Μετάβαση σε περιεχόμενο

peite mou


mairoulaalex

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

:( θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι εδω και 3 σχεδον μήνες με τον άντρα μου κάνουμε ελευθερα έρωτα αλλα δεν εχω ακομα μεινει εγκυος. Ο κύκλος μου είναι 30-38ημερών.Τι μπορεί να συμβαίνει?Υπαρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα να μην κάνω παιδία?

Πείτε τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαίρη!

3 μήνες και εγχώνεσαι;:)

Δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητο.Υπογόνιμα θεωρούνται τα ζευγάρια που μετά απο ένα έτος ελεύθερης επαφής δεν έχουν εγκυμοσύνη.

Οπότε χαλάρωσε και απολαυσε το!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια. Δεν υπάρχει λόγος άγχους. Προσπάθησε μόνο να βρεις με προσέγγιση τις γόνιμες μέρες σου για να αυξήσεις τις πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι κάτι που το θέλω πολύ και κάθε φορά που αδιαθετώ ξενερώνω πραγματικά γιατί και αυτός ο μήνας περνάει. και ο κύκλος είναι ακανόνιστος και λέω μήπως είναι αυτό που φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη ο κύκλος δεν φταίει και θα σου πώ γιατί. Έχω κι εγώ τον ίδιο κύκλο δλδ από 30-38 μέρες και προχθες πηγα να κάνω προληπτικά υπέρηχο και έκανα αυτή την ερώτηση στο γιατρό ο οποίος μου απάντησε ότι το μόνο πρόβλημα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να βρεις τις γόνιμες μέρες. Εμένα μάλιστα μου βρήκε και αυγουλάκι.

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΝΤΑΤΙΚΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ.ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΤΗΡΗΣΩ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΚΟΜΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ! ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ ΜΕΤΑ, ΕΜΑΘΑ ΕΧΘΕΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!:) ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ!ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!:);) ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΠΙΟΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.;) ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.:P ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!:P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το σκεφτεσαι!απολαυσε την στιγμη...3 μηνες ειναι πολυ μικρο διαστημα για να απελπιζεσαι...κανε μια επισκεψη στον γυναικολογο σου να κανει υπερυχο να σου πει τι γινεται!γιατι εγω προσπαθουσα 6 μηνες και τελικα δεν ειχα ωορηξια!!!ολα διορθωνονται!σε σενα πιστευω πως ειναι το αγχος η αιτια ,αλλα κανε μια επισκεψει στον γιατρο ,για να φυγει η απορια!και χαλαρα!!!!καλη επιτυχια,φιλακια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ.ΗΡΕΜΗΣΕ.ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ,ΘΑ ΔΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Meroulla mou kalimera agapi mou...

Min anxwnesai etsi...

3 mines den einai tipota...

Tha sas erthei to ninaki...

To kalo pragma argei na erthei,,,

Kai mas erxetai ekei pou den to perimenoume pantote...

Sou eyxwme ta kalitera...

Kai o theoullis mazi sou...

Filia...

An pragmati anisixeis gia pigenne ston gynaikolo sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ 6 ΜΗΝΕΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΥΠΕΡΙΧΟ ΚΟΛΠΟΥ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΕΣ.ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΑΡΓΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ.

Υ.Γ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΝΕ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΣΥΛΛΑΒΑ..ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...