Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΥΤΑΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ?


Recommended Posts

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΟ ΘΗΜΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ! ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 6 ΜΗΝΩΝ. ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΑΓΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΖΑΝΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΒΟΥΛΙΑΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ! ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ! ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ Η ΜΥΤΟΥΛΑ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΝ ΠΟΤΕ! ΑΛΗΘΕΥΕΙ Η ΚΑΝΕΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ? ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη, το εχω ακουσει αυτο.Το θαλασσινο νερο τους κανει πολυ καλο κ ειδικα στη μυτη.Σκεψου οτι το fysiomer που τους βαζουμε να καθαρισει η μυτουλα ειναι θαλασσινο νερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου :blink::blink::blink:

Πρώτη φορά το ακούω!Ή μάλλον όχι πρώτη...Μου το έλεγε και η μαμά μου όταν ήμουν μικρή,στην θάλασσα

Αλλά εγώ δεν το έκανα ποτέ στα παιδιά μου και ιδιάιτερα σε τόσο μικρή ηλικία.

Τι να πω...Φαντάζομαι πως δεν βλάπτει..αλλά και πάλι δεν ξέρω.Πάντως και τα μικρά μου έχουν καταπιεί αρκετές φορές νερό στην θάλασσα αλλα δεν έπαθαν κάτι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙΣ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΤΟ ΣΤΟΜΑ, ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΑΥΤΗ! ΤΩΡΑ ΤΟ ΦΙΣΙΟΜΕΡ ΝΑΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ! ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΟΜΩΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινου, δεν είμαι σίγουρη, αλλά έχω ακούσει ότι μωρά κάτω του ενός έτους δεν τα βουτουν στη θάλασσα. Εγω φέτος μόνο τα ποδαράκια του θα του τσαλαβουτισω, εκτός και αν ο παιδίατρος που θα επισκευτω Ελλάδα το επιτρέψει... Έχω ακούσει ότι η θάλασσα είναι επικύνδινη για μολύνσεις.

Πάντως εδώ στη Γερμανία μια πολύ συνηθισμένη δραστηριότητα μαμάς-μωρού (από νεογέννητο)είναι ομαδικά μαθήματα μπάνιου σε πισίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia1 έγραψε:

έχω ακούσει ότι μωρά κάτω του ενός έτους δεν τα βουτουν στη θάλασσα.Πάντως εδώ στη Γερμανία μια πολύ συνηθισμένη δραστηριότητα μαμάς-μωρού (από νεογέννητο)είναι ομαδικά μαθήματα μπάνιου σε πισίνα.

Δηλαδη οι πισινες ειναι πιο αβλαβεις και πιο καθαρες απο τη θαλασσα?

Δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου αν με έβλεπες να το κάνω εγώ στον 3 μηνών γιο μου τι θα έλεγες;;;;; :) Σε πληροφορώ το έκανα και μάλιστα τον βούτηξα και 2 φορές μέσα στο νερό και όντως δεν έπαθε τίποτα!!!:) Τώρα πια που είναι ενός δεν τον βουτάω γιατί ξέρω ότι μπορεί να φοβηθεί το νερό και το πάω λάου λάου, όμως 3 μηνών το έκανα και τον βούτηξα έτσι με τη μια!!!:) πλάκα είχε και δεν τρόμαξε καθόλου!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΟ ΘΗΜΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ! ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 6 ΜΗΝΩΝ. ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΑΓΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΖΑΝΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΒΟΥΛΙΑΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ! ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ! ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ Η ΜΥΤΟΥΛΑ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΝ ΠΟΤΕ! ΑΛΗΘΕΥΕΙ Η ΚΑΝΕΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ? ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ?

Πολυ καλα εκανε ! Θελει ομως πολυ προσοχή και δεν το κανουμε σε μεγάλα μωρα που δεν ειχαν πριν επαφή με το νερό .

Ενας καλος τροπος που δεν φοβιζει το μωρο και δεν περνάει αποτομα το νερο ειναι να το βουτάμε οχι κάθετα αλλα σαν να το πηγαινουμε απο το ενα χερι στο αλλο . Δεν μπορω να το εξηγησω σωστά ..

Το λυπήθηκες αλλα οταν τους βαζουμε φυσιολογικό ορο καλύτερα ειναι ? Η καθαρή θάλασσα και ο ηλιος ειναι φαρμακο !!!

Ανυπομονω να βουτήξω και γω με την μικρουλα μου :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

thalia1 έγραψε:

Δηλαδη οι πισινες ειναι πιο αβλαβεις και πιο καθαρες απο τη θαλασσα?

Δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο!![/quote:2dphy6n5]

Δεν εννοεί την κοινή πισίνα, όπου ο καθένας πάει αλλά πισίνα που προσφέρεται στα νοσοκομεία. Εδώ τα μαιευτήρια (στα νοσοκομεία) προσφέρουν μαθήματα μπάνιου σε μαμάδες και μωράκια από νεογέννητα. Επομένως πρόκειτε για πεντακάθαρες πισίνες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie τι να πω, δεν ξέρω. Συμφωνώ ότι φυσικά και μπορείς να μολυνθείς στη πισίνα. Απλά το ανέφερα σαν γεγονός πολύ συνηθισμένο εδώ. Αλλά νομίζω ότι η Argi έχει δίκιο. Από τα λίγα που ξέρω για αυτό το θέμα, οι πισίνες είναι ειδικές. Προσωπικά, χωρίς να ρωτήσω τον παιδίατρο φοβάμαι να τον βάλω στη θάλασσα.

Φιλικά,

Θάλεια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki και πολυ καλα εκανες!!Δεν ξερω γιατι αλλα μονο στην Ελλαδα απαγορευουν σε πολυ μικρα μωρακια τη θαλασσα!!Εμενα το μωρο μου ειναι 3 μηνων και σκοπευω να του κανω αρκετα μπανακια στη Ροδο!!Οσο για την κοπελια που το βουταγε ,εχω παρακολουθησει εδω στη Σουηδια κολυμπι για μωρα και εχω δει να κανουν μακροβουτια με τα μωρα τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

καντινου έγραψε:

Πολυ καλα εκανε ! Θελει ομως πολυ προσοχή και δεν το κανουμε σε μεγάλα μωρα που δεν ειχαν πριν επαφή με το νερό .

Ενας καλος τροπος που δεν φοβιζει το μωρο και δεν περνάει αποτομα το νερο ειναι να το βουτάμε οχι κάθετα αλλα σαν να το πηγαινουμε απο το ενα χερι στο αλλο . Δεν μπορω να το εξηγησω σωστά ..

Το λυπήθηκες αλλα οταν τους βαζουμε φυσιολογικό ορο καλύτερα ειναι ? Η καθαρή θάλασσα και ο ηλιος ειναι φαρμακο !!!

Ανυπομονω να βουτήξω και γω με την μικρουλα μου :laugh:[/quote:2tbt8wd9]ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΘΗΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ! ΣΑΝ ΒΑΡΚΟΥΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ! ΑΠΟ ΕΞΩ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΞΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τοπρωτομας μπανακι ηταν 4 μηνων..κανονικο μπανιο οχι ενα πλατσουρισμα μονο..:cheer: αυτο με τη βουτια και γω το κανα!:woohoo: εγω παλι εκανα αλλο κολπο.αλλα ολο αυτο τοκανα σε δευτερολεπτα..φυσουσα δυνατα το προσωπακι του και ετσι για ελαχιστα δευτερα σαν να μπουκωνα τον αερα του και αμεσως το βουτουσα και το βγαζα..ειχε πολυ πλακα!εγω το κρατουσα ασ πουμε σε αποσταση και τοφερνα προς τα μενα και προς τα εξω(πανω)την ωρα που το βγαζα..η φορα στο νερο δεν αφηνε πολλα περιθωρια να πιει;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάν09 έγραψε:

Tirogaridaki και πολυ καλα εκανες!!Δεν ξερω γιατι αλλα μονο στην Ελλαδα απαγορευουν σε πολυ μικρα μωρακια τη θαλασσα!!Εμενα το μωρο μου ειναι 3 μηνων και σκοπευω να του κανω αρκετα μπανακια στη Ροδο!!Οσο για την κοπελια που το βουταγε ,εχω παρακολουθησει εδω στη Σουηδια κολυμπι για μωρα και εχω δει να κανουν μακροβουτια με τα μωρα τους!!
Η αλήθεια είναι πως τώρα όμως φοβάται..ή κρυώνει και είναι όλη την ώρα γατζωμένος πάνω μου..όμως αν έχει κέφια πλατσουρίζει με τα νερά και έτσι επειδή έχει μια περίεργη σχέση με τη θάλασσα συγκεκριμένα , όχι με το νερό, είπα να τις κόψουμε τις βουτιές προς το παρόν..δεν θέλω να τον τρομάξω οπότε ακούω τις ανάγκες του. Πάντως το νερό το αγαπάει τρελά! Να φανταστείτε μια μέρα ήμασταν στο αυτοκινητο και είχε σκάσει ο καημένος, παίρνω λοιπόν το μπουκάλι με το νερο και του έριξα λίγο στο κεφάλι. Το απόλαυσε πραγματικά βγάζοντας μια φωνούλα <<αααααχχχ>> χεχεχεχε και απο τότε ακόμη και το μπιμπερό του με το γάλα το βάζει στο κεφάλι του!!!χαχαχαχαχα το λατρεύει!:)Καλές βουτιές Μαριάν09! :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ξανααναφερει σε σχετκο ποστ οτι το ΣταυροΝικολα τον ειχα βουτηξει οταν ταν 4 μηνων δεν επαθε τιποτα.

Τωρα οσο αφορα το να βρεχουμε και τη μυτουλα ναι ειναι καλο εμενα μου το εχει συστησει και η παιδιατρος μου αρκεοι να ειναι καθαρη βεβαια η θαλασσα αλλα αν δεν ειναι ουτε συ αλλος δεν το βουτας ,Μωρακια που υποφερουν κυριως απο ρινιτιδες ειναι οτο πρεπει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχτές που κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο και ρώτησα τον γιατρό μου είπε όχι θάλασσα (ναι ακόμα και της χαλκιδικής! :angry: ) και στην παραλία το πρωί μεχρι της 10 και το απόγευμα μετά τις 6. Κοινώς μπάνιο από ενός έτους και πάνω ....:dry::dry:

Οπότε θα κάνουμε μπάνιο με βάρδιες και ο άλλος θα κάθεται στο μπαρ :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μωρακια μεχρι 6 μηνων εχουν την ικανοτητα να μπορουν να καθονται κατω απο το νερο, οπως οταν ηταν μεσα στην κοιλια της μαμας και μαλιστα αν τα παμε μεχρι εκεινη την ηλικια να μαθουν κολυμπι γινονται ιδανικοι κολυμβητες.αυτα μου τα ειπαν οι προπονητες και γυμναστες της ομαδας κολυμβησης εδω στην περιοχη,οποτε τα μωρακια δεν παθαινουν τιποτα μεσα στη θαλασσα.ο παιδιατρος ωστοσο μας ειπε να μη βουτηξουμε τη μπεμπα αν κ θα ειναι ηδη 5 μηνων τον αυγουστο οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα γιατι θεωρει οτι μπορει να κολλησει καποιο μικροβιο,οσο καθαρη κι αν ειναι.εξαλλου οπως μας ειπε δεν καταλαβαινουν ακομα σε αυτην την ηλικια οποτε δεν εχει κ νοημα.αν ωστοσο με δικη μας αποφαση την παμε θα πρεπει πριν τις 10 το πρωι η μετα τις 6 για να αποφυγουμε τον ηλιο.

εμεις αποφασισαμε να μην την βουτηξουμε στη θαλασσα φετος αλλα μονο στην κολυβηθρα μιας κ θα κανουμε τα βαφτισια της στις διακοπες μας...

του χρονου θαλασσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia1 έγραψε:

lovie τι να πω, δεν ξέρω. Συμφωνώ ότι φυσικά και μπορείς να μολυνθείς στη πισίνα. Απλά το ανέφερα σαν γεγονός πολύ συνηθισμένο εδώ. Αλλά νομίζω ότι η Argi έχει δίκιο. Από τα λίγα που ξέρω για αυτό το θέμα, οι πισίνες είναι ειδικές. Προσωπικά, χωρίς να ρωτήσω τον παιδίατρο φοβάμαι να τον βάλω στη θάλασσα.

Φιλικά,

Θάλεια:)

Εμένα, όταν γέννησα τον γιο μου - εδώ στην Βόννη- μου σύστησαν το πρόγραμμα μπάνιο στην πισίνα, αλλά επειδή δεν γνώριζα την Γερμανική και ήταν μόνο πρωινές ώρες, δεν έκανα. Όσον αφορά την θάλασσα, εκτός από το ότι το νερό είναι λίγο κρύο, δεν μπορώ να καταλάβω ποιό θα είναι το πρόβλημα αν μπει στην θάλασσα ένα μώρό 3 μηνών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες. εγώ γίνομαι μαμά τον Σεπτέμβρη και ίσως δεν θα έπρεπε να γράφω σε αυτό το θέμα γιατί δεν ξέρεις ,θα μου πείτε, εσύ πως θα είσαι όταν γεννήσεις. και συμφωνώ απόλυτα. αλλα πείτε πραγματικά τι γνώμη σας. γνωστή μου - δεν λέω παραπάνω- έχει πάει το παιδί 3,5 ΧΡΟΝΩΝ και τη θάλασσα την έχει δει μόνο από την τηλεόραση. φοβάται μην κρυώσει λέει το παιδί και πάθει κάτι. οχι πείτε μου - δεν είναι τελείως κουλό:S . πλέον της λέω οτι έχει δίκιο γιατί διαρκώς τσακωνόμασταν όταν της μίλαγα και μου έλεγε ότι "όταν γίνεις μανα θα δεις".

διακοπές δεν πάνε - για να μην πάθει κάτι το παιδί.

το μπάνιο της είναι σε μια φουσκωτή πισινούλα που έχουν πάρει και την γεμίζουν με νερό για να παίζει.

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΏ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΠΟΝΟΣ Η ΘΑΛΑΣΣΑ.....

ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΩΣ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ:(

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΤΥΠΑ΄΄ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ΄΄ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ (ΛΟΓΩ ΜΗ ΕΠΑΡΚΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ ) ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΑ ΦΥΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ο(ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ....) ΤΑ ΟΠΟΙΑ -ΛΕΕΙ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ.

ΠΗΡΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΦΟΥΣΚΩΤΗ ΠΙΣΙΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙΟ ΣΑΝ ΤΑ ΓΥΦΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΖΟΥΜΕ:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμας μας ειπε οτι απο 6 μηνων και μετα μπορουμε να κανουμε τα...μακροβουτια μας!!!:silly: :silly:

Ευτυχως τον Αυγουστο που θα παρουμε αδειες θα ειναι εξι οποτε εχουμε το ελευθερο...αντε γιατι θαλασσα ακουω και θαλασσα δεν βλεπω! Αφου περσι λογω επικυνδυνότητας της εγκυμοσυνης ο γιατρος μου ειχε απαγορευσει τα μπανια..

Λευκαδιτσα μου σου ερχομαστε!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...