Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΝΑΜΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑ .ΓΙΝΑΜΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ:dry: ΘΑ ΠΟΝΑΕΙ?ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ?ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΥΡΕΤΟ?ΑΧΧΧΧΧΧΧ

ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ!!!!ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΣ!ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΣΤΙΣ 5 ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου δεν νομίζω να μην υπάρχει μανούλα που να μην έχει άγχος στο 1ο εμβόλιο!Ειναι λογικό!Καλη αρχη σας εύχομαι!Ο Δημητρακης μου στα πρωτα εμβολια δεν καταλαβε και τιποτα. Τωρα ομως που καταλαβαινει οτι παμε για εμβολιο με το που περνάμε την πόρτα γίνεται χαμός!:P Όλα καλά θα πάνε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!!ΕΥΤΧΩΣ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!!ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...!!!ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ !!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΥΡΕΤΟ,ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΧΕ 37,1 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna ,γεια!

χτες κάναμε κι εμείς το πρώτο μας εμβόλιο!

ο μικρός ήταν κύριος.....

εγω είχα ένα άγχος, δεν μπορώ να πώ , οπότε στην τσιμπιά έστειλα τον μπαμπά μας να βλέπει κι εγώ έκτατσα παράμερα.

Ο γιατρός απέκλισε τον πυρετό .Είπε πως ίσως είναι ανήσυχος και ίσως πρηστεί το μπουτάκι.

Ενα θα σου πω.Χτες μου έκανε τον πρώτο εννιάωρο ύπνο.Δεν ξυπνησε για φαγητό τη νύχτα!!!!!

Αν έιναι έτσι λέω να το ξαθιερώσω το εμβόλιο:P

Πέρα απο την πλάκα, ούτε γρίνα ούτε πρήξιμο έχουμε.

Μην αγχώνεσαι.Μακάρι να έχουν μόνο τέτοιες ταλαιπορίες τα μικρά μας.

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..........

ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΟΦΕΡΩ ΠΟΛΥ.ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ...ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...

ΤΗΟΥΛΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ?ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟ?ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙ!

ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΩ...ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ:blush: ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ...

ΤΕΟ ΚΟΥΛ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΙΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΟΥ!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Falassarna να σου ζησει το μωρακι σου!!Μην αγχωνεσαι και να κανει λιγο πυρετο δεν εγινε και τιποτα!!Εμενα ειναι 2 μηνων και 25 ημερων και με το πρωτο εμβολιο εκανε μεχρι 37,6 του δωσαμε depon(το μισο του βαρους του 6 κιλα τοτε 3ml depon )και σε 1/2 ωρα ηταν μια χαρα!!Ουτε θα το καταλαβει οπως ειπαν και τα κοριτσια θα το απασχολησεις εσυ εχοντας κρατημενο το μπουτακι σταθερο και δε θα πονεσει καθολου!!Σε 1 λεπτο θα το εχει ξεχασει!!Καλη επιτυχια!Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά απ'ότι διαπιστώνω τα μωράκια πονάνε λιγότερο από ότι ανησυχούν η μαμμάδες!!!

falassarna, εμείς θυμάμαι όταν έκανε το 1ο εμβόλιο άπαθα σοκ γιατί της έχωσε την βελόνα ΚΑΘΕΤΑ στο μπουτάκι της και γούρλωσα τα μάτια :S :S γιατί η μικρή ήταν μες στην τρελή χαρά!!!! :woohoo:

Οταν την ρώτησα "μα καλά δεν πονάει?" η παιδίατρος μου απάντησε ότι δεν πονάει με την βελόνα αλλά με το υγρό και συγρόνως της διοχέτευε το υγρό.... Η μικρή έκλαψε λιγάκι και αυτό ήταν! Ουτε πυρετό, ούτε τίποτα. Αλλά και πυρετό να κάνει μας είπαν να πάρουμε ένα depon υγρό και να της το δώσουμε σε περίπτωση που περάσει τα 38!

Στο 2ο εμβόλιο ήμουνα υποψιασμένη και απομακρύνθηκα, γιατί και γω με τις βελόνες δεν τα πάω καλά! Κάναμε πυρετο 37.00 που της δημιούργησε απλά μια μικρή ατονία. Κατά τα άλλα όλα καλά.

Τώρα που δεν καταλαβαίνει είναι μια χαρά. Αύριο μεθαύριο να μας δω που θα ακούνε τα ουρλιαχτά των άλλων παιδιών και θα μας σηκώνεται ομαδικώς η τρίχα. Και παιδιών και μαμάδων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελα μου και καλη αρχη με τα τσικ στον ποπο:laugh: :laugh: και εγω στο πρωτο ειχα αγχος για την αντιδραση του μπεμπη διαβαζα τις οδηγιες του ενβολιου ξανα και ξανα να το εμπεδωσω χαχαχαχα....

φοβομουν για πυρετους παρενεργειες κτλ μονο για τον μπεμπη πως θα δεχτει το τσιμπιμα δεν ανυσηχουσα!!!! αλλα αυτος δεν καταλαβαινε τιποτα!!

τωρα πλεον καταλαβαινει και κλαιει λιγο οταν τον τσιμπισει αλλα ειναι παλικαρι και σταματαει αμεσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο η δικια μου πλανταξε στο κλαμα???????

Η καημενη και στο 1ο και στο 2ο εκλαιγε με παραπονο πικρο!!!!

Πυρεττο εκανε 2 βραδια 38.Γενικα ομως ηταν καλοδιαθετη!

Δεν εδειξε να την ενοχλει ο πυρεττος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΔΕ (ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΙ!ΕΙΜΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΛΥ ΓΕΝΝΑΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΕΣ.ΠΥΡΕΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ (37,5) ΑΛΛΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΙΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΠΟΥΤΑΚΙ ΤΟΥ.ΕΝΤΡΟΜΗ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ,ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ DEPON ΣΙΡΟΠΙ,ΗΡΕΜΗΣΕ.ΤΩΡΑ,ΚΛΑΙΕΙ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΒΕΛΟΝΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΑΚΙ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΝΤΥΣΩ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.ΠΑΛΙΩΣΑΜΕ ΠΙΑ!!!;) ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥ!!!

ΛΟΙΠΟΝΝΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ!!!!!:):cheer::lol:

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΠΟΘΥΜΗΣΩ ΛΕΕΙ:P ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ??:blink:

Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΕΚΛΑΨΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ,ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ!!!!:laugh: ΓΕΝΙΚΑ ΜΑΣ ΒΡΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ;)

ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΧΑΖΟ.......:blush: ΠΥΡΕΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ?????ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ??????????ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.ΡΩΤΑΩ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΘΑ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΩΡΕ...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον το οτι κοιμαται ειναι η εξαντληση απο το κλαμα μην τη ξυπνησεις αν τηςς πιασεις το κουτελακι και δεις οτι ειναι πιο ζεστο απο οτι συνηθως η αν δεις οτι τα χερακια της ειναι παγωμενα αν και ο πυρετος που κανουν αν κανουν ειναι τοσο μικρος που πολλες φορες δεν το καταλαβαινουμε θα δεις ολα θα ειναι μια χαρα αν κανει πυρετο δωστης ντεπονακι και ανπρηστει σου ειπα αλουμινονερο κομπρεσουλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ?

ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΙΚΡΗ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩς ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΥΨΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ.

ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΕΛΟ Η΄ΒΑΛΤΗς ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ.

ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟ 38 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΡΕΦΗ.

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΚΟΜΠΡΕΣΣΑ ΧΑΜΟΜΗΛΙ.

ΑΝΤΕ , ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΝΗΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H κορη μου ειναι τωρα 5 ετων. στο 1ο εμβολιο εκανε λιγο πυρετο και βογγουσε ολο το βραδυ! ηταν η 1η φορα που της εδωσα Depon. ολα καλα θα πανε! μην ανυσηχεις! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...