Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποκλειστικός θηλασμός κ έξοδος!πώς τα καταφέρνετε


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!θα χρειαστώ για ακόμη μια φορά,κ σίγουρα όχι τελευταία,τις πολύτιμες συμβουλές σας.λοιπόν,γέννησα στις 18/6 κ θηλάζω αποκλειστικά..ως εδώ όλα καλά.αναρωτιέμαι όμως,τί θα γίνει μόλις αρχίσουμε να βγαίνουμε βολτούλες με τον μικρούλη μου!σε καμιά βδομάδα λέω να ξεκινήσουμε,όμως τί θα γίνει με τον θηλασμό;ο μπέμπης μου δεν έχει σταθερά ωράρια,πολλές φορές πεινά ανά τέταρτο,άλλες ανά δίωρο κ.ο.κ.δε θα ήθελα να θηλάζω σε δημόσιους χώρους,αλλά ποια εναλλάκτική έχω;εσείς τί κάνετε;;:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! μου να σου ζησει το μωρακι σου

και να εισται γεροι δυνατοι και οι δυο!!!:woohoo:

Και στις 6/6 γεννησα και καταφερα μετα απο δυσκολιες

να θηλαζω αποκλειστικα ... και μενα ειναι μονιμως

κολλημενος επανω μου ο μικρος και σκεφτομαι πως

θα βγαινουμε εξω μετα τα σαραντα, αν ειναι ετσι

κολλημενος στο στηθος? Αλλα με οσες φιλες εχω μιλησει

και με τα κοριτσια του mammy, οταν εδρεωθει ο θηλασμος

θα εχουμε περισσοτερο γαλα και θα χορταινει για

περισσοτερες ωρες (περιπου 2-3 ωρες) και θα

χαιρομαστε που θηλαζουμε και δεν τρωνε ετοιμο

και δεν θα κουβαλαμε ολη την "προικα" του

για να παμε βολτα !!! Θα νιωθουμε σαφως

πιο σιγουρες οτι το παιδι χορταινει και

δεν θα ζητησει ξανα ... Τωρα οσον αφορα

πως θα τον ταιζουμε σε δημοσιο χωρο νομιζω

οτι θα βρουμε τροπο, θεληση να υπαρχει!!!

Κανενας δεν παρεξηγει μια μανουλα που θηλαζει

το παιδι της!!!

Καλη επιτυχια στο θηλασμο μας ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω θηλάσει σε παγκάκι, καφετέρια, εστιατόριο, αεροπλάνο, πάρκο ακόμη και σε πεζούλι!! κανείς μας κανείς δεν γύρισε να με κοιτάξει με απαξιωτικό βλέμα ή πονηρό βλέμα!!

Αν τυχόν ντρέπεσαι - που δεν θα έπρεπε - υπάρχουν και τα σλινγκ τα οποία βάζεις το μωρό και θηλάζει και δεν φαίνεται απολύτως τύποτε. Κάνε αναζήτηση στο φόρουμ για τα σλινγκ και θα δεις και φωτό και απόψεις από γυναίκες που τα χρησιμοποιήσαν ή χρησιμοποιούν ακόμη.

Ο θηλασμός είναι η ιδανικότερη περίοδος για να βγαίνεις έξω χωρίς περιορισμούς!! :kiss:

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας Lucky kai to agoraki mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΝΑΝΟΥΡΙΣΤΕΙ! ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, ΘΑ ΠΑΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ, ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΘΑ ΚΑΛΥΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ! ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ, ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ! ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ! Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αληθεια πως το μωράκι μεγαλώνοντας αποκτα τη δική του ρουτίνα. Περιπου στις 2-3 ωρες θα θέλει να φάει οπότε ή στο αμάξι ή ρίξε την πάνα του ελαφρα απο πάνω του και το θηλάζεις χωρις κανεις να πάρει χαμπάρι!! Ασε που η βόλτα τα νανουρίζει και δε θα σου κανει γκρινιες για να το βάλεις στο στήθος! Εμένα αυτο που με απάσχολει είναι που δε μπορω να πάω εστω ένα κομμωτηριο γιατι με το θηλασμό δε μπορεις να είσαι πολυ ωρα μακρια απο το μωράκι σου.Αλλα είναι υπέροχο συναισθημα για τη μαμα και το μωρο,οπότε χαλάλι.Με τριχες θα ασχολούμαστε τώρα;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχετε δίκιο κορίτσια,ας ξεκινήσουμε τις βολτούλες κ θα βρούμε λύση..κάτι άλλο όμως που το αντιμετώπισα χθες κ αγχώθηκα..έπρεπε οπωσδήποτα να λείψω για 2 ωρίτσες,για να κανονίσω κάποια γραφειοκρατικά με την άδειά μου.το μωρό δεν ήθελα να το βγάλω 'εξω από τώρα κ αναγκαστικα το άφησα σπίτι με την πεθερά μου..αυτό όμως ξύπνησε μισή ώρα πριν γυρίσω κ χάλασε τον κόσμο από το κλάμμα..πεινούσε το καημένο,εγώ έλειπα κ είχα πει στην πεθερά μου να μη του δώσει νερό ή τσαγάκι,για ξένο γάλα ούτε λόγος.τί γίνεται λοιπόν σε ανάλογες περιπτώσεις;όταν πρέπει να λείψετε χωρίς το παιδί,βγάζετε γάλα με το θήλαστρο;για μένα δεν είναι πολύ νωρίς ακόμη για να το χρησιμοποιήσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom to be έγραψε:

Είναι αληθεια πως το μωράκι μεγαλώνοντας αποκτα τη δική του ρουτίνα. Περιπου στις 2-3 ωρες θα θέλει να φάει οπότε ή στο αμάξι ή ρίξε την πάνα του ελαφρα απο πάνω του και το θηλάζεις χωρις κανεις να πάρει χαμπάρι!! Ασε που η βόλτα τα νανουρίζει και δε θα σου κανει γκρινιες για να το βάλεις στο στήθος! Εμένα αυτο που με απάσχολει είναι που δε μπορω να πάω εστω ένα κομμωτηριο γιατι με το θηλασμό δε μπορεις να είσαι πολυ ωρα μακρια απο το μωράκι σου.Αλλα είναι υπέροχο συναισθημα για τη μαμα και το μωρο,οπότε χαλάλι.Με τριχες θα ασχολούμαστε τώρα;; ;)

Mε καλυψες πληρως!

Θα βρειτε τους ρυθμους σας σιγα σιγα!

Ολα θελουν το χρονο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na xairesai to mwraki sou!

o apokleistikos 8hlasmos einai to kalutero efodio gia thn upoloiph zwh tou!dustuxws sthn Ellada eimaste ligo pisw se auta kai den exoume sunh8isei thn eikona ths mamas me to mwro na 8hlazoun se dhmosio xwro!

emeis otan vgainame eksw phgainame sta emporika pou exei ta panta kai ai8ousa 8hlasmou!!!!!exw 8hlasei se opio pi8ano kai api8ano meros mporeis na skefteis akoma kai se toualeta!!!!!!!!!!

ti na kaneis omws???otan to mwro peinaei tipota den mporei na einai emodio!!!

mporeis apo twra na vgazeis gala me to 8hlastro alla psakse na vreis ena kalo gia na mhn dunopa8hseis!to prwto diko mou htan toso xalia pou evgaza me to xeri kai me auto den evgaine tpt!

mporeis akoma kai twra na ksekinhseis thn dikh sou prwsopikh trapeza!

kalh epituxia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πρεπει να μαθεις να θηλζεις παντου! ετσι θα νοιωσεις ακομα πιο ελευθερη!

εχω θηλασει οπου μπορει να φανταστει κανει ....... καραβι, μετρο , στο μοναστηρακι τρωγοντας κεμπαπ...(μμμμ) σε πλατειες σε ιατρεια, στην εργασια μου... σε καφε, σε ταβερνα ... σε εκκλησια(στην Τηνο) ...ακομα και στο κωμμωτηριο ενω χτενιζόμουν.... τωρα που εχει μεγαλωσει θηλαζει καθιστη και τα πραγματα ειναι ακομα πιο ευκολα! το καλυτερο ειναι στην παραλια! περιεργα βλεματα θα συναντησεις αλλα θα τα αγνοησεις!

οσο μεγαλωνει το μωρακι σου θα μπορει να ρουφαει ιο δυνατα και θα μειωθει ο χρονος θηλασμου, αν θα μπει σε 3ωρο προγραμμα δεν ξερω.... μπορει και ναι αλλα δεν ειναι σιγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...