Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το πρωτόγαλα.Είμαι στην 22η εβδομάδα-τελευταία του 5ου μήνα-και εδώ και 2 περίπου εβδομάδες έχω παρατηρήσει 4-5 φορές να λερώνεται με σταγονίτσες το μπλουζάκι μου στο σπίτι-όπου δε φοράω σουτιέν-στο δεξί μαστό όμως, όχι στον αριστερό.Οταν όμως το αντιληφθώ-γιατί δεν το παρατηρώ πάντα, μπορεί να συμβεί ενώ κοιμάμαι-πιάνω τη θηλή μου και είναι στεγνή. Είναι τελικά αυτό πρωτόγαλα;Νόμιζα ότι είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.Σας έχει συμβεί;Κι αν ναι, είχατε κι εσείς στον ένα μαστό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Ντομινικ. Αυτό που σου συνέβη είναι απολύτως φυσιολογικο και παρατηρείται στην εγκυμοσύνη.Αν θελεις μπορείς να αγοράσεις ειδικά προστατευτικά που μπαίνουν μέσα από το σουτιεν ώστε να μη λερώνεσαι. Κατα τάλλα μην αγχώνεσαι, είναι γαλατάκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Και σε μένα συνέβη αρκετές φορούλες! Μια φορά το πήρα χαμπάρι, βέβαια ήταν ελάχιστο! Συνήθως στον δεξί μαστο μου συνέβη και μένα! Είχα 3 σταγονίτσες στο σουτιέν! Είναι γαλατάκι για τα νινάκια μας!! Είναι πολύ ωραίο αυτό που συμβαίνει!! Είμαι πολύ χαρούμενη... που όλα τα σημάδια είναι καλά!! Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και εγώ χθες (21 εβδ.)παρατήρησα ότι είχα λερώσει το πάνω μέρος από την μπιτζάμα μου στην αριστερή πλευρά και απορούσα τι να είναι.Μάλλον είναι πρωτόγαλα και φυσιολογικό τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσια!κι εγω εχθες παρατηρησα σταγονιτσες απο πρωτογαλα,εγω ειμαι 25 εβδ.εμενα και απο τα δυο τρεχει το γαλατακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τωρα τελευταια αρχισε να σταζει ετσι ,αλλα το παρατηρω οταν ειμαι πολυ κουρασμενη και εχει πολυ ζεστη ,αργα το απογευμα,στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες ομως δεν ειχα ουτε σταγονα μεχρι που γεννησα,

μαλλον ειναι καλο σημαδι - μακαρι δηλαδη ,για να εχουμε μπολικο γαλακι για τα'ι'σμα:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα απ τον ογδοο ειχε αρχισει να τρεχει, σταγονιτσες δηλαδη μην φανταστειτε τρελλη ποσοτητα...τωρα βεβαια, τρεχει σαν...βρυση, δεν το προλαβαινω! ευτυχως που υπαρχουν και τα επιθεματα, εχω και βαφτιση την Κυριακη...παντως ειναι φυσιολογικο και σιγουρα καλο σημαδι για τον θηλασμο...

με το καλο κοριτσι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...