Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ ΚΥΣΤΗΣ!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΙΟΤΙ ΕΝΙΩΘΕ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΑΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ. ΜΑΛΟΝ ΜΕΣΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ. ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΥΣΗΧΙΤΙΚΟ? ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΙΔΙΟΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ? ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕΣΑ? ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΥΡΙΩΣ ΘΗΛΑΖΩ ΤΟ ΜΩΡΟ! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου καντινού...

Όταν ήμουν 25 χρονών είχα μια κύστη σαν πορτοκάλι στην δεξιά ωοθήκη. Έπρεπε να κάνω οπωσδήποτε χειρουργείο.

Πηγα σε μια ιδιωτική κλινική στον Πειραιά γιατί ήταν γνωστοί μας οι ιδιωκτήτες της κλινικής και πλήρωσα με Ι.Κ.Α. Το ταμείο κάλυπτε το μεγαλύτερο ποσο.

Ο τρόπος της εγχείρισης ήταν Λαμπαροσκόπηση. Έμεινα στο νοσοκομείο 5 ημέρες και συνήλθα πολύ γρήγορα...

Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά...

Πολλά περαστικά στην μανούλα σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΟΛΑΝΤΑ ΜΟΥ! ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΩΡΕ! ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΗΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑΞΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟΥΠΑΛΛΗΛΩΝ. ΘΕΩΡΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΗΤΕΡΕΣ ΑΦΑΛΕΙΕΣ! ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. Η ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΜΗ? ΣΥΝΗΛΘΕΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ? ΔΕΝ ΣΕ ΝΑΡΚΩΣΑΝΕ? ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ! ΟΥΦ, ΑΓΧΩΘΗΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ΚΑΝΤΙΝΟΥ...

Η ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΥΣΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΩΔΕΙΝΗ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΜΗ.

ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ Κ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΚΑΝΟΥΝΕ 3 ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ

ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΔΙ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕΤΑ ΟΥΤΕ ΕΠΩΔΥΝΟ ΕΙΝΑΙ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ.

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ 1 ΜΕ 2 ΜΕΡΕΣ

ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΛ/ΣΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ

ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΡΙΕΣ...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΛΕΟΝ Η ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ

ΡΟΥΤΙΝΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΟΤΑΚΙ, Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΗΜΑΣΜΕΝΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΟΛΑΝΤΑ ΜΟΥ! ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΩΡΕ! ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΗΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ! Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑΞΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟΥΠΑΛΛΗΛΩΝ. ΘΕΩΡΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΗΤΕΡΕΣ ΑΦΑΛΕΙΕΣ! ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. Η ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΜΗ? ΣΥΝΗΛΘΕΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ? ΔΕΝ ΣΕ ΝΑΡΚΩΣΑΝΕ? ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ! ΟΥΦ, ΑΓΧΩΘΗΚΑ!

Γεια σου καντινού μου και πάλι,

Πρώτο από όλα μην κάνεις αρνητικές σκέψεις. Είναι δυνατόν εμείς οι απλοί μικροί άνθρωποι να έχουμε την δύναμη να κάνουμε κάτι τόσο κακό και μάλιστα στους ανθρώπους που αγαπάμε ? Όλες οι κοπέλες τσακώνονται με τις μαμάδες και οι μαμάδες το έχουν αποδεχθεί αυτό ... Μην ξεχνάς ότι και εμείς είμαστε μανούλες και μας περιμένουν...πράγματα και θαύματα στο μέλλον με τα παιδιά μας...

Όσον αφορά την ασφάλεια δεν υπάρχει χειρότερο ταμείο από το ΙΚΑ. Εμένα στο συγκεκριμένο χειρουργείο μου κάλυψε σχεδόν το 70%. Πρέπει όμως καλύτερα να ρωτήσεις. Η τιμή αν θυμάμαι καλά ήταν τότε 100.000 δρχ. Είναι όμως πολύ παλιά και τα πράγματα έχουν αλλάξει τώρα. Η λαπαροσκόπηση γίνεται ως εξής : σε τρυπάνε σε τρία σημεία (σαν σταυρό) σου φουσκώνουν την κοιλιά και μετά τραβάνε με κάποιο μηχάνημα την κύστη. Εμένα μου έκαναν αυτή την μέθοδο γιατί δεν είχα γεννήσει ακόμα. Η νάρκωση είναι ολική. Το χειρουργείο κρατάει ελάχιστα ίσως και μισή ώρα απλά χρειάζεσαι κάποιο χρόνο για να συνέλθεις από την ολική νάρκωση. Πες στην μαμά σου να ρωτήσει τον γιατρό της και να του προτείνει το συγκεκριμένο χειρουργείο που είναι σχετικά ανώδυνο. Πάντως σηκώθηκα πολύ γρήγορα από το κρεβάτι. Σήμερα τα σημάδια έχουν σχεδόν εξαφανιστεί...

Πολύ καλή σας επιτυχία... Και μην έχεις άγχος. Να φανταστείς αυτά τα χειρουργεία τα θεωρούν σήμερα οι γιατροί κάτι πολύ συνηθισμένο. Κάτι σαν σκωληκοειδίτη...

Για αυτό να μην φοβάσαι… Θα δεις θα πάνε όλα πολύ πολύ καλά….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...