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΛΕΩ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΜΩΣ! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΑ ΚΑΤΙ! ΘΑ ΠΑΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΙΑ ΣΥΓΟΥΡΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΑΛΛΟ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου εύχομαι η χοριακή να δείξει το αποτέλεσμα που επιθυμείς.;)

Και εγώ έχω μπερδευτεί με το θέμα θηλασμού-γονιμότητας.Ξέρω πως ο θηλασμός δεν αποτελεί μέτρο αντισύλληψης,αλλά μπορεις να μείνεις έγκυος;:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΝΕΛΛΗ ΜΟΥ, ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ! ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΩ ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΑΣ! ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΙΚΤΑ! ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ! ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΑΠΛΑ, ΠΟΝΑΩ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΩΡΕ, ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου κανε μια χορειακή!Νελλυ μου υποτίθεται οτι ο θηλασμος λειτουργεί σαν αντισυλληπτικό αλλα απ οτι εχω καταλάβει δεν είναι απόλυτο. Συν οτι δεν ξερεις ποτε θα γινει η ωορρηξία οποτε δεν ρισκάρεις αν δεν θες αμέσως παιδάκι. Καντινου υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να είσαι έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

κοριτσακι μου κανε μια χορειακή!Νελλυ μου υποτίθεται οτι ο θηλασμος λειτουργεί σαν αντισυλληπτικό αλλα απ οτι εχω καταλάβει δεν είναι απόλυτο. Συν οτι δεν ξερεις ποτε θα γινει η ωορρηξία οποτε δεν ρισκάρεις αν δεν θες αμέσως παιδάκι. Καντινου υπάρχει πιθανότητα δηλαδή να είσαι έγκυος?
ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΛΕ? ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗΣ!Ε, ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ! ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenh na thn perimeneis apo edw kai pera pou ebales sterees trofes ....kala den xerese pou den katibikan akoma oi rwsoi :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

egw pantos to apolambanw ...edw kai panw apo xrono den ponaw (ponaw polu sthn periodo)kai den exw kati enoxlitiko anamesa mou .:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω χαιρομαι που δεν εχω αδιαθετησει ακόμα. Στη Νατ ήρθε στους 5,5 μηνες και μου κόπηκε το γάλα. Τρόμαξα και εγω και σταματησα τον θηλασμο. Δεν ηξερα ότι μπορεις να εχεις περιοδο και να θηλαζεις.

Και εγω εχω εδω 1,5 μηνα πόνους περιόδου κατά διαστηματα και κάποια στιγμη είχα αναγουλες. Αλλά παίρνουμε προφυλάξεις και δεν παίζει εγκυμοσυνη! Φοβαμαι μην μου ερθει και ειμαι εξω. Ρεζιλι θα γινω! Τροφες θα βαλω σιγα σιγα σε 10 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ με το ίδιο θέμα ασχολούμε τον τελευταίο καιρό. Είναι σχεδόν 3 μήνες που έχω γεννήσει την μικρή μου και ακόμα ...

Σκεφτόμουν να πάρω τον γυναικολόγο μου ... αλλά ακούγοντας σας παρηγορήθηκα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera elenh mou mia kai shmera aurio feugw !!!!!

lipon sto thema mas otan bazeis fagaki sth diatrofh tou mwrou mporei na sou erthei h periodos giati thhlazeis ligotero .

bazeis fagaki=xortenei me fagaki=ligotero galataki=ligoteros thhlasmos =to swma nomizei oti apogalaktizeis to mwro kai etimazete gia anaparagogh .!!!!

ax eimai polu xaroumenh !!!!!!!

an den thes akoma paidaki tote polu prosoxh apo edw kai pera .

filakia!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θήλαζα τον μπέμπη ως 7 μηνών. Η πρώτη περίοδος μετά τη γέννα μου ήρθε 15 μέρες αφότου σταμάτησα τελείως το θηλασμό ( σε 7,5 μήνες). Είχα πονάκια περιόδου για 10 μέρες κάθε πρωτομηνιά. Αυτό συνέβαινε για 4 μήνες περίπου μέχρι που αδιαθέτησα κανονικά. Ήταν όντως πολύ ενοχλητικό. Έλεγα τώρα θα έρθει η περίοδος, τώρα θα έρθει, αλλά τίποτα.Τα πονάκια περιόδου είναι συχνά στην περίοδο της λοχείας. Μερικές γυναίκες αδιαθετούν όταν σταματήσει τελείως ο θηλασμός.

Όταν μπαίνουν οι στερεές τροφές στο διαιτολόγιο του μωρού, μειώνεται ο θηλασμός, γι'αυτό είναι πιθανό να έρθει και η περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα εμένα και τις δύο φορές (μετά από 2 τοκετούς) μου ήρθε ξανά περίοδος 5 μήνες μετά και τώρα επειδή ακόμη θηλάζω την μικρή μου ο κύκλος είναι ακατάστατος!! ενώ είχα σταθερό 28 ημερών.

Μάλιστα μου ήρθε για πρώτη φορά τον 5 μήνα και τον επόμενο μήνα δεν ήρθε και ο γιατρός μου είπε ότι είναι επειδή ακόμη θηλάζω. Επομένως δεν ανησυχώ.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ, ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΙΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ Η ΙΔΕΑ! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ! ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΒΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ! ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΑΥΡΙΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω τα ιδια κοριτσια μου ηρθε πριν μια βδομαδα πολυ λιγο για 2-3 μερες

κ αυτο ηταν,θηλαζω 4 μιση μηνες,ειχα κ ωραιο κυκλο,που ειναι τωρα,οτι να ναι!

παντως ειχα γαλα εκεινες τις ημερες

τωρα που θα σταματησω τον θηλασμο θα μπω σε μια σειρα για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου ήρθε περίοδς στις 40 μέρες ακριβώς και ας θήλαζα και απο τότε μου έρχεται κάθε μήνα αλλά όποτε να ναι! Είχα πάντα πολύ σταθερό κύκλο, κάθε 26 ημέρες, τώρα δεν ξέρω τι γίνετε, ειλικρινα, όποτε να ναι με θυμάται, έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί όλο με πονάει η κοιλιά μου 1 εβδ πριν με επισκεφτεί, ενώ πριν την εγκυμοσύνη με πονούσε λίγο η μέση μου, τίποτα σημαντικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ! ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ! ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ! ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

επαναφέρω το θεμα γιατί είμαι αγανακτισμένη .

ποτε θα μου έρθει τελικά η περίοδος !!!!

δεν αντέχω άλλο θέλω να έρθει να τελειώνουμε με αυτό το θέμα ,να δω γιαυτο δεν χάνω ούτε γραμμάριο η όχι .

σε 5 μήνες παντρεύομαι και θέλω να βάλω νυφικό χωρίς κοιλίτσα και ψωμάκια ....έχω τσατιστεί τα κιλά δεν φεύγουν ότι και να κάνω και δεν νιώθω καλά .

η βέρα μου κολυμπάει στο δάχτυλο ...δεν είμαι όπως ήμουνα κάποτε όταν ξανά είχα τόσα κιλά .νιώθω πρησμένη και τσατίζομε που δεν ξεφουσκώνω επιτέλους ...10 μήνες και ακομα φοράω τα μπλουζάκια της εγκιμοσινης για να μην μαρκάρετε η κοιλια μου .

ως ποτε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ρε Αφροδιτη, και εγω το ιδιο!

Δεν μπορω να χασω γραμμαριο και νιωθω πρισμενη!

Καπου θα εχουνε παει μαζι!

Στην Ρωσια! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην γελάς βρε ελένη μου .....εσύ έβαλες νυφικό αδύνατη και από τις φωτό που είδα μοντελάκι μου είσαι .εγώ να μην βάλω η καψερή ????

και θέλω κατά την άνοιξη να ξανά μηνώ rgyos ..πως ???? e????

ant και να μου έχει έρθει ως τότε άντε και να έχει απογαλακτίσει (η μπορεί κι όχι αυτό) ξανά να πάρω κοίλα χοής να έχω χάσει τα προηγούμενα ????άντε και να φύγει η κοιλια μου μέχρι τότε ξανά θα φουσκώσει :( τζάμπα κόπος :(

δεν είμαι καλά με έχει καταβάλει όλο αυτό .βλέπω φωτό προ εγκυμοσύνης που ήμουνα 55 κιλά και κλαίω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...