Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσια εχω μια απορια που μου δημηουργηθηκε μολις τωρα...πριν λιγο ταισα τον μπεμπη και κοιμηθηκε αμεσως δεν ρευτικε καθολου μου φανηκε οτι ακουσα ενα γουχ..αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ρευτικε!!

τον κρατησα μιση ωρα για να ρευτει αλλα τιποτα νυσταζε πολυ εγερνε κατω και τον εβαλα στο κρεβατι του.

το θεμα ειναι οτι κοιμαται μπρουμυτα και ανησυχω μην παθει κατι...συνηθως ρευεται και δεν εχουμε φοβο τωρα ομως????

και κατι αλλο τελευταιο μεχρι ποια ηλικια πρεπει να ρευονται τα μωρα πριν κοιμηθουν??? εμενα χρονιζει την τριτη μηπως πλεον δεν εχει φοβο η οχι??? φοβαμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΩΡΕ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΣ ΝΑ ΡΕΧΤΕΙ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΙΑ ΗΛΙΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΡΕΓΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου μπεμπουλης.Νομιζω οτι δεν χρειαζεται να ανησυχεις.Ειναι πια σε μια ηλικια που αν νιωσει δυσφορια θα γυρισει μονος του.Εχε κι συ το νου σου αλλα κι εμενα το εκανε αυτο και τον ακουγα το βραδυ που ρευοταν μονος του.Ειναι μεγαλο αγορι πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια απλα ανησυχω γιατι ακομη κανει γουλιες και λεω μπρουμυτα που κοιμαται αν κανει καμια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ...

Κ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΚΟΥΩ

ΚΑΤΙ ΓΚΡΟΥΥΥΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!

ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΝΤΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αναστασία λες και ήσουν μέσα στο μυαλό μου!! Τώρα ερχόμουν φορτσάτη να ρωτήσω το ίδιο ακριβώς πράγμα!

Εμένα έχει τώρα κανα μήνα που δε ρεύεται στο βραδινό γάλα και είχα αρχίσει να ανησυχώ! Βέβαια καλού κακού θα ρωτήσω και τον παιδίατρο, αλλά τουλάχιστον με καθησυχασατε λίγο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ολα κυλισαν καλα το βραδυ κοιμηθηκε σαν πουλακι ενα μικρο κλαματακι ειχαμε κατα τις 12 αλλα τον καθησυχασα και συνεχισε τον υπνο του ουφ κοριτσια με καθυσηχασατε και το ειχα πολυ αγχος αυτο το πραγμα ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μην αγχωνεσαι την ιδια απορια ειχα και εγω και ρωτησα την παιδιατρο

και μου ειπε να μην εχω καθολου αγχος και οτι το παιδι πια ειναι μεγαλο..

βεβαια εγω την κραταω το βραδυ λιγο να ρευτει

αλλα μια φορα που την εβαλα στο κρεβατι(δεν ειχε ρευτει)

μετα απο λιγο ακουω κλαματα παω σιγα σιγα και την βλεπω καθιστη.....

ακουω το ρεψιμο...(ουτε νταλικερης....:P )

και μετα επεσε μονη της και κοιμηθηκε..

ξερουν και αυτα μην νομιζεις καταλαβαινουν !!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΑΝΗΣΗΧΗΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΡΕΥΤΟΥΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΑ ΣΑΙΤ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΝΑ 20ΛΕΠΤΟ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ!!! ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANASTASIA MOY ΡΩΤΗΣΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΙΧΙΤΙΚΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΠΟΛΛΥ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΡΕΥΤΙΚΕ

ΑΠΟ ΤΟ SITE PAIDIATROS.COM Δεν είναι απαραίτητο να ρευτεί το μωρό μετά από κάθε γεύμα. Γι` αυτό αν περάσουν 5-10 λεπτά χωρίς να ρευτεί μπορείτε να το βάλετε στο κρεβατάκι. Ρέψιμο παρουσιάζουν όλα τα μωρά ανεξάρτητα αν θηλάζουν ή όχι. Όμως στα παιδιά που τρέφονται με μπιμπερό το ρέψιμο είναι πιο συχνό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki μου σευχαριστω πολυ αλλα και ολα τα κοριτσια!!! ξαφνιαστικα χθες αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα το τρομαχτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...