Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΚΟΥΝΟΥΠΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ??????


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια !!

Ηθελα τη βοήθειά σας στο εξής:

Τον μικρούλη μου τον έχουν ''φάει '' τα κουνούπια και δεν ξέρω τι να του βάλω....

Οπότε σας παρακαλώ εσείς τι χρησιμοποιείτε?

Και για αντικουνουπικό μιλάω ( για το μωρό ή για το σπίτι)

Και για αλλοιφούλα γαι τη φαγουρίτσα.....

Απλά ψάχνω κάτι φυτικό ή όσο αγνό γίνεται τελοσπάντων!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βαζω αντικουνιπικη ταμπλετα σε μπρίζα ακριβώς εξω απο το δωματιο της , και εχω παντα κλειστή την κουνουπιέρα της στο κρεβάτι ακομα και οταν δεν ειναι το μωρο μεσα.

Τωρα οσο για την φαγουρα.. δε ξερω αλλα ακουσα οτι ο κορρες εχει τετοια προιοντα

Γιατι δε ρωτας και το γιατρο σου να σαι 100% σιγουρη? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego xtes agorasa apo ta Lito antikounoupiko to opoio dioxnei ta kounoupia me iperithrous oixous k oxi me ximikes tampletes i ximiko igro. Einai apolita asfali gia ta morakia mias k den ekpempei kati antigieino. Kai emeis exoume kounoupia k xtes pou to xrisimopoiisa pragamati ekane douleia. Oso gia tin alifi an pas sto farmakeio tha vreis sigoura kapoia gia to mpempaki sou, den exo na sou proteino sigkekrimeni!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις!

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως έγιναν τα ποδαράκια του.

Αυτό με τις υπέρυθρες το ψιλοφοβάμαι και όσο αφορά την κουνουπιέρα , μεγάλωσε ο δικός μου και την....φοράει!!!

Ελςγα μήπως εχετε κατά νου κάτι δοκιμασμένο για να μου πειτε!

Θα πάω πάντως στο φαρμακείο και θα το συζητήσω εκεί!!!

Ευχαριστώ πολύ πάντως.ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν αντικονουπικές αλοιφούλες με βάση τη citronella που είναι ασφαλείς για τα βρέφη.

Δεν ξέρω κάποια συγκεκριμένη μάρκα να σου προτείνω αλλά στα φαρμακεία σίγουρα θα βρείς κάποια!

Επίσης μπορείς να πάρεις αιθέριο έλαιο citronellas ή λεβάντας και να καις δυο-τρείς σταγόνες στα ειδικά σκεύη που υπάρχουν. Πρέπει όμως να έχεις το σκεύος έξω απ' το παράθυρο ή τη μπαλκονόπορτα γιατί μυρίζει έντονα.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Κυριακούλα για την συμβουλή σου.Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να κάνω...

Χρόνια πολλά και για τη γιορτή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα ο παιδίατρος μου πρότεινε αντικουνουπικά αυτοκόλλητα του κορρε,που τα κολλάς πάνω στο φορμάκι του..του έβαλα ένα πριν από λίγο,ελπίζω να είναι αποτελεσματικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...