Μετάβαση σε περιεχόμενο

ψιλο-αγχώθηκα....


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια,

είπα να πω και εγώ το πρόβλημά μου...

πήγα σήμερα στο γυναικολόγο για να κάνω τεστ παπ και ετήσιο έλεγχο και επειδή την προηγούμενη φορά που είχα πάει (το Σεπτέμβριο) είχα πεί στο γιατρό μου ότι αποφασίσαμε για παιδί, μόλις με είδε μου έκλεισε κατευθείαν ραντεβού για υστεροσκόπηση...:(

του είπα οτι δεν προσπαθούμε και ιδιαίτερα "φανατικά" αλλά δεν μου έδωσε και πολλά περιθώρια με το σκεπτικό ότι σε διάστημα ενός χρόνου θα έπρεπε κάποια στιγμή να συμβεί...

και τώρα αγχώθηκα και στεναχωρήθηκα μαζί!:blink:

έχετε κάνει ανάλογη εξέταση? πονάει? να αρχίσω να αγχώνομαι περισσότερο?

αχ τι ήθελα και πήγαινα???:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΗ.ΕΜΕΙΣ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ,ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ.ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ,ΦΙΛΑΚΙΑ:kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ' ευχαριστώ πολύ rose για το αισιόδοξο μήνυμα! σου εύχομαι και εσένα, και χωρίς εξετάσεις, πολύ σύντομα να αποκτήσεις ένα παιδάκι!!!;)

φιλάκια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι πρώτα από όλα. Αν θες ξεκίνησε από ένα προγεννητικό έλεγχο και ένα σπερμοδιάγραμμα ο σύζυγος σου. Υπάρχουν και ποιο εξειδικευμένες εξετάσεις. εγώ τις έκανα όταν έκανα την παλλίνδρομη.Στοιχίζουν 820 ευρώ στο ΙΑΣΩ. Αυτές είναι πολύ ειδικές δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος . Εγώ έτσι είδα ότι χρειάζομαι εμβόλιο αντιπατρικών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ.

ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ, ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ.

Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ , ΡΩΤΑ ΜΕ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ PM.

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ (ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματά σας martha και φρου-φρου...

ο γιατρός μου είπε ότι θα μου κάνει μέθη..:blink:

φρου-φρου, να σε ρωτήσω κάτι? την έκανες την εξέταση πριν την περίοδο ή μετά το τέλος της? συγνώμη που ρωτάω αλλά περιμένω τις επόμενες ημέρες περίοδο (δυστυχώς!)και δεν πρόλαβα να του το πώ...με αιφνιδίασε κορίτσια...:unsure:

θα τον πάρω βέβαια να του το πώ αύριο και ελπίζω να την γλυτώσω για μία εβδομάδα;)

φρου-φρου, ελπίζω να πήγε καλά η εξέταση σου και να είναι όλα μια χαρά

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια

την έκανα τελικά την υστεροσκόπηση την τετάρτη στο ιασώ και για όσες έχουν τυχόν προγραμματίσει να κάνουν σας ενημερώνω ότι δεν πονάει καθόλου! πιό πολύ ήταν το άγχος μου... βέβαια ο γιατρός μου βρήκε ένα μικρό πολύποδα τον οποίο και αφαίρεσε...

αυτό που με προβληματίζει τώρα είναι ότι από εχθές περίμενα περίοδο... αλλά πουθενά η περίοδος... που είναι η περίοδος οεο?

έχει τύχει σε καμία κοπέλα μετά από υστεροσκόπηση να αλλάζει ο κύκλος??? :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...