Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θερμομετρο-Γνωμες


Recommended Posts

Κοπελες μου καλησπερα.

Δεν ξερω αν υπαρχει ηδη τετοιο θεμα. Απο το λιγο που κοιταξα δεν βρηκα κατι.

Θα ηθελα τις γνωμες σας για το θεμα θερμομετρο για μωρακι. Τι ειναι πιο καλο και πιο βολικο. Αυτο που ειναι σαν πιπιλα, αυτο που μπαινει στο αυτακι ή ενα κανονικο θερμομετρο ειναι ΟΚ. Περιμενω τις γνωμες και τις εμπειριες σας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομα μου καλησπερα!Εχω κ εγω αυτη την απορια!!!Επισης αν γνωριζουν οι μανουλες ας μας πουν για αυτο τον αποφρακτηρα μυτης ή οπως τελοσπαντων το λενε!!!!!!!

Επισης και για το υγρομετρο δωματιου....Εεεεε?Μηπως κι εσυ ξερεις κατι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Τομα μου καλησπερα!Εχω κ εγω αυτη την απορια!!!Επισης αν γνωριζουν οι μανουλες ας μας πουν για αυτο τον αποφρακτηρα μυτης ή οπως τελοσπαντων το λενε!!!!!!!

Επισης και για το υγρομετρο δωματιου....Εεεεε?Μηπως κι εσυ ξερεις κατι????

Αναστασια μου καλησπερα!

Για να ειμαι ειλικρινεις δεν εχω ιδεα ουτε για τον αποφρακτηρα μυτης ουτε για το υγρομετρο δωματιου.

Ελπιζω να μας βοηθησουν οι ηδη μανουλες οπως επισης και με το θεμα του θερμομετρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τομα μου εγω του εχω παρει ηλεκτρονικο θερμομετρο με ευκαμπτη ακρη που δεν σπαεικαι το βαζω στον ποπο του, στις αρχες ειχα ενα που ειναι σαν ταινια και το εβαζα στο κουτελο αλλα μαπα το καρπουζι δεν εδιχνε τιποτα

οσο για τον ρινικο αποφρακτηρα αχχχχ μεγαλο θεμα κοριτσια εμενα μου ειχαν πει απο το νοσοκομειο καθε μερα να του βαζω ορο στην μυτη(αμπουλες)μεχρι περιπου να παει 7-8 μηνων οταν ομως αρρωσταινε και μπουκωνε η μυτη του επρεπε με καποιον τροπο να βγαλω τις μυξουλες πηρα εναν ρινικο αποφρακτηρα λαστιχακι βαζω πρωτα ορο να μαλακωσουν και μετα το ενα του ακρο στο στομα μου και το αλλο στα ρουθουνια του ρουφαω και οι μυξες μαζευονται σε ενα φιλτρο το μονο κακο!!! ειναι αρκετα επωδυνο για το μωρο οπως και ολοι οι αποφρακτηρες μυτης θελει σιγα σιγα ο δικος μου τον βλεπει και γυρναει το κεφαλι τον εχει φοβηθει τον εχουμε χρησιμοποιησει αρκετες φορες και δεν του αρεσει καθολουυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου με τρομαξες!!!Δε θελω να βουλωνει η μυτουλααααααα!Ουτε θερμομετρο στον πωπο..... Θα με βρισει το μπεμπουλονι μου!!!Δεν υπαρχουν αλλοι τροποι??????? :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΜΕ ΕΥΚΑΜΠΤΗ ΑΚΡΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΑΖΩ Κ ΔΕΙΧΝΕΙ 35 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕΤΑ ΕΔΕΙΧΝΕ 32:blink: ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΟ Κ ΕΔΕΙΞΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ....

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΠΙΠΙΛΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Η' ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΙΠΙΛΑ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΙΟΥ ΓΙΑ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΛΕΝΕ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΙΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΣΠΡΕΙ ΜΕ ΜΑΛΑΚΙ ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΚΑΙΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΡΕΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΕ ΤΥΧΟΝ ΧΡΗΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Να σας πω την αληθεια σκεφτομαι να παρω αυτο που ειναι για το αυτακι αλλα απο οτι καταλαβα και ενα απλο κανει του δουλεια αλλα οπως λεει η Βουλα υπαρχει φοβος να σπασει :ohmy: .

Αχ δεν ξερω...:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήραμε ένα σετ της Philips πιπίλα και ηλεκτρονικό θερμόμετρο με μαλακό άκρο.

Προς το παρόν έχουμε χρησιμοποιήσει το ηλεκτρονικό θερμόμετρο και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα ... για την πιπίλα δεν ξέρω ακόμα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΣΕΤ ΤΗΣ PHILIPS ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΘΙΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.ΤΟΥ ΑΦΤΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.ΤΟ ΥΓΡΟΜΕΤΡΟ ΜΕΤΡΑ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΚΑΙ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΝΕΤΑΙ Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΗΡΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ.ΑΛΛΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΑΝΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..

εγω στην αρχη ειχα παρει ενα ηλεκτρονικο θερμομετρο απο τα mothercare..ΑΙΣΧΟΣ!!ειχε πολυ μεγαλη αποκλιση και ευτυχως καποια μερα μου εκοψε και σκεφτηκα να δοκιμασω με το κλασικο..μια χαρα

απλα για 3 λεπτα κραταω το χει της και κανω τον καραγκιοζη απο πανω για να κατσει ηρεμη..τωρα αμα ειναι πιο μεγαλο το παιδακι δεν ξερω αν ειναι πιο ευκολο ή οχι!!

οσο για το υγρομετρο εγω εχω παρει ενα θερμομετρο - υγρομετρο της chicco μια χαρα ειναι απλα για μενα αχρηστο!!

ε και που εβλεπα τα επιπεδα της υγρασιας δεν μπορουσα να κανω κατι..γιατι η παιδιατρος μου δεν θελει υγραντηρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πάρει δύο ηλεκτρονικά,δεν θυμάμαι μάρκες, ένα που μετράς στο μέτωπο και ένα που φοριέται σαν ζώνη στην κοιλιά, είναι και τα δύο αναξιόπιστα και πανάκριβα!Γι'αυτό χρησιμοποιούμε πια μόνο το κλασικό του υδραργύρου. Όσον αφορά τις μυξούλες τους χρησιμοποιούμε το OTRISALIN με ανταλλακτικό μίας χρήσης που ρουφάς τις βλέννες. Είναι πολύ καλό και εύκολο στην χρήση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...