Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 22 ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ (τρεχει μονο του απο το στηθος μου) ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΟΜΩΣ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΡΑΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μήπως το μωράκι θέλει να θηλάζει και άλλο και εσύ τον διακόπτεις?!

Ένα μόνο θα σου πω: η κόρη μου είναι 10 μηνών και ξυπνά το λιγότερο 2 φορές το βράδυ!!!! Υπάρχουν και βράδια που ξυπνά ανά μία ώρα!!

Να σημειώσω ότι ακόμη την θηλάζω.

Θέλει λίγη υπομονή στην αρχή έτσι είναι τα μωράκια είναι ανυπόμονα, είναι και μέχρι να βρείτε τον ρυθμό σας!!

όσο για τις λίγες σταγόνες που λες κόψε το συμπλήρωμα και βάλε ΜΟΝΟ το παιδί να θηλάζει και θα έχεις γάλα πάντα.

Πώς ξέρεις ότι έχεις σταγόνες? χρησιμοποιείς θήλαστρο? αν ναι είναι κακό στην αρχή μέχρι την εδραίωση της γαλουχίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Καντνου. Εσύ κυρίως τι θέλεις; Αν θέλεις να θηλάσεις , κάνε αυτό που σου είπε η παιδίατρος! Σταμάτα το συμπλήρωμα αμέσως! Είναι κάποια στάδια στην ανάπτυξη του παιδιού όπου εκείνο θέλει να θηλάζει συνέχεια, εσύ νιώθεις το στήθος άδειο και νομίζεις ότι το γάλα σου είναι λίγο. Αυτό γίνεται γιατί αυξάνονται οι ανάγκες του μωρού σου και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ακολουθείς τις ανάγκες του μωρού σου δηλαδή όσο πιο πολύ γίνεται να το έχεις στο στήθος. Είναι κάτι περαστικό και θα αρχίσει πάλι να μπαίνει σε πρόγραμμα. Το θέμα είναι κατα πόσο εσύ θες να νικήσεις τα εμπόδια που εμφανίζονται στον αγώνα σου να θηλάσεις. Εύχομαι να μην τα παρατήσεις γιατί αξίζει τον κόπο..υπομονή και επιμονή!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΩ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΗ ΞΕΡΕΤΕ ΜΙΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΕΙΝΑΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγα δεν έχει σημασία που δεν τον διακόπτεις. Η ουσία είναι μία. Το μωρό θα το έχεις όσο πιο συχνά θέλει στο στήθος. Αυτή είναι η αρχή...όσο μεγαλώνει δε θα σε κουράζει τόσο. Και ξέχνα το θήλαστρο...είναι η νούμερο ένα αιτία αποθηλασμού!!! Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΙΝΩ, ΟΧΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΣΧΙΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ(ΤΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΑΛΟΥΧΙΑ) ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΙΠΙΛΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΕΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΣ ΓΑΛΑ! ΑΣΤΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΟΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ! ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ! 50ΜΛ. ΜΕ ΤΟ ΖΩΡΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ 50ml ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.Σ ΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΑΝΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΛΑΕΙ. ΘΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΑΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olga mou geia sou,ego thulasa ena mina me thulastro perimena na gemmisei to stithos gia na to adiaso (toso iksera ) me apotelesma na meionete siga siga,to gala afksanete oso vazeis to moro k travaei,sumfono me ta koritsia ama theleis na thulaseis dustuxos agapi mou tha kourasteis ,thelei polu upomoni,efoson to moro vazei varos apo to gala sou (i dikia mou den evaze) einai krima na to kopseis,vevea i apofasi einai diki sou,episis ego tha miliso k gia enan allo thema,eisia diatethimeni na plironeis 16 euro to kouti pou se paei 3 meres gia kati pou i fusi to prosferei tzampa?epimeno pali oti i epilogi einai kathara diki sou ,mpravo ston giatro sou pou epimenei na kopseis to kseno(spanio),safos einai pio efkolo na dineis sto moro to mpimpero ,alla emena k me to mpimpero kathe 2 ores peinouse ,opos kai me to stithos,kathe periptosi einai eksatomikeumeni k diaforetiki kardoula mou kane oti se fotisei o theoulis k oti pisteveis oti einai kalo gia to nini sou k gia sena ....filakia k na to xairesai to zouzouni sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ, Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΦΑΕΙ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ! ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΧΩΝΕΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ! ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΙ24 ΩΡΕΣ ΤΟ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΩΡΟ! ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ! ΜΕΤΑ ΟΛΛΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΤΟΥΣ! ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ ΡΟΛΟΪ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry gia to 2o post ma emena mou eixane pei k to theiko oti ama ti dino prin tis 3 ores gala tha xalasei to stomaxi tis...e meta re paidia pos na min odigiseis mia nea mana pou den kserei tin tufla tis ston termatismo tou thulasmou?sorry ama sas kourasa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχην να σου ζήσει το βρεφακι :)

Εγω ειμαι η ελευθερία, μαμα ενός μπόμπιρα 5,5 μηνων.

Θηλάζω αποκλειστικά όλο αυτον τον καιρό και αυτό που εμαθα (τόσο διαβάζοντας εμπειρίες αλλων μαμαδων προτού γεννήσω) αλλά και αυτό που μου διδαξε η ζωη με το μωρό ειναι το ένα και το αυτό:

Ο θηλασμός θέλει υπομονη.

Θέλει απίστευτη υπομονή & γερά νεύρα.

Καμια μας δεν ηταν ετοιμη να αντιμετωπίσει τα ατελειωτα βραδια αλλα πιστεψε με, τα μωρακια οπως ακριβως και εμεις οι μεγαλοι, τρωνε οσο αγαπάνε και όποτε αγαπάνε.

Οι γιατροί συμβουλεύουν να τρωνε τα μωρακια στο τριωρο (όπως επίσης και να μην παραμενουν στο στήθος παραπανω από 20 λεπτα *10 στο ενα +10 στο άλλο) αλλα φανταζομαι οτι το λενε, για να μπορει η μαμα να βάλει το μωρο της σε κάποιο πρόγραμμα.

Θα ακούσεις ιστοριες μαμαδων που τα μωρακια τους ειναι πραγματικα ρολογια (φαγητο στο τριωρο, ίσως και τετραωρο καθως μεγαλωνει το μωρο) αλλα θα ακούσεις και ιστορίες (όπως η δικη μου) που το μωρό ακόμη και τώρα, κανει ότι αγαπάει.

Επειδη ομως εσυ εισαι η μαμα του, ξερεις καλύτερα τι θελεις να κάνεις.

Σου ευχομαι οποια και εαν ειναι η αποφαση σου,υπομονη.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

sorry gia to 2o post ma emena mou eixane pei k to theiko oti ama ti dino prin tis 3 ores gala tha xalasei to stomaxi tis...e meta re paidia pos na min odigiseis mia nea mana pou den kserei tin tufla tis ston termatismo tou thulasmou?sorry ama sas kourasa...
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ! ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ! ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ? ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΞΕΡΑΝ ΑΦΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ! ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΠΙΑ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΛΕΣ"ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΑΛΑ"! ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΑΚΟΥΓΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΟΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ "ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ" ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΙΣΜΩΣΑ! ΕΙΠΑ Η ΜΙΝΙΑΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΩ ΓΑΛΑ. ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΑ! ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ! ΟΤΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ! ΕΔΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΜΠΗΚΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΗΔΗ 2 ΜΗΝΩΝ! ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ! ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ! ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΝΕ ΜΕΤΑ ΟΛΛΑ ΒΡΗΣΚΟΥΝ ΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΤΟΥΣ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω κατά πόσο οι παιδίατροι στις σπουδές τους ασχολούνται με το θέμα του θηλασμού. Άλλωστε η διατροφή του παιδιού δεν είναι ιατρικό θέμα παρά μόνο αν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ για να θηλάσω είχα δίπλα μου μαίες. Στον παιδίατρο δεν μιλάω ποτέ για θηλασμό. Κοιτάμε μόνο το βάρος της. Ούτε με ρωτάει αν θηλάζω (είναι λίγο έμπορος αλλά όχι στο θέμα του θηλασμού - ίσως γι αυτό δεν με ρωτάει για να μη χασει χρόνο και περιμένουν οι επόμενοι πελάτες).

Αν θες να θηλάσεις ένας είναι ο δοκιμασμένος και αποτελεσματικός τρόπος. Ξέχνα τα ρολόγια, κούραση, θήλαστρα, ψευδοθηλές και ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. Όποτε θέλει, όσο θέλει. Άφησέ το πολύ ώρα στο ένα στήθος και όταν αρχίσει να παραπονιέται βάλε το στο άλλο. Για να αυξήσεις την παραγωγή μπορείς να κάνεις εναλλαγές στον κάθε μαστό (μόνο μέχρι να ισορροπησει η παραγωγη και όχι συνέχεια).

Να τρως σούπες, αμύγδαλα ή κουάκερ και να πίνεις πολλά πολλά υγρά. Επίσης η μη αλκοολούχα άσπρη μπυρα κάνει πολύ καλή δουλειά! Όταν θηλάζεις μπορείς να πίνεις νερό αν θες.

Τελος, ξεκουράσου! Η κούραση, η στεναχωρια και το στρες δεν βοηθάνε τον θηλασμό ούτε το παιδί. Είναι εγκεφαλικό και ορμονικό το όλο σύστημα, πρέπει να είσαι γερή και δυνατή για να συντονιστεί ο οργανισμός σου.

Η δική μου κόρη κοντεύει 6 μηνών και θηλάζει 12-14 φορές τη μέρα από 5 λεπτά. Στην αρχη άκουγα τη μητέρα μου που δεν με άφηνε να θηλάσω πριν το 3ωρο και το μωρο ήταν νευρικό. "Αυτή θα σε χορέψει στο ταψι! Κοίτα νευρο!" Τετοια άκουγα μέχρι που πηρα την κατάσταση στα χερια μου άρχιζα να θηλάζω μόλις ήταν λίγο νευρική. Τωρα ούτε που καταλαβαίνω ότι έχω παιδί (μονο τα βραδια που ανοιγω χαραμαδα στο ένα ματι για να βρω το κρεβατι της και να τη θηλάσω, εκει το καταλαβαινω οτι εχω μωρο)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olga galea έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΝΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ.ΔΕΝ ΥΣΧΙΕΙ?
Μεγάλο λάθος και αυτό...κι εγώ έτσι ξεκίνησα να θηλάζω αλλά τελικά όλα ανατράπηκαν! Ο θείος μου είναι παιδίατρος και μου είχε πει την εξής φράση που μου έχει μείνει στο μυαλό. << ¨οπως μια γάτα θηλάζει τα γατάκια της συνέχεια έτσι κ εσύ.΄>> Όποτε θέλι το μωρό σου για όσο θέλει! Ουτε ρολογια ουτε τίποτε!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ περιμένω να γίνω μανούλα μέχρι τον επόμενο μήνα!! Ανυπομονώ να βάλω το μωρό μου στο στήθος μου ότι κι αν μου κοστίσει αυτό! Κι εννοώ: Μπορεί να έχω πληγές στις θηλές, μπορεί να πρέπει να κάνω μαραθώνιους θηλασμούς! Δεν με νοιάζει! Θα το παλέψω! Και θέλω να θηλάσω οπωσδήποτε μισό χρόνο και βλέπουμε!! Το πιο πιθανό είναι να συνεχίσω μέχρι τέλους! Έχω διαβάσει στα ποστ εδώ για γιατρούς που προωθούν ξένα γάλατα, συμβουλεύουν τα χειρότερα με αποτέλεσμα νέες μανούλες να οδηγούνται σε αποθηλασμό πολύ γρήγορα! :( Κι είναι κρίμα!!

Αν έχεις πάντως το κουράγιο.. συνέχισε! Αυτό βέβαια είναι καθαρά δική σου απόφαση! Τα πιο έμπειρα κορίτσια στο θέμα μπορουν να σε βοηθήσουν! Άκου πρώτα απ'όλους το μωρό σου... Και μεταξύ μας.. τώρα με την οικονομική κρίση.. ο θηλασμός συμφέρει!! :laugh:

Εντάξει, πέρα από το αστείο κιόλας, έχε υπόψη σου ότι αυτά που θα προσφέρεις εσύ στο μωρό σου είναι ανεκτίμητα και δεν μπορεί κανένα ξένο γάλα να τα δώσει! Έχω σπουδάσει διαιτολογία κι όταν φτάσαμε στο μάθημα θηλασμός, μόνο υπερ είχε! Καλη συνέχεια κι εύχομαι να πάρεις την καλύτερη απόφαση για σένα και το μωράκι σου!!! Θα χαρώ να τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΘΑ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΟΝΤΟΣ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...