Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ -ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ 1,500ΚΑΙ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΛΑΙΕΙ.ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΕΞΑΝΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΡΩΕΙ 150 ΚΑΙ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ?ΑΡΑ Η ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑΙΝΙΑ Η ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΑΤΕ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ! ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΙ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ! ΟΛΛΕΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ, ΚΑΙ ΟΛΛΕΣ ΤΑ ΦΤΗΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ! ΤΟ ΞΕΝΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ, ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ. ΠΡΩΤΟ΄Ν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΔΡΑΙΩΘΕΙ Η ΓΑΛΟΥΓΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 3ΜΗΝΕΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΙΟΤΙ Η ΡΟΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΑΠ'ΟΤΙ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ. ΑΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΡΥΘΜΟ ΚΑΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΤΩ, Η ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΦΑΕΙ,Η ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΘΕΛΕΙ ΑΓΓΑΛΙΑ. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΞΕΡΕΙ. ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες το ιδιο περνουσαμε στην αρχη! η αρχη ειναι δυσκολη! το θεμα ειναι να μην πεσεις στην παγιδα του συμπληρωματος! οσο συμπληρωμα δινεις τοσο θα μειωνεται το γαλα σου!

ουσιαστικα δεν θηλαζεις με τοσο συμπληρωμα που δινεις! θα σου προτεινα να μειωσεις σταδιακα το συμπληρωμα και να αυξησεις τους θηλασμους! αυτο μπορει να σημενει 23ωρες το 24ωρο με το μωρο στο στηθος!θελει υπομονη και θεληση! τα εχεις?

θελεις να θηλασεις? απο εκει ξεκινουν ολα καλη μου!

απο τη θεληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη το βάλεις κάτω. Ασε το παιδί στο στήθος σου. Τα έχω περάσει και εγώ. Μόνο που ποτε δεν σκεφτηκα να της δωσω γάλα σκονη ούτε είχα αμφιβολια αν εχω γάλα ή όχι. Με τον καιρό ο θηλασμός έγινε πολύ πιο γρήγορος και πιο αραιός.

Το ξένο έχει πολλούς κινδύνους όσο αφορά τον θηλασμό. Δεν παράγεις από μόνη σου το γάλα που έχει ανάγκη το παιδί και δευτερον παθαίνει το μωρό σύγχιση θηλών και επειδη η ροη του μπουκαλιού είναι πιο καλή προτιμάει το μπουκάλι και αποθηλάζει σιγα σιγα.

Αν το παλεψεις τα πραγματα θα γινουν πολυ πιο ευκολα απο το να δινεις ετοιμο γαλα. Ουτε αποστειρωσεις, ούτε προετοιμασια πριν βγεις εξω... Απλά ντύνεις το παιδί, παιρνεις πάνες και έφυγες!

Σημερα πήγα μόνη μου με τις μικρές σε ένα παζάρι και θηλασα 2 φορές στο δρόμο. Τη μία μάλιστα κάθησα στο πεζοδρόμιο και θηλασα. Χαλαρα πραγματα.

Την προηγουμενη εβδομαδα στην Ντισνεϋλαντ τη θηλασα πάνω στο μαρσιπο ενω περίμενα στην ουρα!!!!

Και όμως για να φτασω σε αυτο το σημειο περασα από εφιαλτικές καταστάσεις και είχα ΟΛΟ τον κόσμο εναντίον μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΠΩΣ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ?ΑΥΡΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΕ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΥΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΟΤΕ?ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΕΝΑ 12ΩΡΟ ΝΑ ΜΗ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ.ΤΡΩΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΝΥΣΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΑΛΛΑ ΠΕΙΝΑΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΕΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΘΗΛΑΣΤΡΟ! ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ! ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΛΑΘΟΣ ΘΗΛΑΣΤΡΟ! ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΑΛΑ? ΑΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5,5 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΑΛΑ! 50 ΜΛ. ΜΟΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΒΓΑΖΩ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ 120-130 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟ ΑΔΕΙΑΖΩ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΠΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια μικρη μειωση μπορει να υπηρξε αλλα οχι τοσο για να δικαιολογει τοσο συμπληρωμα!

το στηθος δεν ειναι δεξαμενη για να αδειαζει και να γεμιζει ξανα!

το θηλαστρο ειναι για μανουλες που εχουν εδραιωσει γαλουχια!εσυ μπορεις να χρησιμοποιεις μονο νοσοκομειακο ωστε να αυξησεις και την παραγωγη σου αλλα τηροντας αυστηρα χρονο αντλησεων, αν θες θηλαστρο καλο θα ειναι να παρεις- μοικιασεις 2πλης αντησης για δεν θα βρισκεις τον χρονο να αντλεις-αποστειρωνεις θηλαζεις!

αρα το καλυτερο ειναι μονο να θηλαζεις!

αλλα εν ειναι και σιγυρο οτι θα βγαλεις επαρκη ποσοτητα για το μωρο! εγω μετα απο 15 περιπου μηνες θηλασμου κανοντας αντληση μονο στην εργασα μου αντλω 200μλ στις 6-8 ωρες αλλα επιστρεφοντας σπιτι μονο θηλαζω!

το καλυτερο μυ βεβαια ειναι στην παραλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΡΑΛΙΑ Ε?ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ.ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ.ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΦΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΡΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΜΕΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗΘΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια μια φορα τη μερα αντλω γαλα με το θηλαστρο (το mini electric της medela) για να μπορει και ο αντρας μου να τον ταιζει...κι αυτο οχι καθε μερα .

Στην αρχη μονο αντλουσα γιατι για πεντε μερες ηταν το παιδι στην εντατικη του νοσοκομειου και του πηγαινα δικο μου γαλα ... και αντλουσα αναγκαστικα με αυτο το θηλαστρο ... τωρα βεβαια τρωει μονο απο μενα ... εκοψα και τη μια φορα τη μερα που του εδινα ξενο . Του δινω ομως λιγο τσαγακι για τους πονους που μου ειπε η παιδιατρος (1 φορα τη μερα περιπου).

Κανω καλα ? Υπαρχει κινδυνος να κοπει το γαλα μου ?

Το μωρο παντως τρωει καθε μια ωρα ισως και καθε μιση αλλα καποιες φορες τρωει και καθε τρεις ωρες ... Τις πανες του τις γεμιζει καθε φορα ... μονο ουρα εβγαλα κανα 2 φορες μονο:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...