Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απο που να ξεκινησω...?


Αννιώ

Recommended Posts

Αν και η ψυχολογια μου δεν ειναι και τοσο καλη μιας που η αδερφη μου εχτες εκανε αποξεση σε 2η παλινδρομη αρχιζω να θελω να ασχοληθω με την βαφτιση της Αλεξανδρας μπας και αλλαξει λιγο...

Θα γινει στις 30 Αυγουστου (στην ονομαστικη της εορτη) και αν και εχω γινει νονα εγω τωρα απο την πλευρα της μαμας θελω βοηθεια.

Απο που να ξεκινησω...?

Καταρχην η νονα μας λειπει και θα γυρισει μεσα Ιουλιου αλλα αυτο φανταζομαι δε με εμποδιζει να ξεκινησω.

Θελω να παρω ιδεες για μπομπονιερες και στολισμο της εκκλησιας αλλα φανταζομαι οτι ολα θα ειναι συνυφασμενα με το χρωμα απο τα ρουχακια της...

Επισης, θελω να δω ιδεες για προσκλητηρια βαπτισεως.

Ο αδερφος του αντρα μου ασχολειται με τετοια και μαλλον θα κατατοπιστω.

Σκεφτομαι για φωτο της μικρης στο προσκλητηριο,μια νορμαλ οχι τιποτα ετσι χαζο αλλα μηπως ειναι ξεπερασμενο?

Τι λετε?

Επισης, ελεγα να βαλω διαφορα χρωματα γενικοτερα και εχω κολλησει στο κοκκινακι αλλα ολοι μου λενε οτι δεν κανει για στολισμο βαφτισης.

Θελω να το "σπασω" με λευκο και πρασινο...και για κουφετα να εχω τα χρωματιστα σοκολατενια...

Εχω διαφορες ιδεες αλλα δεν ξερω...

Help!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μια χαρα εινα ιτο κοκκινο για βαφτιση..πασχαλιτσες ή φραουλιτσες μπορεις να εχει θεμα και να κινηθεις γυρω απο εκει σε ολα.εμενα θα εχει πρασινο κοκκινο(δεν ειναι οπως ακουγεται) και εχει πασχαλιτσες μανιταρακια και αγορακια που κρατανε φραουλιτσες...ειναι πολλυ γλυκουλι και εκανα γλαστρακια βασιλικου για μπομπονιερες και τετραδια απο το χαμογελ οτου παιδιου για τα παιδακια και εβαλα πολυχρωμα σμαρτιες κουφετακια.

αυτο εινα ιμαι ιδεα...

με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι πολυ ωραιο αυτο Βενετια!

Κι εγω για πασχαλιτσες λεω γιατι εχω λογο...

Επεσες μεσα...

Οταν ηταν μικρος ο αντρας μου τις ειχε τρελλη αδυναμια και την ημερα που γεννησα οταν καθαριζα το δωματιο της μπεμπας βρηκα μια πανω στην κουνια της...

(Τι λεω η γυναικα...θα με πειτε τρελλη!!!!)

Αλλα το θελω κι εγω αυτο!!!!!

Οταν λες γλαστρακια βασιλικου απο που τα πηρες?

Για τα τετραδια το βρισκω καταπληκτικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια μωρε με την πασχαλιτσα...να το κανεις τοτε!!! ρουχαλακι εγω προσωπικα προτιμω λευκα..οχι κοκκινο θα παει πολλυ εκτος και εαν εχει λεπτομερεις οπως την ιφιγενειας...

γλαστρακια πηρα απ οκαταστημα..βασιλικους παρηγγειλα απο θερμοκηπιο..πηρα υλικα και θα το ολοκληρωσω μονη μου βγαινει πολυ ομορφη..αλλα κια εκει που θα μου κανουν τον στολισμο μπορουσανε να μο υτο αναλαβουν αλλα με κουβαδακι μεταλλικο οχι γλαστρακι και δεν ηθελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax annoula einai ola uperoxa...ante rixne idees giati k ego den exo idea ti tha kano...to kako einai oti den ksero ti tha agorasei oson afora ta rouxa o nonos tis (gia xroma ennoo ) oste na ta psilosundiaso,skeftomai omos na min stoliso tin ekklisia,isos liga mpalonia me to onoma tis,prosklitiria idia ta pariggeila k einai me ton winnie k tin parea tou,ta eftiaksa moni mou sto pc....perimenoume fotos...emeis argoume vevea 04 oktombri....filakia...k mpes k msn kale na ta poume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αννιω, τελικα η αδερφη σου δεν τα καταφερε?κριμα.Την επομενη φορα ευχομαι να ειναι τυχερη.

Στο θεμα μας, καλα πραγματα κ σε καλες τιμες εχει το eshopgamou.gr.Eγω θα την κανω τη βαπτιση τον μαρτιο κ θα ψωνισω απο εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα .

Καλά Βένη , οι μπομπονιέρες σου απλά ΤΕΛΕΙΕΣ , θα το κάνει και μια κολ΄λητή μου στο γάμο της( μάλλον ΄παίζει η ιδέα αυτή στη θεσσαλονίκη )

Εγώ κορίτσια έκανα γάμο - βάπτιση μαζί πριν λίγο καιρό αλλά με πολύ λιτά πράγματα.

Λουλούδια λευκα΄με πράσινο και στην κολυμβήθρα βάλαμε γαλάζιο με μπουκετάκια.

Ειχα ωραίο στήσιμο έξω ( τουλάχιστον έτσι πιστευω)

Στημένα 2 τραπέζια έξω.Το ένα καλυμμένο με λευκό ύφασμα και είχε επάνω βάζα με λευκά κουφέτα και τις μπομπονιέρες μας , λευκές με πράσινα κορδελάκια,Και το τραπέζι της βάπτισης είχε και γαλάζιο επάνω με επίσης βάζα με γαλάζια κουφέτα και άλλο βάζο με καραμελάκια smarties και τα γλυκάκια του μπέμπη.Οι μπομπονιέρες του ήταν πολύχρωμες ξύλινες μαράκες ( μουσικό όργανο )που επειδή κάνουν θόρυβο ενθουσίασαν τα παιδάκια και ήταν κρεμασμένες σε δύο φανταστικά ξύλινα δεντράκια..

Τώρα προσπαθώ να σου δώσω ιδέες σαφέστατα δεν αρέσουν σε όλους αυτά που λέω γιατί νομίζω πως πολύ τα παίνεψα!!!

Είναι πρόσφατο και είμαι χαρούμενη ακόμα.

Γνώμη μου είναι να μην βάλετε κόκκινα ρούχα , είμαι υπέρ του μπλε ή έστω ζαχαρί , πιο καλοκαιρινό το βρίσκω.

Ότι κι αν κάνεις θα γίνει με τόση αγάπη που σίγουρα θα είναι πολύ όμορφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) :) κοριτσάκι καλημέρα είναι μία πολύ ωραία βιοτεχνία στο Περιστέρι λέγεται Τυρογαλάς και έχει τα βαφτιστικά και τις μπομπονιέριες εγώ από εκεί έκανα και στα τρία παιδιά μου μπομπονιέριες αν θές μπορώ να σου στείλω και τα στοιχεία. Επίσης είναι ένα πολύ μικρό μαγαζάκι στον Νέο Κόσμο που κάνει προσκλήσεις φοβερές θα τις ανεβάσω εντός των ημερών να της δείτε γιατί εμείς είχαμε και πάρα πολλές προσκλήσεις και όπου και να κοίταξα μου λέγανε κάτι τιμές που το κατσαρό μάλλι μου ίσιωνε έκανα 120 προσκλήσεις γιανα καταλάβεις και από αυτό έχω διεύθυνση και τηλέφωνο αν θές μπορώ να στα στείλω.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...