Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΗΛΗ ΜΕΣΟΣΠΟΝΔΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

ναι εγω ειχα τετοιο προβλημα..

δεμ μπορεισ να κανεις τιποτα..

υπομονη..μην παρεις πολυ βαρος και να ξερεις οτι θα σε πιασει η μεση σου..

στην μεση σου δεν την εχεις ή στην ΘΜΣΣ???

και αναλογως που την εχεις μπορει να μην μπορεις να κανεις επισκληριδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rια μου γεια σου ειμαι η Ιωαννα81.Ακου και την δικη μου εμπειρια σε αυτο το θεμα!!Ειμαι εγκυοσ στο 3ο παιδκι ,στον 1ο μηνα με πονουσε λιγο ημεσουλα!Δεν ειναι τιποτα λεω θα περασει!!!2ομηνα συνεχιζει να ποναει η μεση αλλα και το δεξι ποδι τοσο εντονα που δεν μπορουσα ουτε τουαλετα να παω!Οι γιατροι μου τα επαιξαν(δε μπορουμε να κανουμε τιποτα,εισαι στο α,τρημινο ,κατσε ξαπλα)αμ πονουσα τοσο που ελεγα Θεε μου κανε με να π αιθανω ,...Το Πασχα ερχομαι στην Αθηνα ,παω στο Μητερα κανω μαγνητικη >>>>αποτελεσμα τρεις κηλες και μαλιστα πολυ χαμηλα στη μεση...Επειδει σε κουρασα θα σου πω οτι εκανα στην μεση τρειςενεσεις με συνεργασια ορθοπαιδικου γυναικολογου και αναισθησιολογου!!! και ειμαι καλακαι περιμενω την μπεμπουλα μου αρχες Οκτωβρη!!!Προσπαθησε να μην κουραζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑχ!Εθιξες θεμα που με ποναει!!Εγω ταλαιπωρουμαι πολυ αλλα κανω υπομονη για το καμαρι μου!Εχω τρεις κήλες η μια ομως μου δημιουργει προβλημα!Ειχα κανει μαγνητική πριν απο 4 χρονια που ειχα παθει και το λουμπάγκο!Στο τσακ απεφυγα το χειρουργειο!Τελικα ολα αυτα τα χρονια ημουν καλα!Απλα οταν κουραζομουν παρα πολυ μαγκωνε και επανερχοτανε!Σε κατι μετακομισεις και τετοια!Μενω εγκυος και απο τον 3ο μηνα και μετα με εχει ταραξει!Δεν μπορω να γυρισω πλευρο στο κρεββατι!Δεν εχω παρει παρα μονο 3 κιλα και την Κυριακη μπαίνω στον 7ο!!Ειμαι αδύνατη εν τω μεταξυ!Τι να πω!Φοβαμαι λιγο στον τοκετο που θα πρεπει να σπρωξω αν θα τα καταφερω!Φοβαμαι μη μεινω απο κανα λουμπαγκο!Εδω δυσκοιλιοτητα μπορει να εχω αυτο το διαστημα και απο το σφιξιμο με πιανει η μεση!Φανταζεσαι στη γεννα!Και φυσικα αν θα μπορεσω να κανω επισκληριδιο!Παντως αλλες γυναικες με το ιδιο προβλημα ποναει η μεσουλα τους πιο μετα!Κατα τον 7ο-8ο.Εχει να κανει ισως με το που ακριβως βρισκεται κηλη!Εμενα ειναι χαμηλα πολυ!Π:kiss: ολλες γυναικες εχουν προβλημα και υπαρχει και παλιοτερο ποστ με το θεμα!Ολα καλα πανε σε γενικες γραμμες απλα ειναι ταλαιπωρια μωρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχουν συστήσει οι γιατροί σας κάποια θεραπεία όπως για παράδειγμα φυσικοθεραπείες, γυμναστική, κολύμπι, μασάζ στη μέση; Εγώ όταν κάνω όλα αυτά είμαι πολύ καλά και όταν φυσικά δεν κουράζομαι. Επιτρέπονται αυτά στην εγκυμοσύνη; Το κακό είναι ότι εργάζομαι καθημερινά 10 ώρες γιατί έχω δική μου δουλειά και αν μείνω έγκυος είναι δύσκολο να την αφήσω ακόμη και να την περιορίσω:( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...