Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πέσαμε από τον καναπέ...


Recommended Posts

Αχ κοριτσια μου τι τρομαρα πηρα το απογευμα....

Αφησα τη μικρη ανασκελα στο βαθος του καναπε και μεχρι να παω στην κουζινα ειχε κανει ολοκληρη στροφη και επεσε κατω...

Ακουσα το 'ντουκ', ετρεξα κατευθειαν στο σαλονι και βρηκα τη μπεμπα στο πατωμα γυρισμενη στο πλαι...

Η καημενη μετα απο δευτερολεπτα αρχισε να κλαιει...

Σπαραξε η καρδια μου και μου κοπηκαν τα ποδια.

Τι βλακεια εκανα....

Ευτυχως ειναι μια χαρα...

Στο 5λεπτο το ειχε ξεχασει και γελουσε!

Τωρα την προσεχω για ενα 24ωρο μηπως και δω κατι παραξενο που δεν εκανε μεχρι πριν..

Αχ το σκεφτομαι και τρεμω...

Και που ειμαστε ακομη........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Και που ειμαστε ακομη........

Όπως τα λες Νατάσα...

Φαντάζομαι λαχτάρα που πήρες...

Ααααχχχχ.... ξέρεις τι σκέφτομαι? Μακάρι όλες οι λαχτάρες που θα πάρουμε στη ζωή μας από τα παιδιά μας να είναι σαν αυτές που παίρνουμε τώρα όταν πέφτουν από τον καναπέ και το ξεχνάνε στο πεντάλεπτο, όταν κάνουν γουλίτσες μετά από κάθε γεύμα (είχα αρρωστήσει 3 μήνες με αυτές τις γουλίτσες), όταν περνάει μία μέρα και δεν κάνουν κακά (τι καλά που ήταν... καλύτερα από τώρα που κάνει 5 φορές την ημέρα και οι 2 από τις 5 απαραιτήτως είναι με διαφορά 10 το πολύ λεπτών... Να την έχω αλλάξει, να την έχω πλύνει τον ποπό να την έχω μοσχομυρίσει και στο 10λεπτο μία μποχίτσα να με φωνάζει... "Μαμάκα έλα πάλι.. σου έχω ένα δωράκι...)

Ααααχχχχ!

Ξέφυγα από το θέμα όμως...

Ας είναι η πρώτη και η τελευταία τουμπίτσα.. Η μπουμπού μπορεί να μην κατάλαβε τίποτα, να μην έπαθε τίποτα και να το ξέχασε αμέσως, αλλά η δική σου η ακαρδούλα σπάραξε.. Κι ελπίζω να μην ξανασπαράξει... ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ!!!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΣ!!!!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΗ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ.........

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου τρομάρα που θα πήρες...ευτυχώς όμως δεν ήταν τίποτα...και η δικιά μου 2 μηνών μολις και εχει μια ενεργεια ολη μέρα...πανω στην αλλαξιερα μέχρι να πετάξω δίπλα στο καλαθάκι την πανα τρέμει η ψυχη μου...ειναι ζωηρά τα ατιμούλικα ! ευχομαι να ηταν η τελευταια τουμπιτσα που εφαγε η μικρη και η τελευταια τρομαρα της μαμάς...

φιλιάα

980Lp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο η τρομαρα της μανας...ανατριχιασα μολις το διαβασα,πονεε η καρδια μου και μονο που ενοιωσα το πως κοπηκαν τα ποδια σου εκεινη την ωρα......αχ αυτα δεν ειναι τιποτα ευτυχως, ειναι τοσο ''ελαστικα'' τα μωρα και τοσο δυνατα που δεν παθαινουν τιποτα απο τετοιο πραγμα,μη φοβασαι αφου δεν παρατηρησες κατι μια χαρουλα ειναι....αχ μια φορα μουειχε πεσει η ξαδερφουλα μου,ημουν πιτσιρικα και εγω και μου την αφησαν στο σαλονι για 2 λεπτα και δεν καταλαβα για ποτε γυρισε και ακουσα το ντουπ!!! ακομα θυμαμαι που πονεσε η καρδια μου σαν να εσπαγε ρε κοριτσια... αχ μακαρι η μπουμπουκα σου σε ολη της τη ζωουλα να ποναει τοσο απο τα χτυπηματα ωστε να σκαει στα γελια μετα απο ενα δευτερολεπτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το εχουμε παθει κι εμεις!!! και ουρλιαζε!!! σπαραξε στο κλαμα και αφου ηρεμισε απεκτισε ενα ωραιοτατο καρουμπαλο και γελαγε

θελουν πολυ προσοχη οταν αρχιζουν να κοινουνται τωρα πια οτι και να θελω να κανω τον βαζω στο παρκο μιας και στο ριλαξ αν και χωραει ακομη εχει φαει 3 τουμπες και αυτες μπροστα στα ματια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μασ η πρωτη μασ τουμπα ηταν απο τον καναπε 7 μηνων και οταν περπατησε απο την καρεκλα,το κρεβατι, το κομοδινο,το ριλαξ κ.α που δεν θυμαμαι με κλαμα 5 δευτερολεπτων και γελια μετα, μεσ στο προγραμμα ειναι θελει πολυ προσοχη τωρα βεβαια μετα που θα περπατησει θα συνηθησεισ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΤΩΣΕΙΣ.... Η ΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ......... Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ Κ Η ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ! ΣΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.....ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥΡΚΟΣ !!! ΠΑΝΤΑ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΞΕΧΝΑΕΙ... ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΕΣΙΜΟ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ... ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ... ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ! ΟΣΟ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.... Κ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝ ΑΚΟΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ...και που είσαι ακόμη!!Εμένα έκανε βουτιά από το καρεκλάκι φαγητού!Και να ήταν η μοναδική;;; Καλά θα ήταν! εχει πέσει από σκαλάκια, έχει γλιστρίσει στη βεράντα από νερά και πάει λέγοντας!! αν δεν πάθουν , δε θα μάθουν!!:) Προσοχή μεγάλη θέλει και μην έχεις τίποτε σίγουρο!! Από κει που σου κάθεται όμορφα και ωραία την επόμενη στιγμή μπορεί να σου βρεθεί κάτω!ΓΕνικά δεν πρέπει να αφηνουμε τα παιδιά μας χωρίς επιτήρηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ!!μανούλες!

Φαντάζομαι τι θα ακολουθήσει...

Εμένα είναι 14 μηνών και έχει ενα μήνα που κάνει τα πρώτα του βηματάκια...

Έχουμε μέλλον με βουτιες,τούμπες κτλ από οτι κατάλαβα...

Τι βάσανο για μας , τα μάτια μας πρέπει να είναι πάνω τους...

Αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα και συντελούν στην ανάπτυξη τους.Αρκεί να είναι ανώδυνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσακι μου μεγαλωσε η κοριτσαρα σου και θελησε να ερθει να σε βοηθησει στην κουζινα???Ολα καλα ειναι κοπελα μου!Απ'οτι λενε κ οι κοπελες ειναι συχνο φαινομενο αλλα κατανοω απολυτα την τρομαρα σου!

Εχω ζησει διπλα σε ενα μωρο που δεν εκανε αλλη δουλεια απ'το να πεφτει!Τον αδερφο μου!Και ΠΑΝΤΑ με το κεφαλι!!!!Μια χαρα ειναι-συνομηλικος σου!!!Αν και δεν επαψα ποτε να του χτυπαω πως τοσες πτωσεις τον εχουν κανει λιγαααααακι βλακουλη!!!!!!!! :laugh:

Ifigeneia εγραψε:

όταν περνάει μία μέρα και δεν κάνουν κακά (τι καλά που ήταν... καλύτερα από τώρα που κάνει 5 φορές την ημέρα και οι 2 από τις 5 απαραιτήτως είναι με διαφορά 10 το πολύ λεπτών... Να την έχω αλλάξει, να την έχω πλύνει τον ποπό να την έχω μοσχομυρίσει και στο 10λεπτο μία μποχίτσα να με φωνάζει... "Μαμάκα έλα πάλι.. σου έχω ένα δωράκι...)

χαχαχαχαχαχαχχαααααααα με πεθαινουν(στα γελια) οι κακα-ιστοριες σας!!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα το σκεφτομαι και ανατριχιαζω!

Αχ και που ειμαστε ακομη!

Παντως το κρυο ντουζ το φαγαμε.

Σημερα δεν την εχω αφησει λεπτο απο τα ματια μου και φυσικα καθολου πανω στον καναπε...

Χθες το βραδυ πριν κοιμηθω ακουγα συνεχεια αυτο το 'ντουκ'

Φρικη.....

Και αλλο κακο να μη μας εβρει..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NATASSA MOU AFTO NA ITAN MONO KARDOULA MOU,K I DIKIA MOU SIMERA ERIKSE TO LAKSILARI POU TIS EXO DIPLA TIS OTAN TI VAZO STO KREVATI MAS STO TSAK TIN PROLAVA NA MIN FOUNTAREI K AFTI....UPOMONI K NANAI I TELEFTAIA PTOSI SAS EFXOMAI..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κοριτσάκι μου. Και μόνο η τρομάρα φτάνει. Ευτυχώς η μπουρμπουλήθρα είναι καλά. Πάντως στον 4 μήνα αρχίζουν και γυρνάνε για αυτό να την βάζεις στο ριλάξ ή στο πάρκο.Φιλάκια στην ομορφούλα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσουλα τι επαθες αγαπη μου,κατατρομαξες!Ευτυχως δεν χτυπηησε η ομορφονια σου:P μην την αφηνεις λεπτο μονη της,αλλα για σιγουρια μαθε την σιγα σιγα στο παρκο,ειναι σωτηρια για καποιες στιγμες!φιλακια στην μπουμπουκα και σε σενα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΣ!!!!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΗ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ.........

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ.........

ΣΥΜΦΩΝΩ..

ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ

ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ.

ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ,

ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ, ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΒΟΛΤΕΣ..

ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ ΠΩ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ:ohmy: ΕΜΕΝΑ 3,5 ΜΗΝΩΝ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΣΠΑΡΑΞΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΤΑ ΧΑΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΧΑΖΟ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ:P ΤΗΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ :) ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΠΕΣΕ Η ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΡΕΜΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ :(:ohmy: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 24ΩΡΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΠΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΕΤΣΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ..

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ & ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ...

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ & ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

κοριτσια καλησπερα.η μικρη μου ειναι 8 μηνων, σημερα την αφησα στο κρεβατι της για να κοιμηθει και εγω η χαζη +ηγα να απλωσω ρουχα, ακουω κλαμα καιτρεχω, τη βρισκω στο πατωμα. την ειδα στο κεφαλι αλλα δεν εχει τιποτα.να παρω το γιατρο εσεις τι λετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...