Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ?????


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα...

εχω καιρο να μπω...

Γραφω για να σας συμβουλευτω.

Μανα και πεθερα μου λενε οτι παντα πρεπει στο μωρο, τωρα ειναι 2 μηνων, να του φοραω λεει αμανικο φανελακι μεσα απο τα ρουχα γιατι μαζευει τον ιδρωτα. Μια φορα που το κανα το παιδι εσκασε στη ζεστη, την ειχα στο καροτσι, και πλανταξε στο κλαμα. Το θεωρω υπερβολικο.

Θα ρωτησω και την παιδιατρο την Τριτη που χουμε το πρωτο μας εμβολιο...αλλα πειτε μου κι εσεις την αποψη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ Κ Δ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΩ Κ ΓΩ ΤΟ ΚΑΤΙΤΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΕΣ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ Κ ΤΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΜΑΡΤΙΑ Δ ΕΙΝΑΙ???

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ:woohoo: :woohoo: :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω και στην κορη μου αλλα και στον γιο μου τωρα φοραω παντα φανελακι απο μεσα.Για μεσα στο σπιτι μπορεις να της φορας μονο φανελακι.Για τον ιδρωτα νομιζω εχουν δικιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι κοριτσια μου δε μιλαω για μεσα στο σπιτι. Στο σπιτι την εχω με το φανελακι...ζεσταινεται το καημενο...και παντα με κλιματιστμο...

για εξω μιλαω και μεσα απο ρουχα...οχι απο φορμακι...π.χ. μπλουζα και σορτς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για εξω οταν φοραει σορτς και μπλουζα του βαζω φανελακι γιατι του σηκωνονται αλλα του φοραω και κοντα παντελονακια με μπλουζακι απο μεσα εκει δεν του βαζω νομιζω πως με τα φουστανακια δεν χρειαζεται φανελακι ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω. Με φουστανακι δεν εχω δοκιμασει ακομα...θεωρητικα ομως και αυτο θα σηκωνεται...φανταζομαι αν ειναι οπως τωρα ο καιρος στην Αθηνα, αυτη τη στιγμη εννοω που εχει συννεφια και φυσαει, ενα φανελακι θα πρεπει να μπει με το φουστανακι...αλλα βλεποντας και καοντας φανταζομαι..οχι παγιως βαζουμε φανελακι....!!!ετσι λεω εγω...ε; τι λετε;η δικια μου τουλαχιστον παιδια δεν μπορει τη ζεστη...τα παιρνει στο κρανιο αμα ζεσταθει και δεν ησυχαζουμε αν δεν την βουτηξουμε στο νερο...χαλαει τον τοπο με αναφυλητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou babysm.na sou zisei to mpoumpouki sou.ego ston gio mou foraw fanelaki apo mesa.exoun dikio oi dikoi sou pou sou to lene giati travaei ton idrwta kai apofeygeis tixon iosoules.vevaia otan kanei poli zesti ena mplouzaki mono ftanei.filia elpizo na voithisa!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego rotisa tin paidiatro k mou eipe oti to moro noiothei opos ego..opote oute fanelaki forame oute kaltses,epeidi k emeis exoume to provlima me to oti ola ta rouxa erxontai epano,vasika ta travaei gia na ta valei sto stoma,tis agorasa olosoma kalokairina formakia (carrefour koritsia 10 euro to ena,plune vale,polu oraia poiotika,den to perimena),opote oso kai na travaei afta menoun sti thesi tous...simera kapoia me sumvoulepse na tis forao kaltsakia akoma kai to kalokairi,etsi leei den arrostise pote o gios tis...ego nomizo oti einia upervoli ...to paidi skaei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:dry: ΟΧΙ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΥΣΩΝΑ!!!

ΕΓΩ ΤΟΥ ΦΟΡΑΩ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΕΙΤΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ΕΙΤΕ ΑΜΑΝΙΚΑ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΔΡΩΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ. ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ. ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ;) ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΤΥΜΕΝΑ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕ ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ. ΑΣΕ ΤΙ ΛΕΝΕ ΜΑΝΑΔΕΣ, ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΕΜΕΙΣ :huh: ΑΝ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΤΕ ΒΑΛΤΗΣ ΑΝ ΠΑΛΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΚ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΤΗΣ ΒΑΖΕΙΣ. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ!!!;) ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Baby sm οταν γεννησα ο παιδιατρος στην κλινικη μας ειπε οτι τα μωρα ειναι οπως εμεις.Οτι φορας εσυ πρεπει να φοραει κι αυτο.Δεν μιλαω για περιπτωσεις που εχει λιγο ψυχρα και θα του φορεσεις κατι παραπανω.Εγω τον γιο μου που ειναι τωρα 2 ετων ετσι τον ειχα παντα και εχει αρρωστησει μια δυο φορες.Δεν ειναι καλο να μαθουν στην πολυ ζεστη ουτε στο πολυ κρυο κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ μενα ετσι μου ελεγε η πεθερα μου,αλλα η παιδιαρος ειχε αλλη γνωμη.Οτι τα παιδια αισθανονται οπως εμεις.Ξερεις, αν το παιδι ιδρωνει θα ειναι χειροτερα μετα,τοτε αρρωσταινει κ οχι αν ειναι καταλληλα για την εποχη ντυμενο(μιλαμε παντα για τις τωρινες θερμοκρασιες).Επισης θεωρω περιττο τα καλτσακια αυτη την εποχη γιατι καποια στιγμη πρεπει να παρει αερα το ποδι!!

Ρωτα κ εσυ την γιατρο σου, γιατι οπως βλεπεις καθε γνωμη ειναι διαφορετικη.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν μία εβδομάδα που πήγα τον μικρό στον παιδίατρο του φορούσα και φανελάκι και μπλουζάκι και μου λέει από δω κ στο εξής ένα από τα 2 να του φοράς και όταν έχει ψυχρούλα του βάζεις κάτι άλλο από πάνω.Έτσι κάνω πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε φυσικα και θα τραβαει τον ιδρωτα το φανελακι αφου θα εχει σκασει το παιδακι με τοσα ρουχα. Βαλε ενα ολοσομο φορμακι η και το εσωρουχο και τελος. Μην ξεχνας οτι φοραει και το παμπερ που απο μονο του ειναι θερμαστρα. Εγω τον εχω με αμανικο ολοσομο και χωρις καλτσες φυσικα και στο κρυο με ολοσωμο μανικακι και παλι χωρις καλτσες απλα μια πανα να τον καλυπτει μονο τα ποδαρακια. Δεν εχει αρρωστησει ουτε μια φορα και ουτε ιδρωτηρια εχει το μωρο. Σημειωτεον οτι μενουμε Κιλκις που ειναι τερμα πανω στο βορρα!!! Ακομα και ετσι που τον εχω παλι ιδρωνει λιγο αλλα δεν εχει παθει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι καλέ,τι φανελάκι με 40 βαθμούς;:dry:

Και εγώ στην αρχή την έντυνα σαν κρεμμύδι-ειδικά στην πρώτη μας βόλτα που ήταν περίπου μιας εβδομάδας η μπέμπα,την έντυσα υπερβολικά βαριά και έκλαιγε το καημένο:(

Ο παιδίατρος μας είπε αν είναι δυνατόν να την αφήνουμε και μόνο με την πάνα...:) Αλλά για φανελάκι μέσα απο τα ρούχα κάνει πολύ ζέστη.Μονο φανελάκι και τίποτα αλλά ναι,νομίζω είναι καλό;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, μάλλον το φανελάκι είναι υπερβολικό με καύσωνα! Απλά πρέπει τα ρουχαλάκια να είναι 100% βαμβακερά.

και μην ξεχνάς το καπελάκι για τις βόλτες σας... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...