Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρόκληση τοκετού


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια..ήθελα να ρωτήσω όσες από εσάς γέννησαν με πρόκληση,είναι αλήθεια ότι οι πόνοι έρχονται πολύ πιο απότομα κ είναι πιο έντονοι από ό,τι όταν έρχονται φυσιολογικά;(εννοώ,χωρίς πρόκληση).θα μπω δύο ημέρες πριν την π.η.τ. μου επειδή ογιατρός μου θα λείπει σε συνέδριο κ έχω αγχωθεί πολύ..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Και γω αυτο εχω ακουσει... οτι ειναι λεει πιο πικροι. Τωρα τι να πω... προσωπικη εμπειρια δεν εχω. Η κολλητη μου γεννησε πριν 1 μηνα με προκληση, μια μπουμπου 3600gr. Ολα καλα πηγαν! Μην αγχωνεσαι! να μην ξεχνας τις αναπνοες και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά.

μπήκα στο μαιευτήριο χωρίς πόνους αλλά με εξωθήσεις (πάλι χωρίς πόνο)και με διαστολή δίφραγκου

με ετοίμασαν και μου έκαναν επισκληρίδιο κατευθείαν ... μετά ξεκίνησαν οι οροί και το σπάσιμο των νερών ... ειλικρινά δεν πόνεσα καθόλου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

καλησπέρα κορίτσια..ήθελα να ρωτήσω όσες από εσάς γέννησαν με πρόκληση,είναι αλήθεια ότι οι πόνοι έρχονται πολύ πιο απότομα κ είναι πιο έντονοι από ό,τι όταν έρχονται φυσιολογικά;(εννοώ,χωρίς πρόκληση).θα μπω δύο ημέρες πριν την π.η.τ. μου επειδή ογιατρός μου θα λείπει σε συνέδριο κ έχω αγχωθεί πολύ..:(

lucky den thelo na se apogoiteuso ma nai einai pio entonoi pio dunatoi k diarkei genika i oli diadikasia.....mou evalan ponous stis 3 ta ksimeromata,piga gia proklisi dioti konteva na tin xonepso....stis 6 arxisa na ponao meta apo to proto xeraki pou mou evale i maia,ponousa mexri tis 9 k meta zitisa episkliridio,eimoun apofasismeni oti tha genniso natural ma dustuxos i ekseliksi ton diastolon den pige kai polu kala,an perimena tose ores den tha eixa dunami na genniso,telika gennisa sti 15.55 to apogeuma...

MIN TROMAZEIS!stin periptosi mou argisa na kano diastoli kathe 2 ores anevaina ana 1 kai sto telos anevika 3...afto den sumvainei se olous ....alles genane grigora....apotoma den tha elega oti erxontai dioti k fusiologika na sou spasoun ta nera ksafniko tha einai xixi...to spasimo ton neron mi to fovasai den ponaei....ekeino to xeri to atimo re paidi mou gia na doun tin diastoli omos ti enoxlitiko pou einai...vevea meta tin episkliridio tous elega kante oti thelete ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY μου μπήκα για πρόκληση 1,5 εβδομάδα πριν την ΠΗΤ μου. Φιάσκο, αποτυχία και τελικά καισαρική. Πόνεσα πολύ είναι η αλήθεια, δεν ξέρω αν υπό άλλες συνθήκες πονούσα λιγότερο. Αυτό που λες μου το έχει πει ο γιατρός μου και το διαπίστωσα κι εγώ. Οι πόνοι των συσπάσεων έρχονται απανωτά (προσωπικά ένιωθα έναν διαρκή πόνο, επί 10 ώρες περίπου, δεν ξεκουραζόμουν καθόλου) και ήταν μπορώ να πω πολύ έντονοι.

Ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί ο τοκετός διήρκησε πάρα πολύ και η επισκληρίδιος δε με έπιασε από λάθος.

Να σου πει η IRENEKANTE που γέννησε με πρόκληση και πήγανε όλα καλά. Νομίζω έκανε επισκληρίδιο και δεν πόνεσε.. Όπως και η φίλη της bell.

Α! Η Τζοάννα μας τον Κωνσταντίνο τον γέννησε φυσιολογικά και την Ελεάννα πάλι φυσιολογικά αλλά με πρόκληση. Αυτή έχει μέτρο σύγκρισης..

Με το καλό όλα να γίνουν σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω !τι μου θυμησες τωρα!

εγω μπηκα με προκληση μια μερα πριν την ΠΗΤ μου,γιατι κ εμενα ο γιατρος μου θα εφευγε εξωτερικο,με το 1ο υποθετο,διαστολη 0!

ακολουθησε μετα απο ωρες κ 2ο,ενω σε ολη τη διαρκεια της ημερας με σακατεψαν να με κοιτανε για διαστολη! περιπου 8 φορες!ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ!3 φορες πηδηξα απο την καρεκλα!

κ τελικα οταν αρχισε να περναει κ η δραση του 2ου υποθετου,απο 0 πηγα απευθειας στο 8!!!:woohoo:

τρελαθηκαν!:blink: γιατι ο γιατρος ειχε ερθει για καισαρικη πλεον,οι πονοι,αφορητοι,(δεν προλαβαμε επισκληριο!)αφου εχω κενα μνημης απο τους πονους κ δεν μπορουσα να μιλησω παρα μονο εσφιγγα το χερι της μανας μου κ του αντρα μου

οι πονοι ευτυχως κρατησαν 1 ωρα,

η γεννα παιχνιδακι! μπροστα στο χερι που σου βαζουνε κ στους πονους!

Ολο αυτο λεγεται οξυς τοκετος,αυτο μπορει να παθει κανεις

Σου ευχομαι τους πιο υποφερτους πονους,μη μασας!

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ekeino to xeri to atimo re paidi mou gia na doun tin diastoli omos ti enoxlitiko pou einai...vevea meta tin episkliridio tous elega kante oti thelete ......

χεχε... έτσι! στην πρώτη μισάωρη δόση της επισκληρίδιου που με έπιασε, μη σου πω γαργαλιόμουν κιόλας, γελούσα... Μετάααααα..... μου κόπηκε το γέλιο, μου κόπηκαν όλα! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια έχω κατατρομοκρατηθεί!μέχρι τη δευτέρα που θα πάω να συζητήσω από κοντά με το γιατρό,δε νομίζω να ηρεμήσω..έχω εκνευριστεί κιόλας..τί πάει να πει θα λείπει σε συνέδριο κ θα μπω νωρίτερα για πρόκληση;;είναι σοβαρός λόγος αυτός;;:angry: τόσα χρήματα θα πάρει,τώρα στο τέλος έπρεπε να γίνει αυτό;;να πω ότι υπήρχε κάποια ιατρική ένδειξη,εντάξει,αλλά τώρα..λέτε να ζητήσω από την αρχή επισκληρίδιο;;ή θα καθυστερήσει τον τοκετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lucky,να μη φοβάσαι καθόλουυυυ!

Η αλήθεια βέβαια είναι σύμφωνα με τα λεγόμενα της μαιας και του γιατρού μου ,ότι κατά την πρόκληση οι πόνοι είναι πιο δυνατοί και η γέννα διαρκεί πιο πολύ,αλλά τι σημασία έχουν αυτά αφού υπάρχει η επισκληρίδιος?

Μην συγκρίνεις τι σου λέμε και μην προσπαθείς να βγάλεις προγνωστικά.

Η κάθε γέννα είναι μοναδική άρα και διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα.

Πήγαινα κι εγώ για πρόκληση αλλά μας την έφερε ο μικρός και με έπιασαν οι πόνοι το βράδυ ενώ το πρωί με περίμεναν για εισαγωγή.

Γέννησα σε 4 ώρες ήμουν πολύ τυχερή για πρώτο παιδάκι, φυσιολογικά και απο επιλογή μου δεν έκανα επισκληρίδιο.

Οι πόνοι είναι ( για μένα πάντα μιλάω) υποφερτοί αλλα απαραιτήτως πρέπει να γίνονται σωστά οι αναπνοές με τη βοήθεια της μαίας!

Είδες ? ένα παιχνιδάκι είναι.... και αν επιλέξεις να βάλεις επισκληρίδιο ,πραγματικά θα τραγουδάς!!!

Μη ζητάς από την αρχή επισκληρίδιο,μόλις δεις οτι δεν πάει άλλο.

Ας με διορθώσουν όσα κορίτσια έκαναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY μου κ εγω γεννησα με προκληση γιατί δεν άντεχα αλλο το βάρος αλλα ειλικρινά δεν καταλαβα τιποτα....εκανα αμέσως επισκληρίδιο κ στο συνιστώ απλα μου ξεκινησαν τους πονους με 0 διαστολή στις 8,30 το πρωί κ εκανα διαστολή 10 στις 2 το μεσημέρι...ομως μεχρι τοτε δεν πονούσα φοβερα,,,πονεσα αλλα ήταν πονοι περιοδου κ καθε τοσο ανανέωναν την επισκληρίδιο κ ολα ενταξει...κοπελα μου μην ανυσηχει΄ς...

το μωράκι σου να σκέφτεσαι κ αυτα δεν θα τα θυμασαι μετα την ΄γεννα..πιστεψε με.

Ολα στο μυαλό μας ειναι...να εχεις ενα υγιέστατο μωράκι κ περιμένουμε νεα σου...

να κανεις επισκληρίδιο κατα την αποψη μου...εγω δεν ήθελα καθόλου αλλα μετα την λατρεψα...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΆ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΩΔΥΝΟ ΤΟΚΕΤΟ..:woohoo: ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ LUCKY μου μην φοβάσαι κοπέλα μου! Κάτσε γιατί το μπεμπάκι σου μπορεί να το κάνει από μόνο του το θαύμα του!

Εξάλλου κάθε τοκετός είναι διαφορετικός. Εγώ υπέφερα από τον πόνο γιατί δεν με έπιασε η επισκληρίδιος. Και η Θάλεια γιατί δεν πρόλαβε να κάνει. 8 διαστολή σε χρόνο dt σου λέει.. Εγώ μετά από 10 ώρες, 0 με το ζόρι 1!

Θα είσαι κοντά στην ΠΗΤ σου, παίζει και αυτό το ρόλο του. Εγώ ήμουν 15 μέρες πριν. Εντελώς ανέτοιμη..

Επισκληρίδιο από την αρχή ο δικός μου δε μου έκανε.. Αλλά όταν είδαμε ότι μετά από 3 ώρες ακόμα στην αρχή ήμουν, στο 0, την κάναμε! Και μας την έκανε! :P

Αυτό που λες όμως.. για τον λόγο της πρόκλησης.. Έχεις δίκιο να εκνευρίζεσαι! Γιατί να πάτε κόντρα στη φύση χωρίς σοβαρό λόγο? Δεν έχει κάποιον αντικαταστάτη γιατρό να σε ξεγεννήσει στην ώρα σου? Δεν είχατε συζητήσει αυτό το ενδεχόμενο από την αρχή? Και αυτοί άνθρωποι είναι, μπορεί κάτι να τους τύχει και να μην μπορούν να παρεβρεθούν στον τοκετό. Αυτό μου είχε πει ο δικός μου και όταν μου είπε το όνομα της αντικαταστάτη του, δέχτηκα με τη μία!

Καλή λευτεριά κοπέλα μου!

:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε μου έχει πει κάτι για αντικαταστάτη..αλλά λογικά κάποιος θα υπάρχει.απλώς,τώρα στο τέλος,να γεννήσω με κάποιον που δεν έχω δει ποτέ;αχ δεν ξέρω:( τη δευτέρα θα του τα πω,μπορεί κ να του τηλ.κ αύριο,γιατί θα με φάει το άγχος ως τότε.σε ευχαριστώ πολύ ιφιγένειά μου κ όλα τα κορίτσια που μου απαντάτε!μακάρι να πάνε όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Γέννησα με πρόκληση μιά βδόμαδα νωρίτερα από την Π.Η.Τ.Δεν ήθελα να κάνω επισκληρίδιο(τρομάρα μου, ήθελα να το παίξω δυνατή).Στην αρχή οι πόνοι ήταν σαν της περιόδου,αλλά από ένα σημείο και μετά δεν άντεχα άλλο.Πήγα στο μαιευτήριο στισ 06.30 και στις 07.30 περίπου ξεκινήσανε τα φάρμακα.Κατά τις 14.00 που με είδε η γύναικολόγος μου είπε ότι θα γεννόύσα μετά τις 17.00 , όμως η μαία μου έσπασε τα νερα κατά τις 14.20 και στις 14.30 είχα γεννήσει.Πάντως από την ώρα που μου έκαναν την επισκληρίδιο και για περίπου 3,5 ώρες δεν καταλάβαινα απολύτως τίποτα.Πάντως μόλις δεις το μωράκι σου θα τα ξεχάσεις όλα.Μην αγχώνεσαι.Κάθε τοκετός είναι διαφορετικός.

Καλή λευτεριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΛΛΑ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΝΑ 3-4 ΓΙΑ 4 ΩΡΕΣ ΤΙΣ ΕΒΑΛΑΝ ΠΟΝΟΥΣ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΕΚΑΝΕ 10 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΥΠΟΦΕΡΤΟΙ.Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΚΛΛΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ?ΑΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΑΣΤΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΗΤ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..ΣΚΕΨΟΥ ΤΑ ΟΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!LUCKY! μου μην αγχώνεσαι!Οπως ειπαν και τα κορίτσια καθε γεννα ειναι και διαφορετικη. Μπηκα και εγω για πρόκληση αφου ειχα κλείσει 40 εβδομάδες. ένιωθα ενα συνεχόμενο πονο σαν να εχω περίοδο. Ηταν ομως γλυκός πόνος. Οι πόνοι σε μένα άρχισαν ουσιαστικά μόλις μου έσπασαν τα νερά. Ξεκίνησα με τον ορο κατα της 7 το πρωι και γέννησα στης 12 το μεσημερι. Καμια ωρα ομως πονούσα πολυ. Μου έβαλαν και μένα ενα υπόθετο το οποίο μαλακώνει τον τράχηλο. Θεωρώ οτι γέννησα πολυ γρηγορα απο την άποψη οτι ο Δημητρακης μου ηταν πολύ ψηλά. η κουμπαρα μου το πρωτο παιδακι το γεννησε μετα απο 24ωρες αφου ειχαν σπασει τα νερα. Οποτε δε μιλαω καθολου!:P Επισκληριδιο δεν έκανα. Ολα καλα θα πανε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k go gennise me proklisi k ola pigan kala...

na sou po tin alitheia lene oti ponaei pio polli..

alla ekana episkliridio k ola mia xara...

poli m arese i diadikasia tis gennas,,,,

aneta gennao alla 5:ohmy: :P

ola tha pane kala

mi agxonesai...

ego eimoun psilo anaisthiti....de agxothika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κορίτσια,εντάξει,δε λέω πως δε θα γεννήσω με πρόκληση..και φυσικά θα κάνω κ επισκληριδιο,όπως κ να έχει!αλλά να μην περιμένω να συμπληρωθούν οι 40 εβδομάδες πρώτα;κ αν ο μπέμπης θελήσει να έρθει από μόνος του τότε,δεν είναι κρίμα να μπω έστω κ λίγες ημέρες νωρίτερα σε αυτή τη διαδικασία,επειδή ο γιατρός μου θέλει να φύγει σε συνέδριο;αχ δεν ξέρω τί να κάνω:dry: να ρισκάρω να του πω πως δεν μπαίνω,με κίνδυνο να γεννήσω τις 3 ημέρες που θα λείπει κ να μου πει τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;εσείς τί θα κάνατε;:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou lucky. Egfw gennhsa prin 19 meres me proklisi. H ali8eia einai oti ksekinane kapos apotoma oi ponoi kai erxonte poly syxna apo to ksekinima tous...se mena krathsane 3 wres. alla mi se fovizei ayto.. mi to skeftesai kan..einai toso omorfi empiria o toketos pou to teleytaio pou 8a 8imasai einai o ponos. Alloste exeis kai thn epilogh tis episkliridiou. Egw den ekana:) Na to pareis egoistika kapos to olo 8ema kai na les ston eayto sou oti xiliades gynaikes ginonte manoules ka8imerina kai oles nio8oun kapoia morfi ponou! esy giati na mi ta katafereis? Eyxomai grhgora na mas anakoinwseis ta eyxarista filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY, τι να πω για το γιατρό σου....Αν και οι περισσότεροι στην Ελλάδα το ίδιο θα πρότειναν.... Μη χάσουνε και τα λεφτά...

Να πάμε δηλαδή κόντρα στη φύση έτσι χωρίς κανέναν απολύτως λόγο... Δεν αξίζει....

Καταρχήν νομίζω ότι έπρεπε να στο έχει πει καιρό πριν -τα συνέδρια δεν προκύπτουν απ'τη μια μέρα στην άλλη....- να σου είχε πει ποιός θα είναι ο αντικαταστάτης σε περίπτωση που γεννήσεις όταν λείπει, για να πας να τον δεις αν θες και να μιλήσεις μαζί του για τον τοκετό...

Εγώ λέω να του πεις ότι δε θες να κάνεις πρόκληση και να σε στείλει σε κάποιον αντικαταστάτη του να πας να του μιλήσεις έστω και μια φορά αφού νιώθεις άβολα να γεννήσεις με κάποιον που δεν ξέρεις. Πάντως ούτε κι αυτό θα έπρεπε να σε αγχώνει τόσο...Κι εγώ στη Νορβηγία θα γεννήσω με όποια μαία είναι τότε στην κλινική - γιατρός δεν εμφανίζεται καν αν όλα πάνε καλά... Και το ίδιο κάνουν σε πολλές άλλες χώρες!

Οτι και να αποφασίσεις βέβαια εγώ σου εύχομαι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου γιατι στο τέλος αυτό έχει σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια αγχώθηκα και εγώ τώρα !!!!Και εμένα μου είπε ο γιατρός μου να πάω την Δευτέρα να με δει και την τρίτη να με βάλει με πρόκληση αλλιώς αν αντέχω το Σάββατο λέει το αργότερο . τότε θα είμαι 39 εβδομάδων .θα γεννήσω στο ΙΠΠ Θεσσαλονίκη και φοβάται μη μου έρθουν οι πόνοι όταν δεν θα εφημερεύει το νοσοκομείο λέτε να το ρισκάρω και να πάω όταν με πιάσουν οι πόνοι?:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πονεμενη ιστορια αυτη η προκληση.....

Ο γιατρος μου για αγνωστους μεχρι στιγμης για μενα λογους με εβαλε για προκληση 10 μερες πριν την ΠΗΤ.

Στις 6 το πρωι μου βαλαν υποθετο και στις 7 τον ορο.

Περιμενα....περιμενα.... Τιποτα.

Πονος 0 και διαστολη μηδεν.

10.30 τρωω 2ο υποθετο και 12.30 2ο ορο.

Παλι τα ιδια πονος 0 διαστολη 0.

Tελικα 14.15 μπηκα στο χειρουργιο για καισαρικη.

Οπως καταλαβαινεις δεν ενιωσα ουτε εναν πονο γεννας για να δω εστω πως ειναι.

Μεγαλη απογοητευση.

Αν δεν συμπληρωσεις την ΠΗΤ μην μπαινεις με προκληση εκτος αν συντρεχει θεμα υγειας του μωρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.ξύπνησα με τις ίδιες σκέψεις πάλι στο μυαλό μου..lovie μου,τί να πω;;10 ημέρες νωρίτερα χωρίς να σου πει έστω κάποιον λόγο;:angry: δεν πειράζει πάντως γλυκιά μου,έχεις την κουκλίτσα σου τώρα,κ αυτό μετράει!απλώς είναι κρίμα να δίνουμε τόσα χρήματα στους γιατρούς κ να μας φέρονται έτσι στο τέλος..

σκέφτηκα πολύ όσα μου είπατε κ εσείς κ ο περίγυρός μου κ η μόνη λύση είναι ,αύριο το απόγευμα που θα πάω στο ιατρείο του να του πω με όμορφο τρόπο ακριβώς πώς αισθάνομαι κ πως αφού πρέπει οπωσδήποτε να πάει σε αυτό το συνέδριο,να μου βρει κάποιον αντικαταστάτη για να γενννήσω μαζί του..δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη λύση αυτή,το να γεννήσω με κάποιον που δεν ξέρω καθόλου,αλλά δε βρίσκω κάποια άλλη..για να βρω μόνη μου άλλο γιατρό,κυριολεκτικά τελευταία στιγμή,το βρίσκω απίθανο..τί λέτε κ εσείς;;:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΛΑΗΜΕΡΑ ΚΟΠΛΕΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙΣ ΕΠΕΙΤΑ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ...ΟΠΩΣ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΕΝΝΑ ΜΗ ΚΟΙΤΑΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΑΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ιφιγένειά μου,δυστυχώς έτσι είναι..απλώς εκνευρίζομαι που λίγες ημέρες πριν γεννήσω,αντί να χαίρομαι κ να σκέφτομαι το μωράκι μου,έχω μπλεχτεί σε σκέψεις τέτοιου είδους κ είμαι μέσα στο άγχος..τελοσπάντων ,θα δω αύριο τί θα προκύψει από τη συζήτηση μαζί του κ θα σας πω!ευχαριστώ για τη συμπαράσταση:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις τι παρατηρώ??? Πως όταν η πρόκληση γίνεται μέρες πριν την ΠΗΤ οι περισσότερες κοπέλες δεν έχουν διαστολή και καταλήγουν σε καισαρική. Τυχαίο είναι?? Άλλον αν έχει φτάσει η ΠΗΤ και το ζουζούνι δε λέει να κάνει την ηρωική έξοδο ή φυσικά εαν συντρέχουν σοβαροί ιατρικοί λόγοι. Τέλος πάντων μην αγχώνεσαι και πολύ τώρα που φτάνεις στο τέλος και θα πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!;) Αυτό να σκέφτεσαι και συζήτα το λίγο με το γιατρό σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...