Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΆΔΑ?ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, Θα ήθελα την γνώμη σας γιατί έχω προβληματιστεί πολύ. Την προηγούμενη Τρίτη έκανα β-χοριακή με 1127 μονάδες ( Τελευταία Περίοδος 10/5 με κύκλο 25 ημερών). Την Πέμπτη με έβαλε ο γιατρός για κολπικό υπέρηχο. Φάνηκε ο σάκος αλλά όχι πολύ καθαρά ήταν πολύ μικρός, και αύριο θα ξανακάνω υπέρηχο. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς (4 εβδομ. και 3 ημέρες). Έχω μπερδευτεί,πως μετράμε την ηλικία της εγκυμοσύνης?Πότε είδατε εσείς τον σάκο?Ο γιατρός μου, μου είπε ότι θα πανε όλα καλά, κι ότι βιαστήκαμε να κάνουμε τον υπέρηχο.Έχετε παρόμοια εμπειρία?Στο πρώτο είχα αργήσει να πάω στον γιατρό όποτε ακουγότανε πια και η καρδιά και δεν έχω μετρο σύγκρισης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ!!!!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ.................

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Κ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χριστίνα!!

Και εγω νομίζω ότι ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο.

εγω τον πρώτο τον έκανα στις 6+5 'οπου ακούσαμε και την καρδούλα του μπέμπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Εγω με τελευταια περιοδο 28-11-2008 για υπερηχο πηγα 09-01-2009! Φαινοταν ο σακος και η καρδουλα να παλετε δεν ακουγοταν ομως. Τοτε ημουν 6 εβδομαδων.

Εχε εμπιστοσυνη στο γιατρο σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Χριστίνα, εγω εκανα τον πρωτο μου υπερηχο την 5η εβδομάδα και ο γιατρος δεν ειδε το σακο αμεσως, φαντασου οτι μας ειπε οτι δεν βλεπει σημαδια εγκυμοσυνης..... και αφου του ειπαμε οτι εχουμε κανει χοριακη εψαξε περισσοτερο και το βρηκε το μικρουλι μου!!!!!

μην αγχωνεσε εχεις χρονο μπροστά σου.

ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Χριστίνα

πιστεύω ότι εφόσον είδε σάκο , έστω κ μικρό όλα θα πάνε καλά. Έχω ακούσει περιπτώσεις που ο σάκος δεν φαινόταν αμέσως. κάνε λίγο υπομονή κ εύχομαι όλα καλά να πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ,ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ 5η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ,ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ,ΠΕΡΕΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλα μου! :laugh:

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 04/05/09.

Την εγκυμοσύνη την μετρούν σε 40 εβδομάδες. Πρώτη μέρα εγκυμοσύνης λογαριάζουν την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου.

Εγώ τώρα είμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών. Την προηγούμενη Τρίτη (5 εβδομάδων και 1 ημέρας) είδαμε τον σάκο. Χθές (6 εβδομάδων και 1 μέρας) είδαμε το μωράκι μας μέσα στο σάκο και ακούσαμε την καρδούλα του! Οπότε κάνε υπομονή και στην 6 εβδομάδα θα ακούσεις την καρδούλα να χτυπάει τόσο γλυκά και όμορφα που δεν θα ξεχάσεις ποτέ αυτόν τον ήχο!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...