Μετάβαση σε περιεχόμενο

Help se kati eukolo pls...


Τζοαννα

Recommended Posts

Koritsia mou kalimera,,,

Thelw sas parakalw na mou pei eukoles kai grigores suntages...

Apo epoxiaka glukismata an einai eukolo sas...:huh::blink::huh:

Prepei na kanw to savvato 4 me 5 glukismata gia tin vaptisei tis ksadelfis tou antra mou...:unsure:

Sas euxaristw poli...

Filakia...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου, θες κάτι που θα δοθεί στην εκκλησία; Να'ναι δηλαδή ατομικό; Ή κάτι πχ για το τραπέζι, κάτι πιο μεγάλο που θα κόβεται εκείνην την ώρα;

Για δώσε μας μερικές πληροφορίες για να εμπνευστούμε! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιαμ... μιαμ... :P

Το καρότο σε γλυκό το'χεις δοκιμάσει ποτέ;; σούπερ!!

Για δες αυτό:

ΚΑΡΟΤ-ΚΕΙΚ ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑ & ΤΥΡΙ ΚΡΕΜΑ

- 1 φλιτζάνι αλεύρι που φουσκώνει μόνο του

- 2 κουταλιές της σούπας κακάο

- 2 κουταλιές της σούπας baking powder

- 0,5 φλιτζάνι ζάχαρη μαύρη

- 1 μήλο τριμμένο

- 2 αυγά

- ¾ φλιτζανιού ξηροί καρποί (φουντούκια, αμύγδαλα)

- 1 φλιτζάνι τριμμένο καρότο

- ½ φλιτζάνι βούτυρο ή φυστικέλαιο

- 2 κουταλιές της σούπας χυμό πορτοκάλι

- ½ κουταλάκι κανελογαρύφαλα

Για την κρέμα τυριού

- 125g τυρί κρέμα μαλακωμένο

- 30 g βούτυρο

- 1 ½ φλιτζάνι άχνη

Για το γλάσο σοκολάτας και τη διακόσμηση

- 75g κουβερτούρα λιωμένη

- 1 κουτάλι της σούπας βούτυρο λιωμένο

- 1 φλιτζάνι αμύγδαλα, φουντούκια (για γαρνιτούρα)

- 1 φλιτζάνι φρούτα εποχής ψιλοκομμένα (φράουλες, βερίκοκα, σταφίδες, ακτινίδια...)

Αναμειγνύετε το αλεύρι, το κακάο και το baking powder μέσα σε ένα μπολ. Προσθέτετε ένα-ένα τα υπόλοιπα υλικά, ενώ χτυπάτε με το μίξερ. Αδειάζετε το μείγμα σε μια φόρμα για κέικ και ψήνετε για 35 λεπτά στους 180οC.

Αφήνετε το κέικ να κρυώσει και ξεφορμάρετε. Χτυπάτε τα υλικά για την κρέμα τυριού μέχρι να μαλακώσουν πολύ και να γίνουν ομογενές μείγμα.

Για το γλάσο σοκολάτας, ανακατεύετε τη σοκολάτα με το βούτυρο μέχρι να γίνουν κρέμα λεία. Την απλώνετε στο γλυκό και γαρνίρετε με αμύγδαλα και φρούτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai crazy mou exw dwkimasei...

Se euxaristw poli...

Krema Nutellas...

Hlika...

2 Koutia mornig coffee mpiskotta...

3 dream topping...

2 potiria gala...

Zaxari axni...

Nutella...

Voutikse ta mpiskotta mesa sto gala...

Valte mia strwsei sto purex...

Xtipiste ta dream topping mazi me 2 potiria gala kai me zaxari axni,,,

gia 5 6 lepta...

Otan einai etimi valte tin misi panw apo ta mpiskotta sto purex...

Valte tin nutella se mpen mari na liwsei,,,

Otan einai etimi vale tin misi panw apo tin krema se kuklika sximata...

Kane to idio se deyteri strwsei kai sto telos allepse ta me liga mpiskotta apo panw...

EINAI EYKOLOTATI...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου, πανεύκολο φαίνεται και πολύ... σλουρπ!!! :):) :woohoo:

Μια απορία: τι είναι το dream topping;;; και ποια είναι τα morning coffee μπισκοτάκια;; είναι μπισκότα με κάποια γεύση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy mou Ta morning coffee einai kati mpiskottakia sketta...

Nwmizw mono stin kypro ta exoume,,,

Den kserw tha sou gelasw agapi mou...

Ta dream topping einai migma se skoni gia tarnirisma epidorpiou...

Ate koritsakia mou voitheiste me pls...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΓΛΥΚΑΚΙ,ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ.ΜΠΙΣΚΟΤΟΓΛΥΚΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ:

2 ΚΟΥΤΙΑ ΓΑΛΑ ΝΟΥΝΟΥ

3 ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟ

2 ΠΑΚΕΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΤΙ-ΜΠΕΡ

2 ΠΟΤΗΡΙΑ ΖΑΧΑΡΗ

5 ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΓΙΩΤΗΣ ΒΑΝΙΛΙΑ

3 ΑΥΓΑ

ΜΙΣΟ ΒΙΤΑΜ

ΛΙΓΟ ΠΟΤΟ(ΛΙΚΕΡ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ Η ΓΑΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΙΚΕΡ)

ΤΡΟΥΦΑ

ΕΚΤΕΛΕΣΗ:

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ-ΕΝΑ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΤΑ ΒΟΥΤΑΜΕ ΣΤΟ ΛΙΚΕΡ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΤΑΨΙ.

ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ,ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ.ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΖΑΧΑΡΗ.ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΠΟΛ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΤΑ ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ.ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΜΑΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΟΛ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΛΙΩΣΟΥΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΑ ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ.ΕΠΕΙΤΑ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΗΞΕΙ.ΟΤΑΝ ΠΗΞΕΙ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ Η ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΓΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΤΑΜ.ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΙΓΜΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΨΙ.ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΡΩΝΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΤΡΩΣΗ ΜΕ ΜΠΙΣΚΟΤΑ(ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΥΤΗΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΛΙΚΕΡ).ΤΕΛΟΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΙΓΜΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΗΝ ΤΡΟΥΦΑ(ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΗ ΤΡΟΥΦΑ Η ΤΡΙΜΑΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΟΥ,ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ)ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΜΕ 4 ΩΡΕΣ!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΕΣΜΟΥ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΚΡΕΜΑ!ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΙΧΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου, με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω, σ' ευχαριστώ!! :)

Ένα γλυκό που μου αρέσει πολύ κι ειδικά το καλοκαίρι είναι ραβανί με παγωτό καϊμάκι. Πως σου φαίνεται σαν ιδέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzoanna mou tha sou dwsw mia eukoli tourta psugeiou kalokairini!

4 paketa mpiskota pti mper papadopoulou(ta tetragwna)

2 fakelakia krema anthos aravositou giwtis vanilia

2 koutia zele fraoula

komposta rodakino

Strwneis ta mpiskota se ena pyrex(ta 4 paketa einai gia megalo pyrex) k ta rantizeis ligo me to xumo tis kompostas.Etoimazeis tin krema (opws leei to paketo) k tin rixneis panw sta mpiskota.

To vazeis sto psugeio na pagwsei i krema k vazeia ta komatia tis kompostas se 2 seires(logika 4 panw 4 katw oxi kolita to ena me to allo me to keno katw)

Ftiaxneis to zele k gia na ton rikseis sto gluko prosexeis na simadepseis mia komposta giati an ton rikseis stin krema tha kanei trupa:P

An kati den katalaves pes mou!!Filia polla!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑΜ ΓΙΑΜ...ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ,ΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΤΩΡΑ:laugh:ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ Ε?ΑΝΤΕ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ranini mou se euxaristw mwro mou...

Tha prepei na eimai prwsextiki eee...

Roze mou kai sigourotata tha sou pw agapi mou...

Tha kanw kai auto pou mou eipen kai i ranini mas...

Wmos to apogeumataki tha ta kanw...

Gia na paw otan sxolasei o antras mou na piasw ta ilika pou tha xriastw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν.. το ραβανί είναι ένα σιροπιαστό γλυκό. Υπάρχουν διάφορες παραλλαγές, αλλά σου στέλνω αυτή http://www.sintagespareas.gr/sintages/r ... asiko.html γιατί αυτή φτιάχνει και η μαμά μου και είναι σούπερ!

Μια παραλλαγή που έκανε μια θεία μου πρόσφατα και μου άρεσε επίσης πολύ ήταν να βάλει μέσα κουκουνάρι. Ήταν η έκπληξη μέσα στο γλυκό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κι από μένα

εγώ θα σου προτείνω μιλφειγ .Ευκολο και παρα πολυ νόστιμο

Υλικα

3 κουτια σφολιατίνια

6 φακελάκια ανθος αραβοσίτου γιώτη βανίλια αυτό με το κρύο γάλα

1 φακελάκι GARNI

Φρέσκο γάλα

Στρώνουμε σε ένα πυρέξ μια σειρα σφολιατίνια προσέχοντας να μην αφήσουμε κενό

Χτυπάμε την κρέμα Γιωτη με το ανάλογο γάλα και στρώνουμε τη μισή πάνω στα σφολιατίνια

Δευτερη στρωση σφολιατίνια και από πάνω την υπόλοιπη κρέμα

Τέλος μια στρώση σαντιγύ Garni και το αφήνουμε στο ψυγειο

Πριν το σερβίρεις σπάσε μερικά σφολιατίνια με το χέρι και ρίχτα από πάνω

Καντο και θα με θυμηθείς !!!

Σφολιατίνια εχώ χρησιμοποιώ μια συσκευασία που ειναι μπεζ και έχει ένα κόκκινο φιόγκο.

Τα υλικά τα προσαρμόζεις ανάλογα με το πυρέξ

Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xerw kai gw dio tzoanna mou:)

loipon i mia einai i doukissa i opoia einai paneukoli!

ylika: 2 mpiskota pti-mper, ena voutiro analato kai ena koutaki drinking chocolate, 1 potiri nero!

Ektelesi: vazoume ton voutiro na liwsei mesa se ena katsarolaki!kovoume ta mpiskota se mikra mikra kommatakia se ena allo doxeio!mesa sto katsarolaki perimenoume na liwsei o voutiros kai rixnoume tin drinking chocolate kai ena potiri nero!otan doume oti esmixan ta ilika, rixnoume to migma sta doxeio p exoume ta mpiskota mas!ta anamignioume ola mazi!

sto telos vazoume olo to migma se mia stenomakri alla kai plastiki formitsa kai to vazoume sto psigeio!

simasia exei i forma na einai plastiki gia na mporei meta na vgei apo tin forma mesa sti piatela eukola!

i alli krema i opoia xerw einai me nutella kai maltesers!

ylika: 6 mikra koutakia maltesers, 1 nutella, 2 koutia pti-mper mpiskota, 1 krema galaktos, 2 morfat santiges, 2 potiria gala!

Ektelesi:vazeis mia strwsi apo mpiskota sti purex!apo panw liwneis 2 koutakia maltesers, tis koveis mikra mikra kommatakia!meta sto mixer vazeis tis 2 santiges me ta dio potiria gala, ta afineis 2-3 leptakia, kai vazeis to migma apo panw!

sti sinexeia strwneis akoma mia strwsi mpiskota, liwneis alla 2 koutakia maltesers apo panw kai sto telos sto mixer sou vazeis ti nutella tin opoia eliwses se mpen mari kai ti krema galaktos!ta afineis 2 leptakia sto mixer kai to migma to vazeis apo panw!

telos ta 2 alla koutakia maltesers ta diakosmas panw apo tin krema!

auta:)kali orexi:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Τζοάννα μου!

Από χθες προσπαθούσα να σε στείλω τις συνταγές αλλά κολλούσε το μάμμυ...

Κατ' αρχάς, να πω στην crazy οτι το μπισκότα morning coffee είναι τα Παπαδοπούλου, τύπου πτι- μπερ...

Πολύ μ' αρέσει οταν κάνω κάνω το διερμυνέα :laugh:

Θα σου πω 2 γλυκά που δε θέλουν πάνω από 10 λεπτά παρασκευής...

Πανακότα:

2,5 φλ. γάλα

2 φλ. κρέμα γάλακτος

1/5 φλ. ζάχαρη

2 κ.γλ. ζελατίνη σε σκόνη

Θα βάλεις σε 1 κατσαρόλα το γάλα, κρ. γαλ. και ζάχαρη.

Θα τα αφήσεις να βράσουν (προσοχή!!! να μη βράσουν!!!).

Θα λιώσεις τη ζελατίνη με λίγο γάλα, θα τη ρίξεις στο ζεστό μίγμα, θα ανακατέψεις ώσπου να λιώσει η ζελατίνη και είναι έτοιμο!

Θα το βάλεις σε κάποιο μπωλ να κρυώσει και μετά ψυγείο για να πήξει.

Από πάνω βάζω φράουλα!

Τη βρίσκω έτοιμη από τα σούπερ, είναι σε κονσέρβα...

2ο γλυκό:

Σε 1 μεγάλο ταψί θα σπάσεις 2 πακέτα μπισκότα πτι μπερ (προτείνω Παπαδοπούλου :) ) .

Θα φτιάξεις κρέμα κάστερ πάουντερ (600 γρ γάλα, 3 κσ κάστερ πάουντερ και 3 κσ ζάχαρη.

Θα το περιχύσεις στα μπισκότα.

Θα περιμένεις να κρυώσει και από πάνω θα βάλεις σαντυγί και είναι έτοιμο!!!

Επειδή θα είναι για βαφτίσια, από πάνω μπορείς βάλεις χρωματιστεί τρούφα ή καραμελάκια...

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να πω...

Αν θέλεις, πάνω από τα μπισκότα, μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε ζελέ (που αρέσει στα παιδάκια) και μετά τη σαντυγί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σου πω κατι πιο απλο :πας στο πιο κοντινο ζαχαροπλασειο και αγοραζειες απο ενα κιλο διαφορα ουτε χρονο ουτε κοπο και με ελαχιστα χρηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...