Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑΔΟΧΟΙ ΓΟΝΕΙΣ


Eleny2

Recommended Posts

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΩΡΤΩΝ! ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ, ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΓΑΛΙΑ, ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ! ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΗΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΥΙΟΘΕΣΙΑ! ΑΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣ ΑΡΚΕΣΤΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ! ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟ ΠΕΤΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΓΑΛΙΑ, ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΑΔΙ! ΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!υπαρχουν τοσα [αιδακια σε ιδρυματα...

η βαφτιση εγινε σε μια εκκλησια με ιδρυμα μεσα...

μααζευτηκαν παιδακια για μπομπονιερες, και γλυκα και αμα βλεπατε τα ματακια τους οταν τους εδινα και δεν τους αγνοουσα θα δακρυζατε!

συζητηση με το πρωτο:

πριν την βαφτιση δδιστακτικ οερχεται προς το μερος μου

"θελεις κατι αγαπη μου"?

τι ειναι αυτα??????????(οι μπομπονιερες)

"βασιλικος"

τι ειναι βασιλικος?

φυτο ειναι θελεις?

ναι! και τι να το κανω?

να το ποτιζεις μερα παρα μερα να μην χαλασει ναι?

ναι,ναι (χαρα!!!!!!!)

"ελα μετα να παρεις καλα???

αυτο το παιδακ ιητανε σε ολη την βαφτση σχεδον διπλα στον μικρο και τον χαιδευε και τον εβλεπε...

μετα μαζευτηκαν ολα τα παιδακι και ητανε πολυ ομορφα..

και σκεφτομουνα...

ητανε η μερα της βαφτισης...εκανα οτι καλυτερο μπορουσα για το παιδακι μου...για αυτα τα παιδακια κανει κανεις τιποτα????? ποσο τυχερα ειναι τα παιδακια μας....και εμεις που μεγαλωσαμε με αγαπη....

συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα ρεε γμτ απο τοτε που γεννησα εχω γινει πολυ πιο ευαισθητη και ψυχοπονιαρα απο παλια!!!!!!τι θα κανω??στεναχωριεμαι συνεχεια με αυτα που βλεπω....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Βένη...:(

Μόνο απο την περιγραφή σου νιώθω ένα βάρος μέσα μου :( Γιατί τα δικά μας τα παιδιά να έχουν τα πάντα και άλλα να υποφέρουν;:( Γιατι να μην μπορούμε/θέλουμε να κάνουμε κάτι για όλα;:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουν μικρη οι γονεις μου επερναν παιδακια στο σπιτι για τις γιορτες και για το καλοκαιρι απο το ορφανοτροφειο της πολης μας, ευκολο δεν ειναι κακα τα ψεματα, μη φανταζεστε ενα κλημα οπου τιποτα δε παει στραβα αλλα συγουρα αξιζει να μεγαλωσετε το παιδι σας με ενα τετοιο βιωμα αλλα και να δωσετε χαρα σε ενα αλλο παιδακι, απλα εχετε υπ'οψιν σας οτι ειναι καλο να περνετε 2 παιδακια αν ειναι δυνατον γιατι εχουν μεγαλυτερο αισθημα ασφαλειας ετσι. Μακαρι να επιτρεπετε και στην πολη που μενω τωρα και να το κανω και γω με τα παιδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΗΘΕΤΕ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΑΧ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΗΘΕΤΕ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ!

Ελένη μου περνάμε καλά,δεν υποτίθεται.:)

Έχουμε υγεία.Εξασφαλισμένη τροφή.Δουλευουμε.Έχουμε τα σπίτια μας,τα αυτοκίνητα μας,τους φίλους,τις εξόδους μας,τους συγγενείς και φυσικά τα αγγελούδια μας.

Αυτά τα παιδιά δεν έχουν τίποτα :(

Οπότε εμείς περνάμε καλά...Ασχέτως απο τα διαφορα προβλήματα

Όπως είπες μπορούμε να προσφέρουμε έστω και λίγο..αν θέλουμε!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως δεν ειναι και τοσο δυσκολο. Εμεις ειχαμε μια δασκαλα στο σχολειο που εβαλε ολα τα παιδακια και τους γονεις στο τριπακι αυτο, ηταν μια καταπληκτικη γυναικα. Βασικα λειπει η ενημερωση, ο περισσοτερος κοσμος δε ξερει οτι γινεται αυτο, οσοι απο εσας ειναι σε συλλογους γονεων να το λετε...ολοι μπορουμε να βοηθησουμε να αλλαξει μια νοοτροποια. Οταν το ειπα στην πεθερα μου επαθε σοκ! της αρεσε πολυ η ιδεα γιατι εχει και ενα σπιτι 500cm2 με πολλα δωματια και μπανια και ειναι το καλυτερο μερος για κατι τετοιο...απλα δε το ηξερε ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

καντινου έγραψε:

Ελένη μου περνάμε καλά,δεν υποτίθεται.:)

Έχουμε υγεία.Εξασφαλισμένη τροφή.Δουλευουμε.Έχουμε τα σπίτια μας,τα αυτοκίνητα μας,τους φίλους,τις εξόδους μας,τους συγγενείς και φυσικά τα αγγελούδια μας.

Αυτά τα παιδιά δεν έχουν τίποτα :(

Οπότε εμείς περνάμε καλά...Ασχέτως απο τα διαφορα προβλήματα

Όπως είπες μπορούμε να προσφέρουμε έστω και λίγο..αν θέλουμε!:cheer:[/quote:10y906c1]ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΝΕΛΛΗ! ΛΑΘΩΣ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΜΑΛΛΟΝ! ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΝΙΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΦΑΝΗ ΜΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΕΙΔΑ ΟΝ ΛΑΙΝ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΩ ΠΑΛΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ![/quote

Eλένη μου σε ευχαριστώ πολύ...θα το κοιτάξω ΄τωρα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το διάβασα και έχω σκοπό να το προιχωρήσω. Θέλει βέβαια προσοχή αλλά θα κάνω ότι χρειαστεί. Νομίζω ότι είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ βρε Νέλλη. Το θέμα είναι να μπορέσω να το τηρήσω. Δεν είναι κάτι απλό και ευκολο.Θέλει να αφιερώσεις χρόνο . Και αντο κάνω πρέπει να δειξω υπευθυνότητα..κάτι που συχνά στην καθημερινή μου ζωή δεν δείχν ωέυκολα!!χεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ θα τα καταφέρεις!!Μην αγχώνεσαι καθόλου ;) Είσαι δυνατός άνθρωπος ...Αυτά είναι παιχνιδάκι για σένα :laugh: Αφου πήρες την απόφαση όλα καλά θα πάνε :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου σε θαυμάζω για την απόφαση που πήρες!! :)

Είναι πολύ όμορφο και πολύ σημαντικό να προσφέρουμε αγάπη και κυρίως ελπίδα σε παιδάκια που έχουνε ανάγκη. Μπράβο σου!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...