Μετάβαση σε περιεχόμενο

απελπιστικη κατασταση


pink

Recommended Posts

ειλικρινα δεν ξερω πως να αντιδρασω,η μανα μου αρκετα συχνα μου μιλαει ασχημα,με υποτιμα,προσπαθω οσο μπορω να κανω δουλειες στο σπιτι και δεν ειναι ποτε ευχαριστημενη,σημερα χυθηκε το γαλα και δεν προλαβα να το δω να καθαρισω και μεχρι αντε στο διαολο ειπε,μου λεει δεν εχεις φιλοδοξιες,αν παντρευτεις και κανεις παιδια θα εισαι δυστυχισμενη,νιωθω ενα αχρηστο και αβουλο πλασμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου γιατι ετσι?Τι παθατε μανα κ κορη και δεν τα βρισκετε?Μηπως εχει κουραστει πολυ απ'την μετακομιση που κανατε και της βγαινει ολο αυτο σε γκρινια κ παραπονο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pink μου μερικες φορες οι μαμαδες ξεπερνουν τα ορια και ξεσπανε ασχημα,σιγουρα δεν ειναι σωστο,ομως ισως συμβανει απο την πολλη κουραση και τις επαναλαμβανομενες καθημερινες δουλειες μαζι με ολες τις υποχρεωσεις και τις φροντιδες ενος νοικοκυριου και μιας οικογενειας!Φυσικα δεν πιστευω ουτε πως δεν σ αγαπαει,ουτε πως εισαι αχρηστο η αβουλο πλασμα,ουτε η μαμα σου το πιστευει αυτο!!!!Καλυτερα να της ανοιξεις την καρδια σου και να της πεις πως ακριβως αισθανεσαι και πως δεν θελεις να σου μιλαει ετσι!Με τον ηρεμο διαλογο η σχεση σας θα επαναπροσδιοριστει!Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αναστασια μου καταλαβαινω την κουραση της,αλλα δυστυχως παντα ετσι ειναι κυκλοθυμικη,δεν σκεφτεται τι λεει,εγω ημουν παντα διπλα της ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου το προβλημα δεν το εχεις εσυ αλλα -λυπαμαι που το λεω αυτο-η μητερα σου . Ακομα και λαθος να κανεις δεν μπορει να σου μιλάει έτσι !!!:angry: Κι πως στο διαολο μπερδευει το γαλα με το οτι δεν εχεις φιλιδοξιες ... που κολλαει ?:angry:

Και να σου πω ... ποσο χρονων είσαι ? Δεν μπορεις να μεινεις χωρια απο τη μαμα σου ? Δουλευεις ή σπουδαζεις ? Ειναι αναγκαστικη η συμβιωση σας ? Μηπως πρεπει να βρεις το δρομο σου και να ηρεμησεις λιγο μακρια της ... Γιατι σε επηρεαζει πολυ η συμπεριφορά της (και λογικο ειναι, μανα σου ειναι):huh:

Και να μην νιωθεις για τιποτα και κανεναν ετσι ... Δεν εισαι ουτε αβουλη ουτε αχρηστη...Ακους εκει!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικαιολογια της ειναι πως ειναι κυκλοθυμικη,ολο βαρεθηκα λεει δεν μπορω αλλο,ουτε μπορει να ειναι απολυτη στο θεμα του γαμου,της το ειπα,επειδη ο δικος σου γαμος απετυχε και με γεννησες σε μικρη ηλικια,δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pink αν είναι κυκλοθυμική και δεν έχει επίγνωση του τι λέει λυπάμαι πολύ αλλά δεν μπορείς να καταστραφείς και εσύ μέσα σε ένα τέτοιο κλίμα.Ξέρω είναι σκληρό αυτό που λέω,μάνα σου είσαι.Αλλά είσαι πολύ νέο κορίτσι ακόμα για να σου καταστρέψει την ψυχολογία.Ήταν πάντα έτσι;:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

Κοριτσακι μου το προβλημα δεν το εχεις εσυ αλλα -λυπαμαι που το λεω αυτο-η μητερα σου . Ακομα και λαθος να κανεις δεν μπορει να σου μιλάει έτσι !!!:angry: Κι πως στο διαολο μπερδευει το γαλα με το οτι δεν εχεις φιλιδοξιες ... που κολλαει ?:angry:

Και να σου πω ... ποσο χρονων είσαι ? Δεν μπορεις να μεινεις χωρια απο τη μαμα σου ? Δουλευεις ή σπουδαζεις ? Ειναι αναγκαστικη η συμβιωση σας ? Μηπως πρεπει να βρεις το δρομο σου και να ηρεμησεις λιγο μακρια της ... Γιατι σε επηρεαζει πολυ η συμπεριφορά της (και λογικο ειναι, μανα σου ειναι):huh:

Και να μην νιωθεις για τιποτα και κανεναν ετσι ... Δεν εισαι ουτε αβουλη ουτε αχρηστη...Ακους εκει!!!:angry:

αυτο για τις φιλοδοξιες ηταν απο αλλη κουβεντα,απλα υπαρχουν 2 θεματα οτι η σχολη μου ειναι κοντα και βολευει κι οτι εχω 2 γατες και δεν ξερω τι να τις κανω,δικαιολογιες ισως,δεν θα θελα να φυγω και να ειμαστε ετσι αλλα δεν θα την αφησω να με κανει δυστυχισμενη και ειδικα οταν θα κανω οικογενεια,θα την απομακρυνω αν δεν ειναι σωστη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna_80 έγραψε:

pink αν είναι κυκλοθυμική και δεν έχει επίγνωση του τι λέει λυπάμαι πολύ αλλά δεν μπορείς να καταστραφείς και εσύ μέσα σε ένα τέτοιο κλίμα.Ξέρω είναι σκληρό αυτό που λέω,μάνα σου είσαι.Αλλά είσαι πολύ νέο κορίτσια ακόμα για να σου καταστρέψει την ψυχολογία.Ήταν πάντα έτσι;:huh:
δυστυχως παντα ετσι ηταν και το αγορι μου που με ξερει 7 χρονια μου λεει προσεχε σε εχει καταστρεψει η μανα σου,δεν μπορω να σε βλεπω ετσι οταν θα σου μιλησει ασχημα κι απο το τηλεφωνο ακομα,στο τελος θα μας χωρισει κιολας
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΓΟΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΑΝ Ή ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...

ΟΣΗ ΚΟΥΡΑΣΗ Ή ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑΝ.

Pink, ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.

ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ, ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΗΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα μου μικρη μου ουτε μια στο εκατομυριο δεν εισαι ενα αβουλο πλασμα εγω γνωρισα ενα υπεροχο κοριτσι με λαμπερο φωτεινο χαμογελο με ονειρα και αισιοδοξια για την ζωη

βαλε ενα οριο στην μαμα σου δεν μπορει να σου μιλαει ετσι με τετοιο τροπο δηλαδη τι μετανοιωσε και που σε εκανε??? ελεος βαλε τα ορια σου!!! εισαι μια νεα κοπελα και οχι μωρο παιδι εχεις μια υπεροχη σχεση και δεν μπορει να την συγκρινει με την δικη της ζωη εξαλλου η δικη της ηταν επιλογη της και εσυ κανεις τις δικες σου επιλογες και ονειρα

να εισαι δυνατη και να μην αφηνεις ολα αυτα να σε καταρακωνουν ξερω οτι αγαπας την μαμα σου αλλα...ολα εχουν και ενα οριο

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα μου τι εγινε ρε αγαπη τωρα το ειδα το ποστ.. κουκλα μου δεν εισαι τιποτα απο αυτα ου ειπε η μητερα σου... σε γνωρισα,σε ειδα και εισαι μια γλυκα και εχεις 2 εξυπνα ματακια ολο χαρα και τρυφεροτητα!!!!! ξεκαθαρισε τα πραγματα σε παρακαλω κατσε και κανε της μια συζητηση και πες της αυτα που θελεις και αυτα που πρεπει να της πεις! το οτι σε εκανε μικρη και δεν της πηγαν καλα τα πραγματα δεν παει ναπει οτι πρεπειν α σου θυμωνει και να λεει αυτες τις κουβεντες...οσο τις ακους τοσο θα νοιωθεις αδυναμη.. και δεν πρεπει κοπελαρα μου. βρε συ τα γατακια σου σε κρατανε σπιτι???...μηπως να ξεκηνισεις λιγο πιο αποφασιστικα και να μεινεις με το αγορι σου που μας ελεγες??... αν η κατασταση με τη μαμα ειναι χρονια και δεν αλλαζει σκεψου το... ξερω οτι ειναι δυσκολο οτι την αγαπας αλλα επειδη προσφατα και εμενα με στενοχωρησαν πολυ δικοι μου ανθρωποι,ο αντρουλης μου μου ειπε οτι δεν θα κανεις μαζι τους οικογενεια για να ανεχεσαι οοοοοολα αυτα που ανεχεσαι,ουτε εκεινοι θα σε προσεχουν αν καταληξεις τρελη απο τα νευρα σου.... οποτε συνηλθα και εβαολα μυαλο και ειδα οτι τελικα πρωτα πρεπει να κοιταμε τους εαυτους μας και την σχεση-οικογενεια που θα κανουμε και μετα ολους τους αλλους..... οσο ασχημο και σκληρο και αν ειναι... οτι θελεις εδω ειμαι ε??..φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας,δεν εβριζε εμενα λεει,απλα κουραστηκε,αναστασια μου γλυκεια σ'ευχαριστω,ειναι σαν διχασμενη προσωπικοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Φανούλα...

τι πράγματα ειναι αυτά?

Αχχχ αυτοί οι γονείς... γιατι μας πληγώνουν έτσι?

Αχ και να ξεραν ποσο μας επηρεάζουν τα λόγια τους και ποσο ζητάμε την αποδοχή τους...

Ομως τα πράγματα εχουν και τα ορια τους!

Να σου πω κατι που πιστευω ΑΠΟΛΥΤΑ?

Οι ανθρωποι γυρω μας κάνουν οτι τους επιτρεπουμε εμεις οι ιδιοι να κάνουν και κυρίως να μας κανουν.Μόλις τους βάλουμε φρένο, μια χρα κανουν πισω και καταλαβαινουν οτι δεν τους παιρνει άλλο.

Δε σου προτεινω να τσακωθεις.

Αρχικα σου προτεινω να εκφρασεις αυτα που νιώθεις, ποσο σε ενοχλει αυτη η κατασταση.

Αν δεν μπορεσει να καταλαβει παρε την κατασταση στα χερια σου.Ζυγισε τα πραγματα και δες τι προεχει για σενα.Τα γατακια σου και η ευκολια της αποστασης απο τη σχολη σου ή η ψυχικη σου ηρεμία.

Μηπως τα παραπανω ειναι λιγο δικαιολογίες?

Με το αγορι σου ειστε αρκετα χρόνια μαζι...παιζει σκηνικο να μενατε μαζι μηπως?Ειναι βεβαια και το οικονομικο στη μεση...:S

Παντως ειναι κατασταση που θελει αντιμετωπιση, μην το αφηνεις ετσι οσο δυσκολο και αν ειναι...ΜΙΛΑ... και σκεψου τον εαυτο σου!!!

Πρωτα εσυ θα σκεφτεις τη Φανή και μετα ολοι οι αλλοι!!!!!!

Πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν sorry για το μεγάλο ποστ!!!

Αχ Φανούλα μου! Αυτές οι μαμάδες!!! Και εμένα η δικιά μου, ώρες ώρες είχε κάτι ξεσπάσματα θυμού όταν μέναμε μαζί άλλο πράγμα!!

Θα σου πω κάτι για να καταλάβεις!! Ήταν το τελευταίο που συνέβη! Ήμουν αρραβωνιασμένη κι έτυχε και βγήκα με κάτι ξαδέρφια μου! Στο μαγαζί όπου ήμασταν ήταν κι ο αδερφός μου! Τα ξαδέρφια μου θέλησαν να φύγουν! Εγώ μιας κι ήταν ο αδερφός μου εκεί έμεινα! Έστειλα μήνυμα ότι θα είμαι με τον Στέλιο κι ότι δεν θ'αργήσω μην ανησυχεί! Γύρισαμε 1 ώρα μετά! Το τι άκουσα από τα νεύρα της.. δεν λέγεται! Τι αλήτισσα με είπε, τι του δρόμου έχω καταντήσει.. δεν λέγεται! Τα είπε στα νεύρα της και δεν το καταλάβαινε! Δεν την δικαιολογώ! Της το κράτησα μάνιατικο! Μου μίλαγε την επόμενη μέρα και την αγνοούσα! Μια βδομάδα μετά κι εφόσον ήξερε ότι είχε άδικο, ερχόταν πλαγίως να μου πιάσει κουβέντα! Την κοιτάω και της λέω:" Ένα συγνώμη αρκεί!!" Χαζογέλαγε και μου είπε ότι αφου δεν τα εννοούσε! Ναι αλλά τα είπες! Και πονάνε! Και της είπα στα ίσα ότι τον Μάιο την έκανα από το σπίτι! Είχα αποφασίσει από καιρό να φύγω και να μείνω με τον Βασίλη αλλά όλο το ανέβαλλα! Τελικά έφυγα! Της κακοφάνηκε, αλλά το δέχτηκε!! Τελικά κατάλαβα ότι είμαστε πολύ καλύτερα τώρα! Απλά δεν μπορούσαμε άλλη συγκατοίκηση! Εϊχα πάει πλέον 25 χρονών και δεν έλεγε να καταλάβει ότι και έχω μεγαλώσει και έχω άλλες άναγκες πια!

Ο Βασίλης όταν ήμασταν στην αρχή της σχέσης μας μου έλεγε ότι όταν πήγαινα στα Νέα Στύρα για Σαββατοκύριακο, ήμουνα πολύ ήρεμη! Καμμιά σχέση όπως ήμουν στην Αθήνα μέσα στα νεύρα και στην τσίτα! Η μαμά μου προσπαθούσε να κάνει το καλύτερο αλλά επειδή εγώ ήμουν ανέκαθεν μια επαναστάτρια και δεν με κουμαντάριζε όπως θα ήθελε.. τσακωνόμασταν!

Άλλο ένα παράδειγμα ήταν ότι ενώ βοηθούσα την νύφη μου στο μαγαζί όταν ήταν έγκυος, και μου έτρωγε πολύ χρόνο, παράλληλα έκανα και την πρακτική μου, κουραζόμουν πάρα πολύ! Και μια μέρα όπως της εξέφραζα ένα παράπονο, αρχίζει με τον πατέρα μου να λένε τι τεμπέλα που είμαι, ο τύπος της κλασσικής τεμπέλας και που αποτύχαμε με αυτό το παιδί και τέτοιες μαλάκιες!! Και σε πληροφορώ, ξύπναγα το πρωί για να είμαι 8 με 2 στο νοσοκομείο για την πρακτική μου και στις 2:30 με 9 το βράδυ στο μαγαζί της νύφης μου! Χωρίς λεφτά εννοείτε!! Δεν θα έπαιρνα .. αλλά ένα μπράβο, ένα ευχαριστώ αρκούσε! Να μην στα πολυλέω.. Τώρα πια που δούλευα σε 2 δουλειές κι έχω αναλάβει αρκετά ραντεβού με βάση αυτό που σπούδασα μου λέει κάθε φορά ότι είναι πολύ περήφανη για μένα! Αλλά έπρεπε να πει όλα τα υπόλοιπα;;

Στα γράφω αυτά για να σου μεταφέρω κάποιο μήνυμα! Μην την παρεξηγείς την μαμά σου! Περνάνε φάσεις! Τώρα κατάλαβα πως η επιθετικότητα της δικιάς μου ήταν επειδή ήξερε ότι αργά η γρήγορα θα έφευγα από το σπίτι! Όταν πλέον το πήρε απόφαση... η αλλαγή της ήταν 180 μοίρες!! Καμιά σχέση!! Είμαι σίγουρη ότι η μαμά σου σε αγαπάει! Απλά δεν ξέρει τον τρόπο να το εκφράσει!! Συζήτησε της το!! Κάποια στιγμή που θα είσαστε ήρεμες και καλά! Πες της, τι σε ενοχλεί! Ξεκαθάρισε της πως δεν θέλεις να καταλήξει σε καυγά η συζήτηση σας! Απλά θέλειες να τα ξέρει για να μην τσακώνεστε! Δείξ΄της πόσο σε πληγώνουν αυτά που λέει! Δεν είναι και κάνα τέρας! Θα καταλάβει!

Και φυσικά σε καμιά περίπτωση μην νιώθεις έτσι!! Είσαι μια χαρά κορίτσι, σε γνώρισα από κοντά και μπορώ να πω ότι και στόχους έχεις και να πιστεύεις δυνατά σ'αυτό που εσύ αγαπάς κι αυτό που εσύ θες για την ζωή σου, κι όχι τι θα ήθελε η μαμά σου κι ο καθένας τριγύρω για την δική του κι επειδή δεν τα κατάφερε να πρέπει ντε και καλά να το κάνεις εσύ! Επίσης να της πεις: " Αυτό είναι το δικό σου όνειρό! Όχι το δικό μου!" Όταν σου επιμένει στην άποψη κατά του γάμου και τα σχετικά.. ή οτιδήποτε άλλο προσπαθεί να πει για να επηρεάσει την γνώμη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα που δεν εσπασε αυτο το καλουπι με την δικια μου και βγαινουν και αλλεσ ετσι.....κοιτα κοπελα μου να κανεισ το καλυτερο για τον ευατο σου και την σχεση σου......

εγω οταν εδωσα πανελληνιεσ δηλωσα σχολεσ που ειχαν τεραστια αποσταση απο το χωριο μου για να φυγω να γλυτωσω τα νευρα τησ και τα λογια τησ...περασα γιαννενα 500 χιλιομετρα μακρια απο το σπιτι και ειχα πει οτι γλυτωσα αλλα δυστηχωσ και μεσω τηλ.τα ιδια ειχα, τι απειλεσ οτι θα μου ξενοικιασε το σπιτι 4 χρονια κτλ ειχα ακουσει δεν συμμαζευτε!!!!

κοιτα να βαλεισ ορια τωρα γιατι εχω δεν εβαλα και ειμαι πλεον 28 χρονων με παιδι και την εχω να με βοηθαει με την μικρη στο σπιτι μου και τα ιδια εχω καθε μερα......ατιμο κυλιομενο ωραριο.....:woohoo: :silly: :silly:

βρισκει δικαιολογια ακομα και τα πλυντηρια που βαζω για να κανει καβγα........σκεφτομαι να τησ κλεισω πτερυγα στο δαφνη μονη της.....

καλο κουραγιο,να μιλασ με το αγορι σου και προσπαθησε να μην τσακωνεστε εξαιτιασ τησ μητερασ σου:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας,Γλυκα μου,μπορω να μεινω με το αγορι μου,τωρα παω μονο για κανενα σαββατοκυριακο αλλα θα στραβωσει ασχημα η μανα μου αλλα δυστυχως για τη σχολη βολευει να ειμαι εδω,ελενα εχεις απολυτο δικιο,η μεγαλη φοβια τους ειναι τελικα οτι θα φυγουμε απο το σπιτι,η δικη μου δειχνει οτι δεν την νοιαζει αλλα βαζει μπροστα το οτι δεν θα τα καταφερω,θα ειμαι δυστυχισμενη,δυστυχως τα ασχημα λογια δυσκολα τα ξεχνας,evhdal μαλλον δεν ετυχε να τα ξαναπουμε,να χαιρεσαι το μωρακι σου,:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα μου,δηλαδη εγω ειμαι πιο μικρουλα αλλα τελος παντων,χι χι,εχεις δικιο,εγω θα πρεπει να φτιαξω τη ζωη μου οπως η ιδια θελω,πριν καταληξω στο ψυχιατρειο,σ'ευχαριστω:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να διανοηθώ πως μια μητέρα μιλάει με αυτόν τον τρόπο στο παιδί της! Που ζούμε βρε παιδιά, δεν μπορώ να φανταστώ τέτοια συμπεριφορά.

Και εγώ μαλώνω με την μαμά μου όμως σε καμιά περίπτωση δεν λέμε τόσο βαριά λόγια η μία στην άλλη, και σύντομα φυσικά το μετανοιώνουμαι.

Είναι πολύ ψυχοφθόρω να προσπαθείς πάντα να αποδικνύεις αν είσαι καλή ή όχι. Έτσι είναι πάντα η συμπεριφορά της ή περνάει κάτι δύσκολο αυτή την περίοδο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An den pareis tin zwi sou

sta xeria SOU

k.a.n.e.n.a.s den mporei na se antimetwpisei

opws tha itheles.....

Ksekolla apo tin mama sou,

isws exei kourastei pia i kaimeni

k na thewrei pws den analamvaneis tis eythines sou...

Den tin dikaiologw gia tin "epithetiki" tis symperifora

alla ...isws esy k oi gates sou

na tin epivarynetai poly perissotero

apo oso antexei........

Tha einai eytyxismeni an dei

kai esena me ton syntrofo sou

na pairnetai ta inia tis zwis sta xeria sas...

Skepsou to k syzitise to!

Ps:Dalia entypwsiastika me tin istoria sou...

....Bravo sou gia tin apofasistikotita sou

k gia ta mynimatakia pou ...mas perases!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου τωρα διαβασα το θεμα σου!Βρε Φανουλα μου αφου απο μονη σου λες οτι η μαμα σου εχει ενα προβλημα. Απλα εισαι το ευκολο θυμα για να ξεσπάσει. Οτι κι αν σημαίνει αυτο. Ακομα και για λιγο γαλα χυμένο. Γιατι λοιπον αφηνεις πορτούλα για να τσακίζει την αυτοπεποίθησή σου. Πιστεψε στον εαυτο σου. Απο εκει πρεπει να ξεκινησεις. Θα σου ελεγα και εγω τι εχω περασει αλλα θα πιασει πολυ χώρο. Οπως ειπες και εσυ η μαμα σου δεν ειναι ικανοποιημένη με το γάμο της, τη ζωή της, εχει απωθημένα και δεν ξερω εγω τι αλλο. Πως περιμένεις λοιπόν να συμπεριφέρεται. Κάποια στιγμή και αυτη θα εκραγεί ή και αν δεν εκραγεί θα βρει άλλους τρόπους να ανεβάζει την δικια της αυτοπεποίθηση. Άσχετα με το τι θα κάνεις πιστεύω οτι θα πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου περισσότερο. Αν δεν αντέχεις αυτη την κατάσταση πρέπει να βρεις ενα τροπο να την αντιμετωπίσεις αλλιως αποδέχεσαι οτι η μαμα σου σου συμπεριφέρεται άσχημα και απλά την αγνοείς. Το δευτερο ειναι πολυ δυσκολο γιατι πρεπει να εχεις πολυ ισχυρό χαρακτήρα για να μπορέσεις να το καταφέρεις. Ξερεις ποσο σε συμπαθώ. Δεν σου λεω να δικαιολογήσεις την μαμά σου απλα προσπάθησε λιγο να την καταλάβεις. Τα υπόλοιπα θα τα πουμε απο κοντά!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι

μήπως η μαμά σου πιέζεται από κάπου αλλού και ξεσπάει μ αυτό τον τρόπο?

Θυμάμαι πως και η δική μου μαμά δούλευε σε 2 δουλειές (μαζί με τον μπαμπά μου, και στο νοσοκομείο) και τα νεύρα της ήταν εντελώς χάλια.

Ειλικρινά δεν ερχόταν ποτέ με το χαμόγελο στο σπίτι απ τη κούραση και όλα της φταίγανε.

Θυμάμαι πως ότι και να έκανα στο σπίτι, από δουλειές, δε της άρεσε, γιατί αυτό είναι κει, γιατί το άλλο είναι αλλιώς, αυτή τη κούπα δε μπορούσες να τη πλύνεις (αν ήταν κάτι μέσα στο νεροχύτη άπλυτο).

Μέχρι που πήρε τη σύνταξή της απ το νοσοκομείο. Αποδείχθηκε ότι αυτή η δουλειά του νοσοκομείου τη τρέλλαινε, τρομερή πίεση, άγχος κούραση και τρέξιμο όλη μέρα.

Όταν πήρε τη σύνταξη λοιπόν, άλλαξε.

Έγινε μια άλλη γυναίκα, άλλαξε μορφή το πρόσωπό της, και χαλάρωσε απ τη πίεση.

Σήμερα είναι ένας άλλος άν8ρωπος και δεν υπάρχει μέρα που δε θα γελάσουμε με τα κουτσομπολιά στο τηλ. και πιο σπάνια όταν πάω στο πατρικό μου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μαμά σου, αν και είμαι σίγουρη ότι κάτι τέτοιο 8α φταίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου συμφωνώ με τη Δημητρούλα μας κορίτσι μου.

Μη μου στεναχωριέσαι σε παρακαλω. Έχω και εγώ μια μικρη εμπειρία απο επικριτικους γονεις (ήταν ο μπαμπας μου δύσκολος χαρακτήρας). Ωστόσο όταν κατάλαβα οτι το πρόβλημα ήταν δικό του και όχι δικό μου, τότε πραγματικά βρήκα τον εαυτό μου και τίποτα δε με στεναχωρούσε.

Αλήθεια, μήπως η μαμά σου περναει κλιμακτήριο?!? χιχιχι :) :) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λαθος να μειωνω τον εαυτο μου,απλα πρεπει να προσπερναω καποια πραγματα που ξερω οτι ειναι αποτελεσμα απο νευρα και διαφορα προβληματα και απο κει και περα να της εκφραζω οτι δεν αισθανομαι καλα με τη συμπεριφορα της,Ελενιτσα σ'ευχαριστω πολυ,με το καλο το μωρακι σου,Σισσιω και Δημητρουλα αντε ποτε θα σας ξαναδω!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου εχεις δικιο οτι ολο η ουσια ειναι τι κανω εγω ομως το τελευταιο πραγμα που θελει ειναι να φυγω οσον αφορα σ'αυτο που ειπες οτι θα το εβλεπε αλλιως αν εμενα με το αγορι μου,mirlitsa περναει καποια δυσκολη φαση,αλλα παντα ετσι ηταν,ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...