Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΟΡΙΑΚΗ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!


Eleny2

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΟΝΑΛΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑ! ΤΩΡΑ ΘΗΛΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΕΒΔΟΜΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡΤ ΑΥΤΟ. ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΙΩΘΩ ΠΟΝΟΥΣ! ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Καντινού μου κι Αναστασία! Δεν ήξερα καν πως μπορείς να συλλάβεις όσο θηλάζεις! Γιατί δε μιλάς στο γιατρό σου? Μήπως να σου έλεγε εκείνος καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΕΙΣ! Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ! ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ! ΘΑ ΔΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ? ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ ΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Καντινού!

Ξέρω ότι είναι πολύ εύκολο όσο θηλάζεις να συλλάβεις! Με τη μυρωδιά, που λένε.

Μήπως αυτά τα πονάκια είναι προειδοποίηση ότι έρχεται η περίοδός σου μετά από τους 6 μήνες? Τώρα βέβαια είναι και μια εβδομάδα που έχεις τους πόνους...τι να πω? Τι να ευχηθώ?

Τα καλύτερα και ό,τι εσύ θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοπελαρα μου λεσ να ετοιμασεισ και αλλο κουτσουβελο :blush:

δεν ξερω βεβαια αν θα το θελεσ τωρα....

παρε τον γιατρο και ρωτα τον για την χοριακη δεν ξερω αν θα δειξει...

παντωσ εμενα η περιοδοσ μου ηρθε ακριβωσ μολισ σαραντισαμε.....

περιμενουμε νεα..... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κι απο μενα κοπελα μου!!Ενοειται πως μπορεις να συλλαβεις ενω θηλαζεις το θεμα ειναι αν εκανες ελευθερα αυτο το καιρο...Εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι οσο θηλαζω να προσεχω γιατι εχω κανει καισαρικη και δε θα επρεπε να μεινω εγκυος πριν τους 5 μηνες!!Παντως απο τη στιγμη που μειωνεται το γαλα και ο θηλασμος μεσα σε 30 με 40 μερες ερχεται περιοδος!!Θηλαζεις αποκλειστικα?Η κουνιαδα μου που θηλαζε αποκλειστηκα εκανε μισο χρονο να δει περιοδο και οταν της ηρθε συνεχισε για αλλο μισο χρονο!!

Παντως περιμενε καμμια βδομαδα κι αν οι πονοι συνεχιζονται κανε μια χοριακη.

Ευχομαι οτι επιθυμεις!!Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ! ΙΣΩ Σ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ! ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ MOM 3. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ! ΑΝΑΜΥΧΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ! ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ! ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ. ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ, ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΙΚΟ. ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΑ ΥΓΡΑ ΝΑ ΕΠΙΑΣΑ! ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ροδίτισσα μου :)

Θηλάζω και εγώ τον μπόμπιρα μου αποκλειστικά εδώ και 6 μήνες και πριν μια βδομάδα είχα ακριβώς την ίδια αγωνία με εσένα.

Πονάκια όπως αυτά της περιόδου που έρχονταν και έφευγαν (και στο μυαλό μου να έχει καρφωθεί η ιδέα της εγκυμοσύνης)

Ώσπου κάποιο βράδυ είδα λίγο καφέ αίμα.

Αυτό είπα είναι... είμαι έγκυος :huh: (είχα ξαναδεί το ίδιο έργο και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη)

Όμως δεν ήμουν.

Ήταν απλά η περίοδος μου που με θυμήθηκε ύστερα από τόοοοοοοοοοοσο καιρό.

Μην έχεις άγχος (και εμείς όπως εσείς, δεν παίρναμε καμιά προφύλαξη)

Φιλιά και ηρεμία :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα. H χοριακή στο αίμα φαίνεται από τη στιγμή που υπάρχει κύηση, είναι η ορμόνη που δείχνει ότι υπάρχεί έμβρυο μέσα στο σώμα, δεν χρειάζεται να υπάρχει καθυστέρηση! Απο τη στιγμή που αυτό θα δημιουργηθεί, αυτή παράγεται, απλά τα τεστ ούρων φαρμακείου δεν την ανιχνεύουν αμέσως, γιατι στα ούρα καθυστερεί να φανεί. Εγώ πάντως στις 33 μέρες πριν ακόμα σαραντίσω αδειαθέτησα κανονικά, και θηλάζω αποκλειστικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovi ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ! ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. El-ninio ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ! ΜΕ ΗΡΕΜΙΣΕΣ ΛΙΓΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...