Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΤΕ


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Πριν απο 2 βδομαδες πηγα στη γυναικολογο κ ξεχασα να τη ρωτησω,(απο τη βιασυνη μου να επιστρεψω σπιτι στη μικρη μου!)

ποτε συνηθως αδιαθετει η μητερα που θηλαζει,

εγω θηλαζω,σχεδον αποκλειστικα,πινει δηλαδη πολυ λιγο ξενο,

(συνηθως το βραδυ για να κοιμαται μεχρι το πρωι:P )

Ακομη δεν εχω αδιαθετησει κ ειμαστε 3 μηνες κ κατι τωρα!

Μαλλον πρεπει να αρχισω να ανησυχω;!

Απο τη μια να σας πω ειναι καλα ,απο την αλλη ομως επικινδυνα,για 2η εγκυμοσυνη!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς εάν θηλάζεις αποκλειστικά μάλλον θα αργήσει και άλλο η περίοδος σου.

Φίλη μου που θήλαζε - αλλά ξένο καθόλου μα καθόλου - μέχρι τον έκτο μήνα, της ήρθε μόλις σταμάτησε τον θηλασμό

Όλα είναι φυσιολογικά πάντως.Συνέχισε να θηλάζεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εννοεις επικύνδινο για δευτερη εγκυμοσυνη ???

Ο θηλασμος δεν ειναι μεθοδος αντισύληψης !

Εμένα μου ηρθε στον 3ο μηνα παρολο που θηλαζα αποκλειστικά . Ο θηλασμος προφυλάσει τις μητέρες με την αμμηνόροια . Ο καθε οργανισμος εινια διαφορετικος ...εχω ακουσει για επιστροφή της περιοδου μετα τα λοχεια και επιστροφη της περιοδου στους 20 μηνες ...ολα φυσιολογικά ειναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 8ο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ .ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ .

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ποτε θα αδιαθετησει μια μαμα που θηλαζει ειναι διαφορετικο απο μαμα σε μαμα!

εγω αδιαθετησα στους 2 μηνες! και απο τοτε δεν με ξεχνα καθολου ειναι τακτικοτατη στα ραντεβου της!θηλαζουμε 15 μηνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν θηλαζα την πρωτη μου κόρη, ήρθε η περίοδος στους 5,5 μηνες και ήταν ο λόγος που έκοψα τον θηλασμό.

Τώρα θηλάζω ήδη 5,5 μήνες και τρέμω τη στιγμή που θα μου έρθει. Φοβάμαι μηπως μειωθει όπως την πρώτη φορά. Ιδίως τώρα που φεύγω για μια εβδομάδα ταξίδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου μην σε ανησυχει αν ερθει η περιοδος! δεν σημαινει διακοπη θηλασμου σε καμι α περιπτωση!!τοτε εγω θα επρεπε να εχω σταματησει απο τον 2ο μηνα!

μια μικρη μειωση θα υπαρχει αλλα με παραπανω θηλασμους θα τα καταφερετε! με το που τελειωνει η περιοδος επιστρεφει η παραγωγη κανονικα!

οποτε θηλασμος και παλι θηλασμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την pebi!!Στο πρωτο μου παιδι(θηλαζα αποκλειστικα)μου ηρθε περιοδος μετα απο 6 μηνες.Τωρα στο δευτερο παιδι μου ηρθε τον δευτερο μηνα.Μειωθηκε λιγο η παραγωγη,ο μικρος μου αντιδρουσε παραξενα σαν να μη του αρεσε η γευση,μολις ομως τελειωσε συνεχισαμε κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,

εμένα μου ήρθε περίοδος όταν το μωρό ήταν 15 μηνών, σταμάτησα να θηλάζω αποκλειστικά όταν ήταν 5 μηνών αλλά συνεχίζουμε ακόμα το θηλασμό με πολύ πολύ αγάπη τώρα είναι 23 μηνών.Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός οπότε και η περίοδος δεν έχει στάνταρ ημερομηνία στις θηλάζουσες μητέρες.Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα δε μου εχει ερθει ακομη!

Εχουμε κλεισει και 4 μηνες θηλασμου...

Δε μου ελειψε καθολου παντως...

Μακαρι να περασει και το καλοκαιρι και να ερθει μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...