Μετάβαση σε περιεχόμενο

20 μερες - 200 γρ ?!?!? Οισοφαγήτιδα?!?!?!?


Recommended Posts

Βρε κοριτσια... απο τις 17/06 που καναμε το πρωτο μας εμβόλιο και ήταν ολα καλα εχουν περασει κοντα 20 μερες και βαλαμε μονο 200 γρ!

Σα μωρο ειναι μια χαρα, γελαει, κοιμαται, ανταποκρινεται, πυρετο δεν εχει... απλα ψιλοδυσανασχετει στο φαγητο, το οποίο και μείωσε... να φανταστειτε χτες ολη μερα εφαγε μονο 370 ml!

Πηρα λοιπον τηλ τον γιατρο και ειπε οτι μαλλον εκανε οισοφαγητιδα και να την αρχισω epadoren για 2 μερες και βλεπουμε...

Εγω τοσο καιρο ελεγα οτι δεν τρωει λογω ζεστης...

Εσεις ειχατε ποτε τετοιο προβλημα? :ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Να σου ζήσει το νινάκι καταρχήν.

Ο δικός μου όταν ήταν 4 μηνών περίπου του άλλαξα το γάλα του μέχρι τότε έπινε ειδικό για κολικούς και πίνοντας το καινούριο μέσα σε μία ώρα έγινε χάλια.Εκλαιγε απαρηγόρητα και δεν μπορούσα να τον σταματήσω να κλαίει με τίποτα.Πήρα την παιδίατρο μας γιατί λείπαμε εκτός της πόλης μας και μου είπε ότι σίγουρα έφταιγε το γάλα και ότι μπορεί να μου κάνει οισοφαγίτιδα και γιαυτό το λόγο μου είπε να πάρω γάλα για γαστροοισοφαγική παλινδρόμιση γιατί έκανε και εμετό παράλληλα.Αυτό ήταν εκείνη η νύχτα.Την άλλη μέρα με το καινούριο γάλα όλα καλά.

Τώρα τί ακριβώς είναι αυτό που σας έδωσε ο γιατρός δεν ξέρω τί είναι.

Εύχομαι περαστικούλια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia μου εμεις παιρναμε epadoren για την παλλινδρομηση η οποια εχει αμμεση σχεση με την οισοφαγητιδα αλλα νομιζω πως μπορει να ειναι και η ζεστη και εμενα πριν 3 βδομαδες δεν ηθελε καθολου γαλα και μου ειπε η παιδιατρος να το κανω πιο χλιαρο μηπως ζεσταινεται παντως το epadoren ειναι ενα παρα πολυ καλο σιροπι για τετοιες περιπτωσεις και κανει δουλεια

ελπιζω να ειναι περαστικο και η μικρη σου απλα να ζεσταινεται φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια!

παντως ειναι η αληθεια οτι ηδη με 2 φορες που της εδωσα το σιροπι τρωει λιγο (110 μλ) μεν αλλα μονορουφι

αντε να δουμε!:blink::blink:

παντως με τετοια ζεστη ουτε εγω θελω να τρωω :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...