Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΠΛΑΣΙΕ


Recommended Posts

Elena333f έγραψε:

Geia sas koritsia.Prin dyp mhnes eixe erthei k se mas mia kyria pou poulouse vivlia-egkyklopaidies gia paidia.Egw perimena kapoion sto spiti k anoiksa th porta xwris na koitaksw apto mataki pou synithws kanw.

Epishs phge k se olh thn ypoloiph polykatoikia.

H kyria htan para poly eugenikh alla eixe poly peisma,kanena tetarto prospathouse na mou poulhsei diafora mexri pou katalave oti de tha epairne fragko apo mena :P

Htan ligo ekneuristiko auto!Ta stoixeia mou ta exw dwsei sth care direct mexri stigmhs.

Apo oti exw akousei sta maieuthria yparxei ena xarti pou leei oti mporoun na deinoun ta stoixeia sou ektos an tous peis esy oxi.

Mwre as stelnoun oti theloun kouponia-enhmerwtika ktl alla oxi k na erxondai me to etsi thelw sto spiti sou na se prhzoun.

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ Η "ΕΥΓΕΝΙΚΗ" ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ CD.ME EΠΡΗΞΕ 1 ΩΡΑ!!:angry: ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ (3 ΜΗΝΩΝ ΤΟΤΕ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ "ΑΝΟΙΞΕΙ" Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ!!!ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ??:silly: ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα ξέχασα να σας πω... Εϊχε έρθει και μια από την Unesco πέρσι πάλι στα Στύρα στο dvd club κι ήμουν με την φιλενάδα μου και μας είχε πιάσει στο μπίρι μπίρι για κάτι λευκώματα με τα τοπία που προστατεύει η Unesco,τα κτίρια.. κι ήταν τέλος πάντων 3 λευκώματα κι είχαν 200 ευρώ το καθένα νομίζω δεν θυμάμαι καλά! Της είπαμε ότι οκ, ωραία είναι αλλά θα το σκεφτούμε και θα την πάρουμε κι είπε ότι μόνο εκείνη την στιγμή αν θέλαμε κι ότι είναι περιορισμένος ο αριθμός κτλ κτλ... Της είπαμε κι εμείς οκ, δεν πειράζει! Δεν θα τα αγοράσουμε! Ούτε που την ξαναείδαμε!! Τι κακό βρε παιδιά κι αυτό... Απάτες.. Στην Ακαδημίας αν πάμε στα βιβλιοπωλεία βρίσκουμε σχεδόν τα πάντα και καμιά σχέση η τιμή μ'αυτην που τα πουλάνε οι πλασιέ!! Α πα πα...

Σίφος, δεν αξίζει.. Μην χαλιέσαι τώρα! Κι εγώ έτσι ένιωθα.. κι ακόμα στενοχωριέμαι καμιά φορά που πιάστηκα κορόιδο αλλά ... δεν αλλάζει κάτι! Ακόμα τα κλαίω τα 480 ευρουλάκια μου! Λες και μου περίσσευαν!! Ζορίστηκα πολύ τότε αλλά μην με πλησιάσει άνθρωπος τώρα! Θα την πληρώσει αυτός για όλα... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) κορίτσια αυτό που λέτε εσείς δεν είναι τίποτα εμένα με έχουν πρήξει από αυτό τκέντρο για τον γιό μου που πάει δευτέρα δημοτικού για α του πάρω λέει μία εγκυκλοπαίδεια που δεν κόβεται δεν λερώνεται και επιπλέον είναι αναγνωρισμένη μέχρι και στο πανεπιστημίο και της λέω και εγώ μία φορά και αν αποφασίσει ο γιός μου ότι δεν θέλει να πάει πανεπιστημιο η απαντηση της αποκλείεται όλα τα σημερινά παιδιά είναι πολύ έξυπνα και πάνε όλα για μεταπτυχιακά. Καλά της λέω και εγώ αλλά επειδή εμείς χρησιμοποιούμε το κομπιούτερ γιατία παό εκέι ζητάει πληροφορίες και η δασκάλα μας υπάρχουν ωραιότατα site για τηνσχολική ηλικία που δεν εχω ανάγκη την εγκυκλοπαίδεια( έχω μία δικιά ου κορίτσια και την έχω και την ξεσκονίζω γιατί τώρα οι δάσκα λοι θέλουν πληροφορίες από το ιντερνετ) κορίτσια αφού τα πήρεστο κρανίο γιατί της αρνιόμουνα πεισματηκά μου το έκλεισε στα μούτρα. Γι΄αυτό μην αγχωνώσαστε έχετε δρόμοα ακόμα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω οταν γεννησα στο μητερα πριν τρια χρονια μου ειχαν δωσει μια βαλιτσα της pampers με πανες και διαφορα δειγματακια, μετα ζητουσαν και τα στοιχεια σου για να σου στελνουν και κουπονια στο σπιτι, εγω δεν τα εδωσα γιατι τα ειχα παρει που ειχαν μπαινοβγει δυο τρεις τετοιες με δειγματα και μας ζαλιζανε. Παντως δεν με ενοχλησε κανεις στο σπιτι ισως φταιει που δεν τους εδωσα τα στοιχεια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh:

ΧΘΕΣ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟ "ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΙΔΙΟΥ" ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑΣ: "ΟΠΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΣΑΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥΛΑΤΕ ΒΙΒΛΙΑ" ΠΑΓΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πέρασα κι εγώ τη φρίκη, δεν είχε σαραντίσει η κόρη μου και ήρθε η κυρία από το "κέντρο" κι εγώ ψάρωσα και της άνοιξα την πόρτα:angry: Μια ώρα με έψηνε και τα πήρε που δεν ψώνισα! Βρε ξουουουτ...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIFOS έγραψε:

Κοριτσια,

καλημερα και με το καλο να φερετε στον κοσμο τα μωρακια σας.Επειδη υποθετω οτι παρακολουθειτε αυτο το section, σας ενημερωνω οτι λιγο αφοτου γεννησετε και γυρισετε σπιτι σας, θα σας παρουν τηλεφωνο απο καποιο "κεντρο παιδιου" για να συμπληρωσετε ενα ερωτηματολογιο και να σας κανουν ενα δωρακι.Ειναι απατη.Το κεντρο αυτο ειναι εκδοτικος οικος και σκοπος της επισκεψης ειναι να σας πουλησουν βιβλια.Ερχεται σπιτι σας καποια πλασιε και σας αρχιζει τις δηθεν ψαγμενες ερωτησεις για την ψυχολογια του παιδιου, σας δινει ως δωρο μια αθλια αφισσα με ζωα και μετα σας αρχιζει στο ψησιμο να παρεις την ταδε εγκυκλοπαιδεια και τα ταδε παραμυθια.Μη μασησετε!εγω δυστυχως την πατησα και η κυρια εφυγε με 100 ευρω προκαταβολη.Προωθειστε αυτην την ειδηση σε ολες τις γνωστες και φιλες σας.

υ.γ υπαρχει περιπτωση να ερθουν σπιτι σας και χωρις προηγουμενο τηλεφωνημα αυτοι η καποια αλλη εταιρεια παρομοιου περιεχομενου.

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ..ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΟ "ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΙΔΙΟΥ",

ΑΛΛΑ ΠΗΡΕ ΤΑ "ΜΠΙΠ" ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΚΗΝ ΚΑΚΩΣ.

ΑΛΗΤΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Το θέμα έχει ψωμί. Πράγματι που βρίσκουν το τηλέφωνο, τη πρόθεση έχουν, έρχονται τότε που δεν είμαστε προετοιμασμένοι η δεν έχει ωρίμαση η ανάγκη για κάποια αγορά.

Μα με παραξενεύει το δήθεν ύφος το αγοραίο το μάγκικο σε κάποιες απαντήσεις.

Κρίμα γιατί από κάθε άνθρωπο κάτι μπορείς να μάθεις μιας και σχολείο για γονείς δεν υπάρχει και η στήριξη με την επιστημονική γνώση που είναι συσσωρευμένη στα νέα ζευγάρια που γίνονται γονείς η πολιτεία δεν παρέχει. Τι μένει λοιπόν; 

Χώρος άπλετος για εκμετάλλευση του κενού από διάφορες πηγές και πλευρές διαφημίσεις κλπ . 

πρέπει να μας ενδιαφέρει πώς θα οικοδομήσουμε , με της ταπεινές μας δυνατότητες τη σχέση μας με το παιδί μας; να ξέρουμε τι χρειάζεται τι να αποφύγουμε τη σχέση με το λόγο το φόβο και μια σειρά άλλα που παίζουν ρόλο για τη διαφορετικότητα κάθε ανθρώπου και την υγεία του συναισθηματικού του κόσμου.

Παρακαλώ δεν θέλω να προσβάλω κανέναν αλλά προσβάλλομαι όταν κάποιοι πίσω από την υποτιθέμενη ανωνυμία του διαδικτύου και ενός ψευδώνυμου εκφράζονται τόσο απρεπώς ελπίζω στην καθημερινή τους ζωή αυτό να μην είναι έτσι.!!!!!

 

post-19136-0-40061100-1404151808_thumb.j

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...