Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ?????


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.....

προσπαθουμε εδω και 10 μηνες ,αλλα τιποτα,εγω εκανα εξετασεις προγεννετικο ελεγχο ο αντρας μου ακομα τιποτα..τον μηνα που μας περασε πηρα τα τεστ ωορρηξιας clear blue και πιστευα οτι θα εμενα φυσικα αφου βρηκα τις γονιμες μερες μου..αλλα δυστυχως τιποτα.:unsure: :unsure:

τι να κανω ειναι νορμαλ αυτο να μην μεινω εγκυος τωρα που πηρα και τα τετσ η ειναι οκ??? αχ πειτε μου τι να κανω???μηπως πρεπει να ψαχτουμε???:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου,βγάλε λίγο το άγχος από τη ζωή σου.Είναι πολύ νωρίς για να ψαχτείς.Σου το λέω εκ πείρας.Θα έρθει το μωράκι,'οταν είστε και οι δυο έτοιμοι και εκεί που δεν το περιμένεις.Εγώ να δεις άγχος που πέρασα...Κι όταν το έβγαλα από το μυαλό μου...με δύο φορές επαφή εκείνο το μήνα μου,αναπάντεχα έμεινα έγκυος.Τώρα διανύω την 37η εβδομάδα.Όλα να σου πάνε όπως ποθείς.ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.ΑΣΤΑ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΕΡΧΕΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυυυυυυ......καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σουυ....να εχεις ενα γερο μωρακιιιι....να εισαι καλα...

δεν εχω πολυ αγχος μονο τις μερες που περιμενω να αδιαθετησω ,,,,ειμαι καλα ειναι και καλοκαιρι ακομα καλυτερα αλλη ψυχολογια..απλα δεν θελω να περασει πολυς χρονος ετσι...φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina έγραψε:

καλημερα κοριτσια.....

προσπαθουμε εδω και 10 μηνες ,αλλα τιποτα,εγω εκανα εξετασεις προγεννετικο ελεγχο ο αντρας μου ακομα τιποτα..τον μηνα που μας περασε πηρα τα τεστ ωορρηξιας clear blue και πιστευα οτι θα εμενα φυσικα αφου βρηκα τις γονιμες μερες μου..αλλα δυστυχως τιποτα.:unsure: :unsure:

τι να κανω ειναι νορμαλ αυτο να μην μεινω εγκυος τωρα που πηρα και τα τετσ η ειναι οκ??? αχ πειτε μου τι να κανω???μηπως πρεπει να ψαχτουμε???:(

γεια σου magdalina!!!!!!!!!!

Συμφωνώ στο να μην αγχώνεσαι αλλά η γνωμη μου ειναι να κανει και ο συντοφος σου ενα σπερμοδιάγραμμα για να είσαι 100% σίγουρη οτι δεν συμβαινει κατι αλλο. Επίσης κ εσυ να επισκεφθεις έναν γιατρο για μια γνωμη. Κ εγω αντιμετωπιζω ανάλογο προβλημα αλλα εχω αστατο κυκλο.... δυστυχώς. και πολυκυστικες... αστα... Αφου εσυ δεν εχεις κατι τετοιο μη φοβάσαι θα πάνε ολα καλα. Απλα δες το λιγο και μην μου αγχωνεσαι.!!!!

Σου εύχομαι να σου πάνε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ Ευγενια...εγω εχω κανει προγεννετικο ελεγχο και στο γυναικολογο που παω ειναι ολα καλα..αρα μενει το σπερμοδιαγραμμα για αρχη...σου ευχομαι γρηγορα να γινεις και εσυ μανουλα....φιλια πολλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!!Κι εμενα αποψη μου ειναι και θα συμφωνησω με την Ευγενια οτι καλο ειναι να γινονται οι εξετασεις...εγω ξεκινησα με εναν ορμονικο ελεγχο και μετα μου ειπε η γιατρος να γινει σπερμοδιαγραμμα στον αντρα μου...Θα εισαι πιο ησυχη γιατι ποτε δεν μπορεις να ξερεις αν υπαρχει η δεν υπαρχει πρβ...αν ειναι ολα καλα που στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,θα εισαι πιο ηρεμη και σιγουρη για τις προσπαθειες σας...και τοτε θα ρθει η ευλογια στην ζωη σας!:-)....φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY MAGDALINA ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΡΕΣΚΙΑ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.ΧΙΧΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ.ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ.

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΩΝ ΓΟΝΙΜΩΝ ΜΕΡΩΝ ΤΙΛΕΕΙ????ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ... ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΟΛΛΗΣΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΕΝΤΑΤΙΚΑ.. ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ... ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TINKYBEL....ποτε δεν ειναι αργα καλη μου μην το σκεφτεσαι αυτο απλα σιγουρα καλο ειναι να προλαμβανουμε καποιες καταστεσεις με εξετασεις!Γιατι ναι μπορει απλα να ειναι το αγχος αλλα ποτε δεν μας λεει κανεις αν ειναι μονο αυτο!Σου ευχομαι και παλι να τα καταφερεις γρηγορα...οσο για τα τεστ εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ειπα να δοκιμασω κι εγω αυτον η τον αλλον μηνα γιατι προεκυψε και πρβ με τον θυρεοειδη.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μαγδαλίνα

και εμείς προσπαθούμε περίπου 10 μήνες και με το που πήγα στο γιατρό για τεστ ΠΑΠ ήταν κάθετος και μου είπε ότι εφόσον πέρασαν 10 μήνες, θα έπρεπε να είχε τύχει κάποια στιγμή εγκυμοσύνη.

μου είπε λοιπόν ότι τα στάδια είναι 3, πρώτα εγώ υστεροσκόπηση (μήπως υπάρχει κάποιος πολύποδας ή κύστη στη μήτρα), μετά ο σύζυγος σπερματοδιάγραμμα και από τον επόμενο κύκλο θα μου δώσει χαπάκια να με βοηθήσουν. Την υστεροσκόπηση την έκανα ήδη και όντως είχα ένα πολύποδα τον οποίο και αφαίρεσε την ίδια στιγμή. Τώρα περιμένω να εξεταστεί ο σύζυγος. Να σου πώ την αλήθεια νιώθω πολύ καλύτερα που γνωρίζω τι γίνεται και νομίζω οτι με αυτό τον τρόπο θα μου φύγει τελικά το άγχος!

ελπίζω να σε βοήθησα και να μην σε κούρασα.

φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια....υστεροσκοπηση τι ειναι??...............TINKYBEL.... ..τα τεστ ειναι πολυ καλα σου βγαζουν την γονιμη μερα ..εμενα με βοηθησαν,αλλα τελικα απο οτι βλεπω πρεπει να ψαχτουμε μην περναει ετσι ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΩΡΑΚΙ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ [ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ (ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΥΧΟΜΑΙ) ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα....θα δειξει τελικα πρεπει να ψαχνομαστε πριν καν αρχισουμε τις προσπαθειες γιατι περναει ο καιρος και χανεις πολυ χρονο ασκοπα......φιλια πολλα σου ευχομαι να λυθουν ολα σου τα προβληματακια και να μεινεις εγκουλα..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΤ3-ΦΤ4 ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΑ Σ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑΛΙΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΩΡΟ

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ

ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΤΡΑΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ Κ ΕΓΚΥΟΣ

ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΑ ΜΗΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΟΣ

2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ

ΧΑΛΑΡΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φίλη μου, όταν έκλεισε χρόνο στον γάμο της έβαλε μπροστά για παιδάκι! Το σκέφτονταν ολημερίς κι ολονυχτίς.. Από τον Σεπτέμβριο έφτασαν στον Μάιο όπου είχαν μια βάφτιση και θα γίνονταν γονείς! Όπως καταλαβαίνεις τρέχανε με τις διαδικασίες, μόνο στο παιδί δεν είχαν το μυαλό τους.. ήρθαν 3 φορές όλες κι όλες σ'επαφή.. Και μάντεψε!! Έπιασε παιδάκι!! Και με σταθερό κύκλο και νεότατοι κι οι δύο! Απλά είχαν πολύ άγχος!!

Αυτά έβλεπα κι εγώ κι έλεγα με τον μεγάλο κύκλο που έχω, 30 με 40 μέρες, τις πολυκυστικές.. άντε να πιάσω παιδάκι!! Τον 1ο μήνα με ωορηξία, έτυχε και την είδαμε στον γιατρό που έκανα παπ και τσεκάρισμα, δεν είδα προκοπή! :( Το σκεφτόμουν συνεχώς! Μου είπε ο γιατρός σε ποιες μέρες να έρθω σ'επαφή αλλά να μην το δέσω κιόλας!! Τον 2ο μήνα σκεφτόμουν, σημείωνα, μέτραγα.. και πάλι τζίφος! Μάλιστα καθυστέρησα και λιγάκι την περίοδο μου από το άγχος! Τον 3ο μήνα είπα.. Ε όχι!! Δεν θα με καταβάλλει αυτό!! Όποτε κάτσει!! Κι έκατσε!! :woohoo: Αλλά πραγματικά το είχα βγάλει από το μυαλό μου!!

Αν πιστεύεις ότι πρέπει να κοιτάξεις κάτι.. τότε το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου.

Και σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! ΣΥΝΤΟΜΑ Μ'ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...