Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΥΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Κοριτσια μηπως καποια απο εσας ειχε κολησει μυκητες στην εγκυμοσυνη?

Εγω βρηκα την προηγουμενη εβδομαδα σε μια εξεταση που εκανα οτι εχω μυκητες. Μου εδωσε θεραπεια ο γιατρος πηρα ενα κολπικο υποθετο travazor τωρα για μια εβδομαδα βαζω dactarin. Μια μερα μετα το υποθετο ειχα μαζι με τα υγρα και μια στογονιτσα ροζ. Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι ανυσηχιτικο ειναι που σκοτωνεται το μικροβιο. Σημερα ομως μετα απο 5 μερες θεραπεια με την dactarin ξαναειχα μια σταγονα ροζ πριν καμια ωρα και εχω λιγο αγχωθει να ξαναπαρω τον γιατρο ή να περιμενω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτιδήποτε περίεργο βλέπεις να επικοινωνείς με τον γιατρό σου. Εγώ είχα μύκητες και χρησιμοποιούσα dactodor κρεμα, δεν έκανε να βάλω υπόθετο γιατί ήμουν στους πρώτους μήνες εγκυμοσύνης, και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Εσύ όμως μίλα μαζί του για να είσαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

kai ego exo mikites eimai sthn 24 ebdomada moy edose i giatros to ypotheto travogen ton 6oo ,einia efapaj gia mia fora ,simera meta apo mia mera blepo na eimia kalitera ligotera igra kai katholou fagoura ayto poy me anisixi emena einai an oi mikites prokaloun kako sto moro.prin matho gia toys mikites eixa stomatiki epafi me to sizigo kai fovamai mipos epireazetai to moro logo spermatos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σε ανησυχει αφου σου τα εδωσε ο γιατρος σου! επαθα στο παρελθον, πριν την εγκυμοσυνη πολλες φορες μυκητες, οποτε εγινα ειδικη! για να τους καταπολεμησεις, τρωε γιαουρτι! πααααρα πολυ! παιζει ρολο η ποσοτητα!!! γιατι το γιαουρτι περιεχει βακτηρια μεσα-ετσι κατασκευαζεται-(απο τους φιλους μας) οποτε οι φιλοι μας βακτηρια θα "πολεμησουν" τους κακους που ειναι μεσα στον οργανισμο σου! ακουγεται σαν ταινια κινουμενων σχεδιων αλλα ετσι εχουν ακριβως τα πραγματα!

γενικα τρωε γιαουρτι συχνα για να αποφευγεις τις μολυνσεις.

στα φαρμακεια εχουν ειδικα σαπουνια για τις γυναικες για την ευαισθητη περιοχη των γεννητικων οργανων και αν το χρησιμοποιεις παντα, λιγοστευεις πααααρα πολυ την πιθανοτητα να εχεις μυκητες. εγω παιρνω αυτο το σαπουνακι, και δεν θυμαμαι ποτε ειχα μυκητες....ενω παλια...τοοοοοσο συχνα! λοιπον το σαπουνακι ονομαζεται octenisan!!!

και καποια γιατροσοφια αν εχεις φαγουρα στα γεννητικα σου οργανα.

1. βαλε αλοε ζελε, θα σε ανακουφισει παααααρα πολυ

2. βαλε γιαουρτι -δεν το δοκιμασα- αλλα πρεπει μαλλον να καλμαρει την περιοχη

3. βαλε ελαιολαδο- ουτε αυτο το δοκιμασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ Κ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΑΛΟΙΦΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΥΣΗΧΕΙ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΖ ΠΑΡΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...