Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ? ΒΟΗΘΕΙΑ!!


maraki24

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας και πραγματικά χρειάζομαι την άποψή σας. Η τελευταία φορά που είχα περίοδο ήταν την 1η Ιουνίου. Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός, καθώς κάποιους μήνες έχω περίοδο στισ 26 μερες, κι άλλες στις 28 ή 31 με 32. Σήμερα έχουν περάσει 32 μέρες από την τελευταία περίοδο κ δεν έχω τίποτα. Έκανα τεστ στις 28 μέρες κ έδειξε πολύ αχνά θετικό.΄Χθες το επανέλαβα κ έειξε κ πάλι θετικό αλλά με ανοιχτόχρωμη γραμμή. Έκανα κ τη χοριακη κ ήταν αρνητική. Η χημικός μου είπε πως είναι νωρίς ακόμα να φανεί και να περιμένω ακόμα λίγο, ο γυναικολόγος μου είπε ότι προφανώς είμαι έγκυος αλλά είναι νωρίς ακόμα να φανεί ξεκάθαρα. Εσείς κορίτσια τι λέτε? Είμαι ή δεν είμαι έγκυος? Θα σκάσω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ...

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ

ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΕΣΤΩ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ

Κ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ Κ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΤΕΣΤ

ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Κ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ...

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καλωσηρθες στην παρεα μας!!!Θα λεγα να κανεις λιγες μερες υπομονη και να ξανακανεις χοριακη...Ευχομαι να σαι εγκυουλα!!!!

Περιμενουμε νεοτερα...

Ειμαι η Κατερινα 30 ετων και ειμαστε στη πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης για μωρακι!!

Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλησπερα και καλως ηρθες!!! νομιζω πως οταν ενα τεστ δειχνει εστω και αχνα θετικο ειναι θετικο οσο για την χοριακη μπορει να ειναι οντως νωρις να ανιχνευσει την ορμονη εμενα το τεστ και η χοριακη ειχαν βγει θετικα και οταν εκανα τον πρωτο υπερηχο ημουν 4 εβδομαδες και δεν φαινοταν τιποτα μονο ενας σακος μετα την 8η το ειδαμε και σιγουρευτικαμε 100% οποτε καλη μου λιγη υπομονη ακομη και θα επαναλαβεις την χοριακη και δεν θα το πιστευεις σου ευχομαι τα καλυτερα και συντομα να μας πεις ευχαριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου αυτο συμβαινει μερικες φορες με τη χοριακη .Οταν ηταν ηα δερφη μου ηταν γκυος στο μικρο γιο της στις 14 ημερες καθυστερηση εκανε τεστ το prentictor και βγηκε θετικο πηγε να κανει και χοριακη και βγαινει αρνητικο ξανακανουμε τεστ παλι θετικο ξανακανουμε χοριακη παλι αρνητικη .Ειχαν σπασει ρα νευρα της εν τω μεταξυ εγω πηγαινοερχομουν στο μικροβιολογικο γιατι ειχε το μεγαλο ανιψιο μου μωρο .Η αδερφη μου τα ειχε παιξει να λεει ειμαι η οχι μετα απο συμβουλη του γυναικολογου της καναμε μια εξεταση ουρων στο μικροβιολογικο εργαστηριο εκει κανουν περισσοτερη αναλυση και επιβαιβεωθηκε για άλλη μια φορα η εγκυμοσυνη .Επειτα ξανακαναμε και την χοριακη και επιτελους εδειιξε θετικη .Απο οτι μαθαμε αργοτερα τα τεστ ειναι φτοιαχμενα και πιανουν την εγκυμοσυνη και σε πιο μικρες μοναδες ενω η χοριακη στο αιμα θελει συγκεκριμενες τιμες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ...Σήμερα είναι η 33η μέρα του κύκλου κ δεν μου ήρθε περίοδος. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό..

Συμπτώματα δεν έχω εκτός από τη συχνοουρία, υπνηλία κ κάτι περίεργα τσιμπηματάκια στην κοιλιά.

Για τη χοριακή και σε μένα φάνηκε περίεργο αλλά η κοπέλα από το χημείο μου είπε πως είναι λίγο νωρίς και να το επαναλάβω σε 2-3 μέρες.

Έχω σκάσει βέβαια από την αγωνία μου και σήμερα σκέφτομαι να επαναλάβω το τεστ εγκυμοσύνης!!!! Την Τρίτη έχω ραντεβού και με το γυναικολόγο.

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου κ θα σας ενημερώσω για τα νέα μου!! Ότι καλύτερο σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Κατερινάκι μου και σε σένα εύχομαι καλή επιτυχία..Θα κάνω λίγη υπομονή αν και έχω σκάσει και θα δούμε..

φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.

Μηπως ξερεις ποσες μοναδες εδειξε η χοριακη?στο λεω γιατι καμια φορα οι μικροβιολογοι λενε διαφορα.Πχ εμενα με 47 μοναδες μου ειχε κοψει τα φτερα κ τωρα τον εχω και κοιμαται στην κουνια.

Οπως κ να εχει, καλα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό κι αν είναι μπέρδεμα!!

Και σε μένα κάνει εντύπωση που η εξέταση έδειξε αρνητική και τα τεστ ανίχνευσαν την ορμόνη. Θα συμφωνήσω με την xntou για το πόσες ήταν οι μονάδες. Μπορεί εκείνη να έκρινε ότι ήταν πολύ χαμηλα.

Πάντως το γεγονός ότι τα δυο τεστ έδειξαν θετικό, είναι πολύ καλό. Λένε πως όταν βγαίνει θετικό δεν είναι λάθος και είσαι όντως έγκυος.

Σου εύχομαι τα καλύτερα και ενημέρωσέ μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου ημέρα κι από μένα Μαράκι και καλωσήρθες στην παρεούλα μας! Αφού η χοριακή βγαίνει αρνητική, προφανώς δεν είναι αρκετές οι μονάδες της στα ούρα, για να δείξει. Λίγες μέρες υπομονή πρέπει να κάνεις και φυσικά, αφού το TEST βγαίνει θετικό (έστω και με αχνή γραμμούλα... δεν έχει καμία σημασία) μάλλον θα πρέπει να σε συγχαρούμε! Μπράβο σου κορίτσι μου! Κι εύχομαι να σου φανερώσει και η χοριακή το σποράκι σου και να επιβεβαιώσεις τα ευχάριστα στον γιατρό σου! Θα περιμένουμε νέα σου! Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τζάμπα χάρηκα...Σλημερα τα ξημερώματα μου ήρθε περίοδος με φρικτούς πόνους. Απογοητεύτηκα αλλά δεν πειράζει, θα ξαναπροσπαθήσουμε... θα σκάσω όμως γιατί το άτιμο το τεστ ήταν θετικό!!

Κρίμα..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσι μου,μαλλον απεβαλες..

εδειξε θετικο το τεστ αρα υπηρχε εγκυμοσυνη....η χωριακη μπορει να ηταν χαμηλη λογω του οτι πηγαινε για αποβολη και κατεβαιναν οι τιμες...και οι φρικτοι πονοι που περιγραφεις αυτο μου λενε..

λυπαμαι πολυ κοπελα μου,την επομενη φορα ομως...ελπιζω να ηταν απλα ενα λαθος του τεστ και οχι μια απωλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ.ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ.ΠΑΡΕ ΤΩΡΑ ΤΗΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απεβαλες κουκλα μου!!!!! πρεπει να πας στον γιατρο μπορει να θελεις καθαρισμα.κι εγω ετσι την πατησα,εκανα τεστ 3 κιολας ηταν θετικα και μετα απο 3 μερες μου ηρθε αιμα ιδιο με της περιοδου και πονουσα.ημον οπως ειπαν και οι γιατροι στο νοσοκομειο 6 εβδομαδων και με καθαρισαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα είδα τα μηνύματά σας κι αγχώθηκα! Σκέφτηκα κι εγώ την αποβολή αλλά δεν το έλαβα σοβάρά υπόψη. Πάντως έχω πολύ αίμα και έχω κάτι πηχτά κομμάτια (αηδία)! Θα μιλήσω οπωσδήποτε με το γιατρό μου.

Ευχαριστώ πολύ και θα σας πω σύντομα τα νέα μου.

φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου και πάνω που πήγα να σε συγχαρώ .. είδα τις τελευταίες δημοσιεύσεις και λυπήθηκα! :( Σου εύχομαι την επόμενη φορά να 'σαι πιο τυχερή! Η γνώμη μου είναι να πας την Δευτέρα κιόλας στον γιατρό γιατί παίζει πολύ το ενδεχόμενο αποβολής ή ακόμα και βιοχημικής εγκυμοσύνης, που αποβάλεται το εμβρυάκι κι έρχεται απλά σαν περίοδος με περισσότερους πόνους και κομμάτια όπως μας περιγράφεις! Ότι χρειαστείς.. εδώ είμαστε.. Θα χαρώ να βοηθήσω αν μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είχατε δίκιο.. Ήμουνα έγκυος κι απόβαλα :(

Πήγα σήμερα στο γιατρό μετά από αρκετή αιμορραγία και πόνους..

Με καθάρισε και όταν συνήλθα στεναχωρέθηκα πάρα πολύ...

Τώρα μέχρι πότε θα έχω αίμα? Ξέρει κάποια να μου απαντήσει?

Ήδη έχω πολύ λίγο, θα ξαναπάω βέβαια στο γιατρό την Παρασκευή και θα μου πει λεπτομέρειες.

Πολύ άσχημο συναίσθημα ακόμα κι αν δεν το είχα δει..πάει το μωράκι μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ,κι εγω ειχα μια παλιδρομη 10 εβδομαδων..τα ειχα δει κιολας και ηταν και μια χαρα υποτιθεται(δυδιμα,εξ ου και ο πλυθυντικος)σε καταλαβαινω...

θα εχεις 3-4 μερες λιγο αιμα και μετα απο 2 κυκλους ξαναπροσπαθεις....ευχομαι να ξανμαπιασεις αμεσως και να το ξεπερασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..

Ρωτούσα για το αίμα γιατί μια φίλη μου είπε πως θα έχω αίμα για 40 μέρες σαν να είχα γεννήσει κ πανικοβλήθηκα..

Τα έχω βάλει λίγο και με τον εαυτό μου που κουραζόμουν αν και δεν ήξερα 100% ότι ήμουν έγκυος. Ο γιατρός μου είπε ότι 1 στις 4 κοπέλες αποβάλουν το πρώτο τους παιδί. Ελπίζω μόνο να μην έχω μετά προβλήματα και να γίνω μανούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην για να σε καθησυχασω πιο πολυ,το οτι εχεις λιγο αιμα σημαινει οτι σε καθαρησε πολυ καλα....το μονο που θα σε εμποδισει να γινεις μανουλα ειναι το αγχος...εγω αγχωθηκα τοσο πολυ μηπως τελικα δεν ξαναμεινω εγκυος,που ενω ολες οι εξετασεις μου βγαινουν τελειες εγω ακομα τιποτα.....αλλες κοπελες χαλαρωνουν και μονο με την ιδεα οτι μπορουν να συλλαβουν και πιανουν αμεσως..ετσι να κανεις!!!μπορεις αποδεδειγμενα να συλλαβεις,και θα συλλαβεις..οσο για τις τυψεις,εχω περασει και απο αυτο το σταδιο.πιστεψε με αν ηταν να κατσει αυτο το μωρο θα καθοταν ακομα κιαν εκανες κολοτουμπες...ηταν να γινει,αστο να περασει,για να ερθει πιο γρηγορα μια επιτυχημενη εγκυμοσυνη....παντα μετα απο αποβολη εχεις πιο σιγουρο οτι η επομενη κυηση θα ειναι επιτυχης..ευχομαι να βοηθησα..φιλακια και καλη επιτυχια απο δω και μπρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ, μου έδωσαν πολύ θάρρος τα λόγια σου. Θα χαλαρώσω και θα το αφήσω να περάσει. Κι εγώ αυτό είπα, δεν ήταν γραφτό . Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να έχουμε κι οι δυο ευχάριστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα...θα εχουμε καλα νεα και οι δυο μην ανησυχεις...αφου μειναμε εγκυες μια φορα,θα ξαναμεινουμε...δεν υπαρχει περιπτωση..αν καταλαβα καλα απο το nickname σου εισαι 24..εγω ειμαι 21..ειμαστε πολυ μικρες,θα το καταφερουμε σιγουρα και δεν υπαρχει λογος ανησυχιας..εγω τι καταλαβα με τοσο αγχος????..σου λεω,δε θελει αγχος..οποτε ειναι να ερθει ας ερθει..ετσι να το σκεφτεσαι γιατι θα ερθει σιγουρα καποια στιγμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι 24 είμαι οπότε έχουμε χρόνο μπροστά μας. Κι εγώ ήμουν μες στο άγχος για το αν ήμουν έγκυος ή όχι. Τώρα χαλαρά κι όταν είναι να έρθει θα έρθει με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...