Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια α α Θέλω να πάρω κάτι που να κοιμάται ο μπέμπης μου στο δωματιό μου για αρχή αλλά κ να μεταφέρεται αν παω καπου.

Οι καλαθούνες δεν μου αρέσουν καθόλου , το λικνο δεν μεταφέρεται

αποφασισα PORT BEBE αλλα απο που ????????

Κατι που ειδα στο Ηρα δεν μου γεμισαν το μάτι , παλια τα port bebe ηταν πιο ανθεκτικά (ηταν σκληρο το εσωτερικο τους)

ψαχνω ενα port bebe χειρος σαν αυτο που εχουν καποια καροτσια για βρεφη.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ??????????????????????????????????:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΒΡΕΦΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ-ΤΥΠΟΥ ΛΗΤΩ Η JUMBO.ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ.

ΓΝΩΜΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Κ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PORT BEBE ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Κ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ-ΔΕΝ ΕΝΔΥΚΝΕΙΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΜΕΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!

ΦΙΛΑΚΙΑ,ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηρα ενα τελειο σκληρο πορτ μπεμπε που μπαινει και δενει και στο αυτοκινητο με τις ζωνες, αλλα εχει και ποδαρακια ωστε να λειτουργει και σαν καλαθουνα. ειναι της perego και το πηρα απο τη στρατα - στρατουλα στην αγ. παρασκευη.

Στην αρχη μου ειπε οτι το πουλουσε σετ με το καροτσι αλλα του ειπα οτι ηταν για ειδικη περιπτωση - ηθελα να ανεβω θεσ/νικη για την κηδεια της μαμας μου - και το πηρα μονο του

δοκιμασε μπας και καταφερεις κατι.. θα το ευχαριστηθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi με σκοτωνεις .. δεν εχω επιλογες ... το κρββατι του δε χωρα στο δικο μου κ το δωματιο του ειναι πολυ μακρυα απο το δικο μου...

frapedia με κανες κ ενιωσα χαζη ... απο εκει πηρα το κραββατι κ την αλαξιερα αλλα δεν ανεβηκα στον οροφο επανω :P

κοριτσακια ευχαριστω πολυ πολυ ειστε γλυκες !!!!

α ! πειτε μου κ γνωμη για αποστειρωτη μπιμπερο

ηθελα philips aventi αλλα 1 πωλητρια μου ειπε οτι παιρνει μονο μπιμπερο philips ο συγκεκριμενος αποστειρωτης ..:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

εγω πηρα ενα τελειο σκληρο πορτ μπεμπε που μπαινει και δενει και στο αυτοκινητο με τις ζωνες, αλλα εχει και ποδαρακια ωστε να λειτουργει και σαν καλαθουνα. ειναι της perego και το πηρα απο τη στρατα - στρατουλα στην αγ. παρασκευη.

Στην αρχη μου ειπε οτι το πουλουσε σετ με το καροτσι αλλα του ειπα οτι ηταν για ειδικη περιπτωση - ηθελα να ανεβω θεσ/νικη για την κηδεια της μαμας μου - και το πηρα μονο του

δοκιμασε μπας και καταφερεις κατι.. θα το ευχαριστηθεις!

Κουραγιο frapedia ευχομαι απο δω κ στο εξης μονο ευτυχισμενες στιγμες !:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΣ CHICCO.Κ ΤΟ PORT-BEBE ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΑΡΚΑ.ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Κ ΤΑ 3,Κ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ ΤΟ PORT-BEBE ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ Κ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΚΕΙ.ΑΛΛΑ Κ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΒΡΕΦΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ-ΤΥΠΟΥ ΛΗΤΩ Η JUMBO.ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ Κ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ.

ΓΝΩΜΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Κ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PORT BEBE ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Κ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ-ΔΕΝ ΕΝΔΥΚΝΕΙΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΜΕΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!

ΦΙΛΑΚΙΑ,ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!

τα ιδια θα ελεγα.Και μας η παιδιατρος δεν ηταν θετικη.Η λικνο η κουνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Εμείς θα πάρουμε το καρότσι της Peg Perego 3 σε 1! Έχει port bebe κάθισματάκι αυτοκινήτου και καρότσι κανονικό! Το port bebe μπαίνει και στο αμάξι όσο είναι νεογνό για μεταφορά! Κι εμάς θα μας βολέψει για τα πήγαινε-έλα στην Εύβοια που κάνουμε! Οπότε όσο χωράει σκέφτομαι να τον κοιμήχω εκεί για να τον έχω δίπλα μου όπου πηγαίνω!

Για αποστειρωτή, είχε η νύφη μου της chicco με τον οποίο έμεινε πολύ ευχαριστημένη! Εκείνη δεν θήλασε καθόλου λόγω φαρμάκων, οπότε το χρησιμοποίησε πολύ! Μου τον έδωσε εμένα και αγόρασα μπιμπερό chicco μερικά να έχω! Σκέφτομαι να θηλάσω, αλλά χαμένα δεν πάνε! Εύχομαι βέβαι και για το πρώτο τουλάχιστον 6μηνο να μην τα χρησιμοποιήσω!! :P

Καλή συνέχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου.

Αν παρεις πορτ μπεμπε καλο θα ηταν να παρεις ενα να ενσωματωνεται στο καροτσι για να πηγαινετε ωραιες βολτιτσες.

Επισης κοριτσια μου, να γινω λιγο το σπαστικο της παρεας?Μη κοιτατε πορτ μπεμπε για να τα βαζετε στο αυτοκινητο.Και ας εχει ενα σωρο εξαρτηματα ασφαλειας.Αυτα τα κλειδωματα κλειδωνουν μονο το πορτ μπεμπε κ ΟΧΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.Αυτο μου το ειπε γνωστος σε καταστημα με ειδη βρεφαναπτυξης οταν εγω πηγα να αγορασω αυτα τα κλιπ για το πορτ μπεμπε που αγορασα για τον μικρο.Για το αυτοκινητο καλο θα ηταν μονο τα καθισματακια (τα οποια μη φοβαστε, τα εχουν σχεδιασει οι εταιριες βαση παιδιατρων) κ για μεγαλες αποστασεις αρκει να τα σηκωνετε που κ που να ξεπιανωνται.

Αυτα, συγνωμη , αλλα ουτε κ εγω το ηξερα, κ σας το μεταδιδω για να μην κανετε εξτρα αχρηστες αγορες(κλιπ ασφαλειας).Τα πορτ μπεμπε για το καροτσι ειναι μια χαρα!!!

Οσο για αποστειρωτες, εγω εχω της Nuk, με βολεψε μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου. Εγώ αγόρασα πολυκαρότσι από το ιντερνετ. Είχε τα μισά χρήματα. Εδώ κοστίζουν 700 ευρώ και εγώ το αγόρασα 350. Με βόλεψε πολύ, είναι σκληρό, σταθερό, προσαρμόζεται στο καρότσι και το έχω δίπλα μου, στο σαλόνι, στο δωμάτιο.. Όταν βγαίνουμε βόλτα τον βάζω στο κάθησμα του αυτοκινήτου, είναι σίγουρα πιο ασφαλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Καλησπέρα κι από μένα!! Εμείς θα πάρουμε το καρότσι της Peg Perego 3 σε 1! Έχει port bebe κάθισματάκι αυτοκινήτου και καρότσι κανονικό! Το port bebe μπαίνει και στο αμάξι όσο είναι νεογνό για μεταφορά! Κι εμάς θα μας βολέψει για τα πήγαινε-έλα στην Εύβοια που κάνουμε! Οπότε όσο χωράει σκέφτομαι να τον κοιμήχω εκεί για να τον έχω δίπλα μου όπου πηγαίνω!

Για αποστειρωτή, είχε η νύφη μου της chicco με τον οποίο έμεινε πολύ ευχαριστημένη! Εκείνη δεν θήλασε καθόλου λόγω φαρμάκων, οπότε το χρησιμοποίησε πολύ! Μου τον έδωσε εμένα και αγόρασα μπιμπερό chicco μερικά να έχω! Σκέφτομαι να θηλάσω, αλλά χαμένα δεν πάνε! Εύχομαι βέβαι και για το πρώτο τουλάχιστον 6μηνο να μην τα χρησιμοποιήσω!! :P

Καλή συνέχεια..

Κ ΕΧΕΙ Κ ΤΕΛΕΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΡΟΖ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Κ ΕΧΕΙ Κ ΤΕΛΕΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΡΟΖ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ!!!!

Αχ και μ'αρέσει το ροζ........Φαντάζομαι την πριγκηπέσσα σου εκεί μέσα!! :laugh: Με το καλό να γεννηθεί και να το γεμίσει με την μωρουδίλα της!! ...

Εμείς θα παραγγείλουμε το corallo είναι κόκκινο με μαύρο! Το σκέφτηκα έτσι ώστε αν μετά κάνω κοριτσάκι να ταιριάζει .. το κόκκινο πάει και στα 2 φύλα!! Και επίσης είναι το χρώμα που μ'αρέσει μετά το ροζ!! :laugh:

Στην αρχή ήμασταν επιφυλακτικοί γιατί είναι ακριβούτσικα, αλλά είδαμε ένα ζευγάρι στα jumbo που μας είπε τα καλύτερα! Κι έτσι είπαμε.. θα πάρουμε ένα καλό.. όπου θα μεγαλώσουν 2 μωράκια.. Θεού θέλλοντος.. γιάτι όχι και 3!! :laugh: Στον άντρα μου ποιος το λέει;; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ , ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΙΤΩΝΩ ΤΟ 500ΑΡΙ ΣΕ ΚΑΡΟΤΣΙ PORT BEBE , ΜΙΑΣ Κ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ... ΟΥΦ!

ΒΑΡΥ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

mummydi έγραψε:

Αχ και μ'αρέσει το ροζ........Φαντάζομαι την πριγκηπέσσα σου εκεί μέσα!! :laugh: Με το καλό να γεννηθεί και να το γεμίσει με την μωρουδίλα της!! ...

Εμείς θα παραγγείλουμε το corallo είναι κόκκινο με μαύρο! Το σκέφτηκα έτσι ώστε αν μετά κάνω κοριτσάκι να ταιριάζει .. το κόκκινο πάει και στα 2 φύλα!! Και επίσης είναι το χρώμα που μ'αρέσει μετά το ροζ!! :laugh:

Στην αρχή ήμασταν επιφυλακτικοί γιατί είναι ακριβούτσικα, αλλά είδαμε ένα ζευγάρι στα jumbo που μας είπε τα καλύτερα! Κι έτσι είπαμε.. θα πάρουμε ένα καλό.. όπου θα μεγαλώσουν 2 μωράκια.. Θεού θέλλοντος.. γιάτι όχι και 3!! :laugh: Στον άντρα μου ποιος το λέει;; :blink:[/quote:1qj864uq]

ΓΙΑ ΤΑ 3????ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ...!!!!:S

Κ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ Ν ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ ΣΤΟ ΡΟΖ..ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΟΤΙ ΧΡΩΜΑ ΚΑΛΥΜΜΑ ΘΕΛΩ,ΥΠΕΚΥΨΑ!!!!

ΜΜΜΜΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...