Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ..


mairoulaaa

Recommended Posts

Έχω κα8υστέρηση 13 μέρες με τα παρακάτω συπτώματα.: έντονες ζαλάδες όταν σηκώνομαι να περπατήσω, σα να εχω φάει κάτι κ δε μπορώ να το χωνέψω, πριν λίγες μέρες μετά από επαφή με το σύντροφο μου όταν σκουπίστηκα απο κάτω παρατήρησα μερικά ροζ υγρά, παρακολούθησα κάποιες μέρες τη θερμοκρασία μου κ ήταν 37+ (όχι πρωι), χτες κοβόντουσαν τα πόδια απο τα γονατά κ κάτω κ ένιωθα πως δε μπορούσα να μείνω όρθια, οτι δε μπορούσα να στηριχτώ στα πόδια μου, κάποιες φορές έχω πόνους στη μέση και επίσης πριν 2 μέρες το βράδυ είχα εντονους πόνους πολύ χαμηλά στην κοιλιά μου που δε μοιαζαν με αυτούς της περιόδου.Σήμερα όμως νιώ8ω πόνους περιόδου. την παρασκευή έκανα τεστ εγκυμοσύνης, το prectitor, κ βγήκε αρνητικό.Κ χτες έκανα το self clear κ επίσης βγήκε αρνητικό.Να επισημάνω οτί κ τις 2 φορες που έκανα τα τεστ ξύπνησα κ ενώ ή8ελα να κάνω "τσίσα" μου έντονα, κρατήθηκα μέχρι να πάω να αγοράσω το τεστ για να χρησιμοποιήσω πρωινά ούρα. μπορεί το ότι κρατήθηκα να επηρέασε το αποτέλεσμα? παρ'όλα αυτά μπορει να είμαι εγκύος? Μπορεί κάποιος να με βοηθησει να καταλαβω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε μια χοριακη...το οτι κρατηθηκες δεν επηρεαζει το αποτελεσμα.

μπορει να εισαι και να εγινε αργα η συλληψη γιαυτο να μη δειχνει θετικο

ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρούλα γεια σου. Συνήθως τα συμτώματα της εγκυμοσύνης είναι παρόμοια με αυτά της περιόδου! Με 13 μέρες καθυστέρηση σίγουρα θα το έδειχνε το τέστ. Και αφού έκανες και δύο, είναι μικρή η πιθανότητα λάθους. Μπορεί να είναι κάποια διαταραχή του κύκλου σου. Συνήθως είναι σταθερός;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν Μαιρούλα ψυχραιμία! Μίλησε στον γυναικολόγο σου κι εκείνος θα σου λύσει τις απορίες σου. Μήπως θα έπρεπε να κάνεις εν τω μεταξύ και μία χοριακή? Πολλές φορές τα TESTS βγάζουν λάθος αποτέλεσμα! Σου εύχομαι ολόψυχα να συμβαίνει αυτό που πραγματικά θέλεις! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου... ηρέμησε σε παρακαλώ!!! Γιατί έχεις τόσο πολύ πελαγώσει καλέ??? Είναι δυνατόν??? Ηρέμησε!!! Ούτε σε περίπτωση εγκυμοσύνης αλλά ούτε σε περίπτωση κάποιας ανωμαλίας του κύκλου, κάνει καλό τόσο άγχος, βρε πουλάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα κανε μια χοριακη. εγω ειχα 3 βδομαδες καθυστερηση και δεν ημουν εγκυος. ψυχολογικο ηταν το θεμα και το προκαλεσα με το αγχος που ειχα για να μεινω εγκυος. μονο με χοριακη μου λυθηκαν οι αποριες μου.μην βασανιζεσαι και κανε μια εξεταση. ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι αυτο που επιθυμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAIΡΟΥΛΑ,ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 8 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ.ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΚΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ.ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;ΕΧΕΙΣ 13 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ,ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΚΙ ΕΙΧΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ.Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα γιατί πιστεύεις ότι δεν σου λέμε;;;;;;;

Απλώς δεν ξέρουμε Μαιρούλα... ηρέμησε,

κανείς δεν σου κρύβει κάτι!!!

Κανε μια χοριακή αύριο κ θα έχεις 100% έγκυρο

αποτέλεσμα........... σου εύχομαι το επιθυμητό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) μαιρούλα μην αγχώνεσαι καθόλου μία χοριακή θα δείξει αν είσαι έγκυος ή όχι εύχομαι πάντως να είσαι και σύντομα να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sou efxomai na eisai eguoula .....alla to anxos dimiourgi polla kala einai na kaneis mia xoriakh opos lene ta koritsia kai fisika na milhshs me ton giatro sou....mhn afhnhs na pernane oi meres.....filia kai perimenoume nea sou..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...