Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ Η' ΚΟΡΙΤΣΙ


Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι στην 14η εβδομαδα και στην 16η θα παμε στο γιατρο. Εχω αγωνια!Άραγε θα μας πει το φυλο το μωρου;Στην αυχενική διαφανεια που την εκανα 12 εβδ και 1 ημερ.φάνηκε ότι δοξα τω Θεω όλα καλα με την υγεια του μπεμπε μας αλλα το φυλο δεν ηθελε ακομα να μας το αποκαλυψει!Εσεις κοριτσια τι εμπειριες εχετε;;Πότε μαθατε αν θα πρέπει να ονειρευεστε μπλε ή ροζ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,γιατι ανησυχεις τοσο πολυ για το φυλο?εμενα ειναι το μονο που δεν με νοιαζει!!στην αυχενικη που εκανα οταν ημουν 11+3 μου ειπε οτι ειναι μαλλον κοτιτσακι αλλα δεν το δενω κιολας γιατι κανουνε και λαθη,γερο παιδακι να ειναι και ο,τι να ναι!!!στην 16η εβδομαδα θα φαινεται καθαρα το φυλο και θα σου πει με σιγουρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου, δεν ανυσηχω, ούτε εχω προτίμηση ιδιαίτερη, απλά ανυπομονώ να μάθω τι είναι!Πως να στο πώ για να μπορώ ν ατο φανταζομαο λίγο πιο συγκεκριμενα!Εννοειται οτι πρωτα απ΄ολα θελω το παιδακι μου να ειναι γερο αλλα μη μου πεις ότι και εσυ δεν ησουν περιεργη να μαθεις!Απλά εμας στην αυχενική δεν μας αφησε καμια υπονοια για το τι μπορει να ειναι και ετσι η περιεργεια μας ειναι μεγαλυτερη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι απόλυτα σε συναισθάνομαι! Εμείς το φύλο μας το ανακοίνωσε ο γιατρός στην 22 εβδομάδα στο μεγάλο υπέρηχο...Μέχρι τότε όλο αγωνία...Αλλά πίστεψέ με πρώτα όπως και εσύ αναφέρεις να είναι υγειές και έπειτα το φύλο!

Όταν ήμουν στην εξέταση στο δευτερόλεπτο μας το ανακολινωσε, καθώς άρχισε από τα πόδια αλλά εγώ ούτε χαμογέλασα, γιατί το μυαλό μου ήταν να είναι όλα καλά! Έπειτα όταν τελείωσε η εξέταση, με τον άντρα μου χαμογελάσαμε, γιατί η αλήθεια είναι ότι θέλαμε κορούλα...Όχι ότι αν ήταν αγόρι θα στεναχωριόμασταν βέβαια! Εγώ το ένιωθα και απλά επιβεβαιώθηκα!

Το ενστικτό σου ακολούθα!Καλή συνέχεια και υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια; Οποτε ξαναμείνω έγκυος δε θα αφήσω το γιατρό να μου πει το φύλο! Έχω σκοπό να το κρατήσω έκπληξη για το τέλος!!:) Ετσι θα είναι διπλή χαρά και θα έχει και πλάκα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!Κ ΕΓΩ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ(ΗΜΟΥΝ 12 ΕΒΔ.Κ 6 ΗΜΕΡΩΝ)ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΕΨΩ Κ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΙΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ Κ ΑΣ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Κ ΑΓΟΡΙ!ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΑΣ Κ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ;) ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδάκι θ'αντέξεις;;;

Εγώ πάντως με τίποτα!!!

Εύχομαι σύντομα και σε νέα εγκυμοσύνη!

ΥΣ,πάντως θεωρώ ότι οι κοπέλες που είναι σε δίδυμη κύηση πολύ τυχερές!

Πράγματι αν το θεωρήσεις, έχεις 2 ψυχούλες στην κοιλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ, Κ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΓΕΙΑ.. ΕΓΩ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ 13η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΕΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ... ΣΤΗΝ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΤΟΥ Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΓΟΡΟΜΑΝΑ!!!!!!!!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helenakki έγραψε:

Κοριτσια ειμαι στην 14η εβδομαδα και στην 16η θα παμε στο γιατρο. Εχω αγωνια!Άραγε θα μας πει το φυλο το μωρου;Στην αυχενική διαφανεια που την εκανα 12 εβδ και 1 ημερ.φάνηκε ότι δοξα τω Θεω όλα καλα με την υγεια του μπεμπε μας αλλα το φυλο δεν ηθελε ακομα να μας το αποκαλυψει!Εσεις κοριτσια τι εμπειριες εχετε;;Πότε μαθατε αν θα πρέπει να ονειρευεστε μπλε ή ροζ;;;

ΑΧ ΕΛΕΝΑΚΙ!

ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ, ΕΝΕΚΑ ΑΓΟΡΙΟΥ.ΟΙ ΟΡΧΕΙΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΑ ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ;)

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ:P

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΨΩΝΙΣΑ.

ΟΥΤΕ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ , ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ.

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ στη 16 εβδομάδα το έμαθα...

μεχρι τότε δε μ ένοιαζε τι φύλο είναι,

στην αρχή της 16η όμως... είχα μια αγωνία

αλλά και πάλι δε τρελαινόμουν.

απ την αρχή της εγκυμοσύνης μου είχα μια

εντύπωση ότι θα ναι αγόρι, αλλά όπως

είπα και πιο πάνω, στην αρχή της 16ης

έλεγα, μήπως είναι κορίτσι?

αλλά τελικά, η πρώτη διαίσ8ηση, ήταν και η σωστή.

Αγόρι είναι, ασε που όλοι οι γνωστοί και φίλοι μου

αγόρι μου λέγανε, οπότε... λέγε λέγε το κοπέλι,

κάνει τη κοπελιά και 8έλει... χαχαχα

με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου

και ότι και να ναι, γερό να είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαμά μου, πριν καλά καλά μείνω έγκυος, έλεγε ότι του χρόνου τα Χριστούγεννα θα έχουμε και τον μπέμπη σου και θα μας βλέπει που στολίζουμε το σπίτι!! Εγώ τσαντιζόμουν, ακόμα δεν είχα μάθει καν αν είμαι έγκυος! Όταν το επιβεβαίωσα, όλοι μα όλοι λέγανε ότι έχω αγοράκι! Απορώ πως το βλέπανε!! :laugh: Εγώ καταβάθος ήθελα κοριτσάκι, λόγω ότι μετά από μένα στην οικογένεια είχαμε μόνο κοριτσάκια και τα είχα συνηθίσει!! Βέβαια σαν προαίσθημα έλεγα ότι είναι αγόρι όπου και επιβεβαιώθηκε σχετικά νωρίς! Και φυσικά δεν τον αλλάζω με τίποτα!!

Στην 13η εβδομάδα στην αυχενική διαφάνεια , είδαμε κατά 95 % τον αγορίνο μου.. μας έκανε επίδειξη το μανάρι μου τα προσόντα του!! Και φυσικά, σε κάθε υπέρηχο μας άνοιγε τις ποδάρες και τα βλέπαμε!! Στα αγοράκια φαίνεται πιο γρήγορα γιατί συνήθως κάτι κρέμεται.. :P:blush:

Με το καλό.. ότι θέλει ας είναι και να έχει υγεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω!! ούτε εγω τρελαινομουν απλώς ηθελα να μιλάω πιο συγκεκριμενα για το μωρό!!

στην αυχενική μας φαινόταν σε πολύ μεγαλο βαθμό αλλά το σιγουρεψαμε στην 16η εβδομαδα!!!

και φυσικά εγω ηθελα αγορακι--του αντρα μου του κακοφανηκε για λιγο αλλά ειμαι σιγουρη ότι το αγορακι του δεν θα το αλλάζει με τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ ολες για τις απαντησεις σας!Σε μια εβδομαδα ακριβώς θα πάμε στο γιατρό και ελπίζω το μικρό ζουζούνι να μη μας κρατησει σε αγωνία!!!Θα σας γραψω αμεσως τα νεωτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα με τα 1000 αγόρι! Ο άντρας μου με τα 1000000! Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου είχα αδυναμία στα αγοράκια (και στα μικρά και στα μεγάλα :blush: ). Ο άντρας μου ήθελε αγόρι για να τον κάνει ποδοσφαιριστή σαν κι αυτόν. Αχ αυτά τα γονίδια και αυτές οι ... ταύλες! :blush:

Είχα δηλώσει από την αρχή της εγκυμοσύνης μου ότι δε θα ήθελα να μάθω το φύλλο του παιδιού για να μη στεναχωρηθώ αν είναι κορίτσι. Ενώ αν το μάθαινα την ώρα που το γεννούσα δε θα με χαλούσε, θα είχα περισσότερη αγωνία για το αν είναι γερό παρά αν είναι αγόρι ή κορίτσι! ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!

Ο άντρας μου τρωγόταν με τα ρούχα του. Είχα πει στο γιατρό να μην το πει ούτε στον άντρα μου για να μην του ξεφύγει καμιά φορά. Πες πες πες με έπεισε.. Στο β επιπέδου λοιπόν μάθαμε ότι είναι κορίτσι. Οι πρώτες κουβέντες του γιατρού όταν άνοιξε τον υπέρηχο και το κοίταξε 4-5 δευτερόλεπτα ήταν αυτές "Έχουμε ένα έμβρυο, αρτιμελές από ότι φαίνεται υγιές και είναι... ΚΟΡΙΤΣΙ!" ΠΑΓΩΣΑ! Σάστισα, δεν ήξερα τι να σκεφτώ, δεν ήξερα τι να πω.. Άντε να ξεκολλήσω το "παίδαρέ μου, καυλιαρόγατέ μου, παικταρά μου" που έλεγα στο μωρό μέχρι τότε. Μέχρι και με το όνομα που θα το βγάζαμε αν ήταν αγόρι το αποκαλούσα! Ε εντάξει, 1 λεπτό να κράτησε αυτό! Αφού τελείωσε ο υπέρηχος και το μωρό ήταν υγιέστατο... Έφυγε ένα βάρος από πάνω μου... Συνήθισα στην ιδέα οτι έχω κορίτσι, συνήθισα στην ιδέα της "καλομάνας" που το πρώτο της παιδί είναι κορίτσι και αν με ρωτάτε τώρα... Το δεύτερο δε με απασχολεί καθόλου αν είναι αγόρι ή κορίτσι.. Θα χαρώ αν είναι αγόρι γιατί θα γίνει το κέφι μου, αλλά κατά βάθος πιστεύω ότι καλύτερα για το Μαράκι μου να έχει μία αδερφούλα για τα δύσκολα, που ποτέ να μην έρθουν! Βλέπω τη σχέση της μαμάς μου, της πεθεράς μου, των 2 κολλητών μου, των κουνιάδων μου με τις αδερφές τους σε σχέση με τους αδερφούς τους και πείθομαι γι' αυτό!

Πάντως δεν ντράπηκα ούτε στιγμή να εκφράσω την προτίμησή μου! Ήθελα ένα υγιές αγοράκι! Μου ήρθε ένα υγιές κοριτσάκι που μου έχει πάρει τα μυαλά και που είμαι ακόμα!!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...